Кога ще ни закриват?

  • 5 443
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 762
Е как кога?
       на
21.12.2112

Лабрадор, имам дълбокото подозрение, че и това ще преживеем?  Thinking

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Поправих годината Simple Smile

Лабрадор, имам дълбокото подозрение, че и това ще преживеем?  Thinking
Е, не е задължително Simple Smile
Простете черния хумор.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А не трябваше. Нали и бездруго тук във всичко сме със 100 години назад, само във вдигането на цени и подобни дейности припкаме на светлинни години пред останалия свят.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ама не знам защо повечето хора в БГ си мислят, че в останалия свят всичко е цветя и рози.
Вземаш много пари, всичко е евтино, имаш сигурна работа, нямаш кредити, не поемаш никакви рискове и си живееш весело и безгрижно. И дет се вика се чудиш кво да си правиш парите.

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
О, изобщо не си мисля, че в останалия свят всичко е цветя и рози. Но вероятно има някакъв морал и граници при определянето на цените. Това е, което ме дразни - безобразната и нагла спекула.

# 20
  • Мнения: 2 480
Някои ще се изселят на оня свят, други в странство, а тук ще останат предимно цигани. Е, имаме още доста етноси разбира се-турци, казълбаши, гагаузи, арменци, евреи и др.
Преди 5г. четох една прогноза, че ще влезем в орбитата на Русия или в орбитата на Турция и то така, както сме член на ЕС. Споменаваше се и най-лошият вариант-да станем зона на конфликт като бивша Югославия. Неслучайно от години някои външни хора подтикват малцинствата ни да си търсят правата. В един "прекрасен" ден могат дори и с оръжие да ги снабдят. Има райони, в които въобще не се гледа българска телевизия. Депутати от турския парламент са правили срещи с нашето турско население. Дори някои от помаците имат турско самосъзнание. Имаме ислямски у-ща. Вече имаме дори шиити! Досега имахме само сунити. Известно е, че шиитите са много по-фанатизирани и склонни към атентати и въоръжена борба. Според някои мои познати шиитите доста са се отклонили от учението на исляма, което по принцип не проповядва война и тероризъм.
Миналата година някъде някой написа, че известният на всички нас Соломон Паси е казал, че не вижда нищо лошо след години на тази територия да живеят араби, индийци и всякакви други етноси.
През последните 20г. не се забелязва никакъв стремеж към укрепване на държавността-напротив всичко е оставено на произвола на съдбата. Аз веднъж слушах по радиото някакъв американски дипломат, който каза, че някои държави ще бъдат закрити. Не уточни кои.
Преди 13г. сънувах един от най-странните мои сънища. Петър Стоянов в качеството си на президент каза:"Събрали сме се днес в този паметен ден, за да закрием българската държава!" Петърчо не я закри, но бъдещето е пред нас-други може и да успеят. Аз не я виждам след 100г. Дори и 50 май ще и бъдат много. Та ние сме в тотална криза! С кое можем да се похвалим? Няма и никаква политика, а само политическа демагогия. Политиците ни само условно можем да ги наречем така-почти всичките са банда крадци! Виждаме само меркантилни страсти и безхаберие. И всеки се стреми още днес да ограби каквото може. А утре-в странство с награбеното. Няма никаква визия за развитието на тази страна след 5-10 или 20г. Отвсякъде нищо! На какво да се надяваме? На някакво чудо? На вълшебство? Надеждите бяха през 1989г. и 1990г., но те отдавна умряха. Бог да прости България!

# 21
  • Мнения: 4 758
О, изобщо не си мисля, че в останалия свят всичко е цветя и рози. Но вероятно има някакъв морал и граници при определянето на цените. Това е, което ме дразни - безобразната и нагла спекула.

Няма "морал и граници". Само пазар.

А за каква спекула става дума тук конкретно?

# 22
  • Мнения: 2 510
Някои ще се изселят на оня свят, други в странство, а тук ще останат предимно цигани. ......
Много голяма каша ти е в главата от минали събития.

Какво те притеснява това?

# 23
  • Мнения: 3 331
Не знам кога ще ни закрият, ама ако не могат, поне да ни продадат. Все някой може да поиска да ни купи. Grinning Положението в цяла Европа не е розово, но пък и ние си мълчим за всичко. Много сме силни на думи, а на дела хич ни няма.

# 24
  • Мнения: 12 665
В София поне посред бял ден се разхождат тълпи от хора. И кафенетата пак са пълни.

# 25
  • София
  • Мнения: 221
Споко, няма да ни закрият, ще ни превърнат в Американски щат.До тук добре  върви, сами си се даваме, а Хамериканския посланик, научава новостите преди всички, като една лисица е винаги на точното място.

# 26
  • Мнения: 3 331
В София поне посред бял ден се разхождат тълпи от хора. И кафенетата пак са пълни.
Не съм от София, а от голям български град. Преди дни ми направи впечетление , че в 10 ч. по кафетата и улиците имаше само пенсионери. Насядали усмихнати баби и дядовци, говорят си, препичат се на слънчицето...чак им завидях.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 515
Не е 2012.
2060 ще сме останали към 5 милиона, от които 1 милион работещи - тогава май ще ни закрият.

# 28
  • Мнения: 599
Не знам откъде е тая заблуда, че не ни се работи. Т.е. - знам, но не всички са в държавната администрация. Българинът работи много, за малко пари или за никакви ( справка - последните събития в Мадан, БДЖ, наскоро даваха и някаква държавна строителна фирма, неплащала с месеци заплати, но въпреки това хората ходеха всеки ден на работа, Бърза помощ и т.н. - много са ). Аз не знам да има друга такава държава, където не плащат, но въпреки това работиш. И да се каже, че сме мързеливи, е повече от смешно.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 762
Никой не казва, че на други места е цветя и рози, но някак си има правила. Не ти навират корупцията в лицето, не те правят на маймуна, не ти извиват ръцете.
Пример от сутринта: в Германия газта струва 300 евро, ние плащаме за същата газ и същото количество 600 евро. Що така?  newsm78

Ами тока? Защо плащаме толкова по- скъп ток, а го продаваме на сърбите много по- евтино? Къде е логиката?
За лекарствата изобщо не ми се отваря дума.

Тук не става въпрос кой колко работи и колко взима, и мързи ли го или е супер работар. Тук става въпрос за гавра.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт