Великден на вратата чука, а Мартеничките са вече тука! - 1

  • 38 353
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Jillian благодаря!  bouquet 
Имам болничен от педито издаден на 24.04. Попълних си декларациите и от детската градина казаха,че всичко е подадено в НОИ още през м.май.През юни ми преведоха 660лв,днес 158 лв-кое за какво е,що е...нямам идея ooooh! Знам,че датата е в зависимост от това кога са внесени осигуровките в НОИ,ама дотук едно с друго не се вързват...

# 706
  • София
  • Мнения: 1 635
Амии, най-добре си погледни в сайта на НОИ. Там е описано какви плащания са направени и за кой месец. Може 158-те лева да са някаква корекция. newsm78

# 707
  • Мнения: 6
Аз също минах на седящия вариант на количката от два дена! Коша за новородено в тази жега го мъчеше детето. Първо, че почти му укъся и се изтласкваше с краката, за да си удря отгоре главата, а и има дюшече от дунапрен и всеки път като го вдигна и е вир вода гърба му. Сега количката олекна значително, е не го виждам малкия, но пък му е по-проветриво със сигурност. Ползвам изцяло легналото положение, не слагам предпазните колани през раменете, а само долните през краката. Иначе все си мисля, че при някое по-разко спиране ще изхвърчи през отворения край.

# 708
  • UK
  • Мнения: 600
Връщаме се от консултация! +650 гр и + 2 см този месец Wink /вече сме 7.050 кг и 62 см/ На мама слончето забави най-сетне растеж Wink

Биха ни 2-рия прием на ваксините! Дано ги понесе добре! Много плака Ивчо нищо не го успокояваше, докато не му бутнах цица в устата още в 14-то ДКЦ Wink)))

За ЗАХРАНВАНЕТО педи каза, че е строго индивидуално за всяко дете, и понеже Ивчо е много бял, синеок, светъл.. каза че тези дечица обикновено са по-склонни към алергии, и затова захранването задълjavascript:void(0);жително след 6-ти месец и много плавно! Та така, още 3 месеца Ивчо ще се задоволи само с цица Wink Обаче минаваме на Девин розов етикет! В Кауфланд дали има?! /че не съм виждала на много места/

за количката - мен честно казано ми се вижда рано да минавам на летния кош. Но може и да пробвам тези дни... поне на 4 месеца да бяхме....  Confused

И последно... днес пропускаме разходка, за да не го излагам в тези жеги и да не вдигне Т /заради ваксините/.

# 709
  • Мнения: 92
Здравейте маменца newsm03
Аз се отбивам набързо да ви почерпя, че днес станах леля. Сестра ми роди момиченце. Като ми се обади чак се разплаках от вълнение, все едно аз съм родила.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 170
Честито, да е живо и здраво малкото ангелче Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 1 635
Честито, I.T.! Да е живо и здраво детенцето!

# 712
  • София
  • Мнения: 117
ихааа бебе Party
Честито I.T. - да е живо и здраво и да е палаво с леля си:)

# 713
  • UK
  • Мнения: 600
Честитооо, I.T.   bouquet Да е жива и здрава малката принцеса! Голяма и щастлива да порастне!

# 714
  • Мнения: 21
Честито I T! Май при теб се заформя страхотна банда братовчедки на почти еднаква възраст! Това е чудесно, дано живеете близо, за да отраснат заедно. Моите хай-хубави спомени са от ваканциите с братовчедките ми!

  bouquet

# 715
  • Мнения: 5
ЧЕСТИТО! ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЕТО И ТЯ И ВИЕ! Hug Two Hearts Tada Tada

# 716
  • Мнения: 772
Бубалина,Jillian,понеже видях,че говорите за сайта на нои,аз също уж си проверявам там,но абсолютно нищо не разбирам,пише разни суми,но кога ще се изплатят незнам.Аз тази дни имам преведени някакви 26 лв. Laughing

# 717
  • Мнения: 6
Аз нямам такива дребни суми и разпокъсани... до сега все целите болнични са изплащани, а там където се прави справката се вижда входящия номер на болничния в НОИ и сумата как ти се е образувала за конкретния документ - ако е в два месеца болничния ти изписват върху какви суми се е изчислявала вноската и за колко работни дни. Също дали се обработва документа или вече е изплатен. Иначе сайта йм е малко дървен и много пароли-малко инфо ама айде ... пак е нещо!

# 718
  • Мнения: 19
Привет, не съм писала отдавна, май беше някъде в началото на темата, но с две деца в къщи само прочитам набързо, а и с този фейсбук ...
И ние минахме консултацията на 3 месеца, вече сме 7 кг. и 62 см., сложиха ни и първите двойни ваксини, освен леко повишение на температурата през нощта, нямаме други оплаквания.
За летния кош още не бързам, "зимния" ми е доста голям и много му се радвам, че с баткото не случих на количка и побързах да го сложа в летния вариант.
Аз ще захранвам след шестия месец, ние и без това сме на АМ, та още от сега не ми се мисли за пюрета, но мисля сама да си приготвям, поне тези, които мога.
След две седмици стягаме багажа за морето, дано на бебе му понесе добре. Избрахме си място, където ще сме на хладно в горичка, когато не сме на плажа.

plams12 проверявай в раздел "изплатени суми" там пише за кой месец, за колко дни и по колко на ден ти плащат, а също и датата, на която са преведени или ще бъдат преведени парите.
I T честито и от мен, да е жива и здрава малката, няма по-хубава новина от тази за появило се бебе:))
Хубаво лято на всички, приятни разходки и много нови усмивки от беззъбите муцунки(а някои може и да имат вече зъбче)
В следващата тема ще гледам да се разпиша повече от два пъти, но пък си чета всичко най-редовно.

# 719
  • София
  • Мнения: 117
Мислех,че са малки и нищо не разбират и не искат нищо повече от ядене и спане.
Преди малко бяхме на разходка на обичайното място двора на НСА.Има май Европейско по странен спорт...като петобой-плуване,яздене на кон,тичане...дрън-дрън...та в НСА има КОНЕ и прескачат препятствия.Конете са огромни и се забелязват отдалече и Марио като фиксира един...като замрънка....само там иска да седим.Да гледа коня:)Имаше много коне,но не...Марио си избра един и това е-няма мърдане.С 300 зора го отделих,с много занимавка,вода,биба,муцунки от моя страна...Малки а всичко разбират и знаят вече какво искат.Сега ще избягвам конете,че състезанията ще продължат няколко дни:)

Общи условия

Активация на акаунт