Кушадасъ

  • 56 375
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Ще бъдем в Батихан от 13.07. Ще споделя впечатления, като се върнем.  Sunglasses
Ние бяхме миналата година и сме много доволни - страхотна анимация за децата, всяка вечер различна програма, девойката изобщо не излезе от басейна и съм горещ фен на хотела. Но вие ще бъдете в доста топъл сезон - при нас в периода 15.06-22.06 беше 35-39 градуса, не ми се мисли юли колко е. Имайте предвид, че морското дъно е каменисто и не е лошо да осигурите аква обувки. Те и за басейните не са лош вариант за малките, особено ако като моето не излизат от там. Единствения недостатък, който намирам в Батихан е наличието на прекалено много българи и румънци. Когато от всички страни слушаш разговори за храната, храната и пак храната леко ти писва. Да не говорим за неспирното ядене на българската група (имам чувството, че седят месец гладни преди пътуване).

# 16
  • Мнения: 71
boto, благодаря за споделеното мнение.  bouquet
Много се радваме, че изборът ни е сполучлив.
Аква обувки вече осигурихме. Ще ти бъдем много благодарни за подробности и други препоръки/съвети за пътуването (с автобус), хранене (подходящо време), плаж, басейни и всичко друго, което ти хрумне.  Hug

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 16:13 от Лариса

# 17
  • Мнения: 1 286
Oх,малко съм притеснена, уж дадох имената зарезервация, уж се обадиха, уж всичко е наред, казаха ми че до края на същия или най-късно до следващия ден ще получа   потвърждение за резервацията и да плащам:) - но вече трети ден не ми я пращат.... Обадих се по телефона- "чакали я, да не се притеснявам"-но....има доста почивни дни все пак... Дано всичко е наред, да не се прецакаме.

# 18
  • Мнения: 2
Добър избор за дестинация. Аз си купих екскурзия до Кушадасъ от Инди Травел, за почивните дни от 22 до 27 Май. 2012. Кумувете ни са ходили там преди с тях и са доволни. Ние миналата година ходихме със същата фирма за една  седмица до Кападокия с родителите ми и също бяхме много доволни. Аз имам проблем да летя със самолет и пътуването с автобус ми е единствената опция, но казано честно - фирмата се бяха постарали всичко да е наред и нямах никакви проблеми и грижи. Всичко беше много добре организирано и си заслужаваше парите. До Кушадасъ ще пътуваме и с децата (двама младежи на 15 и на 9), за първи път ще ни е с тях, та ще разкажа как е било. Обмисляме и почивка през лятото с тази фирма, дадоха ни добри оферти, но още не сме решили дали да е в Турция или Гърция (половинката е запален рибар и клони по-към Гърция). Ще разкажа като се върна от Турция.

# 19
  • Мнения: 5 647
А някакви отзиви за Cande Onura 5*(Vista Hill hotel)?

# 20
  • Мнения: 1 525
Има отзиви за този хотел в другата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651020.0

# 21
  • Варна
  • Мнения: 187
boto ,че за Батиха трябват аква обувки, до сега никъде не бях го прочела, дори от ТА ми казаха ,че не ни трябват. Понеже ни е за първи път пътуването до Турция и ми се иска да ни хареса ,за да може да повторим.
Доста се порових,къде може да се отиде в Кушадасъ с мнения и ви го поставям тук , за мен това са интересни места .
 newsm78
Монумент на Свободата
Прекрасен символ на Свободата в тази държава.Паметника е едно от нещата които трябва да се видият при разходка по крайбрежната алея на Кушадасъ.Разположен досами морето и брулен от морския бриз той носи заслуженото си име.Разкошна гледка на фона на морската шир. Не мога да разбера защо на някой снимки го виждам на самата алея, но аз го видях навътре в морето в края на алея върху насип. Може би в началото е бил там.

Крайбрежен булевард,алея Atatürk BulvariАко не ви е сломило силното слънце през деня , това е мястото за което непременно трябва да отделите време. Крайбрежната алея е мястото което осигурява изключителен релакс. Чиста , поддържана , с много пейки и палми поклащащи се от морския бриз. Можете да се наслаждавате спокойно на кристалната вода и въобще на целия залив и острова. Любителите на яхти могат да разгледат- избора е голям на пристанището което допълва колорита.
След като разгледате птичия остров и тръгнете към града ще излезете на булевард Ататюрк. Покрай него е и крайбрежната алея засадена с палми, които помня от поне 10 години. Разходка по Алеята и булеварда е задължителна, но и уморителна. След като сте отделили около час на острова и още час на пазара оставате без сили да походите още час по алеята. Ние обикновено завършваме на нея и стигаме само до паметника на мира, но и след него има какво да се види. Там са новото яхтено пристанище и хотел Късмет с красивите си старинни градини -някога сградата е била вила на последната турска принцеса. Там и завършва булеврда, но ще трябва да се върнете за да отидете до спирките на минибусовете за към вашия хотел.
Направете разходката си по крайбрежната алея привечер за да хванете залеза, а и за да ви е по-хладно.

Крепост Птичият остров
Едно от забележителностите които трябва да се видят при посещение на Кушадасъ.Крепостта е изградена за защита от пиратски нападение.Не случайно се смята ,че тук през 16 в.се е приютявал небезизвестния пират Хаир ад Дин, по-известен като Барбароса. Самият остров е облагороден със растения и що годе обособен за туристи. Направи ми впечатление, че чистотата тук не е на най-добро ниво, липсват кошчета за отпадъци ,няма тоалетна и питейна вода.
 Кушадасъ е един от чудесните Турски курорти разположен на Егейско море.Самия град се намира на около 90 км от Измир.Пристигайки в курорта ако бъда честна бях настроена ,че ще ходя на плаж и ще почивам активно без да обикаляме и да разглеждаме забележителности.Но в крайна сметка решихме ,че трябва да се запознаем с историята на града. Едно от местата ,който според мен задължително трябва да посетите е Птичия остров.Страхотно място за разходка ,много приятна атмосфера ,великолепна растителност а гледката която се открива към самия град е незабравима.От острова може да се види пристанището на града и не само това.Поглеждайки към морето те обзема едно спокойствие и все едно изпадаш в безтегловност.На острова има много клетки на птици а самите им обитатели до толкова са свикнали с туристите ,че спокойно позираха за снимка.Освен това видяхме огромни дървета накачени с множество листчета.Оказа се че всеки който иска може да напише съкровеното си желание и има поверие че закачайки го на някое от тези дървета желанието ще му се сбъдне.Това на нас ни се видя изключително романтични и някак си мистично.Имаше места където може да се поседне да и да се наслади на едно питие.А се оказа ,че има възможност и за плаж но ние не сме се възползвали.Какво друго да напиша мисля ,че всеки отивайки там усеща атмосферата с различни чувства нали така.

Старият град
Сърцевината на града е малка приказка. Има много магазинчета за сувенири, в които може да се изгубиш с часове. После може да починеш в едно от многото заведения, предлагащи всякакъв вид кухня и естествено биричка Ефес“, но не е много евтино. Най-добре да се използват турски лири, ако не сте се запасили, има достатъчно банки и банкомати. Интересно, че има доста българи, или с български корени собственици там. След това може да си хванете маршрутката и да ви откара до вашия хотел, има ги за всички хотели.

Пристанище Кушадасъ
Уникални кораби!
Къде най-близо до България можете да видите най-големите туристически лайнери, побиращи цял малък български град? Това е пристанището в Кушадасъ.
То е едно от няколкото пристнища на които акустират тези гиганти.
Гледката е просто уникална. Чудовищно големи произведения на инженерната мисъл.
Пътниците им са много приятни хора, усмихнати, безгрижни. Можете да ги видите да се разхождат из старата част на града.
Пристанището е много добре уредено. Има магазини, кафенета, бутици, чисто и спретнто. Обслужващият персонал е по турски приветлив. В порта се влиза след проверка.
Портът не е голям, но явно е достатъчен и има много прецизен график. Гледката на акустиращия или отплаващ лайнер е магнетична. Можете да го наблюдавате от цялото крайбрежие и дори от птичия остров. Портът е до стария град и е почти в центъра на града, достъпността му е максимална. Ще минете покрай него след като слезете от Птичия остров и продължите към крайбрежната улица.
Ако се интересувате от такива гледки, които описах, непременно посетете пристанището и то по залез слънце, децата също много се впечатляват от огромните кораби.

Dilek Peninsula National ParkНационалният парк Dilek Peninsula National Park се намира в близост до Кушадасъ и е под опеката на ЮНЕСКО. До парка се стига с едно от бусчетата, които се движат с учудващо висока скорост, предвид окаяния им външен вид. От Кушадъсъ до парка се пътува около половин час. Ако не говорите турски, не се заблуждавайте, че можете да попитате нещо шофьора. Не очаквайте и да ви даде билет. Бусчето ни стовари направо на плажа и веднага пое в обратна посока. Изглежда пусто, но чисто. По продължението на брега има направени дървени пейки и маси за пикник. Има множество табели (основно на турски), които ни информират за богатата флора и фауна в парка. Водата изглежда прозрачно чиста. Семейство диви прасенца неприятно ни изненада и изпари желанието ни да се разходим из алеите, които водеха към вътрешността на парка, въпреки, че изглеждаха дружелюбни и сякаш очакваха да им дадем храна.




# 22
# 23
  • добрич
  • Мнения: 339
Здравейте
Май от мен ще  е първото мнение от 2012 г и бързо да го напиша още прясно  , прясно.....върнахме се вчера от Кушадасъ от aqua fantasy .
Пътуването ни беше с автобус през Грабо с Ники - М.Цена -двама възрастни с дете на 3 години 6 дни със 4 нощувки ,инклузив и настаняване в клубната част - 765 лева.
Пътуването с автобус е около 16-17 часа/за нас с детето беше убийство/-първо за това че е много палава и не стои на едно място и заради спирането нощно време по границите където тя докато спи я сваляхме и качахме/добре че не се заядоха и не проверяваха щателно  , както видяхме как това се случи на други автобуси/
За агенцията-ние за първи път пътуваме с агенция и като цяло нямам база за сравнение , но водача , които се оказа че е управителя на агенцията са държа малко надменно на моменти и не защити напълно интересите ни в случай че се оказахме в основната сграда на хотела  , а не в клубната чааст както беше записано в офертата. Тук въпроса е принципен.
За стаите и хотела-Стаите просторни , с вана . Интернет няма.Банята и тоалетната чисти. Козметиката включваше шампоан , душ гел , сапун , шапка , лосион за тяло , тампони за уши и за чистене на грим , пиличка . Имаше термокана , пакетчета чай , кафе , захар , подсладител.Терасата със сушилник.
Ресторанта-като бивш готвач/макар работила на маса преди 10 години/-закуската-много разнообразна с много тестени закуски , сирена , кашкавали , компоти , сушени плодове...Обяда и вечерята също-няма свинско месо, но ядохме и овче  , агнешко и най-вече пилешко. Супите са две топли-ние улучихме само крем супи-детето само това ядеше-то не беше крем супа от боб , леща , доматена , оризова.....
Алкохол-Колко искаш от местното им производство.Аз пия само бира и наблегнах на нея.мъжът ми път пи от тяхната еди или нещо такова ракъ....
Междинни закуски , сладолед за децата , късна вечеря , а за препилите вечер от 12 до 1 и супа....
Отношение- Нямам думи. Много любезни , много комуникативни и разбрани-всичко за клиента .
За самият комплекс също нямам думи-много басейни  , много пързалки , хубав детски кът , много зеленина...
Аква парка като отидохме тъкмо го бяха отворили него ден. На следващият работеше всичко.Пързалки  , басейни..забавления  и само забавления.....
Ходихме до Ефес-35 евро на човек
Сами ходихме до кушадасъ с маршрутка-4 лири на човек.за детето не ни взеха пари . на връщане направихме пазар от 30 лири за 20 лири ни върнаха в хотела. разходихме се на пазара им.После на пристанището-видяхме два лайнера. Посетихме и птичият остров.
Ако ви интересува нещо-питайте . Сигурно съм пропусна нещо.
Като - отчитам-пътуването с автобус и твърде малкото време и отношението и поведението на някой членове на групита за които екскурзията се свежда само до ядене и пиене.
като + всичко останало и освен всичко съм много впечатлена и от отношението на хората. Много топли и добродушни и с отношение към хората , които са дошли да харчат парите си в тяхната страна.
Впечатление за цени-
Алкохол , цигари и бензин-много скъпи , една бира-4 лири в магазин, ракията им-700гр около 50лири , цигари-8 лири

Ето за желаещите и малко снимки в профила ми
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.419760738043185.101280 … 871581&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.419753124710613.101277 … 871581&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.417005388318720.101035 … 871581&type=3




# 24
  • Варна
  • Мнения: 187
Добре дошла iskra1920 ! Аз много се вълнувам на 18 и ние заминаваме но в Батихан. С две палавници ще сме и ние сме с автобус, направо ме  Rolling Eyes , то за нас ще е една почивка  Mr. Green Студена  ли беше водата в морето ? Хванали сте тен, поздравления.

# 25
  • добрич
  • Мнения: 339
Добре дошла iskra1920 ! Аз много се вълнувам на 18 и ние заминаваме но в Батихан. С две палавници ще сме и ние сме с автобус, направо ме  Rolling Eyes , то за нас ще е една почивка  Mr. Green Студена  ли беше водата в морето ? Хванали сте тен, поздравления.

Добре че ме подсети за морето и плажа на ви пиша-определено не ми хареса -самият им пясък стои като кал и там където е мокро направо имаш чувството че стъпваш в кал. Водата имаше много водорасли и може би заради пясъка направо си беше много мътна . За по зиморничавите си беше студеничка , но за такива като нас които от май ходят на море и тук си беше добре. На басейните също изтиваше водата след 17 часа , но от 10 до 17 си е добре.
В самият Кушадасъ обаче водата в морето беше направо страхотна-чиста-вижда се дъното и рибките.Там много ми хареса.
Естера пожелавам ви да си прекарате страхотно и после да разказваш. Нашето зверче както дивя и направо ни спря тока и в автобуса и в хотела пак съм готова да се върна там и да си прекараме страхотно.

# 26
  • Мнения: 5 698
Някакви отзиви за хотел ГРАНД ЕФЕ ?

# 27
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
А някакви отзиви за Cande Onura 5*(Vista Hill hotel)?

Бяхме там преди 3 години , хотела не отговаря на 5 звезди , стайте бяха за ремонт , храната повтаряща се . На басейна става лудница , трябваше да ставаме рано , за да можем да оставим хавлия на шезлонга ,Защо ли ? Защото няма плаж , а платформа и направо скачаш в морето при дълбочина поне 2-3 метра .И затова варианта е само басейна. Намира се на около 3 км от центъра има постоянни маршрутки за там

# 28
  • Мнения: 1
Някой вече ходил ли е в хотел "АСЕНА"?

# 29
  • Мнения: 1 286
Хотел "Асена" го предлагат доста фирми, аз също му се бях нагледала заради супер изгодните цени, но постепенно изискванията ми се повишаваха и така стигнах до "Атлантик"- не е петзвезден, но ние не държим на лукса, а и е много относително. Ще пътуваме на 01.06.  с автобус и много се притеснявам за пътя- доста време е, как ще издържим. ЩЕ СМЕ С Партнер травел - някой пътувал ли е с тях, дали са удобни автобусите? Дали предлагат чай, кафе, вода? Как са почивките по пътя? Миналата година пътувахме с автобус до Венеция - на сутринта не можех да си стъпя на краката, бяха като самуни:)Но пък после си изкарахме супер....

Общи условия

Активация на акаунт