На море в Турция - тема 14

  • 97 766
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • EU
  • Мнения: 164
еими ти какво правиш в Холандия  15

# 526
  • Мнения: 527
Темата за баклавичките и заниженото качество на услугите тази година ме провокира да споделя и аз за нашата почивка, въпреки че за Ефезия клуб има много мнения .....Но да споделя и аз моето....
 Бяхме в началото на юни и все още не беше съвсем пълно, та имаше места и в ресторанта, и по шезлонгите ; не се налагаше да ставаме рано да „запазваме”. Храната- прекрасна ; не може да се каже , че е разнообразна, но то при такова изобилие е почти невъзможно да искаш повече . ИМАШЕ  баклавички  , една вечер дадоха даже свински пържоли  , плодове- череши, дини, портокали, кайсии ...
Анимацията на ниво- забавна и ненатрапчива.Вечер правиха много добро шоу! Едната аниматорка е българка, така че ако детето ви е по-контактно може да намаже повече от анимацията.Моето е залепено все за мен:))
 За пързалките – голяма зарибявка са /скъсахме по един чифт бански от пързаляне/  Joy
Плажа- пясъчен , дъното на морето също, и е плитко.
Като минус мога да отбележа почистването -  на плажа често имаше водорасли, понякога фасове и др. боклуци....Други години съм виждала как всяка сутрин заравняват и чистят плажа, тук явно ги понамързяваше. Стаята редовно се сещаха да ни я чистят към 2-3 ч. следобед, когато спяхме, та няколко дни пропуснахме дезинфекцията.Минерална вода в мини бара, ако не им напомниш изрично, просто забрави...
За термалния басейн – очаквах да е топъл , но може и аз да не съм се информирала правилно.

Като цяло бих отишла пак, но все пак моя фаворит за Кушадасъ си остава „Пайн бей”.

За пътуването - на връщане хванахме изборния им ден и имаше полицаи през няколко км, та се караше много бавно. За магистралите- на тази от Измир до Кушадасъ не се качихме , нямаше смисъл да купуваме карти и т.н. Пътят е успореден на магистралата, еднопосочен, двулентов и се шофира прекрасно. А магистралата от границата , която заобикаля Одрин е безплатна, така че за нея карта не ви трябва   
Приятна почивка на всички , на които тепърва им предстои!

# 527
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Добре де тази баклава, нали продават на всеки ъгъл направо.  Rolling Eyes

# 528
  • Мнения: 2 134
Добре де тази баклава, нали продават на всеки ъгъл направо.  Rolling Eyes
Баклава не се продава на всеки ъгъл в курортни комплекси.
В Кушадасъ може да се купи от самият град,но до там трябва да се ползва маршрутка/ около 7км./
По-скоро,очакванията са да има от този характерен сладкиш за страната,но когато попитах
готвача в Дидим за баклава отговори,че няма и да има.Предполагам защото е трудоемка.
В Истанбул лошо ми стана като видях цената - 48 лири!!!!
А в Одрин и на "Хаджията" - 10 !
В София турска баклава има почти във всички голями вериги,както и агнешко месо и дюнери ,
но друго си е автентично и на местна почва.
Мисля,че все повече ще имаме забележки в бъдеще - не бива да се подценява българският клиент.

# 529
  • София
  • Мнения: 3 414
Галактик виждаш ли как мъж ми тича с две мрежички баклави към хотела,каратни се че носим храна от вън и накрая в стаята омазана и лепкава ям баклава. Joy Joy
Надявам се някой от та да чете и да сложат коментар ккъм хотела." 4 вида баклава от 18-21ч в основния ресторант.  Wink баклава съм яла тук от повечето марки и магазини,но няма общо за мен с онази.



Eni27 пътя как го понесе детето,като време колко?за първи път ли ходите с кола?

# 530
  • Мнения: 1 732
Добре де тази баклава, нали продават на всеки ъгъл направо.  Rolling Eyes
Въпросът не е в самата баклава като такава. Принципно е. Има неща, които се считат за традиционни и липсата им прави много лошо впечатление. Аз ям точно едно парченце (не налитам на сладко), но искам да е хубаво направено, да има асортимент, а не да ходя и да си купувам от магазина. И друго. Спестили пари от праскови и предлагат джанки. Ами цигания е, ако ще да е петзвездна такава. Mr. Green

Този хотел YELKEN SPA&WELLNESS HOTEL 5* ми е тъмна Индия, но видях, че е един от малкото в Бодрум с пясъчен плаж и без платформа. Отзиви?

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 12:23 от Сабина

# 531
  • Мнения: 527
Цитат
Eni27 пътя как го понесе детето,като време колко?за първи път ли ходите с кола?

На отиване пътувахме около 16 часа , а на връщане малко повече. ( бяхме по-изморени, понеже използвахе и последния ден за плаж:) Все нощно шофиране , спокойно, детето спа през цялото време. На връщане заспа след ферибота, не се събуди нито на границата, нито при спиранията... направо пред вкъщи Laughing
Да, за първи път сме с кола;  мин. година бяхме с автобус и пак малкия спа почти през целия път. Преди това все сме летели, но пусти летищни такси- много ги вдигнаха... то колкото за още едно моренце тук в БГ на бунгалца  Laughing
Забравих да напиша за хотела, че пристигнахме около 9ч. сутринта и ни настаниха на момента.До сега не ни се беше случвало.Все сме чакали поне до 12ч.

# 532
  • София
  • Мнения: 3 414
Ще ми пуснеш ли снимки от хотела?
Кое е по добре автобус или кола,за вас големите?плюсове и минуси

# 533
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
... една вечер дадоха даже свински пържоли...  .

това ми напомни да споделя и моя потрес - при нас една вечер също имаше свински пържоли Shocked
Абсолютно сигурна съм.
За мен това си е шок!

# 534
  • Мнения: 327
Ще ми пуснеш ли снимки от хотела?
Кое е по добре автобус или кола,за вас големите?плюсове и минуси

От Ефесията има снимки в албума на форума  Peace
evi99,живея в Холандия  Grinning

# 535
  • София
  • Мнения: 3 414
В албума съм гледала,искам топли топли. Laughing
Това със свинското  Shocked защо???заради ЕС Mr. Green

# 536
  • Мнения: 198
С тази баклава направо ме провокирахте.
При предишни ходения смятам,че хотелите само са били на плюс от нас- като ходехме  с децата даже един от персонала беше научил да  казва на  български-хайде, яж.В детска  възраст и чуждоезиковите им познания  бяха скромни, така че не можеха да общуват пълноценно с аниматорите и бейби ситер./Някой път ще разкажа как си взеха  сладолед/Като ми се приядеше сладолед,просто отивах и си купувах-не виждам какъв е проблемът.
Сега вече без деца ходим, никакви пързалки,анимации и прочие не ни интересуват.Не консумираме ориз,паста, към тестата/пидетата и др./ се отнасяме внимателно,пиле ненавиждаме ,рядко пием алкохол,но ако решим ,искаме да  е както трябва.Търсим многообразие от салати,грил,риба не готвена, по чаша хубаво вино, ако има условия в комплекса -малък дижестив..Въпреки наличието на естетически и здравословни ограничения, бих хапнал по едно парче баклава.
Бяхме се навили  миналата седмица да ходим в Турция/не че сме се  отказали/, но тъй като нямаше приятели готови да тръгнат, отложихме.Все пак на море трябва да имаш с кого да си спомняш хубавите моменти.Сами  да тръгнем е адски тъпо,не сме го правили и не  ми се ще и да си го помисля.
Замислих се дали си струва за хора от нашия тип да плащаме ол инклузив при условие, че  не желаем нито да се храним в определени часове, нито с каквото ни предложат.Търсим чиста стая, хубав плаж, на който  когато  искаме да  поплуваме и съберем слънчев загар или да постоим под чадъра да погледаме морето.Да ходим в Турция за басейн ми се струва безсмислено.Освен това сме хора динамични и да седим на плажа цял ден ни е скучно/освен ако няма подходящи водни спортове/, вечер искаме след 23 ч  да посетим добри клубове-въобще  да се почувстваме като на море, не като на поч.станция от соц времената.
В този ред на мисли, бих си наела хотел /вила -държа  аз да  решавам къде,кога и какво ще  правя и ям.Виждам ги нещата така-полет и рент а кар.Убедена съм, че има достатъчно добри заведения ,където ще има желаните от мен неща, а и баклавата във всичките и разновидности не  е проблем  да се поръча -ако решим.
Възможно е това да струва  повече, но вече не съм във възрастта да ходя на лагер с фиксирани часове за хранене и отдих.Камо ли да се редя  за храна,  шезлонг до морския бряг или да гледам инфантилните аниматори.
Ще бъда благодарна,ако споделите опит  за добри хотели, плажове и забележителности,които да направят почивката  ни интересна .

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 14:00 от Kari2

# 537
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Иве, направо си го представям Mr. Green

Аз не съм голям фенх на сиропираните сладкиши и такива с ядки и за това не ми липсва,а и няма да ми направи впечатление липсата на баклава Embarassed В Анталия видях на доста места да продават Peace

# 538
  • Мнения: 736
Момичета, пробвах с търсачката, но не успях да открия никаква информация за Текирдаг и околностите. Някой ходил ли е из тези места - на Мраморно море, около Одрин, и дали може да ми каже нещо повече? Намерих цени на хотели, но превишават нашия бюджет - двама възрастни сме, с две деца. Благодаря!

# 539
  • Мнения: X
въобще  да се почувстваме като на море, не като на поч.станция от соц времената.
........... но вече не съм във възрастта да ходя на лагер с фиксирани часове за хранене и отдих.Камо ли да се редя  за храна,  шезлонг до морския бряг или да гледам инфантилните аниматори.

Хм  Thinking , на фона на масовия вкус в темата, търсещ точно това което ти отричаш, ми идват малко в повече характеристиките и епитетите, които използваш. Някак си обидно звучи.

Имам малък опит с Турция, но от него и от това което чета тук масово хотелите са тип "почивна станция от соц. времена", хранене във фиксирани часове и "инфантилни" аниматори. И виждам, че масово този тип почивка се търси и харесва.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт