Великден на вратата чука, а Мартеничките са вече тука! - 1

  • 38 398
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 360
Medimed, нашата педи ме посъветва да започна с прясно изцедено сокче при следващите сезонни плодове, които имам домашно производство. Аз обаче не съм фен на захранването със сок и сега се чудя какво да правя. Но като цяло мисля да захраня при навършени 5 месеца със зеленчуково пюре, ще почна с картофче. И малко по-нататък ще пробвам и как ще се получи baby-led. Simple Smile

# 661
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Diavenna,  Peace и аз чета че зеленчуци е по-добре.

Аз мисля да пробвам сега да дам твърдо сварен морков, с който хем да си чешат винците, хев да си смучат  Flutter

# 662
  • Мнения: 20
Нашето педи е от ,,старата  школа,, и ми каза да започваме с плодовите пюренца,след дни ,като станем на четири месеца започваме зеленчуковите и така,по късното захранване е по добре за кърмените бебчета,но ние за съжаление сме на АМ .Но всеки сам си преценява,кога да започне със захранването.

# 663
  • Мнения: 0
въпрос към ЛЛЛ консултант
Здравейте, кърмя сина си вече трети месец, макар и с дохранване , но съм упорита и дохранвам само две от седем хранения. Та въпроса ми е следния, гинеколога ми каза, че имам вагинално възпаление и ми предписа Feminella Hyalosoft, това дали ще влияе на кърменето? В листовката пише ...
Feminella Hyalosoft се използва при:

    Менопауза и естествен естроген дефицит преди менопаузата, менструален дисбаланс, бременност;
    Загуба след раждането на плацентарни естрогени;
    Повишено ниво на пролактин по време на кърмене;   newsm78
  Намаляване функционирането на яйчниците - радиационна или химиотерапия, имунносупресия, аднексектомия;
    Хирургични интервенции на влагалището и шийката на матката, включително и тези свързани с раждане;
    Прием на медикаменти, съдържащи антиестрогени;
    Други - неправилна употреба на хигиенни и спермицидни средства, активен или липса на сексуален живот, тютюнопушене.
 
Ще се радвам на вашето мнение. Благодаря!
 


Здравей, pufilina123,
Поздравления за постоянството при кърменето. Благодаря, че писа за активната съставка. Според http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp активната съставка натриев хиалуронат е съвместима с кърменето, рискът е посочен 0 и няма риск за кърмачето или кърмачката. 
За колко време е изписано лекарството? Разбирам притеснението относно нивата на пролактина и как това ще се отрази на кърменето. Би било добре през тези дни да поставяш бебето по- често на гърда и да го кърмиш при първи признаци на глад. Вярвам, че ще се справиш успешно!


Ще ползвам само една опаковка, те са 10 песари, но са ми предписани като прием през ден. Благодаря за съвета, ще се опитам през тези 20 дни да го слагам по често на гърда.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте,

Аз успях да тръшна по леглата и двете деца и сега съм ерген следващия час и нещо. Мисля да почета книжка за разпускане.

Ния, за щастие, се размина само с един ден повишена температура след ваксините. Сега ще чакам с ужас следващите. Кофти само, че кака й ще има рожден ден на деня след консултацията и дребната сигурно ще е кисела точно тогава.

За захранването - няма да започвам преди детето да си е седнало стабилно на дупето. Т.е. някъде около шести месец очаквам да сме готови. И без това ми е къде-къде по-лесно сега като не ми се налага да мисля за варене на картофи и мачкане през цедки. Mr. Green

# 665
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Мами,
я кажете на вас и двете ваксини, ДТК и полиомиелит имам предвид, та искам да питам в един ден ли ви ги биха?

Защото при нас имаше реакция при единя близнак момчето, вдигна 39 градуса и при едно акана малко кървава слуз изкара та откачих направо ... а педи звъня и вика ако пак изака кръвчица да отивам в инфекциозна  #Crazy

1. При вас как беше, някакви реакции?

2. Има ли мами които няма да бият въпросните ваксини??


3. Дали мога да поискам да не ги бият в един ден а примерно през седмица? за да не им идва много ?

# 666
  • Варна
  • Мнения: 35
Здравейте мами,
отдавна не съм писала, но с тези разходки Simple Smile и с фейсбук, форумът за жалост замря.
medimed,
аз не съм била ваксините и винаги можеш да не ги биеш или да ги биеш както ти решиш - през седмица, месец или не. Никой не може да те задължи.

А, и за плодчетата - на мен ми подариха нещо като дрънкалка, играчка и чесалка едновременно, на която има една специална торбичка, в която да се слагат плодове, зеленчуци и детето да ги смучи без да се притесняваш от задавяне. Търсих снимка, но не намерих да ви покажа.Питак от къде е купена - магазин Рая. Аз другаде не съм виждала, но може да потърсите - на мен ми се видя много удобно, но ще го пробваме след 2месеца Simple Smile

# 667
  • София
  • Мнения: 1 635
Медимед, двете ваксини са различни. В Пентаксим влизат ДТК, полиомиелит и противоменингитна компонента, т.е. всичко това е в една ваксина. Втората ваксина - Синфлорикс е против определена пневмококова бактерия. Проблема е, че както ги поставят заедно двете ваксини, не знаеш към коя е направило реакция детето. Иначе - да, слагат ги едновременно, по принцп втори, трети и четвърти месец. Има и реимунизация, която се прави до 2г.

Ваксините се поставят по точно определена схема, но спокойно могат да се отлагат, ако е необходимо. Листовките и на двете ги има в интернет, можеш да прочетеш как се поставят.

1. Ния ми вдигна 37,4-37,6 на следващия ден след ваксинирането - първи прием на 3м. Отложихме ги заради бронхиолита.
2. Ще ги слагам, но умирам от ужас всеки път. Възможно е при всеки следващ прием да има по-остра реакция от предишния път, защото вече е започнал да се изгражда имунитет.
3. Можеш да поискаш да ги слагат както прецениш. Може да поискаш и да ги отложат, например Синфлорикс за след 6-тия месец.

Дано всичко ви се размине само с това. Praynig Не разбрах, това първи прием ли ви е?

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 22:30 от Jillian

# 668
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Jillian,
първи прием ни е да. Лекарката реши да изчака повечко, защото близнаците все пак са родени две седмици по-рано и по-малко кг., макар сега да са в нормите (и двамата са по 6,700 кг). Обаче като видях как момчето ми за няколко часа стана като парцал, а той е много жизнен и усмихнат ... вижда се на аватара ми, сърцето ми се обърна ... а кървавото аки направо ме довърши  Tired

Аз не знам, ако нещо се случи със здравите ми деца ... просто ще откача и ще търся отговорност от всички по веригата с ваксинациите ... УЖАСС .. да не дава Господ ... Ами както е в моя случай, бебетата са ин витро, аз не мога да имам деца чрез естествено забременяване .... направо не ми се мисли  ooooh!
 
Ами може би по-добре ще е да поискам поотделно следващите да ги бият ...  newsm78 . Има ли някой който е постъпил така и лекарката е била ОК?

Явно така ще се тръпне при всяко следващо ваксиниране ... Господ  Praynig да е с нас и да пази децата ни да са живи и здрави.

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 08:36 от medimed

# 669
  • София
  • Мнения: 1 635
Медимед, спокойно. Всичко ще бъде наред. Поговори с докторката за друга схема на слагане на ваксините. Виж дали, ако слагате Синфлорикс след 6 м. приема ще остане само един. Не знам каква е схемата, ако единия е сложен на 4 м., а следващия след 6 м., но е възможно да ви сложат още само една ваксина (и реваксинацията по-нататък). Най-добре провери.

Пази ги сега дребните от болни хора и всичко ще се оправи.

# 670
  • Мнения: 207
medimed аз постъпвам точно така Peace Пентаксима го слагаме 2,3 и 4 м., а пневмококовата ще бъде след това. Аз обаче избрах да сложа друг вид Пентаксим не този, който се полага по здравна каса, а този който се закупува и съм слагала на каката. Смятам,че е по-добър и с каката нямах никакви проблеми.

Момичета да се оплача дойде ми Cry Как се надявах и този път да е като спра да кърмя, но не би Cry И без това в последно време толкова грижи имам с това кърмене сега хептен Cry

# 671
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Здравейте мамита! И аз като повече от вас  не съм влизала от доста време.Ама как и да седна на компа-до обяд обичайните ангажименти   food002 1dishes newsm71 newsm79 1stroller Добре че живеем в къща,та бебка е доволно в люлката на двора.След обяд се оттегляме за една дрямка и после хайде на разходки.А в тия жеги хич не е за седене на компито.
Прочетох всичко обаче и сега да кажа:
Цикъл-нямам още.След чистенето никакви признаци за МЦ.Не съм говорила с гинеколога  и не смятам да го правя-да не ме натъпче с някакви хапчета...
Килограмите-седят си Confused Confused След раждането се разделих с 8кг и като съм се закотвила на 70кг -няма мърдане!!!Опитах да правя разтоварващи дни на плодове и салати,но имам усещането че кърмата ми намаля и реших,че няма да рискувам.Ще си ходя мазна баница явно докато кърмя,но за мен сега това е най-важно!Може като започнем да се захранваме тогава ще си наложа някакви ограничения.
Захранването-към 6-месец.Изключително на кърма сме,когато поиска и колкото поиска.Опитвам са да давам вода,но не иска-изобщо не иска нищо що е в шише!Само breastfeeding Говорих с педито на последната консултация-и той така препоръча-да не бързам.А ще ходим на море в края на август,та като се върнем тогава.А и ще ми е по -лесно на море с кърмаче,отколкото със захранващо се бебе Wink Макар,че Чача посяга,дърпа и всичко дъвче-което е един от признаците,че са готови за захранване.Но ще почака...
Сега обаче се събуди и е гладна,та ви оставям-после ще пиша пак Simple Smile

# 672
  • Мнения: 92
medimed и на нас ни се беше случило това с кървавото ако при каката когато беше на около 2 месеца, но не си спомням дали беше след ваксина. Доктора ни успокои че ако акото е червено е явно от анусчето, че нещо е раздранено, понеже дохранвах с АМ, а ако е тъмно червена или кафеникава кръвта - значи е от коремчето и е по опасно. Примерно някаква инфекция. Сега и аз съм притеснена за тези ваксини , макар че нямахме проблем с първия прием. При каката беше пентаксим и не ми е вдигала Т, а сега са някакви други две наведнъж и ще видим другата седмица как ще сме.
Със захранването хич не бързам, че като се сетя какви колики докарах на каката със сокчетата и плодовите пюрета. Спрях ги и след месец захраних със зеленчуково. Сега с Теодора ще изчакам до 6 месец и ще започна с картоф. Сега и аз като jillian смятам че с кърменето е по лесно и не мисля кога ще сваря пюре, кога ще го дам Rolling Eyes Зимата като сме повече време в къщи ще е по удобно. Иначе за тези мрежички за които говорите и ние имаме. Много удобно нещо. Слагах ябълки и круши вътре и не се притеснявах че бебето ще се задави. Добре че я запазих и сега живот и здраве ще я ползвам и с малката. Гледах ги някъде в нета че се продават ама не съм сигурна къде. Ако намеря линка ще го копна.

# 673
  • София
  • Мнения: 234
Медимед, отлагаме ваксините до 6 м., защото имаме фамилна обремененост с АБКМ, а ваксините могат дайя отключат. По препоръка на доцентката по алергиите, ще слагаме двете ваксини в различни седмици. Иначе, ваксините са агресивни към стомаха, може да са раздразнили и от това да е кръвта. Ако мине скоро - не се притеснявай.

# 674
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Медимед,спокойно момиче! Hug
Ние 2-ия месец прескочихме ваксината,че имаше едно хъркане,едни сополи...Но сега я сложихме-т.е. в 3 месец ни боцнаха с  Пентаксим и Синфлорикс.Едната(зелената)много я боля ooooh!Много плака...По препоръка на педито дадох Туя 30 СН-5 зрънца разтворени във вода,еднократно след поставяне на ваксината и нямахме проблеми.Е,беше малко кисела на моменти,поспалива,но нищо притеснително.Темп. не съм мерила,за да не се вкарвам във филми #Crazy Сега на 13.07 сме на консултация и съответно 2-ри прием.Смятам да дам туя в деня преди и в деня на ваксината.НО-да сме здрави,като дойде тогава ще я мисля.
Инак аз съм против ваксинациите,но...Ох,не знам.От една страна ваксината може да спаси детето от тежки болести и последиците от тях,от друга обаче могат да ти навлекат какви ле не усложнения...Абе мнения много и все противоречиви...И мен ме тресе въпроса"Ами ако не сложа?Ами ако се случи нещо?" ИЛИ  обратно-"Ако я сложим и се случи нещо-инфекция,обрив,алергичен шок...?" Как да съм сигурна кое е правилното решение!?
Бог да пази децата ни!

Общи условия

Активация на акаунт