Изплащат ли се със задна дата детски добавки на дете с ТЕЛК ?

  • 137 478
  • 344
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 776
Там където ви е издадено решението .Докато все още не е заверено решението трябва да го наравите.

# 76
  • Мнения: 12
Благодаря Ви момичета  Simple Smile Моля Ви,погледнете този документ!Това е първия такъв издаден на детето.Въпроса ми е може ли да се счита,че оттогава детето е с проблем !Защото след това се започна едно ходене по мъките,ресурсен център,психиатри и всичко,което Ви идва на ум.

http://img.imghosting.biz/156/2781e56a8ea736f3c5cad83b6e9bc176.jpg

Благодаря Ви !!!

# 77
  • Мнения: 741
На бележката се описва диагнозата. А тази диагноза би трябвало да е поставена от специалист чрез епикриза.
Ако пазите тази епикриза, можете да докажете датата, от която се води заболяването.

# 78
  • Мнения: 12
Благодаря Бунтар !

# 79
  • Мнения: 12
Здравейте отново !!!Подадох документите при социалните на 25 юли,деня в който ми сложиха правоъгален печат на телковото решение.Искам да Ви попитам кога ще ми бъдат изплатени сумите.Дали този месец или се чака повече.Благодаря Ви !!!

# 80
  • Мнения: 776
  Мисля, че следващия месец ще ви изплатят сумата. Поне ние не чакахме много.

# 81
  • Мнения: 311
Здравейте,искам да ви попитам подадох документи през месец март за преосвидетелстване на детето ми,получих писмо едва днес а датата за явяване е на 14.09,2012,ако ни дадат процент ще ни изплатят ли пари със задна дата.Благодаря ви предварително  Hug

# 82
  • Мнения: 1 299
julieta23, да ще ви ги изплатят,стига да вземете процент.

# 83
  • Мнения: 137
Здравейте, мами може би малко не на място но искам да попитам ако можете да ми помогнете, дъщеря ми е с епилепсия с гранд мол припадъци, и от соц. грижи ме посъветваха да я заведа на телк има припадъци по 3-4 в месеца има ли смисъл да я водя като не са прекалено  чести и достатъчни ли са документите с които ни поставиха диагнозата а именно амбулаторен лист, тъй като не сме лежали в болница когато ни поставиха диагнозата и ни дадоха лечението просто ни направиха амбулаторен лист, еег  дадоха ни протокола и това е. А два месеца по рано лежахме при доц. Литвиненко от където ни изписаха без диагноза в епикризата пише неуточнени гърчове и когато тя повтори кризата направо ни назначиха лечение. Моля ако някой е на ясно каква е процедурата и как да действаме ще ви бъда много благодарна Simple Smile

# 84
  • Мнения: 741
Не съм наясно с конкретното заболяване, но си изисквайте епикризи. Длъжни са да ви издадат, независимо каква е степента на заболяването, важното е, че е го има.

# 85
  • Мнения: 137
Те издават епикризи само когато детето е лежало в болница но ние не сме лежали  поставиха ни диагнозата изписаха ни лечение и ми казаха че се остава в болница само когато състоянието е много тежко и че по принцип процедурата е такава Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 299
Приготви си документите с които разполагаш , говори с личния си лекар да ти направи етапна епикриза и си подай документите в ТЕЛК, епилепсията подлежи на освидетелстване, но колко процента са преценяват според състоянието.Дано да се включат майки с деца с такова заболяване за повече подробности.

# 87
  • Мнения: 137
Утре ще отида да говоря с личната дано да не откаже, че с нея имаме винаги големи проблеми когато ми се наложи да искам каквото и да е Simple Smile

# 88
  • Мнения: 776
Здравей derisa, моят син е с такава диагноза но тъй като при нас пристъпите са много рядко по един-два годишно процентите ни са 40% което означава че нямаме право на нищо.НО епикриза ще ви трябва за комисията пред телк.След като сте лежали в болница с лекувак лекар доктор Летвиненко мисля че е трябвало да ви издаде епикриза.На нас ни бе издадена такава преди години когато лежахме в Педиатриата.Понеже сме сменили много детски невролози имаме етапни епикризи от всеки един .ЕЕГ също ако са направени на детето или скенер също се представят.Консултация с детски психолог също-поне нас ни изпращат при всеки нов телк.

# 89
  • Мнения: 137
Ние имаме епикриза от Литвиненко но там диагнозата все още не е съвсем ясно окончателната диагноза е че при повторни гърчове ще се започне лечение а след това като получихме следващите пристъпи директно ни издадоха амбулаторен лист с диагноза и протокол за лечението и нямаме епикриза ако може личната да ни издаде етапна епикриза ако не от невролог ли да я търся, ние сме диспансеризирани в токуда но там е много сложно всичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт