Лекувате ли децата си с хомеопатия?

  • 5 735
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 326
Янита, повече от ясно е, че трябва да смениш хомеопата.
Темата не е ЗА и ПРОТИВ, затова няма да се меся в изказванията на другите мами.
Аз лично няма и да помисля за алопатия. Лекувала съм си БЕБЕТО на няколко часа от стафилококова инфекция и на 10 месеца от пневмония. Дъщеря ми е пила 2 анибиотика през 7-годишния си живот (докато тати беше алопат). На хомеопатия е от 6 години. Разболявала се е 4-5 пъти за тези години. Няма състояние, което да не се е повлияло за ден-два. Имало е случаи вечерта да си легне с лаеща кашлица и температура, а на сутринта да отиде на градина без никакви симптоми и никой не разбира, че е била болна.
Хомеопатията не е експеримент, а наука.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Сръчке, темата наистина не е ЗА и ПРОТИВ, но всеки се обосновава защо ползва или не хомеопатията. Peace
Нямам особен опит с тази наука, досега само слушах хвалби. От известно време щерка ми беше станала непоносимо крива и започнахме хамомилата. Вярно, на собствена глава, но нали няма странични ефекти и така много я хвалят... От миналата седмица давам профилактично Осцилококцинум, защото татито ни се сополивеше нещо. Е, днес вече сме 3- ти ден на антибиотик...

# 17
  • Мнения: 3 506
Аз съм със смесени чувства към хомеопатията. Говоря за класическата хомеопатия, а не за разните смески от рода на "Стодал", "Вомитусхил", "Хомеожен" и прочее, които очевидно алопатичните лекари изписват просто, за да не върнат пациента без рецепта.
Това лято за пръв път заведох дъщеря ми (тогава на 7-8 месеца) на хомеопат. Беше с тежък отит, лекуван безуспешно с няколко антибиотика, пробиване на тъпанче и т.н. и реших да поема риска да не давам следващ антибиотик. Около седмица след началото на лечението, изписано от хомеопата, отитът беше излекуван и от тогава не се е повторял. Не мога да си кривя душата - и до момента не съм 100% убедена, че това се дължи (само) на хомеопатичното лекарство, тъй като успоредно с него, я водех на промивки на ушите в болница. Освен това лечението не повлия друг проблем, който малката имаше още от раждането (нослето и хъркаше стабилно), макар че докторката каза, че ще се повлияе.
Все пак, ако се наложи, бих опитала и втори път с хомеопатия, но така, както и първия - под стриктния контрол на друг лекар, за когото не се съмнявам, че е добър диагностик - да съм информирана как се развиват нещата. В тази връзка, понеже чух, че хомеопатката, при която бяхме тогава, е в чужбина, да знаете, че се ослушвам за добър хомеопат - който може да препоръча, давайте координати, моля, може и на ЛС.

ПП Сръчка, понеже видях, че си писала тук - все се каня да питам нещо някой, който е по-наясно. Лечението на беба, за което пиша по-горе, беше с някакво лекарство, приготвено от змия (лахезис нещо-си). Малко след първите няколко приема, докато тя спеше на двора, върху количката и се беше покатерила една змия. Може ли да има нещо общо според теб?
Ей, да не ми се смеете сега за шантавия въпрос, сигурно е съвпадение, ама просто баш на сред двора досега не се е появявала змия, та оттогава ме мъчи въпросът какво ли би казал хомеопат за това...  newsm78

Извинете за отклонението.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 23:05 от Maria.St

# 18
  • София
  • Мнения: 897
Димана78, сама пишеш, че нямаш опит с тази наука. Защо тогава си давала, нещо, което не знаеш как действа? Би ли дала на детето си успокоително, например Валидол, Валерян , Транксен или друго такова или пък антибиотик профилактично, защото някой го хвали и му действа, без да се консултираш с лекар? Не е редно да се дават или пият лечебни препарати, без консултация със специалист, съответно лекар или хомеопат.  Peace Не се заяждам, но мисля, че подходът ти към хомеопатията не е правилен.
Мария.Ст, искам да споделя за ушите и аз. Преди около месец една неделна вечер малката ми дъщеря - на 3г9м - заплака от болка в дясното ухо. Който има опит знае какво е. Без да преувеличавам, 10-15 минути след първия прием на лекарството детето се преобрази. Болката премина и тя даже се заигра сама. Повече не се повтори. Дано и при вас да не се повтаря. Laughing

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
      offtopic Е-е-е-, Валидоли, Валериани... Сигурно повече от половината мами във форума дават Хамомила при никнене на зъбки. И колко са се консултирали с хомеопат newsm78 И само не разбрах откъде дойде сравнението на хомеопатични препарати с транквиланти ( било то и съвсем слаби) и антибиотици  #Crazy
Димана78, сама пишеш, че нямаш опит с тази наука. Защо тогава си давала, нещо, което не знаеш как действа? Би ли дала на детето си успокоително, например Валидол, Валерян , Транксен или друго такова или пък антибиотик профилактично, защото някой го хвали и му действа, без да се консултираш с лекар?

# 20
  • Мнения: 3 506
Dimana78, Bise просто се опита да каже, че от това, което ти се е случило, не би следвало да си правиш извод (ти или други) дали хомеопатията действа.

# 21
  • Мнения: 666
 Не не лекувам . защото хомеопатията не лекува сериозни заболявания като пневмонии и гнойни ангини . пробвах веднъж големия да го лекувам с хомеопатия и положението се влоши критично  дадоха ни хомеопатични лекарства за понижаване на Т , той получи фебрилен гърч след всичко това нямам намерение да експериментирам върху децата си

# 22
  • Мнения: 5 370
Би ли споделила с какви точно лекарства-хомеопатични имам предвид-се опитахте да лекувате? Благодаря предварително!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
ясно, че темата не е ЗА или ПРОТИВ хомеопатията, но и не съм убедена, че въпросът "Лекувате ли децата си с хомеопатия?" предполага само възторжени отговори от рода на "О, да, разбира се, че как инначе!"

споделих лични преживявания и наблюдения от действието на хомеопатията. мога само да добавя, че хомеоПатката, при която се "лекуваха" споменатите от мен деца е добре известна в софия и често срещам името й да се споменава из форумите, т.е. уж е добра.

# 24
  • Мнения: 417
Да лекувам ги с хомеепатия от три месеца. Досега имаме прекарани една стафилококова инфекция /заради, която потърсихме хомеопат/, два вируса /общо 4 за двамата, защото ходят в една градина/ и един обрив от алергична реакция. Дацата са ходили при нея: 3 пъти дъщерята /за стафилокока/, един път сина /за първото "интервю"/. За вирусите се консултирахме по телефона.
Не са взимали пили никакви лекарства, освен капките, които им даваше хомеопатката при посещенията.

# 25
  • Мнения: 294
Бих искала да кажа, че съм доволна, че толкова много  майки и деца ползват хомеопатия. Ние сме на класическа хомеопатия и съм много доволна. Както казах, моята хомеопатка е д-р Тенева. Наистина съм доволна от приложеното досега лечение и на мен и на сина ми. Ако някой иска мога да му изпратя лично съобщение с адрес и координати. Малкия го лекувам с хомеопатични лекарства всеки път като се разболее до сега от миналия февруари и наистина му минава много по-бързо (горе-долу три, четири дена).А на мен ми излекува една алергия  - хрема на нервна почва! Знам, че звучи странно, но това лято повече от два месеца бях със силна хрема. Алопатичните лекари, при които ходих казаха, че не може да се излекува, а смо да се третира с надежда да се намали... Аз не отричам алопатичната медицина - без нея не може, затова ползвам и педиатърка, която е съгласна с това да лекувам малкия с хомеопатия. Ако заболяването стане наистина сериозно ще се възползвам  и от алопатичната медицина. Хубавото на хомеопатията, че не вреди.
Когато се роди синът ми ме беше страх да мина на хомеопатия, защото нямах много информация за науката. След като за една година изпихме доста антибиотици (постояно червено гърло - ангина, плевмония и т.н.) се реших да пробвам. Първо изчетох каквото успях да намеря като книги и информация в Интернет и после започнахме да посещаваме хомеопат. Доволна съм, но е наистина трудно човек да си промени мисленето. По-скоро отношението към болестите и лекуването им.

# 26
  • Мнения: 14 133
Не.Не бих и лекувала.Предпочитам официалната медицина.

# 27
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Да. Доволна съм. Аз също се лекувам с хомеопатия. Когато лекуваха голямата ми дъщеря с алопатия пиеше два пъти месечно антибиотик. Сега не мога да кажа, че въобще не боледува, но от почти три години до антибиотик не се е стигало.

# 28
  • Мнения: 4 458

Нямам особен опит с тази наука, досега само слушах хвалби. От известно време щерка ми беше станала непоносимо крива и започнахме хамомилата. Вярно, на собствена глава, но нали няма странични ефекти и така много я хвалят... От миналата седмица давам профилактично Осцилококцинум, защото татито ни се сополивеше нещо. Е, днес вече сме 3- ти ден на антибиотик...


Ауууу, не думай. Кой те излъга, че няма странични ефекти????
Всяко нещо колкото и да е полезно за организма може да боведе до нежелани реакции или странични ефекти ако не се дава правилно и в необходимите дози!
За огромно съжеление много хора са останали с впечатлението, че щом е хомеопатия е безвредно и юруш да даваме и тъпчем децата с природа...... Не става така бе хора. Naughty

# 29
  • Мнения: 415
Да.Само с хомеопатия!
Преди 1г. си мислех, че това са поредните глупости и "мижи да те лажем", с които някой иска да направи пари. Обаче бебето се разболя - беше на 2-3м., пи сиропи, всякакви илачи, даже антибиотик - нищо. Като стана на пет месеца ни пратиха в болница - остър бронхиолит.......ала-бала....асматичен бронхит с атопичен характер. Било на алергична основа. Изписаха ни с една торба лекарства, получи оща два пристъпа и си купихме бейби халер, за да му даваме 6месеца флексотид!!!! Кортикостероид на 5 месечно бебе!!! Давахме, ама му хъркат гърдите и сополите му все лъщят под носа  Sad Писна ми - махнахме килими и мокети - само балатум и паркет - никакъв прах, никакви препарати с по-силен аромат, никакъв омекотител или друг алерген..........Състояние - същото - "ще го израсте - чакай"!
Взех се в ръце и изчетох каквото намерих из форумите за хомеопатията, няколко книги и взех от аптеката /аптекарката ни е изкарала хомеопатичан курс/ лекарство за моята хрема - не усетих кога ми мина #Crazy за един ден и половина! Това беше - реших! Намерих пак от тук класическата хомеопатка д-р М.Стоименова - тя работи в Педиатрията - пулмологично отделение - точно за нас. Бях готова да изтърпим и температура и обриви и евентуални пристъпи - всичко характеризиращо т. нар. "лечебна криза".
Сега 4 месеца по-късно детето е О.К. - спряхме кортикостероида  Hug, спряхме всички хомеопатични лекарства , давам само Зелена Енергия - няма пристъпи, няма сополи, няма кашлица.....  fingerscrossed
А като падне и се удари пак давам "дрънкулки" разтворени във вода и даже не му посинява, цицини пък въобще. За сега всичко, което пробваме действа - може би сме улучили докторката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт