На море в Турция - тема 18

  • 112 675
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710





Впечатления от хотели, споделени в темите "На море в Турция"







AMARA DOLCE VITA 5* -  коментар
снимки

AMARA WING RESORT 5* - коментар, коментар
снимки

AMARA CLUB MARINE 5* коментар

MIRADA DEL MAR 5* - коментар

SIMENA SUN CLUB HV -1 - коментар, коментар, коментар,
коментар и
снимки, снимки, снимки

COMFORT FLORA BEACH 5* - коментар,
коментар

LE CHATEAU DE PRESTIGE RESORT SPA&TALASSO 5*  -коментар,
коментар, коментар, коментар, коментар

KILIKYA PALACE 5*   - коментар

LIMAK LIMRA 5* - коментар

GRAND GUL BEACH 4* - коментар

CRISTAL HOTELS* - коментар

CLUB VICTORIA 3* -
коментар
, коментар, коментар

ORANGE COUNTY DE LUXE HOTEL - коментар

VISAGE LUXE RESORT HOTEL 4+* - коментар

VOGUE AVANTGARD 5* - коментар

CRYSTAL DE LUXE RESORT & SPA 5 * - коментар продължение на коментара

AKKA ANTEDON 5 * - коментар


















карта на хотелите в Белек


CLUB MAGIC LIFE SIRENE IMPERIAL 5* - коментар

PALOMA GRIDA VILLAGE & SPA 5* - коментар

SPICE HOTEL & SPA 5* - коментар, коментар

ALIBEY BELEK 5* - коментар

RIXOS PREMIUM 5* - коментар,  коментар, коментар,
коментар, коментар, коментар,
коментар, коментар

PAPILLON BELVIL 5* - коментар

PAPILLON AYSCHA 5* - коментар, коментар

SIRENE GOLF RESORT 5* - коментар

ADAM & EVE 5* - коментар

KAYA SELECT RESORT & SPA 5*   - коментар

CLUB ASTERIA BELEK HV-1 - коментар

CORNELIA DE-LUXE RESORT 5* - коментар

IC SANTAI 5* - коментар, коментар, коментар

CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA 5* - коментар, коментар

INTOURIST   - коментар, коментар
BELEK BEACH HOTEL - коментар
VOYAGE BELEK GOLF & SPA - коментар

GLORIA SERENITY RESORT 5 * - коментар

ELA QUALITY RESORT 5 * - коментар

MAXX ROYAL 5 * - коментар, продължение





















CARPE DIEM CLAROS RESORT & SPA  5* - коментар

SURMELI EFES - коментар, коментар, коментар

AQUAFANTASY 5* - kоментар , kоментар , kоментар , kоментар , kоментар ,
kоментар

KUSTUR CLUB HV-1 - коментар , коментар , коментар ,
коментар , коментар

ЕPHESIA HOLIDAY BEACH HV-1 - kоментар

ЕGERIA BEACH CLUB 4*   - kоментар , kоментар , kоментар

GRAND EFE 4* - коментар, коментар ,
коментар , коментар

CLUB FESTIVAL AKDENIZ   - коментар

CLUB CANDE FESTIVAL 4* - коментар , коментар , ], коментар

ОMER - kоментар , kоментар ,
kоментар , kоментар , коментар, коментар, коментар, url=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=636433.480]коментар[/url]

ADAKULE 5* - kоментар , kоментар

COAST LIGHT -   kоментар

SURTEL -   kоментар

BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4* -   kоментар , kоментар

PIGALE BEACH RESORT 3* -   kоментар

TUSAN BEACH RESORT 4* -   kоментар

ONYRIA CLAROS BEACH & SPA RESORT 5* -   kоментар

PINE BAY HOLIDAY RESORT HV-1 -   kоментар







Изглед от Бодрум






Изглед от Дидим




Фетие


HILLSIDE BEACH CLUB   - коментар [/right]


Саръгерме

MAGIC LIFE SARIGERME IMPERIAL 5*   - коментар


Айвалък

HALIÇ PARK 5*   - коментар


Бозджаада/Bozcaada

коментар






съвсем накратко за курортите, за Бодрум, за Кушадасъ, за Мармарис, за Анталия
за бакшиша, още за бакшиша, как да се сдобием с по-хубава стая
таблици температурите в Анталия и Мармарис  
 карта на Анталия
Обяснено веднъж zа винаги как да търсите в сайтовете на немските туроператори
за самостоятелното пътуване със самолет   няколко съвета за пътуващите с кола
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАСТРАХОВКА "ОТМЯНА НА ПЪТУВАНЕТО" и пак за застраховката


Сайтове за проверка рейтинга на хотелите:
tripadvisor и holidaycheck
Отзыв.ру
Туры.ру
trivago

За пушенето в хотелите

първа тема , втора тема, трета тема, четвърта тема , пета тема, шеста тема, седма тема, осма тема, девета тема, десета тема, единадесета тема, дванадесета тема, тринадесета тема, четиринадесета тема, петнадесета тема, шестнадесета тема, седемнадесета тема

Албум със снимките ни от Турция - ще се радваме на нови допълнения! Потребителското име и паролата са еднакви  Wink

Специални благодарности на tsve_te и нади_миши!

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 17:16 от Мaрги

# 1
  • Мнения: 4 422
пу първа  Grinning
еими избрахте ли втория хотел?

# 2
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,
За първи път ще пътуваме до Турция това лято с децата и евентуално с едно приятелско семейство.

Много ни хареса Кушадасъ. /Вероятно Аквафентъзи или нещо то типа/

Въпроса ми е как най удачно да се пътува до там с две деца на 3 и 5 год.  с тръгване от Велико Търново, евентуално ще сме с още едно приятелско семейство с деца на 2 и 4 год.?!?

Приятели ни посочиха вариант за пътуване с кола , с преспиване на Дърданелите /Чинаккале/, като се влиза първо в Гърция /Малко Преди Свиленград, после от Гърция в Турция /

Понеже за пръв път ще вадя паспорите на децата, моля ориентрийте ме колко време отнема процедурата и за колко време важат, нали "муцунките" има се променят доста бързо в този период?!?

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 12:00 от Egisihora

# 3
  • Мнения: 155
Важат за 5г както и за възрастен. Издаването също отнема същото време като за възрастен - 30 дни е нормална поръчка, може да се направи бърза и експресна, съответно таксата е по-висока.

# 4
  • Мнения: 1 525
Запис от мен на първа страничка!
Нали живот и здраве и първа ще ходя тази година на море в Турция  newsm03

# 5
  • Мнения: 242
Приятели ни посочиха вариант за пътуване с кола , с преспиване на Дърданелите /Чинаккале/, като се влиза първо в Гърция /Малко Преди Свиленград, после от Гърция в Турция /

Понеже за пръв път ще вадя паспорите на децата, моля ориентрийте ме колко време отнема процедурата и за колко време важат, нали "муцунките" има се променят доста бързо в този период?!?


Не мисля, че е необходимо да минавате през Гърция. От Свиленград през Капитан Андреево директно в Турция. Задължително всяко семейство с отделна кола /освен ако не е някакъв малък бус/. Ако има двама шофьори не е необходимо междинно преспиване. Ако искате да разгледате повече неща е необходимо преспиване. Независимо с какъв превоз ще бъдете трябва да носите актове за раждане на децата.

# 6
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Марги, мерси. Peace

ЗАСТРАХОВКА, която да покрива риск от фалит на агенция не съм чувала, така че ако на някой му попадне нека да даде информация тук моля.

# 7
  • Мнения: 872
Здравейте момичета,
С интерес следях предната ви тема и реших да се включа тук с моите въпроси, понеже не намерих отговорите до сега.

За пръв път ще ходим в Турция това лято, единствените ни критерии е да е красиво място, да е с агенция от тези почивки с автобус, и да е евтино  Embarassed Нямаме деца, не сме и по нощния живот, не държим на лъскави петзвездни хотели  Whistling

Моля, момичетата които са пътували до Турция с агенция и са доволни от преживяването, препоръчайте ми от къде да почна търсенето, защото още ми е пълна каша - коя агенция, кой курорт...кой хотел  ooooh! Mr. Green

И така, много ще съм благодарна за всякакви съвети и насоки от ваша страна   bouquet

# 8
  • Мнения: 741
За Турция аз съм доволна от Алфатур и Ориент 99, пътувала съм няколко пъти и с двете и не е имало проблеми.
Иначе за красиво място, бих препоръчала Анталия, Белек.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 559
Вместо запис - някой разбра ли кога ще са РЕАЛНИТЕ часове на полетите на Аква тур ?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Да не изпусна интересната тема. LaughingРезервация направихме вече,ама все има нови неща да се информирам.

# 11
  • добрич
  • Мнения: 339
За първи път отиваме в Турция-сега на 28.04 заминаваме за Aqua fantasy -Кушадасъ . Четох ви , четох ви-едни казват че ще е добре за море  , други не-каквото такова . Но имам въпрос/извинявам се ако не е за тук/-Моля споделете цени на входните такси за забележителностите - четох за Памуккале-около 35 евро ,но за другите така и не можаш да намеря .

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 15:58 от iskra1920

# 12
  • Мнения: 242
За първи път отиваме в Турция-сега на 28.04 заминаваме за Aqua fantasy -Кушадасъ . Четох ви , четох ви-едни казват че ще е добре за море  , други не-каквото такова . Но имам въпрос/извинявам се ако не е за тук/-Моля споделете цени на входните такси за забележителностите - четох за Памуккале-около 35 евро ,но за другите така и не можаш да намеря .
Таксата за Ефес беше 20 турски лири на човек прди две години, ако отидете самостоятелно. За екскурзовод се плаща допълнително, но не мисля, че е необходимо. Сега не знам колко е.

# 13
  • Мнения: 242
Забравих.. Благодаря за новата тема! Пожелавам на всички да намерят своята почивка и много впечатления, споделени тук! smile3525

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте момичета,
За първи път ще пътуваме до Турция това лято с децата и евентуално с едно приятелско семейство.

Много ни хареса Кушадасъ. /Вероятно Аквафентъзи или нещо то типа/

Въпроса ми е как най удачно да се пътува до там с две деца на 3 и 5 год.  с тръгване от Велико Търново, евентуално ще сме с още едно приятелско семейство с деца на 2 и 4 год.?!?

Приятели ни посочиха вариант за пътуване с кола , с преспиване на Дърданелите /Чинаккале/, като се влиза първо в Гърция /Малко Преди Свиленград, после от Гърция в Турция /

Понеже за пръв път ще вадя паспорите на децата, моля ориентрийте ме колко време отнема процедурата и за колко време важат, нали "муцунките" има се променят доста бързо в този период?!?

Относно паспортите за децата, около 20 дни се чака за бавна поръчка (макар, че на листчето пише след 30 дни). Бързата е за 3 дни. Цената е към 12-16лв., защото са ви 1-ви пасорти. След това цената скача  Wink.
При подаване на заявление за паспорт, трябва да сте 2-мата родителя. При взимане, може само 1-ният.
Срок на валидност - 5г.

Относно пътя, ние сме пътували директно без преспиване. Правили сме малки почивки на бензиностанциите.
Пътували сме директно за Турция през Капитан Андреево.


Поздравление за новата темичка   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт