НМУ Л. Пипков

  • 10 781
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Елл, няма смисъл да учи там до четвърти клас. Ако се наложи да бъде преместено в нормално училище след четвърти клас, пак ще има да наваксва и ще е все на опашката. Чисто психологически си представи как ще се чувства детето в нова обстановка, с нов вид учебни навици и за капак, да е от изоставащите. Аз лично не бих причинила подобно нещо на децата си. Но всеки сам решава. Peace

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Интересна тема.
Имах същите колебания, които lulumba е описала.
Сега, малко ми се поизянават някои неща, 2 пъти ходим на техните дни на Отворени врати, слушаме с интерес концертите им и за мен всичко е перфектно.
Все още не съм решила на 100% какво да правя, но определено НМУ е в приоритетите ми.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 824
Рискът да попадне на лош учител в лоша среда го има навсякъде. След 4 клас всеки може да попадне в среда на по-подготвени деца и по-взискателни учители. Нивото е различно, обаче лесно се наваксва в тази ранна възраст. (освен ако в НМУ не ги оставят ненаучени да четат и пишат)

# 18
  • София на морето
  • Мнения: 171
А децата от предучилищната група, автоматично ли продължават 1-ви клас или се явяват на изпит отново?

# 19
  • Мнения: 28
Ето малко информация,детето ми е почти абитуриент в това училище,избра сам в 4 кл да кандидатства,след това и в седми.В гимназията вече е почти професионален музикант,ограмотен,говори английски и малко немски.
В училището в начален курс учителките са супер,много добре си го учеха,никога не е идвал с разбита глава или нос и т.н. Знае какво е концерт,театър и ходи с удоволствие не само като участник.Изключително грешно мнение е че общото образование в НМУ е между другото.Само да кажа че от софийските училища за матурите миналата година бяха със среден успех 5.02 и ако това е оценки от неучене...... Simple Smile

Утре ще кажа кои са госпожите тази година за 1 кл, но видях в сайта им че текат в момента прием на документи за 1кл,така че ако си решила да знаеш.

# 20
  • Мнения: 27
Да, утре подаваме. Вижте, не съм от амбициозните майки и НМУ не е на всяка цена, но ако се яви на изпит и го приемат, това означава, че има нещо в него, а сега се изграждат навиците, уменията, ако искате и любовта към музиката, инструмента. Защо повечето деца на музиканти стават музиканти, нали не мислите, че всичко е ген и това е? Ако си се родил и цял живот си израснал в такава среда, нормално е да я обичаш. Дъщеря ми е в 6-то ОУ, попаднахме на добър преподавател и до 4-ти клас всичко беше нормално. Сега е в 5-ти и стреса до сега беше страшен, което ще рече, че дали ще го преместя от музикалното или ще е  в същото училище, но в 5-ти клас според мен голямо значение няма. Всъщност, остава първо да го приемат, защото иначе 6-то или 133-то ни зове с пълна сила.

# 21
  • Мнения: 27
А децата от предучилищната група, автоматично ли продължават 1-ви клас или се явяват на изпит отново?
Не, децата отново се явяват на изпит, както другите.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ами както казах и преди - мнението на учениците относно качеството на учителите не е меродавно.  Naughty Само специалист може да определи дали качеството на даден педагог е добро или не. Останалото е просто смехотворно. Що се отнася до това какво е театър, концертна зала и т.н. - не е особено постижение. И четиригодишният ми син знае, а дори още не е ученик.  Написах нещата как стоят от гледна точка на вътрешната информация на преподавател и то не един. А всеки, който иска може да носи розови очила. Wink

# 23
  • Мнения: 27
Ами както казах и преди - мнението на учениците относно качеството на учителите не е меродавно.  Naughty Само специалист може да определи дали качеството на даден педагог е добро или не. Останалото е просто смехотворно. Що се отнася до това какво е театър, концертна зала и т.н. - не е особено постижение. И четиригодишният ми син знае, а дори още не е ученик.  Написах нещата как стоят от гледна точка на вътрешната информация на преподавател и то не един. А всеки, който иска може да носи розови очила. Wink

Аз мисля, че мнението на всеки трябва да се уважава. Това е може би едно от училищата с толкова крайни мнения за него, че аз много се обърквам. Говорила съм с педагози от академията, които твърдят, че училището е много добро, други на които децата им учат там /отново преподаватели/ казват, че общата подготовка не е на ниво, но децата им са там и не ги местят. Исках мнения на хора не музиканти, за да разбера точно за какво става въпрос, но за сега има само едно мнение на такъв родител.

# 24
  • Мнения: 28
Ами както казах и преди - мнението на учениците относно качеството на учителите не е меродавно.  Naughty Само специалист може да определи дали качеството на даден педагог е добро или не. Останалото е просто смехотворно. Що се отнася до това какво е театър, концертна зала и т.н. - не е особено постижение. И четиригодишният ми син знае, а дори още не е ученик.  Написах нещата как стоят от гледна точка на вътрешната информация на преподавател и то не един. А всеки, който иска може да носи розови очила. Wink

Аз мисля, че мнението на всеки трябва да се уважава. Това е може би едно от училищата с толкова крайни мнения за него, че аз много се обърквам. Говорила съм с педагози от академията, които твърдят, че училището е много добро, други на които децата им учат там /отново преподаватели/ казват, че общата подготовка не е на ниво, но децата им са там и не ги местят. Исках мнения на хора не музиканти, за да разбера точно за какво става въпрос, но за сега има само едно мнение на такъв родител.

Аз съм родител на гимназист в НМУ,а по професия съм педагог и психолог с 18 години стаж в системата Simple Smile, но не това исках да изтъквам,може диплома ако иска госпожата да и снимам и кача в статиите Simple Smile Така че смятам че всеки родител сам трябва да реши.Лично аз и съпруга ми  на 6 години взехме решение вместо моя син,защото  имаше данни според специалистите  .След това го оставих сам да реша,дори в 6 кл счупи лошо ръка и му казах да помисли за уроци по математика и както си му е реда.Отдавна знаем че проблема в системата е комплексна след като се налага да се взимат допълнителни уроци,защото и на времето го имаше,но не беше задължително.Искам само да помогна,ако мога,не да споря с когото и да е.

# 25
  • Мнения: 27
Както писах снощи, днес подаваме и на изпит ще се явим, а после няма да спя няколко нощи и ще взема решение.

# 26
  • Мнения: 2 356
  Ако решиш да запишеш детето си там, подготви се психически, че няма да има вече безгрижни ваканции Laughing Свири се доста, трябва и повечко занимания по ОП вкъщи. Общо взето животът на семейството започва да се върти главно около ученика. Всякакви излизания, пътувания и прочие
стават доста по-ограничени и трябва да покриваш нови нива на организацията Simple Smile
  Но ако детето обича да свири мисля, че си заслужава цялата тази галимация.

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Аз съм родител на гимназист в НМУ,а по професия съм педагог и психолог с 18 години стаж в системата Simple Smile, но не това исках да изтъквам,може диплома ако иска госпожата да и снимам и кача в статиите Simple Smile Така че смятам че всеки родител сам трябва да реши.Лично аз и съпруга ми  на 6 години взехме решение вместо моя син,защото  имаше данни според специалистите  .След това го оставих сам да реша,дори в 6 кл счупи лошо ръка и му казах да помисли за уроци по математика и както си му е реда.Отдавна знаем че проблема в системата е комплексна след като се налага да се взимат допълнителни уроци,защото и на времето го имаше,но не беше задължително.Искам само да помогна,ако мога,не да споря с когото и да е.

Доста неграмотно написано като за педагог с 18-годишен стаж, без да броим запетайките и разредките.  Wink Извинявай за въпроса, но какъв точно педагог си? Защото аз говоря за музикален педагог, което е нещо коренно различно. Не виждам база за спор.

Хапка, съвършено права си в случая.  Peace Именно това исках да кажа с онзи дълъг пост. Децата в подобно специализирано училище имат страшно много работа и у дома, за да им остава време за каквото и да е друго. Затова трябва мнооого да се мисли преди да се вземе решение. Хора, които са далеч от музиката в професионално отношение трудно ще разберат за какво става дума. Но разбира се, всеки е в правото си сам да реши. Добре е обаче да знае предварително и да е подготвен поне отчасти. Peace

 

# 28
  • София
  • Мнения: 3 824
Знаете ли колко са натоварени в 1, 2, 3 клас? Какъв им е графикът в училището и по колко време трябва да свирят у дома?

Интересно ми е, защото и аз имам малък любител музикант в къщи и сравнявайки с него не мога да си представя дете в 1 или 2 клас да свири по половин или цял ден. Моят в първи клас много бързо се уморяваше, повече от 15-20 минути вкъщи не е свирил и то не всеки ден, а уроците му са по 45мин. Сега, на 11 години, може да издържи и 3-4 часова репетиция в читалището, но вкъщи повече от 15 мин му доскучава да се упражнява. Имам чувството, че тази натовареност, за която говорите, е в средния курс. Права ли съм? Малките не могат да се ангажират да роботят толкова дълго без да ги забавляваш по някакъв начин. Пък ако учителите успяват да ги мотивират да работят толкова, браво на тях.

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Знаете ли колко са натоварени в 1, 2, 3 клас? Какъв им е графикът в училището и по колко време трябва да свирят у дома?

Не мога в момента да ти конкретизирам точния брой часове в начален курс - мисля, че имаха часове по специален предмет/инструмент два пъти седмично. Да не те излъжа обаче. Трябва да проверя. Но у дома трябва да свирят задължително всеки ден, ако искат да постигнат добри резултати. По принцип в тази възраст децата се концентрират по-трудно за продължително време, така че оптималният вариант за домашно свирене е 2 часа дневно. Разбира се, зависи и от индивидуалните качества на детето, от физиология, от много неща. Има деца, които много по-бързо усвояват материала и такива, на които им е необходимо по-продължително време.

Общи условия

Активация на акаунт