СПЕШНО: Дали е време за раждане?

  • 2 055
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
И аз това исках да попитам, като е от София защо е дошла там да ражда?
Бебето ли иска да и увредят или нея?
Съжалявам за черните мисли и въпроси но?!?!?!?!
 А иначе това наистина може да са контракции, нека настоява да чуят тоновете на бебето и да видят дали има разкритие.
Поздрави за бъдещата мама  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 999
Аз нямах болки в кръста, но като влезнах в 9-ия месец започнаха подготвителните контракции. Често ми се втвърдяваше корема и ставаше като камък.
Леко раждане на приятелката ти! Hug

# 17
  • Мнения: 658
Много ви благодарим момичета. Искахме да чуем възможно повече мнения.Дойде тук да ражда защото има бебе на1,1год. и в С-я ще й е трудно да ги гледа в началото сама. Много я е страх милата.С първото нямаше такива болки , роди лесно и бързо затова сега е в паника. А що се отнася до лекарите ни - нямам думи. Аз затова чаках цели 12 г. за второто-мислех че има някакво подобрение,но... Сега родих вГорна Оряховица - секцио заради седалище/което в Търново ми отказаха/ и мисла вече за трето бебче - живот и здраве след 1-2 години. Всъщност да попитам някой раждал ли е секцио след секцио? Ама как го зададох тоз въпрос/

# 18
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
напълно нормално е да роди при всики болките са различни и при мен ме болеше кръста но най-добре да отиде на лекар да я видят
успех

# 19
  • Мнения: 2 309
Като си вдигах краката виках ами,що като мумия ли да седя.Да се чуди мъжа ми гот ли ми е  newsm78  тъпаци.Защо не дойде да ражда в Русе.На по малко от час път е с кола.В частната клиника-страхотен персонал.Ако има възможност.
що се отнася аз имах страхотни прорязващи болки две седмици преди термина в кръста и ниско долу

# 20
  • Мнения: 658
А, за Русе зная.И аз като избягах от нашата болница се бях запътила за там, но ми изтекоха водите и реших че няма да мога да устискам до Русе. Иначе една приятелка роди там и е много доволна. Ама февруари имаше голям сняг и беше студ та се огледах за по-близка болница.

# 21
  • Мнения: 8 769
Всъщност да попитам някой раждал ли е секцио след секцио? Ама как го зададох тоз въпрос/
Да, аз. За период от 2 години. Нямам проблеми. Има доста теми по въпроса.

# 22
  • Мнения: 658
Наистина ли?  Много сериозно се замислям от десетина дни насам. Ама незнам на тез години... Пък иначе ще трябва да избързам, че каката да не ме направи баба.

# 23
  • Мнения: 3 929
Аз бях с такива болки почти целия месец - 9-ти преди да родя, но преносих 10 дена. Не ми изтекоха нито води, нито тапа ми падна, а разкритие започнах да получавам, чак когато ме приеха в болницата за преносване. Нека си следи контракциите - когато започнат да стават на все по-малки интервали, ще ражда скоро. А ако изтекат водите, задължително да тръгва за болницата.
така беше при мен, но не значи че това важи и  за нея.
Между другото, няма ли частни акушер-гинеколози там? Щом в болницата се отнасят така с нея, да отиде на частен. Но за всеки случай, да не отлага преглед.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Щом така стоят нещата, нека изчака появата на контракциите, нали знаеш - на редовни итервали 20-30 минути. Естествено, ако болките са твърде силин да търси лекар, ако трябва частен.
Иначе - движение, движение и пак движение. Вече е съвсем нормално Бебчо да види белия свят.
Успех, стискаме палци! Wink

# 25
  • Мнения: 658
Благодарим на всички. Преди малко се върна от лекар и са й  казали, че бебето е добре, плацентата е започнала да се отлепва и да чакаме маркия бандит до края на седмицата.Сега е малко по-спокойна.Тя живее в Редута има ли мамчета от там? Може и да се познавате.

# 26
  • Мнения: 448
Ама как ще я пуснат с отлепване на плацентата, бе?!Това е толкова опасно за бебето, че и за нея също!!!Дали сте разбрали правилно?Отлепване на плацентата?Сигурни ли сте?Защото не трябва да я пускат с отлепване на плацентата, а да я наблюдават постоянно, дори ако се наложи да и предизвикат раждане.А колкото до болницата, по-добре да лежи там няколко дни, но да я наблюдават-нали става дума за нейното бебе!Има майки които лежат през цялата бременност, все ще идържи няколко дни.И да си търси правата, те са длъжни да я наблюдават и да я преглеждат, не могат да я върнат в никакъв случай, а и тя да упорства и мъжа и ако трябва да говори с лекарите.Успех и пишете как е минало всичко.

# 27
  • Мнения: 213
Pri koi doktor be6e tvojata prijatelka na pregled?Izbrala li si e pri kogo ste rajda?

# 28
  • Мнения: 203
Защо не отиде в ГО да ражда - веднага мога да дам телефона на д-р,  при който раждах и съм много  доволна, ще я прегледа, ако трябва ще я настанят в болницата за наблюдение. ДА НЕ Е ЛУДА ДА ХОДИ В ТЪРНОВСКОТО АГО!!!!

# 29
  • Мнения: 1 668
Не позволявайте да ви третират така - тая болница няма ли директор, на който да се оплачете!!! А това с отлепването е доста сериозно и трябва да е в болница. Най-добрия съвет е да си взема багажчето и към София. На 7-мия ден бебето може да пътува вече и тогава живот и здраве ако са добре да палят към Търново, но да не си прави шеги със здравето си и това на бебо.

Общи условия

Активация на акаунт