Кога ще ни закриват?

  • 5 458
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
Имам достатъчно опит , благодаря:)
Проблемът е, че като се вторачите в клечката за зъби и не виждате гората.
Това, че в предприятие Х работниците първия и последния час от нормативните, отчетени и платени осем не работят, е проблем на мениджмънта му и намира отражение точно в производителността на труда. Не вярвам в генетичния мързел или национална неспособност за трудова дейност, така че ако е една фабрика в Х-я 100 работника произвеждат продукция за 100 лв, а в България в същия отрасъл 100 работника  произвеждат аналогична продукция за 60, значи имат ниска производителност на труда.
Дали защото машините им са стари, защото мениджмънта е некадърен или липсва контрол- причини има, а следствието е очевидно.

# 61
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Рокси, нищо различно не казвам - на нивото на едно предприятие и
причините са ясни, и измерването е що-годе възможно. Това, което
казвам е, че една такава методика на макрониво нищо не може да
каже що-годе приемливо. А и, съгласи се, много малко са производ-
ствата, които са налични във всички сравнявани държави. Предпо-
лагам за основните храни важи (хляб, месни продукти), но едните
произвеждат и танкери, а другите си остават с клечките за зъби.

# 62
  • Мнения: 4 300
Продължавам да не те разбирам, но няма да навлизам повече в дебати и да отегчавам аудиторията.
Показателят за производителност на труда е основен и се използва широко, така че е по вероятно твоите обструкции да са плод на неразбиране, отколкото на истинската му неадекватност.

# 63
  • Мнения: 278
Меркел беше дала българите за пример : малки заплати, оцеляват, нямат мног опретенции ... и британцкия посланник и беше казал да не му дава българите за пример , защото ако не били българските емигранти държавата ще фалира за няма и седмица. Прави ми впе4атление емигрантското цунами от България през последните месеци. Явно някои пожарникари са се поу4или от думите на британеца и увечли4ават б-ларския нац. продукт "емигрант".
По доб-р продукт от това няма. Внася пари и нищо не иска - ни пенсия, ни здравно обслужване , ни заплати или други соц. грижи... с нищи4ко не го поливаш , а той дава плод ....  Twisted Evil

# 64
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
По доб-р продукт от това няма. Внася пари и нищо не иска - ни пенсия, ни здравно обслужване , ни заплати или други соц. грижи... с нищи4ко не го поливаш , а той дава плод ....
Глупости на търкалета.

# 65
  • Мнения: 278
Цитат
По доб-р продукт от това няма. Внася пари и нищо не иска - ни пенсия, ни здравно обслужване , ни заплати или други соц. грижи... с нищи4ко не го поливаш , а той дава плод ....
Глупости на търкалета.
Twisted Evil нали ? 

# 66
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да.дори няма и
да се обоснова

# 67
  • Мнения: 599
Меркел беше дала българите за пример : малки заплати, оцеляват, нямат мног опретенции ... и британцкия посланник и беше казал да не му дава българите за пример , защото ако не били българските емигранти държавата ще фалира за няма и седмица.

И от кога публикациите в Бъзикилийкс се взимат на сериозно  Shocked ?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 762
f(x) , Рокси, благодаря. Чела съм достатъчно, но не съм съгласна с всичко написано. Пък и съм водила доста разговори с умни, образовани и можещи хора. Както и да е.
От по- горния пост се замислих и за здравната ни помощ. То помощ ли е не знам.

Сетих се за един стар виц:
Попитали радио Ереван- за какво служи асфалта в България. Отговорът бил: За засипване на пътищата преди да започнат изкопните работи.  Laughing

Май за всяко нещо важи това ми се струва  Laughing

# 69
  • Мнения: 2 510
Някои ще се изселят на оня свят, други в странство, а тук ще останат предимно цигани. ......
Много голяма каша ти е в главата от минали събития.

Какво те притеснява това?


А на теб харесва ли ти такова развитие?
В интерес на истината като цяло все още се държим.
По природа не съм много оптимист, но процесите в момента са естествен ход без сътресения.

# 70
  • Мнения: 443
В България има доста големи компании,които плащат добри заплати,но при частниците хората масово работят за жълти стотинки,без право на нормална отпуска и болнични. Така че нека да не казваме,че българинът е мързелив,искал да работи малко,да получава много и прочие простотии.Не може да получаваш 300-400лв. парното да ти е 300,лекарствата 100 и т.н. Това къде го има? И как при такова заплащане човек да е мотивиран да работи.? С ниски доходи са повечето от хората,да не говорим за пенсионерите. разбира се,че има спекула-какво е това непрекъснато повишаване на парно,ток,вода,данъци идр. А цените на храната? Защо големите монополисти вместо да си намалят загубите и да се модернизират просто прехвърлят всичко на данъкоплатците? И никой друг няма да ни закрие. Ние сами си избираме управници дето само ни грабят и не ги е грижа за хората. Ние ще си се затрием,не някой друг.

# 71
  • Мнения: 1
Така, по темата:

http://bgsviat.narod.ru/

Долу-горе тогава ще ни закриват  Sunglasses

Тази теза е съчинена някъде на "Позитано" или на подобни от креатурите на КГБ!

Планът Ран-ЪТ е много позитивен,почти всички пост-комунистически държави са го приложили, макар на тях и да не е предлаган от Ран-ЪТ! Тези,които приложиха основните постановки на ценностите на свободата,свободен пазар и икономическо развитие сега вървят напред и им дишаме праха и затова сме в окаяно състояние!

Зловещото представяне на планът от креатурите но комунистическите грабители на националното богатство,доколкото го е имало, е причина за представяне на конспиративни теории,че видите ли американците ни поробват! А планът изобщо не е прилаган,ако беше приложен България сега щеше да бъде съвсем друга!

Тук е планът,виж кое е заробващо? http://www.omda.bg/bulg/Ran/ran_new/data/page6.html

А тук има 12 страници,има да четеш...Защо стана така?

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9533&st=0

Цитат:

Започвам тази тема с ясното съзнание, че досега доста е изприказвано по нея във форума. Конкретния повод да я отворя е отново споменатия "пъклен" План Ран-Ът. Какви ли не определения съм срещал за него досега в интернет пространството - "виновникът за всичките ни беди", "българомразката стратегия, определила ни живот на роби", "планът Ран Ът цели да изличи българите от лицето на Земята" и т.н. - все подобни емоционални излияния.

# 72
  • София
  • Мнения: 192
Ами според мен,една част от нас ще прегазят на пешеходни пътеки,една част ще измрат от глад,а останалите уличните псета ще изядат.
Държавата е абдикирала от проблемите на населението,всеки се спасява сам.
Знам само ,че не искам децата ми да живеят по този начин.

# 73
  • Мнения: 8 567
Че тя, държавата, не е ли вече закрита?



# 74
  • Мнения: 4 569
Ами според мен,една част от нас ще прегазят на пешеходни пътеки,една част ще измрат от глад,а останалите уличните псета ще изядат.
Държавата е абдикирала от проблемите на населението,всеки се спасява сам.
някои ще умрат от лекарски грешки, защото не бутнали под масата.

Общи условия

Активация на акаунт