На море в Турция - тема 15

  • 130 952
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 605
Всеки си има различен идеал за ваканция, и слава богу. Нека не превърнем темата в дискусия за и против Ол Инклузива,  има такава тема в този подфорум, който изпитва нужда да се изявява п въпроса, моля да пише там  Peace

# 436
  • Мнения: 417
Здравейте, ние бяхме в началото на август на Кушадъсъ в Пигале хотел. Като цяло ми хараса, следващия път ще отидем в този курорт в друг хотел и не точно в разгара на лятото, защото е много горещо и съчетанието малки деца и екскурзиите, които предлагаха беше неприемливо. Хотела ни го продадоха за 4 звезден, но беше си 3 звезди. От много пътували в Турция като се върнах разбрах, че там се ходи само в 5 звездни и то не всички  Wink. Препоръчвам двата аквапарка в курорта и ще проуча хотелите към тях за следващо посещение.

Ако някой има въпросче за да не изписвам чаршафи, моля на лични, че нямам възможност често да влизам и да следя темата.

# 437
  • Мнения: 7 605
Инка, ако искаш напиши си впечатленията от хотела тук в темата, ще сложим линк към мнението ти на 1ва страница, така ще е най-полезно за всички   bouquet

# 438
  • Мнения: 417
1. Пигале хотел - предлаган за 4*. Някои стаи са прекалено малки - добре, че ни преместиха. Иначе климатика духа точно над леглото, а спреш ли го - спукана ти е работата. Водната пързалка към басеина я пускат само за 1 и половина - 2 часа денем и то докато сме на плажа. Ние така и не можахме да се възползваме. Храната - странна и бедна. През лятото, когато има огромно изобилие от пресни плодове и зеленчуци - нали България внася от Турция  Thinking - за десерт като плод имаше само диня. Доматите и краставиците са сухи и жилави. Освен бирата която е от машина, всичко останало е топло като храни и напитки. Иначе имаше турските сладки десерти - абсолютно неподходящи за меню на малки деца в горещото време. И за големите  - също и в съчетание с този чудесен турски хляб, направо ни разказаха играта  Laughing.
2. Гостите на хотела бяха само турци - аз си представях цветно интернационално и децата да могат да си говорят с други деца на английски - нали за това учат по училища и градини. Между турските деца не намерихме такива, които да са учили английски, френски и ли руски  Thinking За следващия път ние ще сме научили турски, за да не се явят проблеми и да не изпаднем в изолация.  Laughing
3. Персонала е гостоприемен, вежлив усмихнат и ако те разбере, какъв е проблема ще ти помогне.  Това по нашите хотели го няма.
4. Там улиците нямат пешеходни пътеки и човек трябва бързо да пресича. От горещината и разни такива допълнително усложняващи обстоятелства не излизахме много на по-дълги разходки в района - това което обичайно правим в други курорти.
5. Няма кафе и интернет.
6. И двата аквапарка са чудесни. При по-хладно време ще отида на всички предлагани екскурзии - без разходка с яхта.

Постарах се да систематизирам най-важното.  Агенцията ни от България беше Онтравел. Отново ще ползваме тях.

# 439
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета! Моля ви за впечетления от хотел White Gold в Alanya. Почивката е средата на октомври .. Как е времето тогава? Какво си заслужава да се види и как да стигнем до там Simple Smile)   
 Приемам съвети всякакви !! Благодаря ви много!  Crazy

# 440
  • Мнения: 198
Всеки си има различен идеал за ваканция
Разбира се,че е така.Не виждам обаче защо непрекъснато говорите  едно и също,което за много от нас не представлява никакъв интерес-колко е голяма стаята е без значение,ако сте двама.Пързалки, анимация-колцина ги вълнува това?Баклави, толумби, шекер паре,кюнефе-ами като няма в хотела, излизаш и отиваш на сладкарница ,щом ти се яде-сладкарници бол .Не виждам какъв е проблема?
 
Нека не превърнем темата в дискусия за и против Ол Инклузива
Напълно подкрепям.Тук пишете само за Ол Инклузив, и нищо за другите начини на почивка. Аз следя темата, очаквайки да намеря информация за интересните места,които сте посетили/исторически или природни забележителности/,пясъчните плажове,които си заслужават,добрите ресторанти и клубове- за съжаление от няколко месеца няма грам инфо по тези определено много по-интересни  въпроси.Форумът е за да пише всеки за това,което търси, но оставам с неприятното впечатление , че парирате всеки опит да излезе някой от тези твърде ограничени представи- дружно скочихте срещу потребителката, търсеща нещо различно.Защо не цените  мнение, което е обосновано?Почивката в Турция има много разновидности и далеч не се изчерпва с едностранчивите  мнения тук.
Завършвам с призива на Татяна- " който изпитва нужда да се изявява по въпроса за Ол инклузива, моля да пише в съответната тема", а не тук,където говорим за почивка в Турция.

# 441
  • Мнения: 7 605
Кари2, темата в началото се казваше Ол Инклузив в Турция, погледни заглавието на първите теми. По-късно аз на своя глава  Blush  я прекръстих, махайки Ол Инклузив, защото темата е за всички, които искат да ходят на море в Турция, според мен поне. Факт е обаче, че мнозинството отива там на ОИ, това се отразява и в темата, нормално. Също така е нормално в един форум на име мамма да се обръща повече внимание на услуги за семейства, като анимация и пързалките, отколкото на историческите забележителности, защото много от пишещите, пътувайки с деца, не отиват да разглеждат разкопки в жегата.
Не е изобщо вярно, че не се търпи друг вид туризъм, просто пишещите тук майки масово почиват в ОИ-комплекси.

И скачането срещу едната потребителка изобщо не беше заради нейните предпочитания  Naughty  а провокирано от самата нея.

# 442
  • София
  • Мнения: 3 414
Поне още 8-10 години ще ме интересува ОИ големината на стаите пързалките и анимацията.
Аз лично не бих хапнала нищо извън р.на хотела в арабските страни.
Мисля че и темата за Албена е същата.
Кари не чакай,ами си пусни тема там някой може и да отговори

# 443
  • Мнения: 7 605
Ива в арабските страни както и да е, ама защо пък в Турция не ядеш извън хотела?  newsm78

# 444
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Който пуска следващата тема, нека добави и ол инклузива отново в заглавието;
Да се върне темата както си беше в началото.

Татяна, предполагам, че ако се обърнеш към модератор, ще може да се добави и сега "ол инклузив" към заглавието, все пак това е идеята на тази тема, нали така?

Който иска да има тема за забележителностите на Турция, нека я пусне.
Сигурна съм, че ще има достатъчно хора, които не пишат в тази тема, но познават много добре Турция и ще се включат. (справка темата за Истанбул, примерно). Peace

# 445
  • Мнения: 7 605
A защо да се цепим на море в Турция ОИ и море в Турция без ОИ?  newsm78  Ето, тук пак се пита за забележителностите, тия дни имаше питанки за Ефес примерно.

Ако кажете може да върнем ОИ в заглавието, но наистина ли е нужно?

# 446
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз ги слагам и тях в тази графа,мизерни ми се видяха,да не говорим за крайпътните.
Може би в Истанбул и по големите градове със сигурност има хубави и чисти но тези които видях Sick Ей това пък с наргилетата само като го зърна в близост до маса за хранене Sick обръщат ми се червата от....а съм страстен пушач.
Ама за двама човека вода от 9 кладенеца няма да носим,да си питат ако има кой да им отговори ОК,ако няма да си питат в темите.
Азз чакам снимки гледами се Heart Eyes

# 447
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
A защо да се цепим на море в Турция ОИ и море в Турция без ОИ?  newsm78  Ето, тук пак се пита за забележителностите, тия дни имаше питанки за Ефес примерно.

Ако кажете може да върнем ОИ в заглавието, но наистина ли е нужно?

Да, нужно е, и не само според мен, а и според други.

Честно казано, почва да ми писва мине що мине и някой назидателно размята пръст срещу желаещите ОИ в Турция (а всички знаем, че там на море това е практиката, а не изключението).

Както има толкова много и различни теми за почивка на БГ Черноморието, нека и темите за море в Турция са две - за ОИ и такава без.

Тази тема беше започната като тема за почивка в Турция ОИ, нека си остане такава, защото тема за ОИ отделно няма. Peace

Иначе все по-често ще се губи добрият тон в темата.

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 17:07 от Пипинс

# 448
  • Мнения: 417
Поне още 8-10 години ще ме интересува ОИ големината на стаите пързалките и анимацията.
Аз лично не бих хапнала нищо извън р.на хотела в арабските страни.
Мисля че и темата за Албена е същата.
Кари не чакай,ами си пусни тема там някой може и да отговори

Аз също не бих хапнала нищо извън хотела.
В дневните екскурзии до Ефес, Памук кале и разходките с яхта е включен обяд в 5 звезден хотел и така  - да.

Баклава в менюто имаше само веднъж. Може да се купи от летището в Бодрум  Grinning. На сладкарница не е възможно да се отиде, вече го споменах в предния пост.

# 449
  • Мнения: 7 605
Честно казано не ви разбирам защо не бихте яли извън хотелите, на мен на българското черноморие би ми било повече страх отколкото в Турция.

Преди 12 години пътувах с раница на гърба из страната и се храних само извън хотелите, никакви проблеми нямах и никъде нямах притеснения относно хигиената!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт