Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 7

  • 94 777
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 523
Преди много години бях пробвала прах Досия (май така се пише). Не съм имала особени забележки. Имаше едно прасенце касичка и жълтици на опаковката.
Днес видях голям чувал, 100 пранета за 30-тина лева. Цената е добра. Но дали си заслужава?
Нямаше по-малка опаковка, а не ми се хвърлят пари на вятъра, ако е безмислено.
Гес, моля за мнение.

Тоя прах единствено съм запомнила като такъв с ужасно качество, като споменът ми е отпреди 15-20 години сигурно.

# 676
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Моля за съвет от компетентните лица... Simple Smile

Персил за тъмни и черни дрехи може ли да се използва и за цветни и ако не,защо?
Ето за  това питам:

Да побутна,ако някой все пак отговори... newsm78

# 677
  • Мнения: X
devi4ca запази си го за тъмни ако ти върши работа и си вземи един препарат и за по-светлите, къде е проблема, +/= няколко лева, не би трябвало да ги мислиш, все твоите дрехи си переш, нали  Peace
хора, персила с мега перлите извънредно мн. ме кефи, много благодаря че го препоръчахте  Hug все по-малко слагам и все по-добре пере  Laughing вие по колко мл слагате на 1 нормално пране? И откъде го купувате най-евтино?

# 678
  • Мнения: 329
Да потвърдя и аз за много хубавата ароматна комбинация на Омо и сива Семана. Благодаря на този, който я сподели   bouquet

 bowuu  Whistling Laughing

Сивата семана за мен омекотява по-добре и от ленора. Но 2-3 месеца не съм я мяркала и купувам син ленор.

Сива Semana има навсякъде. Не съм забелязал да липсва. В момента вкъщи ползваме едно синьо Cocolino, от супермаркет е купено, но си пише, че е произведено в Италия, има си етикетче с превод и т.н. Супер е и също много добре си пасва с Омото. Шалтета и завивки жена ми винаги пуска в пералнята. Побират се и се изпират идеално.

# 679
  • Мнения: 419
Идвам в темата с въпрос и молба за съвет. Пуснах пералнята с детски бели дрехи и едно боди с розовочервени точки. Заради това боди сложих цветоулавящи кърпички, прахът за пране е Апта адванс и на програма за цветно пране. Дрехите станаха с един едва забележим розов оттенък, искам да го махна. Въпросът ми е как да го направя, защото почти нищо не е било с чисто бял цвят - или леко екрю или слонова кост или бяло с леко жълтеникаво. Притеснението ми е като сложа препарат за избелване да не избели и първоначалния оттенък. А ако изпера без препарат за избелване и  се надявам да падне розовото от само себе си, да не би да не стане и боята да се фиксира необратимо както става с петната? Към момента разполагам с Апта против петна и сапун за петна Капус. Може ли някое от тези неща да ми свърши работа, ако не какво да купя?

# 680
  • Мнения: 176
Идвам в темата с въпрос и молба за съвет. Пуснах пералнята с детски бели дрехи и едно боди с розовочервени точки. Заради това боди сложих цветоулавящи кърпички, прахът за пране е Апта адванс и на програма за цветно пране. Дрехите станаха с един едва забележим розов оттенък, искам да го махна. Въпросът ми е как да го направя, защото почти нищо не е било с чисто бял цвят - или леко екрю или слонова кост или бяло с леко жълтеникаво. Притеснението ми е като сложа препарат за избелване да не избели и първоначалния оттенък. А ако изпера без препарат за избелване и  се надявам да падне розовото от само себе си, да не би да не стане и боята да се фиксира необратимо както става с петната? Към момента разполагам с Апта против петна и сапун за петна Капус. Може ли някое от тези неща да ми свърши работа, ако не какво да купя?


купи Ентфербер. Има го в Кауфланд, Пикадили.
 

# 681
  • Мнения: 419
Благодаря   bouquet.

# 682
  • Мнения: 5 960
Чери,
по-добре недей Laughing
Досия е трета класа прах. Произведен е наистина от голяма фирма - Рекит-Бенкизер, но те не са силни в това Mr. Green Най-свестният им прах е Ава в Италия. Втора класа е Ланца. Досия преди години се внасяше официално и бе най-евтиния на пазара, но не намери клиенти и го спряха. Качество беше, че имаше три разновидности - универсален, за цветно и за ръчно пране. Тогава нямаше много прахове и люта конкуренция, но не се хареса. Произвеждаше се в Полша. Преди него неофициално от Полша идваха други на Бенкизер - единия бе Торнадо, който бе супер, другия - полска Ланца. Това, което си видяла е неофициален внос и за качеството даже е скъп.
Гес ще ме допълни, предполагам  bouquet

Имам някакъв стар-стар смътен спомен,че и Ава имаше на нашия пазар /то и сега може да го има в определени магазини/ и беше,като че ли,в плътни платнени торбички.С много добро качество,но тогава изборът беше беден,та не е имало място за голямо сравнение. Бъркам ли,Дедо?

# 683
  • Мнения: 419
Взех го този обезцветител. Обаче на опаковката пише за да проверя да не обезцвети оригиналния цвят да изрежа едно парченце от дрехата и да проверя какво ще стане. Но аз нямам и милиметър от подгъвите за изрязване. Затова се чудя практиката какво показва, обезцветява ли и оригиналния цвят? И друго се чудя, пише да добавя праха в пералнята по-късно, но аз си мисля, че като пусна пералнята, още от начало си изсипва праха, мисля си да не би като го добавя по-късно така да си остане и дрехите да се въртят без препарат? Другият вариант е на ръка, като чета как се употребява на ръка, малко хамалогия ми се вижда, че с чиния да затискам за 24 часа, но ако това е по-добрият начин така ще направя. Обаче ако е на ръка, трябва ли да ползвам ръкавици за да си пазя ръцете и има ли значение, че ръкавиците ми са цветни?

# 684
  • Мнения: 329
Сипваш първоначално праха за пране, изчакваш пералнята да го "дръпне" и чак тогава добавяш обезцветяващия прах. Както пише в упътването, недей да правиш експерименти. Пералнята не сипва еднократно вода, а 4-5 пъти през определени интервали докато намокри съвсем дрехите вътре. Като пуска допълнително вода, би следвало по този начин да "вземе" и обезцветяващия прах. Само че прахчето като количество е доста и не вярвам пералнята да успее да го дръпне цялото. Трябва и да долееш вода вътре в самото отделение. Така пише и в упътването. Бях боядисал веднъж един бял суитчър от една червена кухненска кърпа за ръце. Оправих го точно с такъв прах. В инструкциите мисля, че пишеше да се добавят около 2 л топла вода на ръка. Съветвам те да направиш точно така - добави го след като пералнята вземе праха за пране, изчакай да пусне вода няколко пъти и след това досипи с някакъв съд директно в отделението гореща вода, докато отмие праха напълно. Той ще си слезе надолу с водата към дрехите.

# 685
  • Мнения: 176
Взех го този обезцветител. Обаче на опаковката пише за да проверя да не обезцвети оригиналния цвят да изрежа едно парченце от дрехата и да проверя какво ще стане. Но аз нямам и милиметър от подгъвите за изрязване. Затова се чудя практиката какво показва, обезцветява ли и оригиналния цвят? И друго се чудя, пише да добавя праха в пералнята по-късно, но аз си мисля, че като пусна пералнята, още от начало си изсипва праха, мисля си да не би като го добавя по-късно така да си остане и дрехите да се въртят без препарат? Другият вариант е на ръка, като чета как се употребява на ръка, малко хамалогия ми се вижда, че с чиния да затискам за 24 часа, но ако това е по-добрият начин така ще направя. Обаче ако е на ръка, трябва ли да ползвам ръкавици за да си пазя ръцете и има ли значение, че ръкавиците ми са цветни?

аз съм го ползвала само на ръка. С латексови ръкавици.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 328
Затова се чудя практиката какво показва, обезцветява ли и оригиналния цвят?
Вчерашната ми практика точно това показа  Embarassed Розовото и лилавото стана бледожълто, оранжевото - също. Някои петънца, които исках да премахна, останаха. Връщам се на изпробвания от мен начин за премахване на подобно оцветяване - да пусна още веднъж същите дрехи, които са се боядисали (естествено - без дрехата с агресивния цвят), да се изперат отново, пак с прах за пране и омекотител.

# 687
  • Мнения: 419
А защо с омекотител? Има ли кърпички за премахване на оцветяване или са само тези, които предварително се слагат? Аз и за Вениш мислих, но явно е рисковано с тези препарати.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 328
А защо с омекотител? Има ли кърпички за премахване на оцветяване или са само тези, които предварително се слагат? Аз и за Вениш мислих, но явно е рисковано с тези препарати.
С омекотител - защото когато пера, принципно ползвам омекотител.
Кърпичките са цветоулавящи (от тези, които предварително се слагат; не знам да има други, с ефект, подобен на въпросния обезцветител), бях сложила две такива, въпреки това имах оцветяване (предполагам, е е въпрос на материи - плетена синя бебешка жилетка пусна цвета си върху по-светли, пак бебешки дрешки). Вениш-ът не би създал подобен проблем, но нямам идея доколко би бил ефикасен. Аз лично не съм пробвала да премахвам подобни оцветявания с него.

# 689
  • Мнения: 15 379
Дедо, няма тогава Laughing Hug. Запасих се доволно с австрийски Ариел и пера като луда с него. Че тоз чувал, щеше да ми дойде в повече. Ама се подлъгах по хубавата опаковка, а наистина пазя нелоши спомени от преди години.

Общи условия

Активация на акаунт