С януарче на ръце, пролетта дойде! Тема № 3

  • 29 851
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Eskyto, все забравям да те питам - добра ли се до H&M? Намери ли каквото търсеше?
Иначе тия корички на главата дето ги обсъждате..стана ми интересно, щото и ние имаме, ама не миришат, вчера душих като хрътка - нищо Grinning преди се белеха доста, сега почти не се белят, седят си, само аз ги чопля. Едни такива жълтеникави. И само отгоре на тиквичката. newsm78
А дупки на ушите ще направиме, майка ми дори вече успя да купи обички по бързата процедура - тая жена като си науми нещо, няма спиране Simple Smile ама са много сладки - като мънички халкички, целите с камъчета, бяло злато. Те ще дойдат юни месец, та тогава сигурно ще пробиеме.

# 61
  • Мнения: 1
Krisita, миналата седмица се обрина цялата и затова преминхме на ХА мляко. А проблема с липсата на апетит е от преди това. Вече повече от месец. Вие защо сте на ХА мляко?

# 62
  • Мнения: X
Лумия, мерси че питаш за мен.  Hug Добре съм, масажът с бутилка го пробвах, чудесен е.  Peace  bouquet Сега цедя след хранене, защото ме е страх да не се повтори. Записах си Гемеджиев, ако ми се наложи (дано не се), ще го търся.

Бибианче, дано ти се размине мастита... Hug Никога не съм имала, но предполагам, че е кошмар. spoko

Монки, за пръв път чувам за лошо миришещи крусти... newsm78 Ако много те дразнят, намажи хубаво със зехтин и разтъркай смело. Филип почти няма корички, само мъничко на върха на главата, точно върху фонтанелата, но не миришат на нищо. Аз и не съм ги душила, де...Всичко в него ми ухае вълшебно, обаче....

Относно пробиването на ушите и аз мисля да не взимам такова решение за детето си. Когато поотрасне ако изяви желание ще ги пробием
И аз съм на това мнение, Криси.  Peace  bouquet Иглика още няма дупки, няма и да има, поне доколкото зависи от мен. Като стане пубер, със сигурност ще си ги пробие, но искам изборът и желанието да са нейни. Аз имам лоши спомени от пробиването на ушите ми на около 6 г. Имах възпаление, гной, не можех да спя, пих антибиотици. Не съм и помисляла да пробивам на Иглика ушите като бебе.  Naughty

За гурели и конюктивит, педката ни предписа Тобрекс капки. При нас кърмата не помогна, капвах по две капки на ден Тобрекс и за 24 часа мина.

В четвъртък сме на професионална фотосесия на двете ми диваненца. Нямам търпение да видя резултата.

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 15:49 от Анонимен

# 63
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
ние пък вече си имаме обички, на 25.03, Благовещение ги пробихме. Simple Smile

# 64
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Ренка, точно като синьо сирене мирише.Това го знам защото съм яла, а само предполагам как мирише мозъкът на ЖИВ човек! Може и на сирене да е, знам ли?

Венуш, и аз не съм чувала такова нещо. И всъщност си мисля, дали не е нещо болестно? Защото в човешкото тяло неприятната миризма е признак на възпаление. И вълшебната миризма е навсякъде, с изключение на фонтанелата.

А-а-а Марету, не си ме разбрала, моля, моля! Бирата не я пия за увеличаване на кърмата, а за кеф! И не я пия на чаши. Цялото количество е изпито през целия ден - като почна към 11 ч. сутринта и до вечерта на глътки, минавайки покрай чашата. Та всъщност трябва да се пресметне концентрацията на глътка бира в 5л. кръв в продължение на 12 часа. Шегата настрана, ако забележа по някакъв начин да се отразява на Вероника - спане, буйстване или друго - ще я спра за месец-два, докато кърмя. Засега наздраве!

# 65
  • София
  • Мнения: 76
благодаря на всички за помощта за конюнктивита!  bouquet  Катрин е малко по-добре.Днес ще я заведа на лекар,че и баткото се разкашля,а аз сутринта станах с херпес. ooooh!
За обици и аз няма да и дупча ушите.Аз съм без дупки на ушите,но до скоро имах на езика  Embarassed и не знам кое място би предпочела да си пробие моята госпожица като порасне.  Wink

m_mladenova добре дошла ! Peace

за витамин Д аз съм давала само два пъти (забравях да и го давам)и след това лекарката каза да и го спра защото фонтанелата и зараства бързо.

Renkata ,ти от къде си?Колко често ходиш до Германския манастир?Да се видим някой път ако имаш време и минаваш насам?

# 66
  • София
  • Мнения: 204
Добре дошла, m_mladenova!

И аз, като повечето от вас, смятам да отложа пробиването на ушичките на Йоана.
От опит знам, че момиченцата имат желание за обички след 2-3годинки,
като започнат да се кипрят... smile3521
Ще е на някой друг Благовец.

За зелевите листа, също ще потвърдя, че са вълшебни,   bombs
но трябва да се внимава с тях, защото много влияят за намаляване на кърмата.

Витамин Д не давам, не помня и на каката да съм давала.
Защо да не приемат естествен при излагане на слънце, а да получават химии!?
Знам, че предозирането може да е по-опасно, от това да НЕ пият витамин Д.
sun

# 67
  • Мнения: 75
 Привет и от нас.
 Бяхме малко на почивка в провинцията,та ви изпуснах.
 Точно щях да питам за очите и вие точно за това пишете.Нина от вчера сълзи с едното око.Гледах да няма нещо вътре но без успех,промих го снощи като я къпах,тази сутрин си е пак така.Няма гурели само сълзи?!? Thinking чудя се какво точно да правя,масажче в крайчето на окото дали ще помогне.Звънях на педи, изключен е телефона.
 Освен това си имаме и запушен нос със сополки в него,а от тази сутрин така пищи от време на време че се чудя да не е някой зъб.Абе купона е пълен, а   и премерената температура в дупето е 38 градуса.Дадох 2мл. Панадолче и сега ще чакам.
 За обиците мисля да почакаме.
 За кръщането - таткото иска да е в един манастир в Калофер, половината рода е от там и бъдещите кръстници също.Може би ще е на 15.08. или 08.09 Рождество на Пресвета Богородица.
 За къпането и ушите - ами аз не ги пазя,поливаме се на воля пък като ги намокрим подсушавам с тампонче за бебешки уши.
 За крустите на главата си спомням една лекция от училището за бременни където ни казаха в никакъв случай да не мажем скалпа на детето с олио.Нашата педиатърка ни каза ако се напластят много да вземем шампоана на Мустела за крусти.Ако ли не нищо да не правя те сами ще си паднат.А иначе сега мием главата с Чико доволна съм и мерише на бебешко Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 367
Krisita, миналата седмица се обрина цялата и затова преминхме на ХА мляко. А проблема с липсата на апетит е от преди това. Вече повече от месец. Вие защо сте на ХА мляко?
Заради проблем с изхождането е при нас. Дано скоро размине липсата на апетит и да не се притесняваш  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 48
desert_rose, вие също имахте проблем с храненето. Какво става при вас?
freshme, сменихме млякото от Хип Комбиотик на Хип Органик и тя яде 2-3 пъти, решихме, че сме разрешили проблема. Да, ама не, пак почна борбата с биберона. Тогава сменихме силиконовите биберони с каучукови, но взехме 2-ка (на Чико) и тя почна да яде, но много да се дави с тях, та взехме и единички и за сега, да чукна на дърво, яде (3-4 дена от тогава). Междувременно върнахме пак старото мляко. Сега обаче, пак ни почнаха коликите  ooooh! Забъркваме и 135 мл мляко, тя не винаги ги изяжда, а понякога имам чувството, че и е малко. Според кутията трябва да яде 170, ако не се лъжа.
Кръщенето ще правим най-късно до септември и на мен ми се ще в някое малко манастирче. То кръщене хубаво, ще го направим, ама ние и кръстник не сме избрали  newsm78.
Ушите най-вероятно ще дупчим другата година, поне на 1 годинка да стане. Обеци вече си имаме  Laughing

# 70
  • Мнения: 15
Здравейте всички  Simple Smile.
Да се похваля днес оставих Ясен и ММ  за първи път сами за няколко часа с шише изцедена кърма и се посветих на фризьор и маникюр  Grinning. Сега обаче си плащам за удоволствието с бучка в лявата гърда  ooooh!. Ама като се погледна в огледалото с новата прическа мъката ми намалява  Laughing.
Lumia пратих данните ни на januarki 2012. Надявам се да не съм оплескала нещо и да са получени  Simple Smile.
За витамин Д - давам по 1 капка Вигантол на ден по препоръка на педиатъра. Тя всъщност каза по 2 капки, ама аз си правя оглушки за втората капка   Whistling.

# 71
  • София
  • Мнения: 958
Renkata ,ти от къде си?Колко често ходиш до Германския манастир?Да се видим някой път ако имаш време и минаваш насам?
Taм ходя само май-август, иначе съм във възможно най-отдалечения квартал (Левски Г), по-близо съм до Ботевград отколкото до Германския.

Монки, виж сега, то тая работа с миризмата е много относителна. Моите приятелки си умират да го целуват по главичката, че им миришел страхотно на бебе и на млекце. А аз миризмата на мляко хич не я харесвам, еле пък синьото сирене ми е свръх отвратително.  Sick

За витамин Д-то са много противоречиви мненията гледам. Аз в дните, когато не сме излизали навън гледах да не го пропускам, защото мъжът ми като малък е имал рахит и въпреки многото години тренировки по плуване, гръдния му кош е леко хлътнал навътре. Кофти болест е това, но и предозирането е много опасно и съм на мнение, че педиатрите трябва да се слушат в това отношение.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 367
Забъркваме и 135 мл мляко, тя не винаги ги изяжда, а понякога имам чувството, че и е малко. Според кутията трябва да яде 170, ако не се лъжа.
Tова, което пише на кутията са максимални дози, които в повечето случаи са непостижими. Ние сме 4 седмици по-големи от вас и редовно ядем по 135 мл, рядко си дояжда до 150 мл

# 73
  • София
  • Мнения: 364
Някой може ли да обясни какви са опасностите при предозиране с витамини, и по-конкретно витамин Д?
Аз много стриктно давам по 2 капки всеки ден, тъйкато док. ми каза, че щом е само на кърма е желателно да се дава. Освен това като излезем на разходка винаги гледам хубаво да го напече, та взех да се притеснявам да не се предозира детето? newsm78

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро на всички!
Как сте?
Ние разбира се се носим на ръце, след малко ще почне и да пищи.Чакам да стане време за излизане, че вкъщи не спи никак.Някои други като нас дето не спят вкъщи?
Монки, и ние имаме гадна миризма от крустите мисля.
Добре дошла на мама m_mladenova и нейното бебче!  Hug
Наш Лъчи от легнало положение си изправя главата, за да се нагласи към гърдата ми като сме в легнало положение, че чак се плаша колко си я вдига  Shocked
И аз в отбора на недолюбващите миризмата на мляко, но как и да я обичам като е все под формата на пресечено повърнато  Crazy
Някой от вас приспива ли бебе в количка вкъщи и има ли някакъв чалъм дето да не знам, щото ревльо и там не му е удобно да го приспивам?
Хайде, лек ви ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт