Слънцето пече АВГУСТче мечтае за море

  • 66 108
  • 541
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 273
Кухнята е обезопасена и той няма достъп до нея  Grinning защото и ние веднъж отваряхме фурната гореща   ooooh!
кабели и тем подобни също са обезопасени,сега си играе с химикали и вестници,много му е интересно да драска  Mr. Green разбира се с родителски надзор

# 466
  • Мнения: 272
Здравейте отдавна не съм писала! Имам един въпрос относно сребърната вода пратих мъжът ми да я взема а той взел под формата на спрей и не знам как да я дам на малкия идеи?? newsm78

# 467
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Здравейте!

И аз не съм писала от месеци,но да ви кажа ние как изкоренихме бибата.Малката беше направо пристрастена,ходеше с по пет биби-по две във всяка ръка и една в устата Crazy
Една вечер ми писна ужасно да търся поредните загубени биби и я метнахме в легълцето да спи без нито една.Рева ужасно към 25 минути,не питайте как издържахме да не отидем да я утешаваме.През нощта се буди няколко пъти  да търси биба,но аз ставах да я погаля и завия и пак заспиваше хленчейки.
В крайна сметка я преболедува тая пуста биба за два дни.После все едно никога не е съществувала.

Иначе това детенце е станало непоносимо-хленчене и тръшкане за абсолютно всичко.В градината е същински ангел,но дойда ли да я взема се почва кошмара.Не понася обувки и чорапи и докато я докарам до нас си е събула ботушите и чорапите и я прибирам с боси крака-на всичкия студ и сняг отгоре ooooh!За  всичко,което не й отърва се мята театрално на земята по гръб.Не знам как да процедирам вече.Вие какво правите в такива случаи?

# 468
  • Мнения: 1 384
За  всичко,което не й отърва се мята театрално на земята по гръб.Не знам как да процедирам вече.Вие какво правите в такива случаи?

Същата работа е и Ясен! Казвам му да стане и си обръщам главата на другата страна и никакво внимание от моя страна, повечето пъти работи. Това обаче като сме вкъщи, лошото е, че и навън се опитва да ги прави тези номера, а направо ненавиждам гледката на тръшкащите се по улиците деца, а ето че и мен ме сполетя...

С бибата ще пробвам и аз скоро този номер, да я скрия някъде и край вече.

# 469
  • Мнения: 273
За мятането и тръшкането се правя,че не го виждам.Идва до мен и нарочно се вре ревящ,само и само да му мине номера.Като му кажа да си реве,не ме интересува и на секундата спира и се заиграва с нещо.От няколко дена е така и взе да предава по-малко номера.Сега се опитва само вечер да се тръшка,понеже баща му все го съжалява и угажда,ама снощи и двамата не реагирахме,а дребния беше многоооо учуден защо баща му така прави.Извика няколко пъти "тата" и забрави за сърденето.

# 470
  • Мнения: 1 862
Честит празник, момичета!   bouquet

# 471
  • Мнения: 1 384
Честит празник на всички и от мен!  smile3525

# 472
  • Мнения: 47
от седмица махнах бибата за през деня, оставях го само да заспива с нея. Обаче днес стана много рано в 6,30 и беше супер много кисел и изнервящ и му я бях оставила да си ходи с нея. По едно време гледам че я няма в устат търсих търсих ама не я намерих. Някак си заспа без нея, казах му няма я Теди ти си я изгубил, ходи си я търси и съответно и аз търся с него съвсем не на майтап. И той ходи търси и вика нямаааа. И довечера не знам как ще е обаче реших да направя като Смарайда. Няма да купя нова. Той и без това не спи спокойно и се събужда по 3-4 пъти на вечер да си търси бибата. И после ще ви кажа как е минал цирка.
Смарайда ти малката спокойно ли спи и има ли разлика от преди и след махането на бибата?
За тръшкането не знам от къде да почна, някакъв ужас е. Аз не изтрайвам, много ме изнервя и на моменти почвам да викам. Колкото и да искам да се сдържа има моменти в които просто не мога. Тръшка с в къщи, тръшка се навън, по средата на улицата например докато пресичаме, прави бела след бела, въпреки че в къщи всичко е обезопасено, думата НЕ няма никакво значение за него.
Знам че някои майки ще кажат абе как им позволявате на тея деца еди си какво ... четох стари теми тук в бг-мама и имаше много обвинителни коментари. Например детето се покатерило на стола казва една майка и друга казва ами ти къде беше да му вземеш стола. Знам че има много майки които даже не могат да си представят белите които някой деца могат да направят даже и само на година и половина. Обаче е факт, Теодор няма страх от нищо, и е адски рискова личност, няма никакво чувство за самосъхранение. И такааа много писах ... в крайна сметка да са здрави малките, пък на някой майки ще им побелеят по-бързо косите  Rolling Eyes

# 473
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте момичета , гледам за тръшкането пишете...Болна тема...Мислех,че само нашата лъвица е такава ...Значи и ние сме така,само нещо да не се угоди или да не й се даде и почва да се хвърля по земята ,да си удря главата и да се дере...Ужас някакъв ви казвам, а като я гушна гледа да ме удари или оскубе...Ах...,направо ще лудна ...Ние се бяхме пристрастили към шишето с водата ,ставаше през ноща по няколко пъти ,ревейки истерично докато не вземе и не пие вода...Пиеше по много вода,съответно и много  памперси отиваха през нощта...Та и аз като вас ми писна ,и се реших да го скрия ,реве -не реве ,трябваше да спре....И така 2-3дни рева и през деня и през нощта,но спря...Явно самия накрайник на шишето беше нейния биберон...Проблема с шишето е решен ,но какво ще правиме с тоя характер ,не знам.............. ooooh! Thinking Sad

# 474
  • Мнения: 945
Това тръшкане си е етап в развитието. Децата се опитват да покажат, че и те са личности и имат мнение, че ние трябва да обърнем внимание на желанията им.
Аз малко я игнорирам моята, но честно казано ме напушва на смях, когато се въргаля по асвалта насред улица. Опитва се да удари, но не смее, а само замахва с малката ръчичка и ние й я хващаме. Когато хвърли предмет го взимам и скривам.Това е. И баткото беше така, пък порасна и взе да разбира понякога от дума.

# 475
  • Мнения: 30
Здравейте момичета! И аз скоро не съм писала и сега с радост изчетох какво правят вашите сладури. Те и моите не са по-различни. И ние се тръшкаме, но аз го прескачам и не му обръщам внимание и бързо му минава като види, че няма да ме впечатли по този начин. Опитваме се също и да се храним сами, но е голямо мазало - после всичко се пере и къпе  Simple Smile. Не знам вашите дечица как са, но моите играят с всичко друго, но не и с играчки. Постоянно се вадят чаши, чинии от шкафовете. Носят се легени напред-назад - чудо е! В нас е като след обир - често се шегуваме с мъжа ми, че ако не дай си Боже влязат крадци вкъщи ще си кажат, че оттук вече са минали и ще си излязат. Ми то цялото съдържание на шкафовете е извън тях! Иначе заспиват сами и вечер и на обяд, биби не ползваме от 11месечна възраст, свикнаха да сядат на тоалетната чиния с детска дъска...но проблема е, че идват и ми "съобщават", че са съвршили някоя работа, а не че им се пишка например. Ако ги хвана в крачка тичаме бързо и вършим работите в тоалетната, но това ако ги видя навреме...За обувките носим си старите маратонки от миналата година номер с4 по uk номерацията. Сега им взех с6 и са им малко големи, но ще ги носят и есента, засега си тичат със старите. Опитват се да говорят нещо - понякога се получава нукоя двусрична думичка и като ги похваля я повтарят постоянно.
А за махането на памперса какво мислите? Аз смятам да взема промишлено количество гащички и от април да се учим без памперс. Ще бъде голямото напикаване, но не виждам как иначе да се откажем от памперсите...


# 476
  • Мнения: 945
Само 1 -2 дена е напикаването и ще се научат, но аза чакам да се стопли. А моичката е много смешна, защото постоянно си събува панталона и се опитва да се насади на гърнето на батко си.

# 477
  • Мнения: 273
Ние сме болни  Sad от неделя не може да спи,храни се малко,най-вече го мъчат гнойните сополи,освен това не дава да се припари до носа му и когато трябва да му сложа капки става война.Кашля малко,но е дрезгава и се усеща,че го боли като се изкашля.Ох,дано по-скоро да мине,че не мога да го гледам така.

# 478
  • Мнения: 1 384
 ^DIVA^, бързо да оздравява сладура, много е гадно като са болни!  Hug
Голяма драма е и при нас когато се налага капане на капки и дърпане с помпа, но няма начин.

За махането на памперс аз смятам и април да мине, да стане по-топло времето и ще пробваме, дано стане бързо.

Иначе тръшкането си е от лъвската зодия, не се предават малките лъвчета, хаха, шегувам се(а и не всички са лъвчета). Но баткото ни е зодия Риби, е няма такова кротко дете, и колкото други деца Риби познавам все са такива.

# 479
  • Мнения: 1 862
...
А за махането на памперса какво мислите? Аз смятам да взема промишлено количество гащички и от април да се учим без памперс. Ще бъде голямото напикаване, но не виждам как иначе да се откажем от памперсите...



Аз също мисля, като се затопли да ги пускам по гащи напред - назад да вилнеят, че то и от памперсите ни няма много смисъл. Постоянно се събуват и няма значение пълен или празен е памперса, се сваля от дупето и се размята насам натам... ужас е особено като не е само напикан  ooooh! С гърнето има някакъв напредък с единия зевзек. Като го сложа, подпиква та макар и съвсем мъничко, скоро  и "голямата работа" свърши в него. Дано почнат да осмислят нещата и по - често има такива попадения  Laughing Успех на всички в това начинание  Peace

Общи условия

Активация на акаунт