Вярвате ли в проклятието?

  • 9 130
  • 76
  •   1
Отговори
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
Не съм ровила из темите и не знам дали има подобна, вие ще ми кажете. Ако все пак няма...нека поговорим за това. Вие вярвате ли в проклятието, което човек може да остави след смъртта си на децата си като бреме? Или в проклятието над някой дом? И ако вярвате, знаете ли какво се прави?

# 1
  • Мнения: 4 965
Дрън, дрън, та пляс.
Проклятието е суеверие. И в този ред на мисли децата могат да го наследят, ако са възпитавани в суеверие.
Психиката е основният двигател в човешкото съществуване и всяка вяра или убеденост в нещо е от значение.
Ако вярваш само в доброто и си оптимист, това и ще оставиш на децата си.
Ако си черноглед и оправдаваш свои физически или психически състояния с проклятия и магии, така и ще живееш в недоволство.
Енергиите на хората си влияят, но решението дали ще се повлияеш е само твое. И е въпрос на устойчива психика.

# 2
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
И аз мисля, че това са само суеверия, но много хора вярват в това. Дори има множество примери от художествената литература, в които проклятието присъства като елемент на сюжета или е пък самата тема...Дали всичко е само плод на нашето изкривено мислене или има и още неще!?

# 3
  • Мнения: 2 479
Мисля точно като azaf - 1 към 1. Така възпитавам и децата си.

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Нито вярвам, нито се замислям за проклятия. Но вярвам във възмездието и баланса.

# 5
  • Мнения: 6 365
Щом имаме усещане за проклятие, значи има нещо такова. Само че не е свръхестествено. По-скоро е дълбок песимизъм за живота, който завещавате на децата си, след като подсъзнателно избирате страстоубийствен подход към ежедневието, подкрепен със скучна цветова схема в бежовата или сивата гама.

Понякога проклятието е нещо физическо, което го усещаме като неопределено неразположение, все едно наистина магия ни е направена. Варира от лоша стойка (вашата или на човека срещу вас)- буквално изпадам в депресия пред човек с лоша, увиснала стойка, несъзнателно я копирам- до сиви панелки.

# 6
  • Мнения: 5 710
Не съм се залетяла по врачки и принципно съм/бях голям противник, но от 3 години някъде чувствам едни неща в/у живота ни, които ме карат да мисля, че 'има нещо'. Просто твърде много зор и мрак.
Тези неща според мен се усещат. Знаеш кога е просто трудно и кога сякаш е поставена контра.

Иначе в лоша карма по наследство не вярвам, по-скоро, че крушата не пада по-далеч от дървото

# 7
  • Мнения: 135
 Да, вярвам!

# 8
  • Мнения: 21 451
  Не. Обаче е интересно като сюжет, затова се използва и така широко в литературата.

Не съм се залетяла по врачки и принципно съм/бях голям противник, но от 3 години някъде чувствам едни неща в/у живота ни, които ме карат да мисля, че 'има нещо'. Просто твърде много зор и мрак.
Тези неща според мен се усещат. Знаеш кога е просто трудно и кога сякаш е поставена контра.

Иначе в лоша карма по наследство не вярвам, по-скоро, че крушата не пада по-далеч от дървото

    Има такива цикли... аз по едно време си бях въобразила, че лошите неща ми се случват по три. И като ми се случи нещо кофти, сериозна неприятност, или се разболее някой и аз очаквам да станат три. Добре, че спрях с тия глупости, защото верно влязох в някаква такава цикличност... до момента до който спрях да ги броя.
  Като му изпие на човек чавка акъла да си въобрази нещо, проклятие не му и трябва.

# 9
  • Мнения: 43
Аз вярвам в "ответния удар" . Няма как да си правил само мизерии в живота си и да чакаш да се случи нещо друго. Всяко действие си има противодействие....

# 10
  • Мнения: 3 371
не че на някого му трябва  ценното ми мнение, но точно в проклятие не вярвам. иначе при толкова чути клетви, около мен жив човек нямаше да има.
------------
аз обаче не си обяснявам други неща /горе -долу като при  10'ц/,  но ми се  струват от по-друго естество. може би е цикъл, ама цикъл, цикъл, колко да е цикъл newsm78, цяла вечност не е един цикъл, и не , не знам какво точно да отговоря. много са ми объркани нещата.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не, не вярвам. Но вярвам, че колкото повече се замисляш върху тези неща и колкото повече се вторачваш в дреболиите, толкова повече гадости ти се случват. Или просто повече ги забелязваш. Ако днес се спъна и падна, а утре закъснея за работа, последното нещо за което ще си помисля са магии и проклятия.

# 12
  • Мнения: 21 451
Аз вярвам в "ответния удар" . Няма как да си правил само мизерии в живота си и да чакаш да се случи нещо друго. Всяко действие си има противодействие....

   Не ми се вярва. То ако беше така, какво ли трябва да се случи на убийците на Оксана Макар, то това не са и хора...

# 13
  • Мнения: 43
Абе не е така.....

# 14
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Добре, ако не е така, какво ще кажеш за хората, които цял живот живеят почтено и не вредят на никого, а мизерстват и страдат?

Общи условия

Активация на акаунт