Алкохолът-проблем на нашето време?

  • 8 638
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ако е от стрес и аз трябваше да съм с цироза вече от пиене.

Искам да споделя нещо , което мен лично мнооогооо ме отвращава. В квартала , в който живея се събираме на много голяма площадка. Понякога около 30 родителя. Без да преувеличавам 98 % от тях са с бира в ръка /даже се и повтарят...../. Какъв пример даваме на нашите деца, винаги седя и се чудя. И двамата с мъжа ми пием от време на време биричка, но си мисля, че не е мястото на детската площадка.
Много ми е смешно като някой ми каже, че хич не мога да пия, ама като отвърна, че не искам да съм пиянде като него се обижда Mr. Green.
.....


Хохохо, всеки път като излизаме с биричка в парка с детето викам на мъжа ми, че ще ни коментират в бг.мама после. hahaha
Стига с този пример, бе. Една две бири да изпиеш пред детето вече много лош пример - няма що! Толкова ли не можеш да му обясниш за какво иде реч. Все пак не се търкаляш пиян или да го биеш нещо, да му крещиш, да го тормозиш... Ами кафе примерно, пак ли да не пием (не, че аз пия, де) като за деца не е препоръчително?

# 31
  • Мнения: 9 363

Хохохо, всеки път като излизаме с биричка в парка с детето викам на мъжа ми, че ще ни коментират в бг.мама после. hahaha
Стига с този пример, бе. Една две бири да изпиеш пред детето вече много лош пример - няма що! Толкова ли не можеш да му обясниш за какво иде реч. Все пак не се търкаляш пиян или да го биеш нещо, да му крещиш, да го тормозиш... Ами кафе примерно, пак ли да не пием (не, че аз пия, де) като за деца не е препоръчително?
никаква бира, кафе, натурални сокове, а пък кола и газирано абсурд. Всичко е забранено и вредно за децата. Изобщо не ми пука дали някой пие бира на детската площадка или не. Моите деца знаят, че алкохолът  е само за големи и на тях не се дава. И на мен ми се е случвало да изпия бира на площадката, но в повечето случаи съм заета да търча след децата и за бира няма време. Пък и къде ги виждате тези хора с бира, дори в парка няма толкова хора или пък може би аз не ги виждам?
Алкохолът не е точно пробем на нашето време, винаги е съществувал, просто преди 19в. не са му обръщали толкова внимание.

# 32
  • Мнения: 60
И аз имам някакви наблюдения, че доста се пие по детските площадки, било то от татковците, било от майките, не знам каква точно е идеята или кефа от подобно нещо, но някак си не  ми се вижда правилно и нормално. Има достатъчно заведения за целта. А и за съжаление имам познати, виждала съм и непознати, които дават на децата да си "близнат". Не знам как обясняват, че не е редно после да се пие.

# 33
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Е, баш на площадката не бих се изтипосала с бира, но в парка и обикновено на по-усамотено място се установяваме, не обичам да се навирам в народа. А кефа си е кеф, как какъв. Какъвто е и от всяко друго нещо, което ти прави удоволствие да консумираш.

# 34
  • Мнения: 60
Е, баш на площадката не бих се изтипосала с бира, но в парка и обикновено на по-усамотено място се установяваме, не обичам да се навирам в народа. А кефа си е кеф, как какъв. Какъвто е и от всяко друго нещо, което ти прави удоволствие да консумираш.
Конкретно за тия дето надигат стъклени бутилки и ги оставят на земята по детските площадки, ми беше мисълта.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 018
"...редовно консумират алкохол 33 на сто от мъжете и 9.5 на сто от жените. Делът на злоупотребяващите с алкохол мъже е 1.7 пъти по-голям от този на жените (съответно 21.8 на сто и 13.2 на сто)."

нещо статистика не ми излиза . няма как 9.5% от жените да консумират редовно, а 13.2 % да злоупотребяват. Поне логично злоупотребяващите трябва да са някаква част от редовно консумиращите както е при мъжете, а не обратното.

И за цената поне според мен колкото повече се вдига цената на алкохола, толкова икономически става по рентабилно да се дрогираш. Затова и в страните със скъп алкохол, има повече наркомани, защото наркотиците са по-изгодни ценово от алкохола.

# 36
  • Мнения: 60
Крайно време е цените на алкохола да се увеличат, поне петорно, мисля, че доста народ ще се ограничи. Ако една бира е 5 лева, вместо 1, ще се замислят преди да глътнат 5.

# 37
  • Мнения: 12 666
Крайно време е цените на алкохола да се увеличат, поне петорно, мисля, че доста народ ще се ограничи. Ако една бира е 5 лева, вместо 1, ще се замислят преди да глътнат 5.

Нали непрекъснато го провеждат това с цигарите.

# 38
  • Мнения: 47 994
О явно не сте имали контакти с хора, които наистина имат проблем с алкохола...които се наливат с твърд алкохол от сутринта вместо вода...които са неадекватни повечето време, тежат на семействата си, но не желаят да признаят за проблемите си с алкохола и си намират оправдания за всяка чашка...не знам дали вдигане на цените би се отразило точно на тях, те са в състояние д апият най-гадните бъркочи, стига да има градус в тях...

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aз не разбирам и предлагането на алкохол на детските рождени дни.
Присъствала съм на партита на невръстни дечица с наредена цяла гама твърд алкохол за следобедна почерпка ooooh!

# 40
  • Мнения: 4 916
Крайно време е цените на алкохола да се увеличат, поне петорно, мисля, че доста народ ще се ограничи. Ако една бира е 5 лева, вместо 1, ще се замислят преди да глътнат 5.

По-скоро ще се увеличи процента на домашните скоросмъртници и предлагането на "наша" ракия по заведения и магазини.
Както с цигарите - вдигнат им цените и след три месеца - доклад за по-висок процент контрабандни цигари.

# 41
  • Мнения: 60
О явно не сте имали контакти с хора, които наистина имат проблем с алкохола...които се наливат с твърд алкохол от сутринта вместо вода...които са неадекватни повечето време, тежат на семействата си, но не желаят да признаят за проблемите си с алкохола и си намират оправдания за всяка чашка...не знам дали вдигане на цените би се отразило точно на тях, те са в състояние д апият най-гадните бъркочи, стига да има градус в тях...
За съжаление имам, и то аз си патя от въпросния също както и цялото ми семейство, но все някак си си мисля, че както изпива парите си до дупка сега, пак ще прави същото но заради високите цени ще намали поне количеството.

# 42
  • София
  • Мнения: 229
..... само да кажа, че не намирам за  нормално да си люлееш детето на люлката преди обяд и да надигаш шишенцето с биричка ..., па после върви му обяснявай, кога и колко да пие, като до вечерта ще се "мотаят" още няколко шишенца в ръката ти....

спирам с тази тема,  cheers Wine Glass вие си пийте

# 43
  • Мнения: X
Крайно време е цените на алкохола да се увеличат, поне петорно, мисля, че доста народ ще се ограничи. Ако една бира е 5 лева, вместо 1, ще се замислят преди да глътнат 5.
По-скоро ще се увеличи процента на домашните скоросмъртници и предлагането на "наша" ракия по заведения и магазини.
Както с цигарите - вдигнат им цените и след три месеца - доклад за по-висок процент контрабандни цигари.
Четейки темата, помислих същото....    Laughing
Повечето хора си произвеждат и ракия, и вино.А те обикновено рядко пият бира и купешки алкохол.

Аз пък съм чела, че 40-50 гр концентрат на ден и 1-2 чаши вино са полезни.И си ги пия с кеф.И със салатка....    Grinning

# 44
  • Мнения: 135
Алоуууу.. уважаемите мами.. сакън не пипайте алкохола.. кат не ви аресва не го пийте..просто ни го дайте на нас ниедните пияници!!!!  Mr. Green
И спрете с глупостите относно алкохола.. че вечер ако не перна поне двеста грама, как ще заспя бре!!!!  newsm78
Айде да ви пооборя с малко факти...

http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/04/12/alkoholyt-izostria-uma-d … izsledvane.156422

Който пък пие бира.. трудно умира.. това беше култов надпис на едно място в Люлин... вече знам защо...  Laughing

http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/04/24/piite-bira-za-povechko-a … vorchestvo.157170

И накрая.. има и по добра алтернатива за невинно пиянство...

http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/05/04/prysnesh-vednyj-i-si-pii … smok-uha-a.157945

Само че си е друго поне до обяд да те държи махмурлука.. че за какво инак да се напиваме бре!!!  Laughing
И да прави сте че има страшни ментета по магазините.. затова некои си решаваме проблема в домашни условия.. демек деградираме според вас.. мечтайте си.. че има ли по готино нещо от двойно или тройно дестилирана сливовица.. отлежала поне година в някое буре.. с шопска салата за мезе..ми няма уважаеми.. неслучайно бабите и старците сутрин с кафето си пият по 50 грама.. пък някои карат до сто години.  Mr. Green
Пийте, но винаги с мярка..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт