На море в Турция - тема 15

  • 130 969
  • 742
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 710





Впечатления от хотели, споделени в темите "На море в Турция - all inclusive" :

Анталия, Кемер
карта на хотелите

AMARA DOLCE VITA 5* -  коментар
снимки

AMARA WING RESORT 5* - коментар, коментар
снимки

AMARA CLUB MARINE 5* коментар

MIRADA DEL MAR 5* - коментар

SIMENA SUN CLUB HV -1 - коментар, коментар, коментар,
коментар и
снимки, снимки, снимки

COMFORT FLORA BEACH 5* - коментар,
коментар

LE CHATEAU DE PRESTIGE RESORT SPA&TALASSO 5*  -коментар,
коментар, коментар, коментар, коментар

KILIKYA PALACE 5*   - коментар

LIMAK LIMRA 5* - коментар

GRAND GUL BEACH 4* - коментар

CRISTAL HOTELS* - коментар

CLUB VICTORIA 3* -
коментар
,
коментар, коментар

ORANGE COUNTY DE LUXE HOTEL
коментар





Анталия, Кунду
карта на хотелите

KERVANSARAY KUNDU 5* - коментар , коментар, коментар

TOPKAPI PALACE 5* - коментар

IC HOTELS GREEN PALACE 5* - коментар, коментар, коментар

Анталия, Анталия
карта на хотелите

DELPHIN PALACE DE LUX COLLECTION 5* - коментар

PORTO BELLO HOTEL RESORT & SPA 5* - коментар

FALEZ OZKAYMAK HOTEL 5*   - коментар

CLUB DELFIN 4*   - коментар

Анталия, Белек
карта на хотелите

CLUB MAGIC LIFE SIRENE IMPERIAL 5* - коментар

PALOMA GRIDA VILLAGE & SPA 5* - коментар

SPICE HOTEL & SPA 5* - коментар, коментар

ALIBEY BELEK 5* - коментар

RIXOS PREMIUM 5* - коментар,  коментар, коментар,
коментар, коментар, коментар,
коментар, коментар

PAPILLON BELVIL 5* - коментар

PAPILLON AYSCHA 5* - коментар, коментар

SIRENE GOLF RESORT 5* - коментар

ADAM & EVE 5* - коментар

KAYA SELECT RESORT & SPA 5*   - коментар

CLUB ASTERIA BELEK HV-1 - коментар

CORNELIA DE-LUXE RESORT 5* - коментар

IC SANTAI 5* - коментар, коментар, коментар

CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA 5* - коментар, коментар

INTOURIST   - коментар, коментар
BELEK BEACH HOTEL - коментар
VOYAGE BELEK GOLF & SPA[/color] - коментар



Анталия, Лара
карта на хотелите

MIRACLE RESORT 5* - коментар, коментар,


LARA BARUT 5*   - коментар

BAIA LARA5*   - коментар

DELPHIN DIVA 5*   - коментар, коментар

ROYAL WINGS 5*   - коментар




Кушадасъ
карта на хотелите

CARPE DIEM CLAROS RESORT & SPA  5* - коментар

SURMELI EFES - коментар, коментар


AQUAFANTASY 5* - kоментар , kоментар , kоментар , kоментар , kоментар


KUSTUR CLUB HV-1 - коментар , коментар , коментар ,
коментар , коментар

ЕPHESIA HOLIDAY BEACH HV-1 - kоментар

ЕGERIA BEACH CLUB 4*   - kоментар , kоментар , kоментар


GRAND EFE 4* - коментар, коментар ,
коментар , коментар

CLUB FESTIVAL AKDENIZ   - коментар
CLUB CANDE FESTIVAL 4* - коментар , коментар , ], коментар

ОMER - kоментар , kоментар ,
kоментар , kоментар , коментар,

ADAKULE 5* -   kоментар
COAST LIGHT -   kоментар

SURTEL -   kоментар
BATIHAN BEACH RESORT & SPA 4* -   kоментар





Саръгерме

MAGIC LIFE SARIGERME IMPERIAL 5*   - коментар [/right]


Айвалък

HALIÇ PARK 5*   - коментар [/right]



СЪВЕТИ
съвсем накратко за курортите, за Бодрум, за Кушадасъ, за Мармарис, за Анталия
за бакшиша, още за бакшиша, как да се сдобием с по-хубава стая
таблици температурите в Анталия и Мармарис  
 карта на Анталия
Обяснено веднъж zа винаги как да търсите в сайтовете на немските туроператори

Сайтове за проверка рейтинга на хотелите:
tripadvisor и holidaycheck
Отзыв.ру
Туры.ру
trivago

За пушенето в хотелите

първа тема , втора тема, трета тема, четвърта тема , пета тема, шеста тема, седма тема,
осма тема, девета тема, десета тема, единадесета тема,  дванадесета тема, тринадесета тема, четиринадесета тема

Албум със снимките ни от Турция - ще се радваме на нови допълнения! Потребителското име и паролата са еднакви  Wink

Специални благодарности на tsve_te и нади_миши!

Последна редакция: ср, 20 юли 2011, 17:53 от Мaрги

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Марги  Hug Само хубави емоции и прекрасни почивки пожелавам  bouquet
А по въпроса за Айвалък нищо не знам, но и на мен ще ми е интересно да разбера.

# 2
  • Мнения: 1 710
Хайде на новата тема! Mr. Green
Дано да я напълним бързо с чудесни отзиви от прекрасни почивки.

Ще се самоцитирам, с надеждате да ми отговорите.
Момичета, помагайте! Simple Smile
Опитах се да намеря в предишните теми информация за Айвалък, но тя беше доста оскъдна. Първо искам да попитам колко е разстоянието от София до Айвалък. Имам някакви бегли спомени от писаното тук, че е около 800-900 км., но в интернет се нагледах на противоречиви данни, така че искам да си сверя часовника с вас. Пак от темата знам, че повечето от вас разделят пътя до Кушадасъ, Мармарис и т.н. като нощуват в Айвалък. Това ли е най-близкото до България място подходящо за нощувка? Едни приятели искат да почиват някъде по егейското крайбрежие, но да е по-близо от Кушадасъ и са ме натоварили с проучването, а аз се чувствам като в небрано лозе, защото хич не са ми ясни условията там. Помня, че съм чела коментари, че хотелите са малко и сравнително малки, че селището не е разработено като курорт, че почиващите са главно турци. Знаете ли обаче какво е положението извън хотелите? Има ли места за развлечение - барове, дискотеки, има ли ресторантчета с хубава храна? Наблизо има ли добри плажове, които са обществени? Въобще каквато и информация да ми дадете, все ще е от полза. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 605
Марги, мерси!
Хера беше почивала в Айвалък, питай нея  Peace

# 4
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Марги   bouquet

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте,

знаете ли нещо за остров Исихой-мисля че така се казва? Дочух, че приятели на мой познати са ходили там на почивка и са страшно доволни. Казаха ми цени от рода на 380 лв общо за 4 човека в една къща, като се включват само нощувките. Имате ли някаква информация, много ми се иска да разуча и да отидем това лято? За съжаление в google не излиза никакво инфо...Благодаря ви предварително

# 6
  • София
  • Мнения: 38
Някой да има отзиви от VOGUE AVANTGARD 5* в Кемер ? Изглежда мнооого добре-само плажа малко ме притеснява дали е добър ? Изобщо някакви отзиви  Peace

# 7
  • Мнения: 741
От Айвалък има доволни туристи. Наши познати нахвалиха Grand Temizel, 5- звезден е, но не знам подробности. Плюсът е, че е на около 10 часа път от София!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за темата!   bouquet
Аз чак септември ще ходя в Кушадъсъ, та чак тогава ще дам отзиви. :П)

# 9
  • София
  • Мнения: 119
Здравейте! Да кажа и аз за нашата първа почивка в Турция - беше ужасна!
Резервирахме ласт минат от Аква Тур за 09.07 - 16.07 за Кемер - VISAGE LUXE RESORT HOTEL - 4+, бяхме група от 7 човека - 4 възрастни и 3 деца.
Полета мина чудесно, но още щом се затвориха вратите на автобуса, представителката на Аква Тур - Аника ни съобщи че всичките 20 човека които трябва да сме във VISAGE LUXE RESORT HOTEL - 4+ ще трябва първата вечер да сме в друг хотел, тъй като на група туристи им закъснял полета и не са освободили нашите стаи. Последва бурна реакция от наша страна, опитахме да се свържем и с тур оператора, но в събота 17.30 часа никой не ни вдигна. Последва едно обикаляне в 46 градусовата жега по хотели за да ни намерят подслон. Към 10 часа вечерта най сетне получихме карта за хотелска стая в хотел Reach.
На другата сутрин ни взеха в 11.30 и към 13 часа вече се бяхме настанили. За причиненото "неудобство" получихме безплатно ползване на сейф и по една турска баня.
Не искам да коментирам факта че почивката се предлага като 7 дневна, а дефакто е 6 дни, ами благодарение на "добрата организация" ние получихме 5 дни.
Впечатленията от персонала - не любезен, не отзивчив, не знае английски.
Оставиха ни сами да си качим куфарите до 3тия етаж, в ресторанта си сервираш сам питиетата - тоест редиш се на опашка, чашите за безалкохолно бяха по малки от тези за алкохол, ние бяхме голяма група и децата играеха ролята на сервитьори, но един от барманите си позволи да ги изгони от бара въпреки че искаха да вземат само безалкохолни.
За all inclusive - беден, никакво разнообразие.
За 5 дни престой дадоха сладолед и баклава само веднъж, само веднъж риба, само веднъж телешко, наблягаше се на готвеното. Плодове – сливи, гадни дини и пъпеши и веднъж ябълки. Безалкохолните бяха гаражно производство.
Анимация – трима нещастника които се правиха на DJ, най силно музиката звучеше от 14-16 часа, имаха три диска които се въртяха пет дни без дори да им се разменят местата.
За хотела – нов хотел, чист, с зелена площ и мандаринови дръвчета, с детски кът, с добро разположение за разходки.

Съжалявам за дългия пост, но съм много разочарована и от Аква Тур и от самата Турция.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Да не пропусна да се разпиша.
Жалко, че започва темата с толкова негативно мнение за почивка в Турция, дано да е последното такова и всички да си изкарат страхотно  Hug

# 11
  • софия
  • Мнения: 9 590
JlegeHo-cTyDeHa , трябваше да питаш тук там за хотела преди да тръгнете. аз бих била по-внимателна в избора си за първа почивка някъде. поне снимки и отзиви реални да има в нета. обикновено на ласт минитите прадлагат такива хотели, пък и цената би ме спряла (евтина е за този район и за този сезон). тук във форума да беше питала, щеше да се намери по-добър и изпробван хотел.
не се заяждам, съжалявам за провалената ви почивка и за лошото впечатление от турция  Peace
повярвай, има страхотни места и хотели там  Peace

# 12
  • Мнения: 1 732
JlegeHo-cTyDeHa , трябваше да питаш тук там за хотела преди да тръгнете. аз бих била по-внимателна в избора си за първа почивка някъде. поне снимки и отзиви реални да има в нета. не се заяждам, съжалявам за провалената ви почивка и за лошото впечатление от турция  Peace
повярвай, има страхотни места и хотели там  Peace
И аз се присъединявам към това мнение. Не виждам как човек може сам да се ориентира при подобно предлагане. Затова аз питам и разпитвам в темата, а и извън нея!
Tatiana, насочихме се към Ersan Resort & Spa! Напоследък, обаче, мненията не са особено ласкави, та да видим... Confused

# 13
  • Мнения: 242
Благодаря за новата тема! /добре, че има кой да се грижи за нас/!
-Ледено-Студена съжалявам за провалената Ви почивка! Но не бива да си създавате цялостно впечатление за ваканциите в Турция от едно неприятно пътуване. Предполагам, че голяма част от пишещите в този форум са имали поне по едно разочарование в т.ч. и аз, но продължавам да ходя всяко лято и чакам всяка почивка там с нетърпение.
- За Айвалък не мога да кажа много. Там сме спали два пъти, пътувайки към и от Бодрум. Хареса ми един хотел /силно казано хотел, защото е само двуетажни къщички/, казва се Айвалък Бийч. Но само за една нощувка със закуска и вечеря не мога да преценя особено добре. Там се намира най-хубавия пясък по плажа в цяла Турция.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 677
... VISAGE LUXE RESORT HOTEL - 4+ ...
Съжалявам за дългия пост, но съм много разочарована и от Аква Тур и от самата Турция.

Съжалявам и аз за провалената почивка, предполагам, че не сте погледнали преди това рейтинги и отзиви:
http://www.holidaycheck.com/hotel-reviews_Hotel+Visage+Luxe+Reso … b-hid_327137.html
Много нисък рейтинг, препоръчват го едва 56%, много ниска оценка. Убедила съм се, че за да ти хареса хотел в Турция /а и изобщо, трябва да е поне на 80% препоръчван, дори повече, и оценката да бъде поне 4,5/. Каква беше цената?

Общи условия

Активация на акаунт