На море в Турция - тема 14

  • 97 753
  • 735
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 134
Има,има !
Днес се върнахме от Дидим,хотел "Дидим бийч елеганс".
Забележки - малка брегова ивица,каменист плаж,в морето камъни в началото и хапещи риби !!!!!!!!!
Ако сутрин до 7.00ч.не си оставиш хавлията  няма място.
Обядът е от 12.30 и сладкишите свършват веднага.
Не бих препоръчала курорта.
Има още много,но сме гроги.Ако нещо ви интересува - питайте!

# 316
  • EU
  • Мнения: 164
Алба Виж тук   http://www.eftaliahotels.com/en/eftali_resort_hotel.html
За 2.07 Онтравел имат оферти за 2.07 а и другите хотели от веригата са хубави, този е на плажа Конаклъ а там е пясък, е не като във Бг, но е ок
Атози отваря тази година http://www.eftaliahotels.com/en/eftalia-aqua.html Ейми, от форума, ще почива там, но септември. За деца до 13 е безплатно

# 317
  • Мнения: 327
Алба Виж тук   http://www.eftaliahotels.com/en/eftali_resort_hotel.html
За 2.07 Онтравел имат оферти за 2.07 а и другите хотели от веригата са хубави, този е на плажа Конаклъ а там е пясък, е не като във Бг, но е ок
Атози отваря тази година http://www.eftaliahotels.com/en/eftalia-aqua.html Ейми, от форума, ще почива там, но септември. За деца до 13 е безплатно

До 15 год.са децата.
Но и второто да е безплатно май трябва да е под 8 год.
evi99,вие къде ще сте?

# 318
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Върнахме се от Ботаник! Няма нужда да казвам, че беше перфектно. За мое голямо удоволствие установих, че тази година имаше "цели" 6 български семейства! Руснаците намаляват, за сметка на германците и холандците! Има 3 нови пързалки със собствен басейн и шатрички.
В момента в който влезнах във фоайето и...се почувствах все едно не съм си тръгвала - хубаво е да отидеш на познато място, но...като че ли ни омръзна към края...
Както и да е ....
Перфектна храна, супер време и страхотно излежаване.  Mr. Green
На всички очакващи Турция -  приятна ваканция от мен - аз се местя в гръцката тема, че там ще се отчетем поне 2 пъти! Mr. Green

# 319
  • София
  • Мнения: 4 294
Има,има !
Днес се върнахме от Дидим,хотел "Дидим бийч елеганс".
Забележки - малка брегова ивица,каменист плаж,в морето камъни в началото и хапещи риби !!!!!!!!!
Ако сутрин до 7.00ч.не си оставиш хавлията  няма място.
Обядът е от 12.30 и сладкишите свършват веднага.
Не бих препоръчала курорта.
Има още много,но сме гроги.Ако нещо ви интересува - питайте!

а имаш ли впечатления за хотел Палм Уингс, плажът му също ли е каменист, защо не препоръчваш  Дидим - на кой български курорт би го сравнила  Thinking
как пътувахте, ние обмисляме с кола, колко е пътя като км и в часове и още питания ама по-късно  Wink

# 320
  • Мнения: 2 134
Дудинка,бих го сравнила с Балчик,с тази разлика,че плажът на Балчик е по-голям!
Това като плаж и каменяк,а като инфра структура - Царево,Китен,но преди 20г.:
като погледнеш от прозореца на луксозния хотел всичко наоколо е занемарени общински
ниви,обяснихниха ни ,че местата са спорни,но всичко изглежда занемарено.
Подобна картинка не съм виждала в Кушадасъ и Айвалък.Няма място за разходка,но за
семейства с малки деца става,но пътя е прекалено дълъг.Пътувахме с автобус,
тръгнахме на обяд в 12.30 от Трафик маркет и в 9.30сутринта пристигнахме в Дидим.
От Кушадасъ е на 60км.Хотела ,за който питаш няма собствен плаж,ползва се градския,
които е по-добър,но се плащат чадъри и шезлонги.Пусни линк да не би да греша хотела,
питай друго ако те интересува.

# 321
  • София
  • Мнения: 4 294
Дудинка,бих го сравнила с Балчик,с тази разлика,че плажът на Балчик е по-голям!
Това като плаж и каменяк,а като инфра структура - Царево,Китен,но преди 20г.:
като погледнеш от прозореца на луксозния хотел всичко наоколо е занемарени общински
ниви,обяснихниха ни ,че местата са спорни,но всичко изглежда занемарено.
Подобна картинка не съм виждала в Кушадасъ и Айвалък.Няма място за разходка,но за
семейства с малки деца става,но пътя е прекалено дълъг.Пътувахме с автобус,
тръгнахме на обяд в 12.30 от Трафик маркет и в 9.30сутринта пристигнахме в Дидим.
От Кушадасъ е на 60км.Хотела ,за който питаш няма собствен плаж,ползва се градския,
които е по-добър,но се плащат чадъри и шезлонги.Пусни линк да не би да греша хотела,
питай друго ако те интересува.

това е хотела http://www.teztour.bg/hotel.php?id=3944 , ама дават че има собствен плаж

# 322
  • Мнения: 54
Момичета, дайте ми съвет - има ли смисъл да помъкна и лятната количка, дали ще ми е необходима?

# 323
  • EU
  • Мнения: 164
Еими  Hug
от 19до 29.09  ще сме ето тук http://www.turuncotel.com.tr/
Тръгваме на 17.09, за да спим някъде около Ефес. Ако има други пътуващи ще се радвам да пътуваме заедно
Ефесията много ми хареса, но на мъжа ми не му се пътува чак до там  ooooh!
Така, че ще го оставим за друг път  Wink

# 324
  • EU
  • Мнения: 164
ian4eto Къде ще почивате, повечето 5* хотели дават колички под наем. Направи запитване и виж как стои въпросът. Ако ще мърдате чсто извън хотела ще ти е необходима, а и ако детенцето ти обича да спи в нея ще можете да стоите до по-късно вечер навън. Лично аз съм взимала и то не лятна, не е по-трудно за пътуването  Simple Smile

# 325
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Момичета, дайте ми съвет - има ли смисъл да помъкна и лятната количка, дали ще ми е необходима?

Проверете, дали в хотела не дават такива срещу депозит.

# 326
  • Мнения: 54
В хотела дават дет. колички, но срещу заплащане, ще пътуваме със самолет, а количката е лека, от тези,който се сгъват като чадър.
Оф, много се чудя дали да я взема.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 675
Абсолютно си я вземи, въобще няма да ти пречи при пътуването, а ще ти свърши страхотна работа - повечето хотели в Турция са с голяма територия и е уморително за децата да ходят толкова дълго, а и може да спи навън.

# 328
  • Мнения: 155
В хотела дават дет. колички, но срещу заплащане, ще пътуваме със самолет, а количката е лека, от тези,който се сгъват като чадър.
Оф, много се чудя дали да я взема.

Аз лично я носех  макар че не я използвах много - само 2 пъти като излизахме извън хотела, но не пречи при пътуването и принципно смятам че е по-добре да се носи, отколкото да се разчита на такава от хотела. Доста родители си разхождаха децата и на територията на хотела с количка, но моята щерка предпочита да тича сама насам-натам Simple Smile

# 329
  • София
  • Мнения: 6 675
Моето дете винаги на морето спи в количка под чадър/навес. Сигурно звучи идиотски, но е на 4 г. и все още си нося количката, защото е дребничка /1 м./ и се събира в нея - когато й се доспи, ляга и заспива в нея сама. На шезлонга не мога да я приспя.

Общи условия

Активация на акаунт