На море в Турция - all inclusive

  • 200 752
  • 657
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 346
Благодаря ти! PeaceПитам,защото ще пие после при пътуването с автобус до хотела и за да не ровичкам из другият багаж.Но май просто ще го сложа най отгоре в куфара ...

# 496
  • Мнения: 4 406
Здравейте,

питах за бакшишите, че аз едно, че не мога да ги давам, а друго -
дадох 1300 лев. за почивката за двама и ми се струва множко да давам и допълнително

Но всеки си има свое мнение
Приятна вечер Simple Smile

# 497
  • Мнения: 2 214
Много мразя бакшишите и въобще тая практика, да даваш бакшиш и да се надяваш на по-различно обслужване от другите хора.  Stop
Много ми е противно. Close
Такова едно робовладелско мислене... ooooh!


А това, с каква валута в Турция, ами момичета -това по-назад в темата беше дискутирано поне 10х, ама кой да чете! ooooh!
Ама важното е да се пише, всъщност!  Wink
Peace Peace Peace съгласна съм.
Ако всеки си испълнява задълженията всичко ще е наред.
Ако в дължностната характеристика и влиза да ми прави лебеди да ги прави.
Бях в Египет 2 седмици не платих и долар бакшиш но не пречиши на камерерките да прави всичко на най високо ниво.

# 498
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привет! Извинявам се, че ще питам директно, но четох по диагонал темата Mr. Green. Може ли някой да ми припоръча хотел в Анталия, в който да има аквапарк и да е подходящ за деца на 2 и на 7 год, а също така и агенция. Има много оферти и направо станах  #Crazy.

# 499
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не съм съгласна, че оставянето на бакшиш е общоприет начин (само не и у нас) на изразяване на благодарност.
Има страни, в които оставянето на бакшиш не е желателно.

На камериерката оставяме бакшиш в началото. Първия ден.
След това не оставяме. Банкнотата я оставяме на леглото.

В Турция е прието да се оставя бакшиш, но и да не оставиш, не е драма.
Все са любезни (поне моите наблюдения са такива).

# 500
  • Мнения: 2 575
Не съм съгласна, че оставянето на бакшиш е общоприет начин (само не и у нас) на изразяване на благодарност.
Има страни, в които оставянето на бакшиш не е желателно.

В Турция е прието да се оставя бакшиш, но и да не оставиш, не е драма.
Все са любезни (поне моите наблюдения са такива).

Да, има такива държави-изключения , разбира се - предполагам, че Япония е такава, но аз говоря за нормални държави - повечето европейски, САЩ, Африка ( визирам ЮАР най-вече) и т.н.

А точно казах,че в Турция качеството на сервиза НЕ ЗАВИСИ от това дали оставяш или не  - те са все любезни и отзивчиви. Sunglasses

# 501
  • Мнения: 1 710
В Турция е прието да се оставя бакшиш, но и да не оставиш, не е драма.
Все са любезни (поне моите наблюдения са такива).

Естествено, че и със и без бакшиш са любезни, особено когато категорията на хотела е висока, да не говорим ако веригата е световна. Във всички хотели, в които съм била съм попълвала анкета за качеството на обслужване. Коя камериерка ще си изпроси оплакване и ще рискува работата си, като почне да прави фасони и стане немърлива, след като не намери оставен долар или два? Ще продължи да си чисти, както и преди. Бакшиша го оставям, защото съм в добро настроение, защото хотела ми харесва, защото са успели да ме зарадват с листенцата от роза посипани по леглото и по ред други хубави причини. Не смятам, че бакшишът е абсолютно задължителен, но ако съм доволна обичам да оставям. Не забравяйте, че много работодатели /в БГ, за чужбина не съм сигурна/ взимат под внимание факта, че работниците им получават бакшиши и заплатата е съобразена с това, т.е. по-малка е.

# 502
  • Мнения: 7 605
И аz съм ЗА бакШиШа. Това е малък жест (какво са 1, 2 $ все пак, на фона на няколко стотин  $ zа отпуската? ) с който покаzвам удоволствието си от дадена услуга  Peace

# 503
  • София, България
  • Мнения: 5 597
На по-предния въпрос, за това къде оставям бакшиша - на леглото, най-отгоре опъвам банкнотата, защото и при най-малкото съмнение - дали е за тях или не, камериерките не взимат парите  Peace

Никой обаче не може да ме убеди, че няма разлика дали ще оставяш или не бакшиш в стаята. Не казвам, че ако не оставиш, няма да е безупречно чисто, но разликата е в глезотийките за допълнение Flutter

Колкото до бакшишите в самия комплекс - има доста, на които са забранили да взимат бакшиши на ръка . имат си tip box и ако искаш пускаш там. Аз да си кажа честно не съм пускала, но не намирам за нужно.

От моя неземеним стаж като камериерка  Mr. Green мога да ви кажа, че по-големи гадове от тези на рецепцията в един хотел няма  Tired  с ушите си съм чувала как на тръгване от хотела, клиентите са ни оставяли бакшиш на рецепцията, точно защото не знаят къде да ни го сложат, и мацките си прибираха парите за тях. И така всеки път! Само най-пътувалите франсета ни слагаха пари между чаршафите, за да си ги открием  Mr. Green

ееех младини  Mr. Green спомних си за една песен

# 504
  • Мнения: 1 710
Привет! Извинявам се, че ще питам директно, но четох по диагонал темата Mr. Green. Може ли някой да ми припоръча хотел в Анталия, в който да има аквапарк и да е подходящ за деца на 2 и на 7 год, а също така и агенция. Има много оферти и направо станах  #Crazy.
Тъй като пишеш, че си чела по диагонал, вероятно не си видяла сайта, който е намерила winter
http://www.travel-s-child.ru/article32.htm
Има информация, въпреки че не е чак толкова в повече от тази, която дават родните тур фирми. Все пак на едно място са представени всички хотели подходящи за деца, което си е голямо облекчение.

За фирмите - аз много харесвам организацията на Тез тур, но полетите им са в кофти часове, когато става въпрос за пътуване с малко дете. Основната им оферта е за 6 нощувки, което за мен е перфектно, защото плащаш по-малко, а седиш много /заради часовете на полетите/, но знам, че някои пък са недоволни точно от броя на нощувките. Друг плюс на фирмата е, че предлага страшно много хотели и е изключено да не можеш да си избереш някой.
Ако държиш на нормалните часове на излитане и кацане, Астрал холидейз е много добър вариант, защото е сериозна агенция, която държи на професионализма. Имат български представител в Турция, което хич не е за пренебрегване, особено, когато пътуваш с дете. Проблемът обаче е, че хотелите, с които работят са много малко.
Другите агенции, които предлагат полети в прилични часове и са сериозни са Он травел и Аква тур. Сигурно има и още, но това са туроператорите, които имат традиции на пазара и с които аз самата бих тръгнала.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 18:01 от Марги*

# 505
  • Мнения: 1 710
Ей, пак ме съботираха.  Както не можех да публикувам, така изведнъж отговорите станаха два.

За мястото на бакшиша - мен винаги ме е било страх ако не е защипана с нещо банкнотата, да не вземе да изхвърчи при отварянето на вратата и да падне някъде. За това обикновено я слагам под пепелника и камериерките винаги си ги взимат.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 15:57 от Марги*

# 506
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Марги*

полетите на акватур са обявени под цените на всеки хотел  Peace
там където е секцията "пакетните цени включват" в зависимост от това дали е в събота или четвъртък часовете са различни

ето
http://www.aquatour.bg/02/981-31-33/summer2008/hotel.html?hid=24 … 343&ohid=1377

# 507
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, търся отзиви за хотел "Кемер рич"5* в Кемер (Анталия) и изобщо за курорта Кемер. Голяма компания сме без деца и общо взето ще търсим забавления.  Знам че Мармарис е по забавленията но вече сме били там.

# 508
  • Мнения: 272
Да кажа, че тази година Астрал организират собствен чартър с България еър, а Он травъл и Аква тур са се комбинирали и са с отделен със Скай Еър. Аз също се бях заблудила, защото досега винаги са били заедно, а и часът на излитане от София е един и същ. Но внимение- излитането от Анталия на Скай е между 11.30 и 12, а на България Еър 16-17.
Та харесах си аз хотел при Аква тур като мислех, че и при Астрал са същите и си платих. Случайно открих разликата. Айде, търчи при Астрал, канцелирай при Аква тур.  #Crazy Станах разногледа. Тук е моментът да кажа, че от Аква тур бяха изключително коректни и ми върнаха веднага парите.
Така че имайте в предвид горното.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 17:28 от margarithen

# 509
  • Мнения: 272
По въпроса за хотел с малко дете максимум 5 години,  горещо препоръчвам Sirene Golf Resort. Там има страшно много бебоци и 2- 3 годишни деца. Хотелът е много спокоен. Водните атракции и детската площадка са за по-малки деца. Храната, включително бебешкя бюфет е на високо ниво. Стаите са много големи.

Общи условия

Активация на акаунт