С януарче на ръце, пролетта дойде! Тема № 3

  • 29 849
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 718
Bibiana_ , липсата на кърмачески въпроси, при това с такова обяснение само може да ни радва Simple Smile Също така много ще се радваме да се видим, с които е възможно на лекциите, срещите и бебешките кафета на тема кърмене и захранване.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 май 2012, 20:16 от Шаманката

# 706
  • софия
  • Мнения: 31
Благодаря Ви момичета за пожеланията! Гого се държа геройски. Даже си заспа и в люлката, което е направо постижение за него. Показа на всички, че е прекрасно бебе и нямаше как да ги убедя, че хич не се спира на едно място и много ме изморява  Grinning Ще кача някоя снимка, че скоро не съм го показвала тук, но няма да е тази вечер, че нещо ме мързи  Grinning
Аз да кажа и тук за срещата - утре 10 ч. Южен парк на езерото от към Нишава Но часа е ориентировъчен, който когато успее нека заповяда!
Ами това е от мен, лека и до утре!  Hug

# 707
  • Мнения: 0
Здравейте маменца,

Честит Имен Ден на всички които празнуват този голям празник!!
Винаги се случва да е weekend когато искам да отида на дпктор с Ева.. Не е акала от 4 дни и вече много ме притеснява..до 2 месеца акаше след всяко ядене, отскоро почна да разрежда и сега вече съвсем..правихме колело, масажирах коремчето-нищо..отгоре на това на всяко ядене суче само по 10 мин ама точно десет като по часовник и се притеснявам че не достига до задното мляко, сигурно не иска да яде повече щото коремчето и е пълно...ям круши, сливи, овесени трици...

Иначе забелязах че пАпилата на горната и устничка се е възпалила, след сукане е като мехурче и мъжът ми дори предположи че има херпес но не е това..на някой да му се е случвало това?

Ех грижи, грижи..а най- гадното е че тук трябва първо да идеш при GP то който ако реши те праща на педиатър- ужас...англичаните на всичко казват че е нормално и мислят че съм луда да ходя нон-стоп да се оплаквам...

# 708
  • Мнения: 19
Lanast-споко такова мехурче от сукане е съвсем нормално да се появи.При щерката се наблюдаваше това явление.Нищо няма да правите-само ще изчезне.

# 709
  • Мнения: 63
Честит празник на всички празнуващи,бъдете живи и здрави много щастливи и обичани Hug Hug
В последния момент ,но успях Party
Иначе забелязах че пАпилата на горната и устничка се е възпалила, след сукане е като мехурче и мъжът ми дори предположи че има херпес но не е това..на някой да му се е случвало това?
Ех грижи, грижи..а най- гадното е че тук трябва първо да идеш при GP то който ако реши те праща на педиатър- ужас...англичаните на всичко казват че е нормално и мислят че съм луда да ходя нон-стоп да се оплаквам...
Не се притеснявай,и малката имаше тези мехурчета когато се кърмехме казаха ми ,че сами се пукат и после се белят ,но да не се дърпат кожичките Naughty,всичко ще си премине.
А за лекарите и тук е същото не се шашкай,и мен ме гледат странно всеки път ,какво ли си казват  newsm78,за тях все няма проблем и до сега за моя радост са прави Heart Eyes

За захранването и аз още няма да почвам,изчаквам да ми дадат схема тук 6 месец и ще се водя по препоръките на педиатъра,пък да видим какво ще става.

Купих си спирала,но пък цикъл още нямам #Crazy,1 път ми дойде и сега нещо го няма ,ако не ми дойде до петък ще си взема тест за всеки случай,а може и да не ми е редовен сега,знам ли newsm78

Надежда ми отказва вода,но пък и тук няма никакви жеги и за това не съм и толкоз притеснена,пълни памперсите и мисля ,че всичко си е наред
Вчера бяхме по разходки,малката поплака малко и се наложи в един магазин да я извадя от количката и да си я приспя,както я взех и милата веднага заспа Hug

Аз да попитам,имам вече само 4 кг да сваля,а обувките не ми стават-летните,носех 39-40,а сега 41 Crossing Arms ooooh!,ще се оправи ли това положение или ще си остана с лапатарки Mr. Green Mr. Green

Лека вечер на всички,и спокоен сън на бебчовците  bouquet

# 710
  • Мнения: 9 907
mirelailiya , и двата варианта с обувките са възможни - както да се върнеш към стария размер, така и да останеш с този. Аз увеличавам всеки път с половин размер и от 38 сега съм на почти 40  Sad при това кракът ми си остана някак тесен.

ето как се става чорбаджия - с правилен режим на съня от малък

Lanast , то наистина повечето неща са си нормални... по-добре така, отколкото за всяко нещо да се притесняваш...

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро!Как сте всики мами и бебенца?
Ние до час се приготвяме и излизаме навън да се разходим.
Обаче не можем да се кърмим навън, защото малкия се извърта, кокори или плаче, потейки се под главата ми и се изнервя много.Това засега ме възпира да правя дълги разходки.И честно казано с нетърпение чакам да започна захранването, за да вкараме малко разнообразие в храната с пюренце, кашичка.
Бръмби, честит празник и тук!Бъди жива и здрава и все така всеотдайна към всеки и обратно разбира се Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 08:45 от Шоколадово бонбонче

# 712
  • Мнения: X
Добро утро!

Мименце, пиши как е Нина. На толкова малко бебче, освен Панадол, може да сложиш и чорапки, напоени с оцет. Пробвала съм с компреси с оцет на главата или шапчица, натопена в оцет, но много плачеше моята Иглика едно време и не искаше да стои с тях.

Шоки, и аз нещо не мога да кърмя навън като хората. Миналата седмица се разхождахме в парка семейно и седнах да кърмя. Сукна малко, около минута и започна въртене и извиване да гледа хората. Не можах да намеря по-закътана пейка. Пробвах след половин час пак - същата работа. Така цялата ми разходка е напрегната, все го мисля, че не е ял, не мога да се отпусна и да се наслаждавам на слънцето, да си поиграя с Иглика. Ми то направо по-добре да се прибирам, да го нахранвам вкъщи и пак да излизам.... newsm78 Crossing Arms. Нещо не можах и с това дете да го осъществя кърменето навън, не ми е лесно, не ми е удобно. Така бях и с Иги, прибиране за всяко кърмене през 2 часа. Голяма хамалогия, голямо чудо... ooooh! Outta Joint

Ей, ама голямо мрънкало съм станала, сама не се понасям вече.  hahaha

Питахте за водата - и аз още не давам вода на Филип, но сега със затоплянето на времето ще предлагам след кърмене по малко. Ако иска, да пие.

Каква вода предлагате, преварена от чешмата или някаква друга? Гледах детската вода на Хип, ама тя е златна направо Naughty. Отделно, ако давам бутилирана вода, се притеснявам, че пластмасовите шишета, в които се съхранява минералната вода не са безопасни като бебешките (има там разни вредни съставки, Бисфенол и не знам още какво). Стигам до извода, че по-добро от чешмяната вода, май няма  newsm78. Водата в София е мека и пречистена, много била добра за пиене. Не знам, споделете малко опит  Praynig.

Филип няма реакции след втория прием на Пентаксим и Синфлорикс, обаче му се подуха боцванията. Сега има две твърди топки на двете крачета. Миналият месец веднага му направих компреси с Риванол и нищо не се поду нямаше и помен къде е боднат. Сега ме домързя да го цапам и вече трети ден е подут, така ме е яд на мене си.... Слагах Риванол постфактум, но не спада. Днес ще пробвам да му сложа мед, както някой сподели, че е правил.

След малко отивам на разходка, хубав ден и приятна среща в Южния парк  Hug.

Мами от Младост, хайде уговорка да се видим тази седмица. В Младост 2 има чудесна градинка, много я обичам, ако искате можем там да се видим тези дни.. newsm78
Ирчони, Lovelybrud, Краси , казвайте дали сте съгласни? Имаше и други мами в квартала, но не ги помня, моля за извинение.

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 12:06 от Анонимен

# 713
  • Мнения: 0
Добър ден на всички!

Нашата добра новина е че се изакахме Laughing Laughing бебето се шашна че от една такава работа дойдоха толкова целувки, усмивки, песнички и подскоци Simple Smile Simple Smile Мами, благодаря ви за инфото за устничката-успокоих се Simple Smile

Шоки- тва за нон-стоп на ръце и бяг до тоалетната ми е до болка познато, дори няколко пъти ми прави компания и само и се извинявам ама няма как иначе всичко опищява и посинява от рев....

Венуш - и аз съм така, хич не мога да кърмя навън...гледам да я накърмя и после тичам с количката  в парка който е на 5 мин пеша и След три часа обратно в къщи за храна. Споко за Филип ще му спаднат отоците, няма страшно..тук дори не препоръчват риванол да се слага ами само да се изчака... Аз като се прибера в края на Май, ще се включа в срещите в Младост..ние сме в Младост 1 а може и в Борисовата градина - любимия ми парк....

Ева не ще да вкуси ни вода, ни кърма от шише...но доколкото знам водата е хубаво да се кипне пък дори и минералната....

Хубав ден на всички, тук е неработен ден и татко си е у дома! Grinning

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 11:12 от Lanast

# 714
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте и от мен.

Малко изостанах с четенето последните седмици, но покрай Великден имахме малък инцидент с каката и се наложи да останем при нашите в Плевен по-дълго време. Каката ни си навехна много лошо глезена на крака и стоя гипсирана 2 седмици, която означаваше разнасяне из цялата цялата къща, защото имаше забрана да стъпва на крака си. Сега вече всичко е наред и се надявам да няма други такива инциденти.

Иначе Ина си расте, вече е 7400 гр и 66 см, голяма е дунда а бузите й са забележителни Simple Smile Все още се кърмим и понеже в края на месеца ще пътуваме с мъжът ми за 4 дни, съм се заела да я уча да пие от шише. Доста трудна задача, признавам си, бута ли бута биберона, със зор успявам да я нахраня, но иначе не знам какво ще правят докато ни няма. Но като че ли по-голям проблем ми е заспиването й. Тя за сега заспива само на гърда, използва ме за залъгалка ( голяма грешка от моя страна, че й разреших  Tired) Но биба не иска и да помирише. И съответно си спи само унас, дори в количката или в колата не мога да я накарам. Та в тази връзка, как приспивате вашите бебоци? Всеки опит ще ми е от полза.

Вода не иска, мръщи се. Иначе и аз зная, че е добре да е преварена.

# 715
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Венушче, аз давам преварена чешмяна вода. В Габрово водата е доста твърда, съда в който я преварявам хе мога да изчистя от котления камък. И понеже освен варовита водата тук е и доста мръсна се замислих дали да не давам бутилирана изворна вода. За материала на бутилките не се бях замисляла. Ще проверя как точно стоят нещата.

# 716
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
При Ясен новото от 2-3 дни е едно непрекъснато "бърборене". Издава всевъзможни звуци, писука, църка, криви си езика насам-натам и сам си се смее с глас  hahaha. Като го гледаш и му обръщаш внимание го прави още по-старателно  Joy.
venush аз преварявам чешмяна вода. Кипвам я и я оставям 2-3 минути да поври и тава е. Не, че Ясен много я пие, но се е случвало да пийне понякога някоя глътка и не сме имали проблеми  Peace.
За подутото от ваксините, Ясен имаше такова 1-я път и не се махна почти до следващата ваксина, въпреки че бях слагала марлички с риванол. След втората ваксина пак сложих и за 2 дни всичко изчезна  newsm78, така че не знам дали е от риванола или просто от мястото, на което е боцнато.
За кърменето навън из града и на мен много не ми се получава, та за сега и ние сме на по-близки разходки, прибиране за хранене и пак излизане. Голяма досада наистина  ooooh!.
Хайде, лек и приятен ден на всички!

# 717
  • Мнения: X
c-mira, аз почти елиминирах приспиването на ръце (пу-пу дано бабите и дядовците да не ми развалят възпитанието). Приспивам по два начина: 1. гушваме се заедно на спалнята и потупвам по дупето лекичко. Унася се бързо, дори и без залъгалка.
2. Слагам го сънен и със затварящи се очи в кошарката и му закривам очичките с ръка. Бебетата много обичат да заспиват сгушени и със свряна на тъмно и топличко физиономия. Така заспива също бързо, но вече трябва е леко унесен, не става, ако му се реве за сън и е ядосан. Първо го люшвам за минута-две да забели очи и тогава го слагам. Сложи ръка и до бузката на Ина, да усети миризмата ти. Така ще е почти като гушната в теб. Тити беше казала за подобен начин на приспиване, откраднах го от нея и действа.
На гърда нашият дундьо почти не заспива, защото се дави от струята мляко и това го разсънва и ядосва.

# 718
  • София
  • Мнения: 561
Venush, благодаря за съвета, ще опитам, въпреки че Ина само като я гушне някой започва да се върти и да търси да суче  Crazy Ще опитам потупването по дупето Simple Smile
Ти беше питала за пластмасовите шишета за минерална вода. Те са направени от пластмаса 1, тоест PET, тази пластмаса е ОК само ако се използва веднъж, после се изхвърля. Пластмасата, която съдържа бисфенол А (BPA) е номер 7, тя трябва да се избягва. Като цяло трябва да се избягват пластмаси номер 3, 6 и 7, защото отделят вредни вещества и особено при нагряване  Peace
Аз например на каката отдавна съм спряла да давам пластмасови шишета за вода в градината, използва стъклени  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 58
Venush - аз съм на линия за среща (от сряда до края на работната седмица), само трябва да видим времето, че май щяло да е дъждовно тези дни. Мисля, че и flygirl ще изяви желание да дойде, ако се е завърнала в София.

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт