Различен вкус на кърмата на двете гърди?

  • 2 033
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
Здравейте,кърмя вече 11 м., като винаги съм редувала двете гърди.От няколко месеца в дясната гърда нямаше достатъчно мляко и дохранвах от лявата.От 2 месеца насам ,малката най-много 1 път в седмицата суче от дясната-просто категорично отказва.Аз изцеждам на ръка,макар че може да се каже че няма почти нищо.Днес незнам какво ме накара да пробвам вкуса и установих ,че от тази която суче,кърмата е със сладникъв вкус ,а от другата кърмата киселее.Възможно ли е това?
И друго-едната гърда е по-голяма от другата-дали като спра кърменето ще станат еднакви?

# 1
  • Мнения: 9 494
Rolling EyesХм..не знам защо така ти се е сторило..еднократно ли е? Пробвай пак тези дни Peace
Няма как да се вкисне кърмата в гърдите ти Peace
Ако не се евакуира, било то чрез сукане или цедене, просто се резорбира..
За големината-не се тревожи, ще се нормализират постепенно Peace

# 2
  • Мнения: 5
Струва ми се странно вкуса да е различен.

# 3
  • Мнения: 348
Тази сутрин пак пробвах-различен е  newsm78  #Crazy

# 4
  • Мнения: 1 350
пробвате ли да изцеждате през деня и нощем дясната гърда 5-6 пъти поне  Rolling Eyes
нищо, че не суче детето. има майки, които кърмят само от едната гърда по различни причини, дано и при Вас не се наложи такова кърмене.
по принцип вкуса на кърмата се влияе от това какво е яла майката, но едва ли се различава осезаемо от едната и другата гърда, дори и да се прдлага по една гърда на хранене.
Та съветът ми е, ако мога да помогна, след като накърмите от лявата гърда да доизцедите дясната, дори и много малко да има, колкото и да Ви е неприятно например. За да можете да стимулирате по някакъв начин лактацията, поне да върнете млякото в гърдата, оттам мисля, че и проблемът с несученето може да се реши Wink
успех и пишете как вървят нещата.

# 5
  • Мнения: 11 231
Няма никакъв проблем да се кърми от една гърда, особено толкова голямо дете, за което млякото вече не е основна храна.
Единственият негатив е, че гърдите ще изглеждат различно - лактиращата по-голяма (както и сама си забелязала), но след края на кърменето постепенно ще се изравнят.
Обикновено човек не опитва кърмата си Simple Smile, но вкусът не е невероятно да е различен, предвид че в неизползваната гърда е започнала инволюция на жлезата и вече не произвежда активно мляко. Почти всяко дете в определен период от кърменето показва предпочитания към едната гърда - обикновено тази, която му е по-удобна, но при някои е по-слабо изразено, при други повече и някои от тях може да я откажат напълно.

# 6
  • Мнения: 348
Е аз я пробвах  Mr. Green  ,Сега сериозно-понеже малката се дърпа и прави ужасни физиономий от едната гърда,затова реших да пробвам вкуса-понеже първият път като направи подобно нещо и не искаше много да суче ,съвпадна с периода на МЦ, и тогава четох ,че е възможно да се промени вкуса за няколко дни.И някак си ми щукна да пробвам вкуса.  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 350
то е ясно, че си близнала с език, където са повечето рецептори, а не си глътнала Wink
аз си спомням, че едва третия месец близнах изцедена на дланта ми кърма, за да видя защо й е толкова вкусно на малката. едвам се престраших наистина, но не съм отпивала, някак ми е противоестествено.
надявам се проблемът при Вас да се реши.

# 8
  • Мнения: 9 494
то е ясно, че си близнала с език, където са повечето рецептори, а не си глътнала Wink
аз си спомням, че едва третия месец близнах изцедена на дланта ми кърма, за да видя защо й е толкова вкусно на малката. едвам се престраших наистина, но не съм отпивала, някак ми е противоестествено.
надявам се проблемът при Вас да се реши.


Обикновено човек не опитва кърмата си Simple Smile.

Аз съм пила, собствена, изцедена Mr. Green Е, не всеки ден с кафето hahaha
Странно  Thinking-пием с охота мляко за телета, а за собственото си сме скептици и не го намираме за "нормално".
Не се заяждам-просто е странен факт Joy

# 9
  • Мнения: 11 231
Ами то кърмата е нормална за децата ни, не за нас  Sunglasses
Иначе аз и "телешко" не пия, ама това друга тема.

Май я опитвах веднъж в началото... ама не ми направи особено впечатления на вкус като че ли...

Общи условия

Активация на акаунт