Великден на вратата чука, а Мартеничките са вече тука! - 1

  • 38 352
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 117
И на мен ми се виждат малко 60 см за 4ти месец. Моя сладур беше 61 см на 3 месеца newsm78
rosinka_k-миналия месец каква беше дължината?
 Всички минаваме на летните кошчета вече ...мен все още ми е странно с него,но тренирам:)

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Аз не смея още да минавам на летния. Но и моят бебчо е по-малък. Освен това летният няма изцяло легнало положение. Наклонът не е голям, но все пак...

# 692
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз също няма да минавам на летния, но той коша за новородено е комбиниран с кош за кола и съвсем няма тези високи стени отстрани, та бебчо си вижда всичко и му е добре.
Относно сантиметрите - всяко бебенце си е индивидуално, то ако всички бяха еднакви, къде щеше да му излезе края. Борис пък е много дълъг, всички го мислят за по-голям, но аз съм 178, татко му и той е висок, на кого да се метне милия. И аз се притеснявам, че върви по-дълъг (за справка към днешна дата 68см), но спря да ми пука, важното е да ми е здрав, пък какъвто такъв. За килограмите също върви по-едър, утре ще го мерим на консултацията -7300 го мерих днес на нашия кантар, но на него не може да се разчита на абсолютна точностт. Но за килограмите аз съм си виновна, защото той отначало се дереше от колики, а аз все си мислех,че е гладен и тиках бибата и така за няма и месец и 10 дни качи 2 килограма.
Утре ще ни бият ваксина, та се моля да я понесе добре. Предния път беше идеално, изобщо нямаше никакъв дискомфорт.
А как са вашите бебчовци в жегата, малкия изобщо не я понася. Пускам климатик в нас в другата стая и излизаме след 5 и половина, но пак му е топло и плаче. Или ако не пусна климатика (защото пак съм болна) и плаче много



# 693
  • Мнения: 359
insane, да не ви е Хане Муум количката? Ние вече монтирахме коща като седалка в колата, а аз си джиткам с летния кош. Но сега мисля да си купя малка лятна количка за път, защото моята е много удобна, много я обичам, но като я приберем в багажника и няма място за нищо друго.  Confused

# 694
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Освен това летният няма изцяло легнало положение. Наклонът не е голям, но все пак...
Аз я слагам с наклон легнала в количката,обърната навън(не към мен).Наклонът не е никак голям,а и на Чача и е много добре-гледа ли гледа Laughing  Педито ми каза,че след 3 месец може с малък наклон та за това аз смело действам и детето опознава околния свят Wink

# 695
  • София
  • Мнения: 1 668
insane, да не ви е Хане Муум количката? Ние вече монтирахме коща като седалка в колата, а аз си джиткам с летния кош. Но сега мисля да си купя малка лятна количка за път, защото моята е много удобна, много я обичам, но като я приберем в багажника и няма място за нищо друго.  Confused

Не, mutsy 4 rider е. Може и ние скоро да минем на летния кош, той има пълно легнало, за да можем да монтираме другия в колата, защото е голяма играчка всеки път като тръгнем и постоянно трябва да го смъкваме, после пак монтираме и така

# 696
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Не знам дали се е коментирало по-назад за майчнството-не срещанах май newsm78
Вие как го получавате? На определена дата ли? Защото аз не мога да се светна какво става Rolling Eyes До 23.04. бях в болничен-този от родилното.После подадох документите за майчинство,докато ги оправят....получих майчинство на 13.06. Доста повече отколкото трябва според мен,но си го обясних,че е за месец и 10 дни,та си навързах нещата. И си мислех,че около 13.06 ще получавам майчинство.Да обаче ей сега получих съобщение,че имам преведни 158 лв от НОИ #Crazy Е това като какво да е? newsm78
При вас как стои въпроса?

# 697
  • София
  • Мнения: 1 668
Бубалина, и на мен ми преведоха по-малко. И после погледнах в сайта и видях, че пише че от 20.06 съм на работа. После питах в счетоводната тема и оттам ми отговориха, че трябва от 135 до 410 ден някакво приложение. Т.е. май се попълва някаква декларация допълнително. Аз чакам от счетоводството да се обадят

# 698
  • Мнения: 1 092
Относно майчинството - на мен болничният ми (135 дневния приключва на 1 юни). До сега болнични, заплати и т.н са ми ги превеждали в началото на месеца, но сега още нищо няма. Подала съм си декларациите, които трябва на работа и чакам пък да видим кога. Инъче за май болничният ми е изплатен. Всички около мен казват, че първият месец когато се взема майчинство има закъснение голямо и после си тръгват всеки месец както си му е реда... Чрез ПИК кода си в НОИ за момента не виждам никакво движение (не знам ще мога ли да виждам там майчинските, както болничните до сега)

# 699
  • Варна
  • Мнения: 170
На мен ми превеждат болничните обикновено първия работен вторник, но си чакам днес и не съм получила вест (смс). До 6.6 бях в болничен от педи, а за след това съм попълнила декларации за отпуск по повод майчинство. Оффф дано да ми ги преведат скоро  Embarassed

# 700
  • Мнения: 20
Днес и ние бяхме на ваксина,втория прием за коклюш и дифтерит,плака малко бебо,дано само не вдигне Т.Иначе и ние ,днес правим точно четири месеца и тежим 7,600 кг и 67 см сме дълги,ама се роди 4 кг  Simple Smile.Педито ми каза след ваксина,там където са го боцнали да му слагам едни лепенки Куул Тач се казват,за облекчение.Сложих му,да видим.И аз за килограмите не се притеснявам толкова,само да са живи и здрави бебоците

# 701
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
И аз имам проблем с това майчинство. Към 5-6 получавам смс за някаква сума ( всеки месец коренно различна) и към края на месеца пак ( за по 10-15 лв ). Направо незнам как ги пресмятат тези пари. А за детските където съм подала - ни вест ни кост. Ще ходя май да се разправям.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 170
Сега получих 90 лв да се чудя за какво и кога ще ми дадат следващите, ама здраве да е ще пия една студена вода-и без друго съм свикнала...

# 703
  • Мнения: 20
И аз не им хващам спатиите на това майчинство,всеки месец е различно,днес ми превели някакви 17 лв #Crazy,как ги изчисляват незнам newsm78

# 704
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета,

Ние с бебе Ния пак се лекуваме. Този път само зачервено гърло и стискаме палци да няма допълнителни екстри. Познайте от кого се разболя. Crazy Както и да е... не спах две нощи, за да следя температурата на каката и след това още две нощи за тази на бебето. Сега съм готова да падна възнак и да не стана два дни. ooooh!

insane, моята количка е същата, но аз се надявам точно обратното. Да мога да използвам столчето за кола по-дълго време, че ми е супер удобно да го метна и вържа в колата, а след това обратно на количката без да вадя заспали бебета от там. С каката го ползвах докато горкото дете едвам си сгъваше вече крачетата в колата. Grinning

За майчинството - всичко зависи от това кога са ви подадени документите (декларацията) и дали всичко е наред с нея. Нашето счетоводство носят документите за предходния месец около 20-25 число на следващия, т.е. ще си видя първите пари от декларацията някъде през август. Сега чакам последния болничен да ми изплатят, че беше от май и са го подали преди десетина дни. За смятането - гледате колко ви е дневната сума, виждате колко работни дни има в месеца и ги умножавате. Това, ако документа върху, който се изчислява майчинството е за целия месец, разбира се.
Женя 83, трябва да ги виждаш. Под таблицата за болничните ще ти се появи още една, която се казва "II. Заявления-декларации по чл. 50 и 51:". Моята си ми стои от предишната бременност, но ще я няма новата декларация. Rolling Eyes
Бубалина, след болничния от болницата, трябва да имаш още един и от педиатъра на детето. После чак идва декларацията. Когато започнат плащанията по декларацията ще започнеш да си получаваш парите в горе-долу едни и същи дати през месеца, в зависимост от това, кога работодателя ти внася разните му там документи в НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт