На море в Турция - тема 17

  • 129 819
  • 751
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 437
rosinauzunova струва ми се, че нещо не разбра - момичето имаше предвид не сама да отидеш на почивка, а "сама" да си я организираш без агенция - самостоятелен превоз и т.н. Има хубави 4-звездни хогели и при повече настоятелност може да се намери нещо свястно.

че ми писна от нашето мръсно море,лошо обслужване...

Ами отидете в Гърция тогава като ти е писнало. Доколкото знам (само веднъж съм била там на море) е чисто и като пари няма да ви е по-скъпо оттук ми се струва. Не го приемай като заяждане, но малко ми е крайно - хем е много зле, хем пак там...

# 586
  • София
  • Мнения: 1 841
[Все повече се разочаровам от българскотото Черноморие,от замърсеното море,малките плажове,лошия инклузив и т.н.
Та въпроса ми е дали някои семейства си позволяват да изтеглят заем за почивка в Турция,заслужава ли си? Hug
Защо не пробвате от колективните сайтове?
Немислимо е да ходя сама на почивка нв Турция,без семейството ще ми е гузно и съвестно...Винаги сме ходили заедно на почивка.Толкова пари се събират много трудно през годината.Ето,тази година изникнаха доста непредвидими неща,които доста ни изцедиха финансово.Дано един ден отидем всички заедно на почивка в Турция,че ми писна от нашето мръсно море,лошо обслужване...
[/quote]
rosinauzunova, извинявай, че и аз ще взема отношение към въпроса който поставяш.   bouquet
Мисля, че от четене на темата за Турция тук във форума си си създала малко илюзорна представа за почивката в турция.
В смисъл, че там всичко е прекрасно и за  малко пари можеш едва ли не да се почувстваш в рая. НЕ, ТОВА НЕ Е ВЯРНО.
Добрата почивка в Турция струва доста пари.
И за по-малко отколкота би платила за един от най-добрите ол инклузиви в България- на Дюни ти и семейството ти в Турция бихте се разочаровали.
Хотели под 2000 лв. за 2 души в слаб сезон /до началото на юни и края на септември/също биха те разочаровали както и в България- еднообразна храна, недобро обслужване, стари хотели, втора или трета линия на плажа, чакъл.
За 1500лв. за 2 души в Дюни за 1 седмица в силен сезон/юли август/ Вие ще получите не по-малко отколкото в среден клас 5звездни хотели в Анталия. Истината е, че навсякъде хубавото струва доста пари. Peace

# 587
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Аз да попитам тези, които пътуват със собствен транспорт и правят междинна нощувка - каква е горе-долу цената на нощувката на човек - ние сме 2-ма възрастни с 2 деца, съответно на 11 и на 3г. Нямаме претенции за хотелчето за междинна нощувка, нещо евтино, просто до преспим няколко часа и да продължим.
Миналата година пътувах с автомобил от Варна до Кушадасъ.Минах през ГКПП Малко Търново. Ако пътуваш от централна или западна българия ще минеш през Кап. Андреево.Добре е да имаш карта на турция по възможност подробна. Тази година на бензиностанциите на Лукойл има пътни карти на Турция, но не знам дали са добри. Ние миналата година си изтеглихме една от интернет от турски сайт, разпечатахме я и ни свърши чудесна работа. Всички надписи на пътя, вкл населени места са написани само на турски, затова ако картата е на англ. може и да не ти свърши добра работа.от България гониш пътя за Чанаккале. Там има ферибот за азиатския бряг на всеки 30 мин. цената беше 22 лири на кола независимо колко човека се возят в нея.От азиатския бряг гледаш табелите за Измир. Пътя от Кап. Андреево до Кушадасъ е около 700 - 750 км. ако пътувате от София и нямате шофьор за смяна е желателно да направите междинно спане по пътя. примерно Чанаккале, но там хотелите са скъпи. Проверете къде може да се преспи по ефтино. Възможно е да преспите и в българия и после да пътувате 750 км.От Кап. Андреево до Измир около 600 - 650 км. почти няма магистрали, което означава, че не можете и не е желателно да се движите с по-голяма скорост от 90 км.ч. в населените места около 70 км.ч. Има доста постове на н.нар. Трафик контрол - Внимавайте.От Измир хващате магистралата за Айдън /Aydin/ и на Селчук /Selcuk/ се отбивате. На центъра на Селчук има табела за Кушадасъ - 15 км. На магистралата се плаща но цената е символична, ако не ме лъже паметта около 2 лв. Още преди Измир се настройте да търсите пътя за Айдън, защото Измир е много голям град около 4 мил. души и пътищата са много натоварени.Има и дублиращ път от Измир до Айдън, който е много добър, не се заплаща но има ограничение на скоростта 90 км.ч.Пътищата са хубави, няма дупки, достатъчно широки но моя съвет е да не се отпускате с бързо шофиране.Няколко пъти сме ходили с кола до Истанбул и Кушадасъ.Трябва ти зелена карта на първо място.Тя си върви с гражданската отговорност безплатно при почти всички застрахователи.Границата се преминава почти транзит....много пъти дори не са будили за да го видят детето на задната седалка.Пътищата са много по-добри от нашите.Полицаите не рекетират а помагат на трафика.Няма засади като у нас,ако има пътна полиция си има специални предупредителни маркировки.Предполагам че са инструктирани да не спират чужденци.Случвало ми се е да спрат движението за да мога да обърна на натоварено 6 лентово платно.Готови са да помогнат чак до "безобразие".Веднъж един кара пред нас 40 км за да ни упъти.Няма винетки.До Кушадасъ има около 5-6 лв. пътни такси ако се минава през Дарданелите и около 15 лв за ферибота за цялата кола.Ако се минава през Истанбул има повече магистрали и цената пак е горе-долу толкова-но е по-далеч.Цената на газта е колкото при нас на бензин 95,а бензина е два пъти по-скъп,метан няма.На всяка бензиностанция може да се плаща с лири,евро долари,в Солун дори и с лв.Същото важи и за магазини ,ресторанти-за ресторантите е възможно да си измислят кофти курс.Движението в Истанбул и Измир няма нищо общо със софийското.Кара се със 100-120,почти няма светофари,само кръгови,много платна и посоки и ако не знаеш къде отиваш като нищо си навърташ 100на излишни километра...Ако имате джипиес може да ви извади от най-селската улица в най-малкото село,но и пътна карта върши работа.В курортите всеки хотел си има безплатен паркинг.Проблем с паркирането има само в Истанбул,но всички улици са паркинг-10лв за цял ден.

# 588
  • Мнения: 123
Темата е много добра, благодаря за инфото.

# 589
  • София
  • Мнения: 493
Peterky, благодаря, много изчерпателен отговор, ще е полезен за много хора. Аз обаче пропуснах да уточня, че този път пътуваме за Анталия (маршрутът до Кушадась и Бодрум сме го минавали няколко пъти) - иска ми се да направим някаква междинна нощувка след Истанбул. До сега не сме спирали по пътя и не знаем какво би ни струвало в непретенциозен хотел. Благодаря още веднъж.

# 590
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Peterky, благодаря, много изчерпателен отговор, ще е полезен за много хора. Аз обаче пропуснах да уточня, че този път пътуваме за Анталия (маршрутът до Кушадась и Бодрум сме го минавали няколко пъти) - иска ми се да направим някаква междинна нощувка след Истанбул. До сега не сме спирали по пътя и не знаем какво би ни струвало в непретенциозен хотел. Благодаря още веднъж.

Изберете си място и дата и ще ви кажа ориентировъчни цени.

# 591
  • София
  • Мнения: 493
Galactic, пътуваме на 18.05.  и гледайки селищата след Истанбул, се ориентираме към нощувка в района на селищата Bilecik и Bozuyuk.

# 592
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, много ви е полезна темичката Simple Smile
Включвам се и аз да помоля за съвет. Искаме със сестра ми да отидем началото на септември на почивка в Турция, не сме избрали курорт, но ми се иска да се възползваме и от допълнителни екскурзии, да има за разглеждане. Тъй като ще сме две млади момичета без деца, се чудя дали някой не би могъл да ми препоръча накъде да се ориентираме? Никога не сме ходили в Турция и знам само че държа на хубав хотел, 5* и дотам.
Ако някои може да ми предложи или препоръча курорт и/или хотел, ще съм много благодарна  bouquet

# 593
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
roje22,аз знам ,че в Турция не се почива за 1500-2000лв.Все пак темата я следя от поне две години.Например като за нас в Кушадасъ в Аква Фентъзи за началото на юни ще ни излезе с автобус 2400-2700лв. в клубните стаи.Просто в момента не ни достигнаха още 1000лв. за тази почивка.

# 594
  • Мнения: 1 710
Здравейте момичета, много ви е полезна темичката Simple Smile
Включвам се и аз да помоля за съвет. Искаме със сестра ми да отидем началото на септември на почивка в Турция, не сме избрали курорт, но ми се иска да се възползваме и от допълнителни екскурзии, да има за разглеждане. Тъй като ще сме две млади момичета без деца, се чудя дали някой не би могъл да ми препоръча накъде да се ориентираме? Никога не сме ходили в Турция и знам само че държа на хубав хотел, 5* и дотам.
Ако някои може да ми предложи или препоръча курорт и/или хотел, ще съм много благодарна  bouquet

Сигурна съм, че можем да те засипем с имена на хубави, луксозни или по-непретенциозни 5-звездни хотели. Simple Smile Трябват ни някакви по-конкретни изисквания.
По отношение на курорта - щом искате повече допълнителни екскурзии, може би е добре да се ориентирате към егейското крайбрежие - Бодрум, Мармарис, Кушадасъ, защото те са отправна точка на повече екскурзии. От Анталия също организират доста допълнителни турове, но те са по-скоро развлекателни - рафтинг, разходка с яхта, разглеждане на водопади и по-малко са тези, при които се разглеждат някакви културно-исторически забележителности. В Мармарик, Кушадасъ и особено в Бодрум има по-богат нощен живот. В Анталия почивката е организирана така, че да си седиш само в хотела и нищо да не ти липсва. Около повечето хотелски комплекси там, няма почти нищо, но пък вътре има всичко. Mr. Green Накрая искам да отбележа, че тези 4 курорта въобще не изчерпват всички. Има и още, просто офертите за тях са по-малко.

Помислете с какъв транспорт искате да пътувате, кога искате да почивате, на какви развлечения да наблегнете най-много и какво държите да има в хотела, защото всичко това е от значение за избора и на курорт, и на хотел. Пък после ние ще се включим с конкретни предложения. Simple Smile

# 595
  • Мнения: 1
Марги  bouquet, благодаря ти!
Мисля си за Кушадасъ със самолет през септември, надявам се риска за лошо време не е голям. А що се отнася до хотела, искам да е комфортен, голям, да има анимация. Не е задължително да е пълен само със семеиства с деца Grinning
Основното ми притеснение е да не попадна в уж скъп хотел, а да се натъкна на лоша хигиена и мухъл в стаята.

# 596
  • Мнения: 11 818
Здравейте, момичета! Моля за помощ и ориентир - майка ми и баща ми искат да заведат децата в Турция (водили са ги вече в Гърция) аз само трябва да избера и организирам почивката. Разбира се ще започвам да чета, но ще се радвам да ме насочите с поне няколко предложения!
- децата са на 3 и 6 г.
- предпочитат да пътуват с кола (има всякакви удобства, така че това не ме притеснява, даже и до Анталия)
- нямаме определена дата, но аз си мисля за началото на юни
- ще е хубаво, резервирайки отсега да е една идея по-евтино (четох, че на много места промоционалните цени са до 31 март)
- 5 звезден хотел, но може и добър 4 звезден

Благодаря предварително!  bouquet

# 597
  • Мнения: 242
Марги  bouquet, благодаря ти!
Мисля си за Кушадасъ със самолет през септември, надявам се риска за лошо време не е голям. А що се отнася до хотела, искам да е комфортен, голям, да има анимация. Не е задължително да е пълен само със семеиства с деца Grinning
Основното ми притеснение е да не попадна в уж скъп хотел, а да се натъкна на лоша хигиена и мухъл в стаята.
Искам да каатажа, че след средата на септември анимацията намалява като интензивност. Може да проверите Онирия гларос или Палома паша в Йоздере. Те са нови и луксозни. Имат хубави дискотеки, но са малко далече от Кушадасъ. Може да проверите голф-хотелът, който се открива тази година в Кушадасъ или да проверите в Бодрум, защото там има доста сериозен нощен живот и големи хубави хотели.

# 598
  • Мнения: 1

Искам да каатажа, че след средата на септември анимацията намалява като интензивност. Може да проверите Онирия гларос или Палома паша в Йоздере. Те са нови и луксозни. Имат хубави дискотеки, но са малко далече от Кушадасъ. Може да проверите голф-хотелът, който се открива тази година в Кушадасъ или да проверите в Бодрум, защото там има доста сериозен нощен живот и големи хубави хотели.
[/quote]
Направо останах без думи като ги разгледах и двата хотела, особено Онирия Гларос Heart Eyes Йоздере си е отделен курорт, така ли?
Мислим за 9 - 15 септември, така че надявам се анимацията няма да е изчезнала напълно Grinning
Май ще взема да побързам за ранна резервация при Тез Тур Laughing

# 599
  • Мнения: 3 456
Като стана въпрос за Йоздере- някой бил ли е в Палома Клуб Султан?

Общи условия

Активация на акаунт