Предупреждение за 138СОУ

  • 18 947
  • 179
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 443
Саморая е напълно права-ако въпросният Мишо наистина има такова поведение както го описва морският,то и в новото училище нещата ще са същите. Не бившата му учителка го е научила да плюе,да псува нали? И не се очаква от нея да го научи да се къпе.

# 121
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Тука си е била напълно анонимна. Името й е стрида. С никой конкретно не мога да го свържа. Защо според теб не ни е светнала по-ранко за проблемите в 138 у-ще.

Напълно анонимна? Joy
При една учителка в един клас има 25 деца, от тях примерно 12 са момчета, от тези 12 момчета колко са се преместили в съседния?

Анонимните сигнали не водят до последствия. Не е ли по-нормално един родител да говори първо с учителя и да изясни нещата пък и да има смелост да застане с името си.

А, няма! Има, за целия клас обаче.

Джихад сред учителите и техните възпитаници, така ли?

А преместването е доста честа практика. Обикновено родител не си мести детето в съседен клас, направо се сменя училището. И това точно поради страха от отмъщение. морския да си пита детето, ако е наясно дали въпросният ученик не е бил преместен с решение на педагогически съвет в съседния клас. Боже, какви ги говоря, едно дете няма все пак как да знае това  Wink

Последна редакция: пн, 23 апр 2012, 17:01 от Саморая

# 122
  • Мнения: 443
Наказанието по чл.139 се взима с решение на пс. Също и за полагане на обществено полезен труд  Следващото е преместване в друго училище. Да не би тук да е ключът от палатката2

# 123
  • Мнения: 8 567

Джихад сред учителите и техните възпитаници, така ли?


Не е джихад, доста по-прозаично е.

# 124
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Излишно се вкарваш във филми. С моето, а и с много други никой не воюва  Wink

Полагане на общественополезен труд - едно от наказанията за неприемливо поведение Rolling Eyes  Каква ли е причината?

# 125
  • Мнения: 443
Как каква-добро поведение разбирасе. Пък доколкото разбрах и тази санкция  не е била изпълнена. интересно дали родителите са представили в новото у-ще бележника на детето. Защото макар и преместен наказанията не се заличават. или просто там е чист като момина сълза.

# 126
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Такааа... Влетя прясно регистрирал се потребитал, изля един вагон л..а (не коментирам кое е истина и кое - не - това си знаят само замесените), избълва жаби и гущери срещу едно дете и се покри - ни лук ял, ни лук мирисал.  Mr. Green Извинявайте, ама точно когато предстои родителите да решат окончателно къде да запишат децата си, тук се намериха яростни защитници на училището, предоволни от нивото, атмосферата и даскалите там. За съжаление тази година в 138-о нещата са много зле откъм кандидатстващи първокласници. Затова е и цялата исто/ерия. Толкова елементарно.

# 127
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Яростни защитници на 138 СОУ аз не съм срещнала в темата. Коментираме си написаното и нареждаме пъзела по случая на стрида с наличната информация.

# 128
  • Мнения: 8 567
Излишно се вкарваш във филми. С моето, а и с много други никой не воюва  Wink


Знам, знам.... Laughing
"Склонена главица сабя не я сече".

ПП. Ето от  правилника на 138-мо, да не гадаете:

"/наказанието „Извършване на дейности в полза на училището” се налага за :

-         поведение, което е нарушение на установения ред при провеждане на екскурзии с учебна цел;

-         повреждане на училищно имущество

-         тютюнопушене в сградата и двора на училището
-         преписвне и подсказване при контролни, класни работи, изпити и др."

(цитат е, да не ме подкарате мен за правописните грешки)

Последна редакция: пн, 23 апр 2012, 17:34 от нова

# 129
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Излишно се вкарваш във филми. С моето, а и с много други никой не воюва  Wink


Знам, знам.... Laughing
"Склонена главица сабя не я сече".

Моят принцип е правя каквото трябва, да става каквото ще  Flutter

Ако за теб въпроса е да прекланяш или да не прекланяш, това не е мой проблем и не е в моите компетенции Whistling

# 130
  • Мнения: 443
В 90% от случате именно родителите на проблемните децаса недоволни. Приемете,че освен невъзпитани,арогантни,неучещи и създаващи проблеми деца има и много свестни такива и напълно естествено никой няма лошо отношение към тях. Така че примерът с преклонената главица не е удачен.

# 131
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Яростни защитници на 138 СОУ аз не съм срещнала в темата. Коментираме си написаното и нареждаме пъзела по случая на стрида с наличната информация.

Ама то не е само случаят на Стрида, както стана ясно от оплакванията и на други потребители. Проблемът е в самото училище и то от години. В началото на темата се включиха доста хора с подобни оплаквания, което означава, че случаят не е изолиран. При това са потребители, които не са се регистрирали специално за целта, а е видно, че пишат отдавна във форума. Защо се хванахте само със стрида? В началото имаше само една мама Пенка, която беше доволна от своята учителка. И в интерес на истината учителката на нейното дете (даже не помня момиченце или момченце беше), е от малкото, които наистина стават. Сега, като наближи решителният момент около записването на децата, и се разбра, че училището няма да успее да запълни предвидените бройки и съответно ще трябва да намали щата, изведнъж се появи морския, пък и други защитници. Отстрани изглежда съмнително, съгласете се.

# 132
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
В 90% от случате именно родителите на проблемните децаса недоволни. Приемете,че освен невъзпитани,арогантни,неучещи и създаващи проблеми деца има и много свестни такива и напълно естествено никой няма лошо отношение към тях. Така че примерът с преклонената главица не е удачен.
Преклонената главица беше нож в гърба за мен. Не се впрягай. С нова си говорим от много време.

Яростни защитници на 138 СОУ аз не съм срещнала в темата. Коментираме си написаното и нареждаме пъзела по случая на стрида с наличната информация.

Ама то не е само случаят на Стрида, както стана ясно от оплакванията и на други потребители. Проблемът е в самото училище и то от години. В началото на темата се включиха доста хора с подобни оплаквания, което означава, че случаят не е изолиран. При това са потребители, които не са се регистрирали специално за целта, а е видно, че пишат отдавна във форума. Защо се хванахте само със стрида? В началото имаше само една мама Пенка, която беше доволна от своята учителка. И в интерес на истината учителката на нейното дете (даже не помня момиченце или момченце беше), е от малкото, които наистина стават. Сега, като наближи решителният момент около записването на децата, и се разбра, че училището няма да успее да запълни предвидените бройки и съответно ще трябва да намали щата, изведнъж се появи морския, пък и други защитници. Отстрани изглежда съмнително, съгласете се.

Не е логично да се спазва тон и уклон, угоден само на някои потребители. Нека е шарено  Peace

# 133
  • Мнения: 443
Не съм защитник на въпросното училище и даже не знам къде се намира. Изразявам принципно мнениетоси. Форумът е пълен с недоволни родители,които плюят дадено училище или учител,но като прочете човек внимателно постовете се вижда Че отрочето не е света вода ненапита и всичко си има обяснение. Но най-лесно е да плюем и винаги учителите да са виновни.

# 134
  • Мнения: 8 567
В 90% от случате именно родителите на проблемните децаса недоволни. Приемете,че освен невъзпитани,арогантни,неучещи и създаващи проблеми деца има и много свестни такива и напълно естествено никой няма лошо отношение към тях. Така че примерът с преклонената главица не е удачен.


Никой няма лошо отношение към децата, които не създават проблеми, сама го казвате.
А останалите са с етикет "арогантни"и под един знаменател "невъзпитани,арогантни,неучещи и създаващи проблеми деца" и съответно никой няма добро отношение към тях.
Много мъдро.
Но пък си е чистата истина.

 
Колко от доволните остават в това толкова хубаво училище след 7-ми клас? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт