Слънцето пече АВГУСТче мечтае за море

  • 66 070
  • 541
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 47
за бибата да докладвам - не ми се полу4и, по скоро аз като че ли нямам достатъчно воля ... и нерви. 1 ве4ер прекарахме без биберона, ами той 3 пъти пи мляко. Просто замести биберона с биберона на шишето с млякото. За сега съм я махнала категорично за през деня и давам само за заспиване.
Памперса може би като стане по-топло, май месец примерно мисля да го махна и да го оставя да се напикае няколко пъти или нещо такова ... трябва да махна и килимите ...

Днес ходихме да пускаме връзки за прием в ясла. Shocked Rolling Eyes Представяте ли си с връзки се влиза в яслата, направо ми се повдига, това само в Бг го има. Тук в Поморие има само една ясла и се оказа че има и само 1 група, а днес директорката изтърси че била 1 група с 40 деца. Е как е възможно това, как е разрешено въобще. Много ще ми е интересно да чуя от майките на деца които вече ходят на ясла, да разкажат как са при вас нещата - какви са групите, учителките, на децата харесва ли им ...

# 481
  • Мнения: 1 374
Лелеее, ужас, каква е тая група с 40 деца, това въобще законно ли е, няма ли някакъв лимит на бройката деца  !?!?  Shocked
Ясен чак от септември ще тръгва на ясла, до тогава ще се гледаме, но тук поне ясли има колкото искаш и места също.

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Моят младеж ходи в яслена група от ноември, много му харесва, сутрин като влезем тича да седне на пейката да го преобуя с пантофки, седи си там докато лелята излезе и хуква ухилен навътре. Изобщо не ме поглежда даже.
Но в тази група ходи и баткото, лелите ги знам оттогава, много съм доволна от тях, явно съм предала това спокойствие и на детето.

# 483
  • Мнения: 945
Силве, не ти завиждам.
Поне с тази информационна система малко поотпаднаха връзките, но яко гониш точки. Една моя позната се беше примолила да я пишат в друг район, че работи, за да й се повдигнат точките по община, в която кандидатства. Луда работа! Аз мисля от септември да я пускам, много обича с деца, но с баба си или с мен.

# 484
  • Мнения: 1 073
Здравейте всички. Аз пиша рядко и обикновено е когато се чудя какво да правя. Решила съм в понеделник да водя дъщерята да и пробиват ушите. Мислех да записвам час в някой медицински център, но от отлагане накрая не го направих. Сега се чудя дали да я заведа в някой козметичен салон или златарско ателие... От това което съм чела обикновено часовете на този ден са заети навсякъде.  Споделете вашия опит докато умувам къде да я заведа. Благодаря ви!

# 485
  • Мнения: 47
за детската градина при нас също става въпрос за септември месец, но документите се подават април, после класирането е май и после 4ак септември ги приемат. Просто цирка почва от сега. Тук в поморие това са датите, в Бургас са по същия начин, не знам в другите градове как е. В Бургас може online, в Поморие не ...

Страхотно е когато на детето му харесва, много се надявам и на Теодор да му хареса ... и си мисля че колкото по-рано тръгнат толкова по-лесно свикват. Това си е мое наблюдение де ....

NMB ти всъщност си си прекъснала майчинството така ли. Как става това - в месеца в който го запишеш на ясла ти спира и майчинството така ли? Аз ще търся инфо да видя как става...ако имаш някои саит го пусни да четем.

А за ушите нищо не мога да кажа - майка ми не ми ги е пробила като малка. Пробих ги като станах на 15-16 по мое желание. Отидох до работата на майка ми да и изврънкам 10 лева -по 5 на ухо. След като ми пробиха ушите реших че хииич не боляло, прибрах се в къщи и си пробих още 3 дупки със медицинската обица  Rolling Eyes Като се прибра майка ми беше в шок. И накрая каза - можеше да си ги спестиш тея 10 лева  Joy

# 486
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
NMB ти всъщност си си прекъснала майчинството така ли. Как става това - в месеца в който го запишеш на ясла ти спира и майчинството така ли? Аз ще търся инфо да видя как става...ако имаш някои саит го пусни да четем.


Да, подава се декларация, прекъсваш майчинството и се връщаш на работа. Получавам 120лв/месечно, т.е половината от майчинството за втората година.

# 487
  • Мнения: 24
здравейте, мами на лъвчета, включвам се във вашата тема с молба за съдействие, за което предварително благодаря   bouquet

ще се омъжвам скоро  Grinning  и по тоз повод ми се иска да впечатля другата рода Simple Smile на моя мил бъдещ съпруг сестра му има едно лъвче (роден е на 10.08), много сладък, много игрив, но има един лек проблем. Тук почетох доста, но за съжаление не открих такива случаи - не съм търсила специализирана тема, защото реших, че съвет от мами на деца на същата възраст е най-меродавен. Та проблемът е, че майка му не може да го отбие и са едни старшни сцени и жесток рев докато не се добере до "обвивката на млякото". Зная, че всичко е много индивидуално, но вие сте с много опит и ще съм ви задължена, ако ми помогнете.

Мерси   Peace

# 488
  • Мнения: 106
здравейте, мами на лъвчета, включвам се във вашата тема с молба за съдействие, за което предварително благодаря   bouquet

ще се омъжвам скоро  Grinning  и по тоз повод ми се иска да впечатля другата рода Simple Smile на моя мил бъдещ съпруг сестра му има едно лъвче (роден е на 10.08), много сладък, много игрив, но има един лек проблем. Тук почетох доста, но за съжаление не открих такива случаи - не съм търсила специализирана тема, защото реших, че съвет от мами на деца на същата възраст е най-меродавен. Та проблемът е, че майка му не може да го отбие и са едни старшни сцени и жесток рев докато не се добере до "обвивката на млякото". Зная, че всичко е много индивидуално, но вие сте с много опит и ще съм ви задължена, ако ми помогнете.

Мерси   Peace

Аз не разбрах точно с какво трябва да помогнеш? Не знам какъв е случаят, но съм сигурна, че ако майката иска да го отбие ще намери начин. Ти сигурна ли си, че тя има такова желание?
Аз моята лъвица все още я кърмя, и при нас са страшни сцени ако не не й дам да цока, когато поиска, но не се отказвам от кърменето за сега. В момента й растат зъбки, освен това е болна и нищичко не иска да яде. Добре, че ми е кърмата, та да не умре от глад.
Аз съм на мнение, че в такива моменти не трябва допълнително да се травматизира детето с отбиване.

# 489
  • Мнения: 6
Но байкото ни е зодия Риби, е няма такова кротко дете, и колкото други деца Риби познавам все са такива.
E-ee,  не е така. Аз от две седмици си имам освен малка Лъвица и една малка Рибка- казва се Мила. Роди сена 13.03.2013- 4250гр, 51 см. Мислех си, че първото като е по-буйно, второто ще е по-кротко, но не... Joy
За пробиване на ухото- ние ходихме в център за красота и там много бързо и професионално ги пробиха, но от тогава 2 чифта обици с винт загубихме.

# 490
  • Мнения: 24
Вяра, мерси за отговора. Аз явно съм пропуснала да отбележа - да, иска да го отбие, но за съжаление не й се получава - става й адски мъчно, когато Дими се разплаче и в общи линии се предава. Не му е давала АМ, но пък те са био насочено семейство и му купува храна в този дух.

Идеята ми да "помогна" - то ясно, че тя ще се справи най=добре, но по-скоро ми се искаше да й кажа, че съм чела някакви съвети тук и да я посъветвам нещо умно от опита на други мами. Аз нямам детенце все още и не мога да преценя, но от прочетеното за бибата тук, оставам с впечатление, че трябва да го оставиш да поплаче и той накрая ще възприеме... така ли е? (малко болезнено ми се струва  newsm78 )

Надявам се малката лъвица да е по-добре вече и да оздравее изцяло   bouquet

# 491
  • Мнения: X
aladinka, единственото, което според мен е удачно да предложиш като помощ, щом твърдо си решила да се месиш в нещо, за което нямаш познания и личен опит, е да дадеш на снаха си координатите на Ла Лече Лига (0888-555-385) или НАПК (0896 418 488) и, ако тя прецени, може да се свърже с консултант по кърмене, който да ѝ даде съвет за конкретния случай.


И, не, най-добрият начин за отбиване не е да оставиш детето да плаче.

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Аз ще споделя опит с отбиването, тъй като с баткото това беше голям проблем.
Първо, както вече са писали, не бива в никакъв случай това да става, ако детето е болно, растат зъбки или има някакъв друг проблем.
Второ - добре е да поясниш колко често се кърмят, за приспиване ли е, за успокояване ли или детето все още се нахранва с кърма.
Лично при мен, след година и 4м кърмене и няколко опити за отбиване, придружени с дълъг рев, единственото, което подейства е детето да не спи с майката. Наложи се да замина до Мадрид за 2 дни, малкият остана при майка ми, помрънкал е малко, дали са му водичка/сокче и е заспивал спокойно. Ако аз съм при него това беше абсурдно. Вероятно и самото дете вече е имало готовност за отбиване, но това беше решението при нас. Като се върнах от Испания не му дадох повече да цока, и въпреки това с малко мрънкане и гушкане записваше без проблем.

# 493
  • Мнения: 24
Алексче; NBM    Hug  благодаря и на двете ви, ще споделя какво съм свършила и имало ли е ефект   bouquet

# 494
  • Бургас
  • Мнения: 644
И, не, най-добрият начин за отбиване не е да оставиш детето да плаче.

  202uu  202uu  202uu

Някои деца по-лесно приемат отбиването, разделяйки се за през нощта с майката. Немалко татковци вършат със завиден успех приспиването при отбиване. Аз нямам опит в отбиването, защото моята дъщеря се отби сама преди 2 месеца някъде. Винаги съм мислила, че ще ми е мн трудно, а то се оказа, че бибата, която не съм смятала за заплаха никога - сега ме дебне като кошмар... след отбиването... преди това почти не е проявявала интерес към нея.

Общи условия

Активация на акаунт