Великден на вратата чука, а Мартеничките са вече тука! - 1

  • 38 371
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5
Здравейтее оъчет от днесшната консултация - бебка е наддала 800 гр и е пораснала с 3 см, - Hug Hug перфектно както каза педи - захранване
и сок за сега не- на кърма сме
надявам се да се регулират нещата с акането и кърменето - за акането каза че усвоява кърмата изцяло и затова ака през ден
това е от нас за сега
 хубава вечеер

# 676
  • София
  • Мнения: 117
За васкините-слагаме ги всеки месец както си им е редът.Досега не е имал никакви реакции.Дано и на следващия прием,който е съвсем скоро всичко да е наред.Другата седмица слагат последните 2 и после почивка за бебчо-без ваксини и море:)  Тъкмо тогава мисля да почна и захранването.Като не му се товари организма от ваксини, дано да понесе добре пюренцата.

# 677
  • Мнения: 360
Martisunny, в такъв случй на колко месеца ви идва захранването? Нашите последни двойни ваксини са след десетина дена.

# 678
  • Малта
  • Мнения: 1 126
.......По препоръка на педито дадох Туя 30 СН-5 зрънца разтворени във вода,.....
[/size]

Благодаря за отговорите момичета  Hug
БубаЛина, каква е таз ТУЯ? билково ли е?

.... И мен ме тресе въпроса"Ами ако не сложа?Ами ако се случи нещо?" ИЛИ  обратно-"Ако я сложим и се случи нещо-инфекция,обрив,алергичен шок...?" Как да съм сигурна кое е правилното решение!?
Бог да пази децата ни!
[/size]

То това е големия ужас ... че не знаем как ще реагират мъниците ни ...Господ да ги пази  Praynig

# 679
# 680
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Медимед Нашето педи е хомеопат. Туя-тя е хомеопатично лекарствено средство - намалява риска от алергична реакция,предотвратява възпалението и действа успокоително. По принцип не е препоръчително разтварянето във вода-ако бебето е много малко да.В 20  мл с активно разклащане без да се втрива предварително с лъжица,особено метална.Целта е не да се преглътне,а да се изсмучи!Не се пипат с пръсти!
Виж тук http://apteka.framar.bg/30001774/%D1%82%D1%83%D1%8F-%D0%BE%D0%BA … 1-30-%D1%81%D0%BD

# 681
  • UK
  • Мнения: 600
Айде хоп и ние да минем през темата.  Hug

Така 3 дни без ако. Днес е 4-ти. /като се има предвид, че преди това сме акали по два пъти на ден/ Коремчето ни е меко. Когато цокаме се напъваме и ревем. Да се притеснявам ли вече?! И какво да правя ако и днес не се изака?! От вчера давам пак БиоГая.

Иначе за имунизациите. На нас сега след няколко дни ни предстои вторият 2-ен прием и съм малко притеснена. Предният път ги понесохме много добре, не сме вдигали Т, нито сме били кисели, само голяма сънливост ни налегна. Дано и този път е така Praynig Но и аз както БубаЛина по съвет на педи давам Туя 15. И сега мисля да давам. Peace

За захранване - най-вероятно като станем на 6 месеца със зеленчук.

# 682
  • Малта
  • Мнения: 1 126
MissDreamy, БубаЛина,
а колко килограма са вашите бебчета? При хомеопатичните лекарства обикновено по това се съди!
ааа и също как се казваха вашите ваксини? имам предвид да няма разлика в производителя и Туята на нас да ни подейства не добре  newsm78

Иначе аз себе си лекувам с хомеопатични похвати ... но без лекар ... и за бебчетата  не смея  Stop

А и още ако е удобно от кой район са вашите Педита?

# 683
  • София
  • Мнения: 117
Diavenna - последните 2 ваксини ще са другата седмица,когато Марио ще е на 4 месеца и 2-3 дни. Мисля да изчакам 3 седмици и около 5тия му месец да започнем със захранването.Ще гледам да е с навършени 5 месец или няколко дни до 5 месеца навършени.
medimed - Питаш сега колко тежи ли?Роди се 2800гр.На консултацията на 3 навършени месеца т.е. миналия месец беше точно 6000гр.На домашния кантар сега ми го изкарва около 6600 гр,но ще видим другата седмица колко е точно.Има някаква връзка захранване-кг ли? Или ваксини-кг? newsm78

Аз съм много боса в хомеопатията и честно казано не вярвам,че помага особено.Затова и не ползвам нищо такова.Иначе да чукна на дърво съм много здрава и не помня да съм боледувала...никога май newsm78 Трябва да помисля сериозно:)

Да се похваля: днес сложих коша за над 6м т.нар. летен кош на количката.Има пълно легнало положение,но е доста по-широк и по-открит за зяпане. Малкия достигна края на коша за новородени и все риташе с крака и мрънкаше напоследък в него.А и като го гледах колко му е тясно и не може да си шири ръчичките ми ставаше тягосно.Затова сега се радва на новата си придобивка и смучеше с кеф коланите и се озърташе на разходката днес доволен.

Някой минал ли е също на този летен кош?

# 684
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Martisunny,
със сигурност имат значение килограмите за захранването  Peace И моите бебоци се родиха 2700 и 2200, но м/у 1-ви и 2-ри месец наддадоха цели 2 кг., а сега на 4-ти месец са и двамата по 6700, което си е ОК ... принципно по критериите за захранване са почти готови, но и аз ще изчакам до към 5-тия месец, защото сме изключително кърмени  Wink

А за ваксините кг. също има отношение, а за хомеопатичните лекарства мисля по отношение на приема ?!?

# 685
  • Мнения: 109
Килограмите нямат никакво отношение относно хомеопатията -било то за дозировка или брой приеми.За ваксините имат отношение единствено и само ако са под минимума т.е. са недоносени.

# 686
  • Мнения: 360
Martisunny ние минахме преди няколко седмици на летния и й е много по-добре. Но аз още не я връзвам с коланите, а май трябва... Rolling Eyes

Купих биберон за плодове, но не мисля още да го ползвам. На инструкцията пише след 6 месеца.

# 687
  • София
  • Мнения: 117
Мога да кажа,че почти свикна с летния кош.Харесва му.Лежи,но все пак може да гледа,защото е по-открит и като рита не си удря краката като при зимния кош.Малко ми е странно,че не гледа към мен и на него му е странно,че не ме вижда май...ама ще свикне за няколко дни.Поне така мисля newsm78
 medimed -значи са ни почти същите на кг бебенцата.И Марио ще е 6700-6800 на 4 месеца.Добре са си нали.Все пак се родиха дребнички.

# 688
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Здравейте, да дам отчет от днешната консултация. Малкия вече е 7350 което означава, че за един месец е качил 600грама, което мисля че вече е нормално. Дълъг е 61 см, което на мен ми се стори малко, но сестрата каза че си е ок. Биха ми вторите двойни ваксини и малкия плака доста по-малко от миналия път. Направих компреси с риванол и сега мога да се надявам само да не вдигне Т.
И аз мисля тази седмица да монтирам летния кош. Ще ми е странно да не мога постоянно да го гледам, но поне ще му е по широкичко и хладничко.
Да ви питам, вашите бебоци имат ли сополки. Ние на ден вадим поне по един доста голям. Впръскваме физ. разтвор и той си излиза.

# 689
  • Малта
  • Мнения: 1 126
rosinka_k и ние имаме сополки ... и то още след родилното, но тогава бяхо по скоро сухи люспички, ама сега са по-големички и тлъстички, според доки не са признак за нещо тревожно, и аз ползвам разтвор марска вода  Peace

Martisunny
, добри са тези кг. (макар виж на Росинка е по голямо бебчето), а иначе и моите са 61 см. той и 60 см. тя и на мен ми се струва малко ... четох някои мами бяха споделили повече см. ... то вярно аз съм 160 с вдигнати ръце дат се вика, ама таткото ни е 185 та се надявам на височки деца все пак  Wink

Общи условия

Активация на акаунт