Кога ще ни закриват?

  • 5 454
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 278
Меркел беше дала българите за пример : малки заплати, оцеляват, нямат мног опретенции ... и британцкия посланник и беше казал да не му дава българите за пример , защото ако не били българските емигранти държавата ще фалира за няма и седмица.

И от кога публикациите в Бъзикилийкс се взимат на сериозно  Shocked ?


Откакто си пресметнах колко ми струва желанието за самостоятелност и живот в България на майка ми. Пресметнах си колко и плащам на месец за да работи там  Twisted Evil защото тя си иска работата и колегите и живота и това на заплата с която не може да си плати ел. разноски... пресметнах колко ми струват пътуванията - да видим роднините и те да видят децата , колко ми струват техните пътувания насам и/или да ги прегледа тук някой лекари да им покажа едно-друго (не мога да ги държа между 4 ри стени...) вси4ките им желания да полу4ат еди какво си,което е толкова по-евтино при вас ... и мин. цена на пощенска пратка от 17 евро за < 5кг пакет и 25 за по-тежък ...пресметнах и тел. сметки в 2 те посоки и също мога да ида да погледна сметките за лекарства ... може и друго да има.
който има майка, баба или пр. роднини отанали сами в България, които не могат да се адаптират в 4ужда държава и който не може да си остави близките в мизерия може да разбере за какво става въпрос.
Давам на месец поне 3 пъти пове4е от заплатката на майка ми или пенсийката на баба ми.
Късмет е , 4е при свекитата са пове4е хора в едно жилище успяват взаимно да се поддържат , та не ги поддържаме и тях финансово.
Е аз се обосновах Peace

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 19:50 от Severina_

# 76
  • Мнения: 278
В същтност е толквоа жалко , 4е такава тема изобщо е пусната, 4е такива въпроси си задават българи.
Може ли България, толкова красива държава и с достатъ4но възможности 5-7 те останали милиона българи да живеят в нея безпроблемно ... бива раздавана, разпродавана, най-безобразно обирана и унижавана. Как може да се 4увстваме масово ни4ии? Как може да се драпаме непрестанно един друг за "западните" боклуци от Лидл и да ближем помия от "4уждестранната" ръка? Може да си живеем 4удесно в тази държава, ако го нямаме толкова робското съзнание и непрестанно да се подлагаме на всякакви нещастници.
Как може да сме толкова тъпи и да не се държим взаимно се 4удя?

# 77
  • Мнения: 4 769

Откакто си пресметнах колко ми струва желанието за самостоятелност и живот в България на майка ми.

Всеки си плаща за желанията. Така си решила, така си направила. Има десетки хиляди хора като майка ти, които живеят без подобна финансова подкрепа. Те са масовият случай.

# 78
  • Мнения: 8 567
Мда, "прост народ - слаба държава".

Вдигат му цените - започва да бачка повече,  полицията била немощна - това не може да го уплаши, слага катинари, аларми, решетки, плаща си за СОТ...плаща си под масата в болницата, наема частни учители за децата си, подпъхва по 20 лева на катаджията...Велик е българинът, велик!
Голям дявол, няма що,  мисли си, че  надхитрява системата, а накрая децата и на тоя, дето взел рушвета и на оня, дето дал рушвета забягват по чужбина, защото не искат да живеят в такава държава, каквато сме им я направили ние, родителите.
Което пак си  е спасение...поединично... по български.

Страхлив и деянлив до глупост народ сме.

# 79
  • Мнения: 2 483

В интерес на истината като цяло все още се държим.
По природа не съм много оптимист, но процесите в момента са естествен ход без сътресения.

Eстествен ход??? И без сътресения? Ти какво разбираш под "сътресения"?

# 80
  • Мнения: 2 510
Да естествения ход може да бъде и на долу.
Нали не вярваш по време на световна криза да сме във възход. Не е само оправдание, защото можеше да се стоварим с много по- страшна сила.
Сътресения е имало много и то такива с гръм и трясък. Все пак скоро ще стана на 50 години, така, че в "интересни" времена съм живяла и то в съзнателни години.

# 81
  • Мнения: 278
Нали не вярваш по време на световна криза да сме във възход. Не е само оправдание, защото можеше да се стоварим с много по- страшна сила.
Това нашето не е стоварване , то е разпръскване и обезлюдяване.
Да. Световна криза има, но това, което става у нас не може да се сравнява с това, което става по света. И баба ми е на по4ти 90 и в какви времена не е живяла , но за днешните казва, 4е просто ве4е хората не прили4ат на хора. Другото как да е, но казва , 4е капка 4овещина не е останала.
 Sad
А тази тема колко ме натъжи Sad От в4ера все си мсиля как може до там да стигнем и губерня, щат и какво ли не да се нари4аме   Sad

# 82
  • Мнения: 54
Да естествения ход може да бъде и на долу.
Нали не вярваш по време на световна криза да сме във възход. Не е само оправдание, защото можеше да се стоварим с много по- страшна сила.
Сътресения е имало много и то такива с гръм и трясък. Все пак скоро ще стана на 50 години, така, че в "интересни" времена съм живяла и то в съзнателни години.

Чакай, не бързай! Не чухте ли, че ще увеличат газта с 13 % ? Това е само началото на края.http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1297971
Отпреди 20години ни набиваха в главите колко е добре да имаме свободна пазарна икономика и пазарът да определя цената т.е. цените да се вдигат до тогава, докогато даденият продукт може да се купува. Питам се тогава защо в нормалните държави взимат 10 пъти по-високи заплати, а цените не се вдигат до безкрай,а  са колкото нашите често пъти  по-ниски?

# 83
  • Мнения: 278
Чакай, не бързай! Не чухте ли, че ще увеличат газта с 13 % ? Това е само началото на края.http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1297971
Отпреди 20години ни набиваха в главите колко е добре да имаме свободна пазарна икономика и пазарът да определя цената т.е. цените да се вдигат до тогава, докогато даденият продукт може да се купува. Питам се тогава защо в нормалните държави взимат 10 пъти по-високи заплати, а цените не се вдигат до безкрай,а  са колкото нашите често пъти  по-ниски?
Защото в Германия вдигнат цените на тока без стабилни като скала основания , потребителите завеждат дело и в пове4ето слу4аи пе4елят. Много 4есто сме си полу4авали пари обратно за непавомерно увели4ение на цената на тока например . Както последния път стана . Увели4иха набързо , защото щели да минават към екологи4ни изто4ници и нещо не можаха да си оправдаят сметките в съда и пак ни смъкнаха цените и ни върнаха парите  Hug Без изоб9о да се занимаваме ли4но с тях.

# 84
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Мда, "прост народ - слаба държава".

Вдигат му цените - започва да бачка повече,  полицията била немощна - това не може да го уплаши, слага катинари, аларми, решетки, плаща си за СОТ...плаща си под масата в болницата, наема частни учители за децата си, подпъхва по 20 лева на катаджията...Велик е българинът, велик!
Голям дявол, няма що,  мисли си, че  надхитрява системата, а накрая децата и на тоя, дето взел рушвета и на оня, дето дал рушвета забягват по чужбина, защото не искат да живеят в такава държава, каквато сме им я направили ние, родителите.
Което пак си  е спасение...поединично... по български.

Страхлив и деянлив до глупост народ сме.
По скоро злобен и мразещ всичко наоколо. Я вижте тука какво става - един каже нещо по наболял въпрос, отгоре му скачат 20, които му обясняват колко е кух и че всъщност е най-добре да си наляга парцалите, защото едикъдеси било в пъти по-зле. При тази ситуация виждате ли шанс масата да излезе на улицата и да протестира примерно срещу непрестанно увеличаващите се цени на тока, защото някой си бил сключил неизгодни договори със "стратегически инвеститори". На един излязъл ще има десет дето да го псуват и да го наричат "червен боклук", "комуне" и пр. (ако иде реч за протест към дата днешна).
Или например ако дребните предприемачи тръгнат да протестират срещу свещената глупост да се свързват касовите апарати с НАП (което няма да изкара тарикатите на светло, само ще пълни гушките на мобилните оператори). Ха познай как ще реагира масата и как ще нарече "чорбаджиите".

# 85
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Бъркаш щатовете нещо.

# 86
  • Мнения: 54
Тук, ако тръгнем да съдим наред за неправомерно увеличение на цените с години трябва да ни връщат пари. Но като се замисля и съдът ни е пред закриване.

# 87
  • Мнения: 599
Меркел беше дала българите за пример : малки заплати, оцеляват, нямат мног опретенции ... и британцкия посланник и беше казал да не му дава българите за пример , защото ако не били българските емигранти държавата ще фалира за няма и седмица.

И от кога публикациите в Бъзикилийкс се взимат на сериозно  Shocked ?

........................

С какво отговори на въпроса ми?
Не ме интересуват доводите ти как, защо и кога си отишла някъде, с колко живееш и с колко живее майка ти.
Меркел нищо не е казвала. Това е измислица на един майтапчийски сайт. Ма к'во пречи някой и да му вярват  Crazy

# 88
  • Мнения: 278

С какво отговори на въпроса ми?
Не ме интересуват доводите ти как, защо и кога си отишла някъде, с колко живееш и с колко живее майка ти.
Меркел нищо не е казвала. Това е измислица на един майтапчийски сайт. Ма к'во пречи някой и да му вярват  Crazy

Ти пък от къде знаеш какво е казала и какво не Меркел?
Но можеш да стоиш и да си се пънеш там в губернята колкото искаш . Най-много да ме излекуваш с подобни безсмислени изказвания и от носталгията и от надеждата и от връзките с щата/губернята/околията и каквото щете я наре4ете. Айде. Давайте! Закривайте я . То като ще си извадим о4ите един на друг, защото сме българи , поне да се разпръснем подобаващо и да нямаме допирни то4ки.
Хубаво, ето , не майтап4ийски сайт, а аз ти го казвам и то мога да ти го докажа с банкови извле4ения. И то не само аз , а и доста мои познати .
И какво казваш ти? Тъпи заяждания без особен смисъл. ОК.
Аз спирам да пиша по темата, не съм ве4е от губернята. Правете я каквото си щете.

# 89
  • Мнения: 6 365
Защо всички си мислят, че нещата вървят само нагоре, без да се създава хаос и проблеми?

Когато стигнеш безизходица, не се "закриваш", а се покриваш. На лично ниво това значи почивка, отказ от амбициозни проекти, време за размисъл.

На държавно ниво? Време е да се укротят нещата. Да си кажем, че едно известно време няма да гоним света, поне докато не съберем вътрешни сили. България няма нужда от закриване, а от почивка.

Сто години сън, като спящата красавица.

Общи условия

Активация на акаунт