С януарче на ръце, пролетта дойде! Тема № 3

  • 29 816
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Добро утро,татко и бебе се занимават отатъка,той лежи а тя се люля,а аз подрждам в кухнята и варя кус кус.Много се дразна като е такова гадно времето от всичко най мразя да си седа в къщи.Днес се очертава един много скучен ден.Поне ако не друго ще си почина,че вчера от тази 5 часова разходка не си чувствам краката.Обикновенно ходя по 2 или максимум 3 часа,ама вчера нз какво ми стана.Поне ще се видя сега с едни приятели и ще пием   food010 ,че не сме се виждали от много време.После пак ще  newsm79 и накрая ако Габи заспи ще дремна и аз.Това е от мен,хубав ден  Hug

# 31
  • Мнения: 26
Здравейте мами  Hug
Как сте? Да ни е честита новата темичка и благодаря на авторката. Забравих да кажа, че и ние сме родени точно на термин Simple Smile
При нас нещата с хремата май поотшумяват. Док изписа Проспан за отхрачване и сега малчо само кашля. Направо ми се къса сърцето като го гледам  Sad Надявам се скоро да се оправи напълно. При нас времето днес е ужасно...вали, духа и е студено. katito0_yo и аз не съм домашар човек. И сега като е лошо времето и бебо като е болен направо издивавям в къщи.
За кръщенето и на мен също ми дойде "гениалната" идея да го направим на 6-ти май . Моя мъж нали е Георги и така ще се получи двоен празник Simple Smile
Желая ви усмихнат ден въпреки дъжда и вятъра   bouquet

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 11:35 от moni4k@

# 32
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Бибиана, дано не се стигне пак до мастит. Измъчи се и ти.

Аз пък имам ново притеснение. Иглика вече залюби позата по гръб. Макар че няма играчки над главата си, може цял ден да лежи по гръб и да си намира какво да зяпа. До тук добре, но тя често връща я мляко, я само слюнка и стомашни сокове и то не само непосредствено след ядене. Притеснението ми е да не се задави фатално. Сутринта с полусмъкнати гащи тичах от тоалетната след като я чух да се дави. Ако върнатото е малко, успява да го преглътне обратно, става й гадно и започва да плаче и хълца. Мислех си да я подпирам да лежи на една страна, но пък тя се дразни и плаче, омръзва й. Та приемам идеи.

Невва, Искра още ли повръща. Как се справяте когато е по гръб? 

# 33
  • Мнения: 101
Ееее, Бибиана, хайде това да е последното вече  ooooh! ! И аз имах чуденки как да се справя с омагьосания кръг - хем да доизцеждам, заради моя проблем с бучките, хем да не предизвикам след това хиперлактация ...  Tired
deskata666, nevva го е написала много точно за очето. И Калоян имаше такъв проблем в началото. Почиствахме с физиологичен разтвор по начина, който е обяснила nevva и слагахме капки Тобрекс. Оправи се за 2-3 дни. Имай предвид обаче, че тези какпки били антибиотик, така че може да се посъветваш първо с педиатъра.
За кръщене и ние се замислихме отдавна и предпочитам лятото, че мноооооого мразя студове и дъждове (за инфо - виж днешния ден  Crossing Arms ). Тъй като сестра ми не е в БГ ще гледаме да се съобразим горе-долу с нейните възможности за пътуване и по тази причина май ще остане за нач. на Септември - дано времето се запази добро, защото ми се иска след това да викнем кетъринг за вкъщи и да си направим дворно парти. family Трябва да проверя празниците в този период, за да изберем дата.
Хайдееее, свърши ми царството - Бисквитката реве  Crazy!

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте и от нас! Ние сме малко болни. Малката е с леко запушено носле и взе от тази нощ да кашля. Сега сме на Проспан и физиологичен разтвор. Тя- болна и времето кофти и сме си плътно вкъщи. Утре ще ходим док да ни преслуша гърдите и може да се възползвам да се измерим контролно.
За кръщенето- на нас с ММ сякаш ни се иска детето да е по-голямо, за да има някакъв спомен евентуално, иначе ако е на годинка само ще реве.
За обеци- мисля да изчакам също да порасне малко. Една позната проби ушите на нейната госпожица като беше на 5-6 месеца и след това при растежа дупките бяха на различна височина. Казали й, че най-вероятно ще се оправи с израстването. На мен нещо не ми се рискува.
Хайде лек ден от нас! И само хубави новини в новата тема!

# 35
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Ей, тия корички много миришат, беее! Чак ми е неприятно като целувам Вероника по челцето. Като се наведа да я млясна и носа ми опира точно в тях и ме лъхва такава неприятна миризма, че чак си спирам дъха да не помирисвам. А изобщо не мога да се сетя при Саши имало ли е такова нещо или не. Някоя от вас в миналата тема спомена за това и че е мазала с олио преди къпане, да пооткиснат малко. На Вероника са толкова незабележими, че се чудех защо бебето ми мирише така неприятно. Чак като стана въпрос тук и се загледах и ги видях. Преди това мислех, че фонтанелата изпуска някаква миризма. На мозък! Сега съм я наплескала с олио и я държа да дремне, да не си цапа чаршафите и след половин час ще я избаням. После с нейната си четка ли да я среша или с нещо друго трябва да третирам?
И предварително казвам, че не е от лошо изплакване. Изплаквам я винаги под течаща вода, след като преди това съм я плацикала десетина минути в коритото. Шампоана е "Тео бебе" и го ползват и трите деца. Нямат пърхут, корички, сърбежи и каквото и да е друго. Може ли да ми пишете дали и на вашите бебета им миришат коричките (които имат, де). Ако искате, може и на ЛС, да не си развявате тук "миризливите ризи"...

Иначе Вероника прояде от гърда, суче и гълта активно. Като дам добавка 60 мл. и огладнява след три и половина-четири часа, а като дам 30 мл. - след два. И кърмата ми чувствително се увеличи, без чайове или специални храни (не броя бирата - около литър). По съвет на приятелка просто започнах да я слагам на гърда през два часа и за около два-три дни гърдите ми реагираха с повишена лактация.

Хайде, аз отивам на баня!

# 36
  • Мнения: 9 903
Преди това мислех, че фонтанелата изпуска някаква миризма. На мозък!

 hahaha
да ви имам мозъка Simple Smile

корички не съм усещала някога да миришат, изобщо. На нас ни изписаха шампоана на Дентинокс за такива  крусти. Иначе знам, че е достатъчно да ги размекнеш с олио и да ги изрешеш хубаво после. но не съм пробвала лично, други казаха, че има ефект.

ние идваме от ваксини - същите, като в Бг. Ротарикса го пропуснахме. АндрУ/както неизвестно защо му казваха в болницата/ е дълъг 62 см и тежи 5700, което ме удовлетворява напълно.

браво на Вероника за яденето. Ние също сме в такъв период, с дни не давам добавка. Но имам едно наум, че може да не му стига, защото е доста по-активен.

# 37
  • Мнения: 58
Здравейте,

Прекрасна нова темичка, както винаги. Мерси на създателката   bouquet

Аз от няколко дни съм без лаптоп (беше служебен и трябваше да го върна). Сега чакам ММ да ми направи едно малко бюрце и да си инсталирам старата настолна щайга Simple Smile

С това ужасно време изобщо не сме излизали тази седмица. Само вчера за 1-2 часа Sad

venush - Благодаря ти за актуалното инфо относно др Хайвазов. В понеделник ще го посетим и после ще ви пиша как е минало.

Г-жо Монк - Ивета също имаше крусти по лицето - около веждите и на челото. Мажех я с преварен зехтин. Имаше някакъв резултат, ама много бавен. После ми препоръчаха този крем на др. Тайс - "Нахткерцен"  (мисля, че го рекламират по тв). Купихме го и за 2-3 дни всички крусти се изчистиха. Сега я мажа от време на време, като видя, че кожата и почва да изсъхва.

Хубав ден от мен и да покажете снега на бебчетата, Ивета го гледа така Shocked  Laughing

# 38
  • Мнения: 173
Вчера голям майтап... извеждаме с таткото бебата, но докато се натуткаме мина доста време и по едно време като ми ти ревна онова ми ти гърло в количката.....чудихме се, маехме се дали й е горещо, дали е наакана.. е, след като установихме че не е нищо такова аз взех, че погледнах колко е часа и установих най вероятната причина - чисто и просто глад  Laughing

Моята приятелка миналата година отиват на разходка с бебето(3м) пролетта в Благоевград. То спало до там, разхождали го в количката два часа, гледало, после седнали на ресторант, хапнали пийнали, то си поспало на чист въздух и в колата наобратно рев, ужас, спирали, памперс сменяли. Чак къде  София се сетили, че не е хранено детенцето откакто тръгнали от София за Благоевград  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5 401
Полуснежен първоаприлски привет от нашта къща!  Laughing

Брей, за първи път влизам в статистиката на първа страница на отчетна тема! Много съм горда от постижението си.  Flutter

Уважаема nevva, предупреждавам ви най-официално, че ще кацна на ваша територия на Великден и ще остана около 10-тина дни! Моля, да ни уважите с рандеву!  Simple Smile

Bibiana,  Hug, съжалявам, че толкова перипети пречат да се насладиш на кърменето и контакта с бебка!!!! Сигурно съм ти разказвала лятото... с Каби всеки месец поне по веднъж правех мастит на лявата гърда. Беше ужасен кръг от намалено образуване до хиперлактация, мързеливо бебе, кофти обкръжение от некърмещи приятелки, идиотски съвети от педиатъра, бебето плаче, аз плача и така до полуда. И аз като теб наричах дясната "добрата гърда". Сигурно ще ме помислиш за луда, но един ден просто се помолих на "лошата" да престане да ми играе номера и да вземе да ми нахрани бебето за разнообразие. Имах чувството, че никога няма да се свърши и завиждах на приятелката ми, която щастливо си кърмеше бебето. Излязох от кризата когато се успокоих, че мога, че заслужаваме да се кърмим, че нямаме друг начин, че искаме. Поставих си кратки срокове - да се покърмим още седмица, после още месец, после още три и т.н. Каби се научи да суче по-добре когато заякна, увеличи си сам интервалите между храненията, гърдите ми се чувстваха спокойни, започнах да се вслушвам в него и да го разбирам.

Иска ми се да ти вдъхна кураж и вяра, че и при теб ще потръгнат нещата! Ти постигна толкова много до тук, справяш се перфектно с родителството на баткото и бебка, а за това си трябва сила. Прегръщам те силно!  Heart Eyes   bouquet

# 40
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата прекрасна темичка! Дано е изпълнена с хубави новини!
lovelybrud, и ние се мъчим да станем. Непрекъснато иска да е изправена и на ръце и да зяпа Simple Smile. Карат ми се , че я нося, но аз не ги слушам и си я взимам на ръце. Не я оставям да плаче.
Пак ще пиша, за да ви кажа за ефекта от хомеопатичното лекарство за увеличаване на лактацията - Рицинус Комунис (нещо такова). Има ефект, особено нощем. Но ме посъветваха преди взимането да се конмсултира човек с хомеопат. Малката плаче. По-късно ще обясня повече. И благодарности за темичката!

# 41
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
BibianaHug

Невва, Искра още ли повръща. Как се справяте когато е по гръб? 
Повръща и още как Sad Вече не дудна тук, щото какво да ви надувам главата с нашето прословуто драйфане - имам чувството, че само моето бебе повръща Sad Особено като преяде, а тя е лакомница голяма.. затова започнах да поглеждам часовника на колко време яде и гледам да не я кърмя много често, колкото и да ми се щеше обратното да бъде Sad
Никак не се справяме с леженето по гръб - общо взето така май лежи само в шезлонга и то не винаги. Когато е там, обикновено съм залепена до нея да я наблюдавам да не се оповръща, защото следва омазване и на дрехите, след това преобличане и тъй нататък  #Crazy Е, зор си е, но се справям някак, а и майка ми като  почива е при мен, та все я държим под око..

Най-големият ми кошмар е като тръгнем да излизаме - поне 20-30 мин. след хранене я държа изправена, после излизаме и съм заредена поне с 3-4 лигавника, та да имам да сменям  Whistling

Бръмбиииииииииииииииии Hug чакам те с отворени обятия Simple Smile Само да не вали, иначе непременно ще се видим!!! Ще ти пусна тел на ЛС

# 42
  • Мнения: 239
Bibiana, мила, дано се размине мастита!  Hug

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Bibiana, много се надявам да се поразминат нещата с напрежението в гърдите и да си е удоволствие да си кърмиш детето!
Деска, и аз смятам, че е конюнктивит!На нас ни изписаха капки!Първо пробвахме с кърма, но не стана работата, а се влоши.Прочиствах с тампонче от тетра или преварена лайка и след това капвах.
Монки, браво на твоята сладуран, че е засукала  Simple Smile
Луканка, така един-два пъти съм забравяла да храня Мария като беше малка и се чудих защо реве това бебе, та пищи, а то гладно... Embarassed, обаче твоята дружка направо бие рекорда  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте и благодаря за новата тема!!!  bouquet
Днес ставаме на 2 месеца   ura и по този случай ни е хванала страхотна лошотия, а на всичкото отгоре от няколко дни не иска малката калпазанка залъгалката и в момента в който я натикам в устата и, тя я изстрелва (обикновено на пода) и следва писъъъъъъъъъъък ooooh! Вчера купихме активна гимнастика и госпожицата ми определено е впечатлена. Метнала съм я на пода на гимнастиката и това зверче се умълча бая време, гледам, че е зяпнала някъде на горе, мисля си гледа "изродите" (както баща и охарактеризира играчките), а тя нашата зяпнала Кари Брадшоу и си кротува newsm78. Вчера направихме един тур по магазините с бебка, включително я завряхме и в Кауфланд, където беше обичайната лудница и това бебе като се кротна, ококорила очи и гледа, гледа  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт