Лекувате ли децата си с хомеопатия?

  • 5 733
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 228
Ми ако му е пресилнал гласът или за болки при зъбките-може и да се реша.
При всяко друго състояние, изискващо спешност, бих потърсила педиатъра ни

И аз така!  Peace

# 31
  • Мнения: 8 462
Руса мацка го е казала.Доктор Стоименова-ПЕДИАТЪР и хомеопат-идеалното съчетание!Жалко,че не е  в България в момента,но имам инфо от едно птиченце,че се връща в края на месеца.Жива и здрава да е-невероятен лекар със знания и страхотен усет към малките пациенти!

# 32
  • Мнения: 1 341
И аз и  детето сме на хомеопатия.
Със страхотни впечетления съми аз от Стоименова, макар, че тя не успя да излекува летния вирус с повръщането , разтройството и високататемпература на малката. Но си мисля, че и аз съм малко виновна за това.
Това, че хомеопатичното лекарство е безвредно е МИТ!!!! За това трябва много да се внимава как севзима и да не се правят своеволия.
Много съм доволна и от Екатерина Чамурлийска.

# 33
  • Мнения: 326
Не не лекувам . защото хомеопатията не лекува сериозни заболявания като пневмонии и гнойни ангини . пробвах веднъж големия да го лекувам с хомеопатия и положението се влоши критично  дадоха ни хомеопатични лекарства за понижаване на Т , той получи фебрилен гърч след всичко това нямам намерение да експериментирам върху децата си
Изобщо не е вярно, че не лекува пневмонии и ангини. Напротив. При това с хомеопатия пневмония се лекува за 5 дена (толкова беше на 10-месечния ми син) и то без болници и инжекции.
Ако става въпрос за сериозни заболявания, хомеопатията се справя много по-успешно от алопатията.
Дебело ще подчертая, че хомеопатията НЕ Е ПАНАЦЕЯ. Разбира се, че има състояния, които се повлияват много трудно, а скалпелът понякога не може да бъде избегнат. НО! Хомеопатия лекува псориазис, например. Познавам жена с 40-годишен псориазис, която сега е с кожа почти като моята. Алергиите изобщо не могат да се лекуват алопатично, а хомеопатията води до ПЪЛНО излекуване. При тендовагинит алопатията има само поддържаща терапия (тоест дават ти нещо, колкото да им се махнеш от главите), а хомеопатията лекува успешно това състояние. Толкова често тук има питане за стафилококова инфекция, която никой алопат-виртуоз не е успял да пребори за постоянно. Елате да видите сина ми. Вече е на 1 г и 5 месеца и няма и помен от инфекцията. Не искам да изреждам повече, че няма да ви се чете. Цитирам действителни случаи из практиката на съпруга ми.
Като чуя изречението "Експерименти няма да правя" ми става хем смешно, хем тъжно. На кое казвате експерименти? Откъде знаете, че експеримент е хомеопатията? Защото някое алопатично светило го е казало? По същия начин хомеопатично светило може да каже, че хомеопатията е експеримент (но не казват такова нещо). Тогава на кого ще вярвате? Двата вида лечение са се развили за един и същ период от време. Кой преценява, че едното е по-експериментално от другото? Алопатията лекува с химически вещества, затова изследванията се извършват в химични лаборатории. Хомеопатията не лекува с химически вещества, но лекарствата се изследват по метода на доказването.

# 34
  • Мнения: 8 505
До сега съм давала само Хамомила при никненето на зъбите

И аз.Помогна само при първите 2 зъба,след това- no

# 35
  • Мнения: 1 341
До сега съм давала само Хамомила при никненето на зъбите

И аз.Помогна само при първите 2 зъба,след това- no
Нормално, за зъбоникнене има много хомеопатични лекарства. Всяко според симптомите. А те са били различни.  При наспървите зъбки изникнаха съвсем незабелязано, следващата партида искаше да се носиме, атретата партида без апетит с разтройство. И затрите случаи трябваразлично хомеопатично лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт