България- страна на полиглоти?

  • 17 582
  • 432
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 12 683
Ду ю спийк инглиш?
Уес.
Марлборо.

# 361
  • Мнения: 2 674
А, това ми е любимият виц!!!! (имах предвид китайския) Laughing

Чакай и аз на свой ред да напиша идеята на един друг виц, пък някой ще го разкаже като хората.  LaughingLaughing

Как наричаме човек, който говори много езици?-полиглот
Как наричаме човек, който говори 4 езика?-четириглот
Как наричаме човек, който говори 3 езика?-триглот
Как наричаме човек, който говори 2 езика?-двуглот
Как наричаме човек, който говори един език?-американец

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 17:26 от Цонна

# 362
  • София
  • Мнения: 12 622
Как наричаме човек, който говори много езици?-полиглот
Как наричаме човек, който говори 4 езика?-четириглот
Как наричаме човек, който говори 3 езика?-триглот
Как наричаме човек, който говори 3 езика?-двуглот
Как наричаме, човек който говори един език?-американец


Joy hahaha
В духа на последните страници можем да обърнем вица и да завършва с "Как наричаме човек, който говори много езици?- българин"

Трещи I are baboon.  Laughing

# 363
  • Мнения: 2 674
Сетих се още един подходящ. Laughing

Чужденец пътува из България с кола и спира при полицаи за да ги попита в коя посока да продължи.  И започва да ги пита:
До ю спийк Инглиш? Те кимат отрицателно с глава.
Прале ву Франсе? Те пак кимат отрицателно с глава.
Шпрехен си Дойч? Те пак "тц"
Парлиамо италиано?"тц"
Говорте ли по русски? "тц"

Човечецът се вбесил и отпрашил с колата в незнайна посока.
Единият полицай тогава казва на колегата си "Ей, трябва да  почваме да учим чужди езици!"
А другият му отговаря"Е, това пък защо? Този човечец като знаеше толкова много да не би да се оправи?" Whistling

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 17:25 от Цонна

# 364
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Cambridge Proficiency има доживотна валидност и се базира единствено и само на оценка на езиковите компетенции. TOEFL и SAT не са ми сериозни, ако ще мерим  Wink английски.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 17:20 от Saule

# 365
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Като знам какви идиоти си...ъъъ... взеха... TOEFL (т.е преписаха от другарчето Mr. Green) изобщо не го броя за сериозен изпит.  Naughty
САЕ и профишънси са съвсем друга бира. Там гориш, дори и да си въобразяваш, че знаеш езика.

Бояна, ти хубаво си поела почин за оправяне на БГ образование, но не виждам как да стане. Всъщност може и да стане - в скоро време съвсем няма да останат учители по езици и проблемът ти ще се реши по естествен път.

# 366
  • София
  • Мнения: 12 622
Бояна, ти хубаво си поела почин за оправяне на БГ образование, но не виждам как да стане. Всъщност може и да стане - в скоро време съвсем няма да останат учители по езици и проблемът ти ще се реши по естествен път.
Ееее, Делфина, не ми казвай, че след повече от 20 страници не си разбрала, че именно липсата на добра стратегия и достатъчно на брой качествени учители по чужд език ме правят противник на тази мода.

Лошото е, че децата много попиват. По хиляда пъти съм я карала да повтаря лайк, докато го каже като истинска трънчанка.
Кажи сега, че и ти си трънчанка като мен, за да си обясня много неща. Laughing

# 367
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ееее, Делфина, не ми казвай, че след повече от 20 страници не си разбрала, че именно липсата на добра стратегия и достатъчно на брой качествени учители по чужд език ме правят противник на тази мода.
Как да не съм разбрала Twisted Evil
Проблемът е, че се смесиха двете теми - за ползата/вредата от ранното ЧЕО и за кусурите на образованието. Аз подкрепям с 2 ръце ранното ЧЕО (от раждането, ако може) и вече обясних защо. За образованието... ooooh! ooooh! ooooh!... но пък никога не съм разчитала на него да ми върши работата.

# 368
  • Мнения: 12 683
Не съм, чисто шопче съм си.  Ама и ний не сме по-назаде.

# 369
  • София
  • Мнения: 12 622
Не съм, чисто шопче съм си.  Ама и ний не сме по-назаде.
По- назад от нас няма, нали знаеш, че Трънско е създадено, за да види света, че и на запад се живее зле. Wink

# 370
  • Мнения: 2 885
ПРОГРАМА ЗА РАЗВИТИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО, НАУКАТА И МЛАДЕЖКИТЕ ПОЛИ …  (2009 – 2013 г.)

Бояна, ето ти Стратегия. Стига мрънка. Mr. Green
Цитат
По-важни национални програми, финансирани от държавния бюджет и европейски програми,
администрирани от МОМН, които ни помагат в процеса на работа по приоритетното направление:
„Квалификация”, чрез която осъществяваме конкретни действия за поетапно преодоляване на дефицита на квалифицирани учители по чужд език, информатика и информационни технологии и подготовка на системата за въвеждане на новата структура на средното образование.
Програмата включва разработка, апробация и внедряване на инфраструктура на е-среда за съчетано учене за нуждите на училищните директори; изграждане на капацитет сред психолозите и педагогическите съветници в системата на образованието за създаване на сигурна и безопасна среда в училище чрез прилагане на общоучилищни мерки и подходи за изграждане на позитивна дисциплина и за превенцията на насилието.

Цитат
Добър модел за интензивно изучаване на чужд език в училищата и паралелките с чуждоезиков профил.

Цитат
Мярка 5 Доразвиване и усъвършенстване на системата за външно и вътрешно оценяване
Дейност 5.1 Развитие на системата за външно оценяване в края на всеки клас и етап на
образованието:
• Разработване на формати и утвърждаване на учебно-изпитни програми за национално
външно оценяване в края на 4., 5., 6. и 7. клас и по чужд език след 8. клас в училищата с
интензивно изучаване; - януари 2010 г.
• Провеждане на външно оценяване в края на 4., 5., 6. и 7. клас и по чужд език след 8. клас в училищата с интензивно изучаване. - 2010 - 2013 г.

# 371
  • Мнения: X
Като знам какви идиоти си...ъъъ... взеха... TOEFL (т.е преписаха от другарчето Mr. Green) изобщо не го броя за сериозен изпит.  Naughty

Хубаво, но няма как да стане, защото на всеки му пускат тест, различен от на другарчето, а информацията кой пред кой компютър ще седне се праща минути преди началото на изпита, след като са ти щракнали снимката и си се представил с лична карта. А че има по-сериозни и страшни изпити спор няма, но този е признат абсолютно навсякъде.

# 372
  • София
  • Мнения: 12 622
От тази "стратегия" виждам само какви са практическите приложения на умението да говориш с много думи, а да не казваш нищо.
Аз мога да напиша една стратегия за превръщането на всички деца в бъдещи научни сътрудници. Важно е да планираш неща, които са реално изпълними, а не само парлама.

ПП Докато бях ученичка се оказа, че по закон в дипломата трябва да имаме оценки по два чужди езика. Това се случи в края на десети клас и в единайсти ни въведоха втори чужд език. Сега в дипломата за средно образование имам 6 по немски, а ме питай колко немски знам. Така и сега. Важното е децата да имат документ, че реално няма да знаят нищо е все едно.

# 373
  • Мнения: 2 674
Ха-ха. В дипломата за средно по български имам 5, по руски 6, по немски 6 и по английски 5,33. Обичам прецизното оценяване. 5,33!!!! Laughing

# 374
  • София
  • Мнения: 12 622
Ха-ха. В дипломата за средно по български имам 5, по руски 6, по немски 6 и по английски 5,33. Обичам прецизното оценяване. 5,33!!!! Laughing
5.33 е фундаментално.  Laughing Аз, пък имам диплома с успех 5.49. Mr. Green Счупихме се да учим философия и психология. Философия по 4 часа седмично, психология по 2. Но беше време на промени и на финала вместо оценките по тези предмети в дипломата ми влезе петицата по астрономия /!/ и оценката по музика. Найс, а? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт