На море в Турция - тема 14

  • 97 753
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Още малко остана и ние заминаваме за Делфин Ботаник  newsm44
Тръгваме на 01.07. има ли още някой за тогава?

# 286
  • в матрицата
  • Мнения: 952
ian4eto, ако отиваш в хотел на AI, пари много не ти трябват. Прецени дали искаш масажи, дали ще ходите някъде на екскурзии, дали ще пиете вносен алкохол, ей такива неща. В Турция и $ и евро вървят, не ти трябват много, много лири. Ние винаги тръгваме с повече пари, едно 300 евро, ей така да има за всеки случай  Peace

# 287
  • София
  • Мнения: 101
Хайде и аз да се отчета.
По - напред бяхте коментирали полетите -  България Ер имат по ранни полети за отиване и по-късен за връщане, имаше  българи в хотела, които бяха летели с БГ Ер и бяха пристигнали в 17 часа в хотела, а ние пристигнахме в 21.30. Пътя от летището е час и половина. За връщане ни взеха в 11 часа, а те казаха, че ще ги вземат към 17 часа. Така че в случая компаничта е от значение, но ще си знаем за другия път.
 За тълпите руснаци - когато пристигнахме явно беше последна вечер на доста голяма група и беше лудница и в лобито и после в дискотеката. На следващия ден беше доста по спокойно Mr. Green. Имаше доста почиващи турци, германци, румънци, че и няколко бг коли видяхме, така че не мога да кажа че преобладаващи са били руснаците. Определено тур агентите им много ги "коткат" - всеки ден имаше представител на различни ТО в лобито, които им предлагаха различни екскурзии, висяха там по цял ден.
Стаята ни беше на 7 етаж над амфитеатъра. От съседния хотел се чуваше дискотеката, но честно казано не ни пречеше особено. По скоро ми бяха смешни опитите на певицата да пее руски песни, пък и други - детето ми сигурно ще запее по добре Mr. Green
Както са казали всяка вечер в амфитеатъра имаше различна програма - от 21.30 до 22.30 и след това дискотека до басейна. Последната приключваше в полунощ. Имаше и закрита дискотека, но дали се събираха дестина човека на вечер.
За ресторанта - да голям е и наистина малко разпилян, но на третия ден загубихме интерес да се тъпчем и не се лутахме толкова да обикаляме манджите.
Лора, определено посетете рибния ресторант. Ходихме и на мексикански, но не ни допадна особено. Когато се записвахме, първо не искаха да ни направят резервация за два ресторанта, защото всички се натискали и накрая никой не ходел. В деиствителност мексиканския беше доста празен, но в рибния всички маси бяха заети.  Пуши се навсякъде на открито.
Лунапарка - работи само вечер. Дадоха ни 9 билета, но малкия се уплаши на гъсеницата и се вози само на въртележката, накрая ни остана един билет даже. Иначе 1 билет 1 евро, 3 билета  2 евро, нещо такова беше, колкото повече билети, толкова по евтино излиза.
Ходихме до въпросния "BAZAAR" -общо взето сергиите по нашето черноморие, само че тук можея да се пазариш.
Ходихме и до водопада в Манавгат и до античния Сиде, съжалявам само че много лошо беше организирани екскурзията и в Сиде бяхме само за час и половина вечерта и разглеждахме на галоп. Ще пусна някоя снимка и от там. Мевду другото в хотела минават и прелагат екскурзиям с лодка до водопада и до Сиде, с два часа престой там. Тръгва се сутрин и се прибирате преди обяд. За 20 евро. Това беше определено по-добрия вариант за нас, но вече ни бяха "хванали" от агенцията.
Анимацията - всеки ден обикаляха и привикваха за водна топка, дартс, водна гимнастика.
Къщичките не са подходящи за малки деца - от вратата си почти в басейна, стълбите от втория етаж  са много стръмни, а за третия етаж входа е от задната страна.
Плажа не става, пясъка беше адски горещ, камъни в морето и студена вода, но имаше ентусиасти  Laughing Е посетихме го два пъти заради децата.
Ами май е това. Ако иам нещо - пиатайте. Не мога да направя съпоставка с друг хотел, за първи път почиваме в Турция, но ми хареса.

И едни странични впечатления за "Alva Dona" - на връщане трябваше да вземем  туристи за летището от там. Ами вътре може и да е супер, но това което видях отвън  не ми хареса - от двете страни нещо дострояваха, терасите на първия етаж отзад излизаха на площадка с чакъл. Като цяло района с хотелите в Белек не ми хареса, имаше дори и сметище.

Доста дълго стана, дано да сте имали търпение да ме изчетете.

Фреш, до ресторанта има други асансьори, те бяха точно за нашето крило. Още вечерта на настаняването ни упътиха натам. Би трябвало да има асансьор за всяко крило Thinking
Забравих интернета - на втората вечер се "закачихме" без парола в стаята.

# 288
  • Мнения: 242
lora благодаря за отговора, желая ви хубава почивка  Simple Smile
Аз пак да питам някой ще пътува ли с кола септември 17?
predvaritelno se izvinqvam ne mi raboti kirilicata. Nie tragvame na 16.09 vecherta kam 20-21 chasa ot Sofia. Pochivkata ni zapochva na 17.09 v Didim

# 289
  • Мнения: 212
Пробвахме този асаньор до ресторанта, но не стана Sad
Стаята ни беше с изглед към закрития басейн и само асансьорът при рецепцията ни върешеше работа.

# 290
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Petya. много подробен разказ,благодаря  Grinning

# 291
  • EU
  • Мнения: 164

Ееее,  Димитрова, за малко ..Ние тръгваме на 17.09 нашата започва на 19.09 в района Мармарис, но ще тръгнем 2 дена по-рано за да разгледаме Ефес и ще спим някъде по пътя.  А кога пътувате обратно?

# 292
  • Мнения: 242

Ееее,  Димитрова, за малко ..Ние тръгваме на 17.09 нашата започва на 19.09 в района Мармарис, но ще тръгнем 2 дена по-рано за да разгледаме Ефес и ще спим някъде по пътя.  А кога пътувате обратно?

Обратно тръгваме на 24.09 около обяд. Съжалявам, че няма да се засечем. Не зная от къде е вашият път, но мисля, че ще минете покрай Дидим. Ако не сте много уморени от пътя, не бързате и имате възможност, елате ни на гости за малка почивка и да се запознаем.

# 293
  • На гарата
  • Мнения: 163
До Galactic Voyager имам въпрос относно настаняването в хотела.Разбрах че в хотел Батихан е имало проблем при настаняването с дублирани стаи как се процедира при това положение и ще има ли представител от фирмата след като сме със собствен превоз да не се окаже че сме пътували 1000 км. а няма къде да ни настанят?Благодаря ти предварително  bouquet

# 294
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
До Galactic Voyager имам въпрос относно настаняването в хотела.Разбрах че в хотел Батихан е имало проблем при настаняването с дублирани стаи как се процедира при това положение и ще има ли представител от фирмата след като сме със собствен превоз да не се окаже че сме пътували 1000 км. а няма къде да ни настанят?Благодаря ти предварително  bouquet

Естрея, не знам с коя фирма пътувате, но те би следвало да ви дадат телефон на техен представител на място и на местните си турски партньори. Бих ви посъветвала да си вземете и телефона на офиса им, евентуално някакъв дежурен телефон, който имат, въобще да имате връзка и с България. Peace

Ако наистина се притеснявате и имате някакви съмнения, пуснете един имейл към хотела и ги питайте дали имат резервация на ваше име и дали всичко е ок.

# 295
  • София
  • Мнения: 6 675
...
дали ще има проблем  ако я кърмя?
....
Никакъв проблем, даже е полезно заради разликата в налягането при излитане/кацане, тя и без това ще е закопчана в теб - нейния колан за твоя. Когато дъщеря ми беше на 1 г. и 3 м., също пътувахме в Турция със самолет и я кърмех - беше детето, изкарало най-лесно полета.

# 296
  • На гарата
  • Мнения: 163
Ще пътуваме с Ориент99 но за първи път и съм малко притеснена още повече че още не сме получили ваучерите а тръгваме на 29.06 .От всички форуми където има писано за хотел Батихан пише че има проблеми с настаняването настъпвала бъркотия и хаос и дублирани стаи.Още не сме получили никаква информация нито за представителят им там нито за телефони но идеята с имейла ми хареса и ще пиша до хотела пък да видим.

# 297
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ще пътуваме с Ориент99 но за първи път и съм малко притеснена още повече че още не сме получили ваучерите а тръгваме на 29.06 .От всички форуми където има писано за хотел Батихан пише че има проблеми с настаняването настъпвала бъркотия и хаос и дублирани стаи.Още не сме получили никаква информация нито за представителят им там нито за телефони но идеята с имейла ми хареса и ще пиша до хотела пък да видим.

Документите ги приготвят в седмицата преди пътуването - имайте търпение. Peace

# 298
  • На гарата
  • Мнения: 163
Много благодаря!  bouquet

# 299
  • София
  • Мнения: 101
В "Silence Beach Resort" качих малко снимки на водопада в Манавгат и от Сиде.

Общи условия

Активация на акаунт