Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 7

  • 94 806
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 772
МОже ли да ми дадете сайта на магазинчето до Душото Praynig

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 789
МОже ли да ми дадете сайта на магазинчето до Душото Praynig

Разбира се, заповявай Simple Smile

http://freshaktiv.eu/

# 662
  • Мнения: 19
Сега пуснах цветно с Персил и синия Софтлан. Много ми харесва миризмата, консистенцията и наситения мастилено син цвят. Сега се чудя като изпере да простирам или да пусна сушилня. После ще споделя впечатления.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Да потвърдя и аз за много хубавата ароматна комбинация на Омо и сива Семана. Благодаря на този, който я сподели   bouquet

# 664
  • София
  • Мнения: 3 877
Кой Ленор имаш в предвид, масовия по магазините, или паралелен внос? Иначе аз сега си взех син Софтлан, но още не съм го пробвала. Бях се наточила на Коколино във всичките му разновидности (Кушелвайх, Юмуш, Кажолин и т.н.), но ароматите му ми се сториха меко казано отвратителни.

Паралелния внос.
Коколино - аз съм фен на жълтото, но на Coccolino, не Kuschelweich. Защото пробвах и двата варианта, второто мирише по-различно. Но като качество на омекотяване - Ленор е №1, поне за мен.

# 665
  • София
  • Мнения: 3 877
Някой знае ли в София да има индивидуална обществена пералня? Искам да си изпера шалтето на спалнята, но с мой препарат, защото е цветно (тъмнокафяво). Миналата година го давах на химическо и там го праха, но избеля, макар че 3 пъти ги предупредих, че искам цвета да се запази и ако не са сигурни, да не го давам. Нямало проблем. Да, ама не.
Бих го изпрала в моята пералня, но ме е страх да не я счупя, то си е капитониран памук 2,40х2,20 м...

# 666
  • Мнения: 15 379
РРР, има обществени перални.
Но аз лично бих измерила теглото на шалтето и ако е ок за капацитета на пералнята, бих го пуснала в нея, ако се побира и в барабана.
Аз пера олекотена завивка със същите размери, пералнята ми е с капацитет 5.5 кг. и досега е оцеляла.

# 667
  • София
  • Мнения: 3 877
Благодаря ти, Чери! Simple Smile
Моята е с капацитет 6 кг, хм, може и да рискувам...въпросът е къде да го претегля туй шалте...

# 668
  • Мнения: 5 989
Претегли себе си с него в ръце и после без него на битово кантарче.

# 669
  • Мнения: X
РРР нищо няма да и има на пералнята, не бой се, само не слагай много прах, за да не се запени много.  Забелязала съм че пердета и олекотени завивки много се пенят, не знам защо. Аз съм прала неколкократно в пералнята (стандартна 5кг)  и огромен космат тежък китеник естествена вълна, изпира се без никакви грижи.
Не вярвам една завивка да е повече от 3кг, те са от порядъка на 500г на квадратен метър.
Тия в обществените перални използват някакви химикали  Sick Много съм любопитна обаче какви омекотители им слагат??? Кърпите в добрите хотели ги перат по хиляди пъти в огромни перални с химикали и са безумно меки. Сигурна съм че омекотителите им не са по 5-6лв литъра като нашите, а по-евтини. Такова бих си купила...

# 670
  • Мнения: 1 772
МОже ли да ми дадете сайта на магазинчето до Душото Praynig

Разбира се, заповявай Simple Smile

http://freshaktiv.eu/


  bouquet

# 671
  • Мнения: 2 063
Да потвърдя и аз за много хубавата ароматна комбинация на Омо и сива Семана. Благодаря на този, който я сподели   bouquet
Сивата семана за мен омекотява по-добре и от ленора. Но 2-3 месеца не съм я мяркала и купувам син ленор.
РРР, същият размер шалте пера в пералня за 5 кг. Събирам го едва едва, но се изпира добре с течен препарат за цветно на 60 гр.

# 672
  • Мнения: 5 209
Много съм любопитна обаче какви омекотители им слагат??? Кърпите в добрите хотели ги перат по хиляди пъти в огромни перални с химикали и са безумно меки. Сигурна съм че омекотителите им не са по 5-6лв литъра като нашите, а по-евтини. Такова бих си купила...
Сушат ги в сушилня, затова са така.

# 673
  • Мнения: 15 379
Преди много години бях пробвала прах Досия (май така се пише). Не съм имала особени забележки. Имаше едно прасенце касичка и жълтици на опаковката.
Днес видях голям чувал, 100 пранета за 30-тина лева. Цената е добра. Но дали си заслужава?
Нямаше по-малка опаковка, а не ми се хвърлят пари на вятъра, ако е безмислено.
Гес, моля за мнение.

# 674
  • Мнения: 803
Чери,
по-добре недей Laughing
Досия е трета класа прах. Произведен е наистина от голяма фирма - Рекит-Бенкизер, но те не са силни в това Mr. Green Най-свестният им прах е Ава в Италия. Втора класа е Ланца. Досия преди години се внасяше официално и бе най-евтиния на пазара, но не намери клиенти и го спряха. Качество беше, че имаше три разновидности - универсален, за цветно и за ръчно пране. Тогава нямаше много прахове и люта конкуренция, но не се хареса. Произвеждаше се в Полша. Преди него неофициално от Полша идваха други на Бенкизер - единия бе Торнадо, който бе супер, другия - полска Ланца. Това, което си видяла е неофициален внос и за качеството даже е скъп.
Гес ще ме допълни, предполагам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт