Базедова болест - тема 2

  • 77 754
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Здравейте, никак не ми се искаше, но се включвам в темата...

Първо да кажа на Смехорана, че ниският TSH не е проблем за забременяваме и нормална бременност, така че действайте Simple Smile По-скоро пречи, ако имаш прекалено високо FT4, това точно д-р Начев ми го беше казал.

Имам един въпрос към вас - аз лекувам болестта и вече хормоните ми са в норма, но напоследък забелязах, че едното ми око е по-изпъкнало от другото. Разбрах, че това е екзофталм и е обичайно. Ходих при двама лекари в Токуда и те ми казват, че лечение за това няма, не знаят дали ще се оправи, а в нета намерих доста информация за лечение и корекция. Моля ви, кажете ми при кой лекар да отида, защото тук е толкова трудно да попаднеш на читав специалист. Разбрах, че има лечение с кортикостероиди и по принцип не си правя експерименти, но се чувствам толкова ужасно, че си взех едни капки Фларекс. Също четох,  че лечението е много продължително и ефект може и да няма... изобщо, който има повече опит с това, ще ми даде ли повече информация при кой лекар как се лекува, как се е повлиял и за колко време? Благодаря ви предварително!
sega kolko ti e tsh na4ev na kakvo mnenie e???

# 31
  • Мнения: 4 737
С ТСХ 0,005 е много рисковано. Това не е ниско ТСХ, а е нулево ТСХ. Ако е близко до долната граница, или се поддържа умишлено ниско при Хашимото е друг въпрос, но в случая не е. При евентуална бременност може да стане и 000,0, а не е добре да се забременява при нужда от лечение с голяма доза тирозол.
Самият резултат предполага и ФТ4 извън норма. Цяло чудо би било ако е в норма при резултат на ТСХ 0,005.
Смехорана, явно е, че имаш рецидив на заболяването предизвикан от аборта. Консултирай се първо с доктор.

ЗМ, жалко, че пак се разписваш в темата.
Относно екзофталм съм чувала, че е добре да се консултираш с очен специалист. Мисля, че ендокринолозите препращат в тази насока, но за София ако могат да препоръчат момичетата специалист или да споделят тях как са ги лекували!

Според д-р Начев тези ст-сти на ТСХ не са проблем нито за забременяване, нито за износване на една бременност независимо дали тя е естествена или от инвитро! Но аз тогава не го послушах и си чаках цяяяла година да се вдигне ТСХ ... По принцип когато се забременее с тези ст-сти на ТСХ (0,005)се приема Пропицил по схема, а не Тирозол, т.к 1 било по-пречистен това ми го заявиха и
д-р Начев и д-р Катя Тодорова и Олга Сарджева Peace

# 32
  • Мнения: 70
Здравейте,до сега пишех по малко в темата за Хашимото...но от днес съм и тук.Вчера си пуснах хормони ТСХ е 0.07 (0.27-4.2), ФТ3 е 7.13 (3.1-6.80) и ФТ4 е 23.68 (12-22).Днес Начев ми изписа Метизол 2 по 2 хапчета за 2 седмици и после 2 по 1 .Като чета на вас ви изписват и бета блокери,а на мен при оплакване от стягане в областта на гърдите и сърцебиене нищо такова не ми изписа..Другия ми въпрос е..кога започнаха да се появяват при вас страничните реакции от Метизола newsm78...страх ме е да по започна като ви четох Cry

# 33
  • Мнения: 4 737
Здравейте,до сега пишех по малко в темата за Хашимото...но от днес съм и тук.Вчера си пуснах хормони ТСХ е 0.07 (0.27-4.2), ФТ3 е 7.13 (3.1-6.80) и ФТ4 е 23.68 (12-22).Днес Начев ми изписа Метизол 2 по 2 хапчета за 2 седмици и после 2 по 1 .Като чета на вас ви изписват и бета блокери,а на мен при оплакване от стягане в областта на гърдите и сърцебиене нищо такова не ми изписа..Другия ми въпрос е..кога започнаха да се появяват при вас страничните реакции от Метизола newsm78...страх ме е да по започна като ви четох Cry
Аз от година и нещо си съм на Тирозол, но до ден днешен, нямам нито един от обявените по листовката странични ефекти .. не ги чети, а започвай лечението Peace. Изгони лошите мисли и само спокойствие и силна храна. Слагай розовите очила и си ти!  bouquet Hug

# 34
  • Мнения: 70
Благодаря за куража,desdemona Hug Другото,което ме притеснява е напълняването...много ли качихте Sad..идва лято ,мислех за море...а сега нови кг,като че ли мойте не ми стигаха...А...и с тази болест може ли на море..че в момента у нас ровим нета за квартири по морето-ако е противопоказно-да не се набутваме с предплащане  Thinking

# 35
  • Мнения: 4 737
Благодаря за куража,desdemona Hug Другото,което ме притеснява е напълняването...много ли качихте Sad..идва лято ,мислех за море...а сега нови кг,като че ли мойте не ми стигаха...А...и с тази болест може ли на море..че в момента у нас ровим нета за квартири по морето-ако е противопоказно-да не се набутваме с предплащане  Thinking

Не, аз лично не качих нито грам, даже доколкото и четох инфо из нета, при Базеда хубавото е, че се слабее Mr. Green а не пълнее, е все пак има и ограничения в количеството и вида на храната и от моя страна Wink
Иначе по въпроса за морето ... не съм мн компетентна, но понеже живея покрай него не се лиших от него, напротив имам над 20 бани баш в разгара на сезона и не ми се отрази никак зле Simple Smile) Обаче спазвах това за плаж на сянка и в часовете след 14.30 Simple Smile))

# 36
  • Мнения: 70
desdemona    bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 129
Pipi81, благодаря ти!  Hug

Парадоксалното при мен е, че хормоните ми след ударно лечение за пръв път са в норма и двата. ФТ4 е към горната граница, а ТСХ - близо до долната, но наистина досега съм успявала да вкарам в норма само ФТ4, ТСХ беше почти нула. И тъкмо се зарадвах и буквално преди една седмица забелязах проблема с очите, който ме срина и умирам от притеснение сега. В момента се консултирам с един ендокринолог в чужбина, чакам тези дни да ми пише, но ако не ми отговори, ще отида при Начев, най-малкото трябва да ми кажат с какви дози да продължа лечението (аз съм на Пропицил). Извинете ме за дългия пост и бързо оздравяване на всички!

# 38
  • Мнения: 13
Pipi81, благодаря ти!  Hug

Парадоксалното при мен е, че хормоните ми след ударно лечение за пръв път са в норма и двата. ФТ4 е към горната граница, а ТСХ - близо до долната, но наистина досега съм успявала да вкарам в норма само ФТ4, ТСХ беше почти нула. И тъкмо се зарадвах и буквално преди една седмица забелязах проблема с очите, който ме срина и умирам от притеснение сега. В момента се консултирам с един ендокринолог в чужбина, чакам тези дни да ми пише, но ако не ми отговори, ще отида при Начев, най-малкото трябва да ми кажат с какви дози да продължа лечението (аз съм на Пропицил). Извинете ме за дългия пост и бързо оздравяване на всички!
trqbva da vzeme6 merki i to po skoro da ne stane po zle pi6i kakvo sa ti kazali i uspeh Grinning

# 39
  • Мнения: 129
А може ли това с очите да става по-зле, при положение, че хормоните ми са в норма?
Сега четох, че трябва да се внимава с тренировките, а аз напоследък доста тичам и май ще трябва да забавя темпото...

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 22:21 от 3M

# 40
  • Мнения: 13
А може ли това с очите да става по-зле, при положение, че хормоните ми са в норма?
Сега четох, четрябва да се внимава с тренировките, а аз напоследък доста тичам и май ще трябва да забавя темпото...

4etoh nqkade 4e kogato si v remisiq moje da se poqvi ekzolftalm no ne vijdam logika bi trqbvalo kogato tsh si e v granica da nqma problem s o4ite ne e lo6o naistina da zabavi6 tempoto za6toto taka si prenatovarva6 i o4ite ot koga ne pie6 hap4eta???kogato az polu4ih ekzolftalm tsh mi e bilo 0,21 a ft4 30,7

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 14:15 от pipi81

# 41
  • Мнения: 11 781
С ТСХ 0,005 е много рисковано. Това не е ниско ТСХ, а е нулево ТСХ. Ако е близко до долната граница, или се поддържа умишлено ниско при Хашимото е друг въпрос, но в случая не е. При евентуална бременност може да стане и 000,0, а не е добре да се забременява при нужда от лечение с голяма доза тирозол.
Самият резултат предполага и ФТ4 извън норма. Цяло чудо би било ако е в норма при резултат на ТСХ 0,005.
Смехорана, явно е, че имаш рецидив на заболяването предизвикан от аборта. Консултирай се първо с доктор.

ЗМ, жалко, че пак се разписваш в темата.
Относно екзофталм съм чувала, че е добре да се консултираш с очен специалист. Мисля, че ендокринолозите препращат в тази насока, но за София ако могат да препоръчат момичетата специалист или да споделят тях как са ги лекували!

Според д-р Начев тези ст-сти на ТСХ не са проблем нито за забременяване, нито за износване на една бременност независимо дали тя е естествена или от инвитро! Но аз тогава не го послушах и си чаках цяяяла година да се вдигне ТСХ ... По принцип когато се забременее с тези ст-сти на ТСХ (0,005)се приема Пропицил по схема, а не Тирозол, т.к 1 било по-пречистен това ми го заявиха и
д-р Начев и д-р Катя Тодорова и Олга Сарджева Peace
Дездемона, не споря! Вероятно си права, щом го потвърждават 3-ма доктори.
Аз споменах само това, което знам и са казали на мен ( с такива стойности е нежелателно да се опитва).
 Hug
И, не знаех за Тирозола и Пропицила. Бяха ми казали за Тирозола, че е най нов и най-пречистен и е новата надежда за лечение на Базедова болест, но не знаех, че при евентуална бременност предписват Пропицил, защото именно той е по-пречистен.
А! Тази статия я бях чела, но не бях обърнала внимание за пропицила (за това което ти каза), но наистина явно не се поддържа от всички ендокринолози.
http://medicine-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=634

Последна редакция: сб, 21 апр 2012, 22:16 от Merelenda

# 42
  • Мнения: 129
Pipi81, а сега как са при теб очите, оправиха ли се? С какво си ги лекувала?

Аз продължавам да пия Пропицил, но намаляме дозата и ще следя хормоните.

# 43
  • Мнения: 29
По повод екзофталма мога да напиша труд Grinning,но за съжаление лекарите не са на ясно за какво иде реч.Преди 3 години се чуствах толкова отчаяна и обезверена,че ми идваше да се гръмна.Честно казано не искам да си спомням за този кошмар.Кортикостериоиди....да,но само ако възпалението е в активна фаза,което се се установява с КТ на орбити.Иначе е безполезно,а и вредно.А и жлезата трябва да се отсрани,за да не прдуцира антитела,които пък атакуват очите....ммммдааааа,кошмар..Ако нещо друго ви интересува,ще помагам с каквото Знам...от опит!пОЛОЖЕНИЕТО НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ,НАПРОТИВ АДСКИ СЕРИОЗНО Е!

# 44
  • Мнения: 13
emi az se izlekuvah s metizol pih go 2 godini kolkoto trae cqloto le4enie pri bazed no kakto e napisala antika ako ne se povliae ekzolftalma s lekarstva se premahva jtitovidnata no az hodih i na fizioterapiq vav voena bolnica no togava mi pomogna edna priqtelka koqto rabote6e tam s edin lazer ti pravqt kato masaj na okoto+lekarstvo no da ti kaja vse o6te imam leka razlika no ne sam poduta kato predi kato si spomnq kakvo izrajenie imah pedi.....

Общи условия

Активация на акаунт