На море в Турция - all inclusive, тема 10

  • 73 627
  • 728
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 414
eropampero,съжалявам.С нетърпение чаках разказа. Close  Септември да отидете на изпробвано и да забравиш.

# 271
  • софия
  • Мнения: 9 590
хора, ама ние чудно си изкарахме. гледахме много много да не се втилясваме. просто имам по-високи изисквания, защото досега съм била в много хубави, но и доста по-скъпи хотели в анталия  Naughty. нито гладни сме останали, нито жадни, дори се радвах че няма хубав алкохол, щото съм на диета, а миналата година например яко се наливах с бейлис, мартини и уиски  Mr. Green ако ги нямаше комарите да ни дъвчат, може би хич нямаше и да забележа останалите кофти неща в стаята. там влизахме само за да спим и да се къпем. не че са малко парите - 1200 евро за нас двамата и племенницата, но досега за по-малко от 1200 не сме ходили само за нас и то без лет. такси, и то с ранни записвания. така че не съм очаквала кой знае какво. просто тия 5 звезди за тия пари не като другите 5 звезди  Grinning
и това с храната и почистването много ме впечатли, защото дори и в истанбул в най-евтините хотели тези неща са на ниво. може и тая година нивото да е паднало, защото има руснаци  Mr. Green, до миналата година са си били повече европейци там  Laughing

забравих да напиша, че имаше много видове сладолед на корем следобяд на басейна и на вечеря. също и това, че на басейните имаше на три места хладилници с вода, машини за сок и кафе. също и на плажа на пясъка и на ресторанта. и хубави десерти, щото пък миналата година в грийн палас не бяха хубави. това към плюсовете  Laughing и пързалките бяха голамо забавление, там вечно вреше басейна от народ.

Цитат
Септември да отидете на изпробвано и да забравиш.
август сме в бг, нема пари, криза... Laughing

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 22:29 от eropampero

# 272
  • софия
  • Мнения: 9 590
пак съм аз  Mr. Green
забравих и , че имаше нещо като мини зоопарк. голямо оградено пространство в градината с кози, патици, пуяци и много смешен петел пънкар. и нещо като голяма клетка с папагали и други птички до ресторанта.
ето и малко снимки. тая година почти на всяка съм се изтъпанчила, пак и ме мързеше да обикалям да снимам.
http://eropampero.multiply.com/photos/album/2/antalya_2010-_iberotel_serra_palace

# 273
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Привет и от мен - рано тази сутрин се прибрахме благополучно от Анталия - Делфин Ботаник.  Супер почивка - препоръчвам го горещо. Когато имам време ще напиша повече и ще кача снимки - но с две думи - пълен релакс. За уникалното озеленяване сте чували всички....Храната - много и разнообразна - но аз не съм много по тази част и прясно направения омлет за закуска ми беше достатъчен  Mr. Green Места около басейните имаше и в 10.00. Непрекъснато се минава между шезлонгите с колички - натурални сокове, коктейли, бири и т.н. - не е необходимо даже и да ходиш до пулбара. Непрекъснато някъде нещо се пече - гофрети, палачинки, дюнери, пици, панирани крилца и.....Няма мъртъв час за храна - все някъде нещо може да се дъвче. За децата е истински рай - сладолед и торти цял ден на пулбаровете - не от машина, а от този италианския. Безалкохолни коктейли каквито си изфантазират. Лунапарка отваря в 20.00 до 22.00 - виенско колело, блъскащи колички, гондола, батут и още някакви въртележки. Памук и пуканки на корем.
Малката - на 11г - сутрин я пусках в 9.00 и вечер минаваше да ни прибира от бара в 23.00. Пълно е с руснаци, но не видях нито един пиян или пък в някаква изцепка, явно са от културните...За това пък, до  вторник бяхме единствените българи - по статистиката на хотела - и не щеш ли до мен прозвучава звучното "Ай ша им е...а м....а - той ша ми каже кога ..." еди кво си. Та... така драги зрители...Не, че нещо, ама...

Да допълня само - направи ми впечатление, че през деня имаше доста хора от Делфин Де лукс - имат право да ползват всичко в Ботаник, докато обратното не - та въпросът ми е към тези, които са били в Де лукс - как е там с озеленяването и сенките и местата около басейните? Бях нацелила него в началото, но заради малката избрах Ботаник...Чудя се за септември, за това...

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 23:47 от Wild_rabbit

# 274
  • софия
  • Мнения: 9 590
Wild_rabbit , добре завърнали се. май сме пътували заедно. много се радвам, че сте изкарали хубаво. тоя делфин ботаник всяка година го гледам и само това, че е толкова далече ме спира. затова се набихме тази година в иберотела  Mr. Green.
вярно е страхотно озеленен, а как са му басейните? аз по тези критерии гледам да избирам, да ми е приятно на окото  Grinning
като можеш пусни снимчици   bouquet

# 275
  • Мнения: 1 710
Добре сте си дошли!
Радвам се, че и двете сте си изкарали добре и че въпреки нежеланата компания на комарите, eropampero е с добри спомени от почивката.
Wild_rabbit, с нетърпение ще чакам да разгледам снимки, а ако опишеш по-подробно хотела, с удоволствие ще чета. Изненадвам се, че не са били много българите. Струва ми се, че доста сънародници са му "хвърлили" око. Миналата година в Делфин Делукс българите заемахме 10 стаи, което ни нареждаше на 4-то място по многобройност след почиващите от Германия, Русия и Турция. Simple Smile
eropampero, харесаха ми много снимките ти. Замислих се за рейтингите в холидейчек и трипадвайзър и осъзнах, че е напълно възможно да има разминаване, тъй като оценките са от миналите години, а през настоящия сезон всичко може да се е променило, въпреки че големите и утвърдени хотели едва ли биха си позволили промени, които да влошат качеството. Аз разчитам изцяло на тези рейтинги и им вярвам много, но до сега не съм срещала разминаване между оценките в холидейчек и моето впечатление от даден хотел. Дано не ми се случи. Simple Smile

# 276
  • Мнения: 1 710
Да допълня само - направи ми впечатление, че през деня имаше доста хора от Делфин Де лукс - имат право да ползват всичко в Ботаник, докато обратното не - та въпросът ми е към тези, които са били в Де лукс - как е там с озеленяването и сенките и местата около басейните? Бях нацелила него в началото, но заради малката избрах Ботаник...Чудя се за септември, за това...

Ама как няма да идват, такава ботаническа градина изпуска ли се? Ние също посетихме Ботаник, но само веднъж, че тоя преход от 400 м. на слънце с малко дете е трудничък. Та накратко - въпреки че Делфин Делукс е доста добре озеленен, въобще не могат да се сравняват двата - Ботаник прилича на джунгла. Неговата градина е с 13 години по-стара, дърветата са високи, големи, разнообразни, а и площта е по-голяма, така че със сигурност сянката в Ботаник е доста повече и по-хубава. Simple Smile В Делфин Делукс почти на всяка алея, по която вървиш пече неумолимо слънце. Ще намеря няколко снимки и ще ги пусна малко по-късно.

# 277
  • софия
  • Мнения: 9 590
марги, и аз бях така 7 години и ето, че тази година не всичко беше ок. между другото едно лято бяхме в кая селект, който е ама супер непретенциозен хотел, никакъв лукс, един бар, един ресторант, един басейн. рейтинга му беше нещо около 65%, обаче пък там си изкарахме страхотно. това беше единственото ни море без никаква навалица, никъде. нито в ресторант, нито на басейна и плажа. даже на снимките ни все се виждат празни шезлонги и маси и приятели са ме питали къде са хората  Grinning
имам чуството, че мога целогодишно да си живея в анталия. как пък ни глава ме заболя, нито ми беше нещо лошо и задушно. откакто сме си дошли вече пия втори аналгин  Sad

# 278
  • Мнения: 1 710
имам чуството, че мога целогодишно да си живея в анталия. как пък ни глава ме заболя, нито ми беше нещо лошо и задушно. откакто сме си дошли вече пия втори аналгин  Sad

Моето голямо дете непрекъснато има хрема. Лято, зима, гадната упорита хрема е на лице. Единствено миналата година в Анталия изчезна като с магическа пръчка в момента, в който пристигнахме и се появи отново почти веднага след като се върнахме. Пробвахме дали и нашето море ще има такъв магически ефект, ама тц. ooooh!

Ето 4 снимки на градината и алеите на Делфин Делукс. Естествено снимките са правени на обяд, когато трудно може да се говори за сянка, но ако дърветата бяха по-високи, щеше да е по-добре. След обяд сградата на хотела хвърля сянка и е доста по-приятно. http://qaswed.snimka.bg/other/za-bg-mama.432197.19304264

# 279
  • Мнения: 1 710
Докато чакам да огладнее детето ми, хвърлих един поглед на снимките на Делфин Делукс в holidaycheck и видях неща, които миналата година ги нямаше. За това исмам въпрос към Galactic Voyager - не разбрах добре дали сте ходили в Делфин Делукс, но ако сте били там и си спомняш, би ли ми казала дали има нов детски басейн, дълъг и правоъгълен и дали има синджирени люлки, от тези въртящите? Подобен басейн съм виждала на снимки в Делфин Палас и дори помислих, че някой е объркал хотелите като е качвал снимките си, но видях, че са на различни хора, което ме навява на мисълта, че хотелът е станал още по-привлекателен за деца.

# 280
  • Мнения: 7 605
Еропамперо, сега се загледах в холидейчек, стрелката на Иберотела сочи на долу, т.е., рейтинга му пада  Sad  Явно наистина от този сезон е по-слаб. Ние имахме подобен проблем миналата година. Цяла зима рових, четох, гледах, избрахме един хотел (а бяхме 2 семейства, та е още по-трудно да се спреш на нещо което се харесва на всички) и чакахме да дойде септември. Започна сезона, и изведнъж почти всички нови мнения бяха отрицателни  Shocked Оказа се, че бяха пуснали руснаци, които не бяха от културните, и много бързо му падна рейтинга. Ние се изплашихме и бързо си сменихме резервацията за друг хотел, но в последствие се оказа, че руснаците са били там само през май/юни, а през септември, когато щяхме да пътуваме ние, мненията пак си бяха много добри. Но знае ли човек?  Tired

Иначе на снимките хотела изглежда много хубав! Между другото имам спомен, че на Иберотел политиката е такава, че са много еко, та може-би за това не пръскат срещу насекоми  newsm78

# 281
  • Мнения: 399
btw, за първи път ме подвежда рейтинг от холидейчек и трипадвайзър

Ужас, ти направо ме отчая. Аз от няколко дни съм се заровила из сайтовете и чета като луда.
Спряла съм се на CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA. Отзивите и в двата сайта са добри, но сега започвам да се колебая.
Тъкмо харесах нещо и пак се разколебах  Cry
Бяхме в този хотел мин. лято и сме супер доволни. Няма за какво да се притесняваш  Wink

# 282
  • Мнения: 3 091
Качих снимки от IC Green Palace, където за съжаление няма нищо от хотела да видите - http://inamarkova.multiply.com/photos/album/48/Turkey_2010#photo=1, но пък ще видите дребната ламя  Peace

Били сме в Рива Спа, 5 звезден - който също е след Сиде и бяхме очаровани! Даже по едно време забелязахме как един костюмар пощи тревата в градината, после обикаля в ресторантите, после на плажа - накрая го видяхме на снимка - изпълнителния директор на хотела. Обслужването беше невероятно!
Ние обикновено ходим май месец или октомври, иначе е много топло.

# 283
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ето обещаните снимки от Ботаник
Само да добавя, че нямаше никакви летящи гадинки - всяка вечер минаваха и опушваха с една машина - ни комари, ни мухи вирееха.

http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=511589;page=1;#paging

# 284
  • Мнения: 1 710

Не можах да ги разгледам. Иска ми парола.

Общи условия

Активация на акаунт