HiPP чай

  • 34 468
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
 Simple SmileЗдравейте ние сме на 4 месеца и 2 дни вече и се захранваме!Утре мисля да купя чай на Хип и вместо вода да му давам чайче.Разгледах ги и мисля че би било добре чаят от лайка?Вие какъв съвет може да ми дадете за подходящ чай по време на захранване за да няма проблеми?Благодаря!

# 1
  • Мнения: 671
Здравейте,

Чайчетата, които спомагат доброто храносмилане са чай от копър, чай от лайка и чай комбинация от копър, лайка и анасон - известен като Храносмилателен или Билков чай. И трите варианта са подходящи за периода на захранването и за възрастта.

# 2
  • Мнения: 12
 Simple SmileОк благодаря утре веднага ще купя!

# 3
  • Мнения: 274
И ние сме в период на захранване и давам от същия чай.Бебчо много го харесва!

# 4
  • Мнения: 2
Чайчетата са много хубави, аз съм купувала най-вече от сънчо, защото имахме проблеми със съня, но и от другите варианти останах доволна Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Здравейте!
Искам да ви попитам този чай от копър става ли за бебе на 20 дни?

# 6
  • Мнения: 671
Здравейте,

Чаят от копър може да се прилага от първата седмица. През притеснения можете да го давате на двайсе дневно дете.

# 7
  • Мнения: 1 800
Чаят от копър, той ли се води чай против колики или има друг специален против колики за новородено питам?

# 8
  • Мнения: 671
Здравейте,

Освен чай от копър, от първата седмица предлагаме и чай от лайка, който има противовъзпалително и успокояващо действие върху храносмилателния тракт. И двата чая са хипоалергенни.
От 2-рия месец предлагаме комбинацията копър, лайка и анасон, наречен Билков или Храносмилателен чай, който е класическата формула при колики.

Поздрави!

# 9
  • Мнения: 1 800
Благодаря, а какво се разбира под "от втория месец" - навършени 4 или 8 седмици?

# 10
  • Мнения: 671
Здравейте,

Винаги описаните възрасти на опаковките означават навършените в случая месеци, независимо от производителя, вида на продукта или представките, които се поставят пред числото.
В случая детето трябва да е навършило 2 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 800
Благодаря   bouquet

# 12
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да попитам синът ми е на 10 дни и много плаче, когато се изхожда. Може ли някой от чайчетата за новородени да ни помогне, и ако да кой?

# 13
  • Мнения: 671
Здравейте Бубето91,

Най-вероятно детето има метеоризъм, газове и колики. Твърди ли са изпражненията и колко често се изхожда?
HiPP не предлага чай за разхлабване, ако детето има проблем със запек и изхождането, тъй като за да има подобен ефект, той трябва да съдържа съставка - плод или билка, която не е подходяща за кърмаческата възраст. На пазара има подобни чайове, но обърнете внимание, че на самите опаковки никъде не е опомената минимална възраст, от която може да се дава на едно кърмаче. Обикновено те са предназначени за бременни жени, възрастни или доста по-големи деца.
Бебето ви може да е неспокойно от съпътстващи колики и метеоризъм, които са обичайни за тази възраст. HiPP предлага чай от копър и от лайка, които облекчават тези проблеми.
Също обърнете внимание дали детето има подсичане и зачервена кожа  в областта на пелените, тъй като ако има проблем в тази зона, то при изхождане е изключително болезнено.
Също консултирайте се с педиатър, за да установи със сигурност причините за проблема и евентуалното назначение на капки против колики или пробиотик.

# 14
  • Мнения: 9
Изпражненията все още не са твърди, няма зачервяване никъде около пелените, изхожда се след всяко хранене, но много се напъва и плаче... Не знам дали е нормално това изхождане, затова мислех да пробвам едно от чайчетата ви. Педиатърката ни го препоръча при колики, но той е все още на няколко дни и не съм усетила да има колики.

# 15
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Добре е, че детето се изхожда редовно.
Все пак имайте предвид, че храносмилателния тракт е незрял и особено в първите 4 месеца, а може и по-късно детето да има подобни проблеми, като образуване на газове, колики и трудности при изхождане и в храносмилането на различни от кърмата храни.
Чайчетата, които са подходящи за възрастта ви са чай от копър и чай от лайка, които могат да облекчат детето.

# 16
  • Мнения: 9
Благодаря за експресните отговори!

# 17
  • Мнения: 270
Здравейте ние имаме голям проблем-не пием вода,нито сок,какво чайче да и купя ?

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте,

Колко е голямо вашето бебе и на кърма ли е?
Не се притеснявайте ако детето не желае течности, важното е вие да му ги предлагате между храненията, за да не се обезводни - особено при по-високите температури навън. Ако не желае, то не го насилвайте, в такъв случай то си набавя нужните течности с кърмата.
HiPP предлага различни чайчета, според възрастта. Децата много харесват комбинацията от маточина и ябълка след 4 месец. Този чай е подходящ и при никнене на зъбки, тъй като маточината успокоява, а ябълката придава свеж и приятен вкус на чая.

# 19
  • Мнения: 270
не е на кърма а на АМ приема около 500-600 гр мляко за 12 часа ,но вода не иска на 8м 15 дена,и ми е ужасно притеснено.ще пробваме чайчето дано го хареса

# 20
  • Мнения: 671
Здравейте,

Предлагайте вода, чай и сокове между храненията. Опитайте да ги предлагате с лъжица, вместо с биберон може да има ефект.

# 21
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен, аз на моя юнак му давах от чайчетата на Хипп и съм много доволна, живот и здраве мисля и на следващото диваненце да давам пак от тези чайчета.

# 22
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте! Колко време, след като е приготвено чайчето, може да се дава на детето? По-конкретно в момента давам чай от копър.

# 23
  • Мнения: 671
Здравейте desert_rose_,

Чайчетата, особено тези предназначени за ранната кърмаческа възраст не трябва да престояват повече от 4 часа след като бъдат приготвени.

# 24
  • София
  • Мнения: 48
Благодаря!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам дали мога да давам на детето си (на 3 месеца и 4 дни) изцяло чай на Hipp вместо вода или трябва да давам чая от време на време, а вода през повечето. Ние пием Good night и много ни харесва, пием по 200 мл на ден минимум, водата много не я харесваме. Конкретно притеснението ми е дали изцялото заменяне на чай с вода дали води до увреждане на зъбките впоследствие?

# 26
  • Мнения: 671
Здравейте,

Чайчетата на HiPP могат изцяло да заместят водата, без това да има странични последствия или действия за организма.
Всички стартиращи формули и тези от 2-ри месец са без захар. Все пак ако се притеснявате за зъбките по-късно то след чая предложете няколко лъжички вода,  за да може хубаво да се промие устната кухина. Чаените напитки не е препоръчително да престояват повече от 4 часа, ето защо приготвяйте по-малки количества, които детето да може да изпива за това време.

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте,
искам да попитам има ли определено количество чай от копър ,
което трябва да се дава на ден или колкото бебо иска/ние сме на месец/?

# 28
  • Мнения: 671
Здравейте,

Няма определена доза, до която може да се дава чай на HiPP т.е няма опасност от предозиране с чай при правилно приготвяне. Важното е да се следят минималните възрасти на опаковките на различните продукти. За кърмаче на 1 месец можете да давате чай от копър и чай от лайка, които са хипоалергенни. Сега в жегите кърмачето може да приема по-голямо количество течност, дори чайчето може да замести водата. Съветът ни е да предлагате чайчето между храненията и да приготвяте половин доза т.е половин лъжица в 50 мл. вода, за да не престоява по-дълго време. Инстантните чайчета идеално се разтварят, както в топла, така и в хладка и студена вода.

# 29
  • Мнения: 2
Благодаря  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 532
Здравейте desert_rose_,

Чайчетата, особено тези предназначени за ранната кърмаческа възраст не трябва да престояват повече от 4 часа след като бъдат приготвени.
Това за 4те часа не го знаех и съм давала на бебчо чай, приготвен от по-рано. От скоро го пробвам с чая от копър и сега се притесних да не му стане нещо ooooh!

# 31
  • Мнения: 671
Здравейте,

Не се притеснявайте. Това са допълнителни препоръки, които даваме в големите жеги при по-малките деца с цел да не се развива допълнителна микрофлора при по-продължителен престой. Ако се изяви проблем, то вие би трябвало да сте го установили в рамките на няколко часа. Важното е да се спазва добра хигиена, да се стерилизират съдовете и водата и да се приготвят адекватно в случая чаените напитки.

# 32
  • Мнения: 2 532
А по колко мл чай може да пие бебе на 2месеца за денонощие newsm78 Всмисъл има ли някакъв лимит - все пак става въпрос за билкови чайчета, макар и гранулирани newsm78

# 33
  • Мнения: 671
Здравейте  цветна палитра,

Чайчетата HiPP не съдържат лекарствена субстанция. Те са приготвени от екстракти от билки, но концентрацията им е съобразена с кърмаческата възраст. Няма лимит в приема на чай. Дори детето да замести изцяло водата с чай, то това би имало единствено полезен ефект върху организма. Това е и причината на опаковката да не е описано минимално или максимално количество чай, което може да се приема, според възрастта. Важното е обаче, когато кърмите да не предлагате чай непосредствено преди хранене, тъй като това би имало отбиващ ефект, прием на по-малко количество храна или би провокирало повръщане ако детето е по-малко. Това важи и за водата.
Чай се предлага между храненията.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 7 392
Здравейте, детето ми е на 11 дни, все още няма колики, но днес беше неспокойна, плачеше и стискаше крачета към коремчето си. След това си заспа и се успокои. Въпроса ми е може ли да давам чая от копър преди реално да са започнали коликите?

# 35
  • Мнения: 671
Здравейте lina_bs,

Чай от копър има успокояващо действие върху храносмилателния тракт. Дори да се прилага, когато има лек храносмилателен дискомфорт, то това би имало само положително влияние върху организма на кърмачето. Вашето бебе, може би е имало за кратко преминаване на газове или леки колики, които бързо са отминали. Можете еднократно през деня да предлагате чая между храненията, в случай че отново детето е неспокойно и дори превантивно.

# 36
  • Мнения: 55
Здравейте!Ние сме на 7 месеца и категорично отказваме да пем вода затова реших да купя от вашите чайчета, но е знам кой е подходящ и по възможност да не съдържа захар. Изкам да поитам също дали мога да го предложа директно или трябва първо лъжичка по лъжичка както при захрнването?Благодаря предварително!

# 37
  • Мнения: 671
Здравейте natali_ivanov_a,

Вода се дава до поискване. Ако детето не желае вода, то не го насилвайте.
Можете да предложите чайчетата "Лека нощ" или "Ябълка и маточина". В първия чай се съдържат билки, които можете да давате не само преди лягане и през нощта, но и през деня. В него се съдържат лайка, липа и маточина, които имат успокояващо действие. И двата чая също са подходящи при никнене на зъбки и при по-големи деца. Вторият чай е с вкус на ябълка т.е е подходящ за по-злояди деца.
След това можете да включите всички останали плодови чайчета. Препоръчително е когато включите чай да изчакате няколко дни, преди да продължите да го давате всеки ден, за да видите как ще реагира организма на новите съставки.
Всички чайчета съдържат екстракти от билки.

# 38
  • Мнения: 20
лайката е най-добре, че с тези колики.

# 39
  • Мнения: 1
Синът ми е на 4 мес. и половина и искам да попитам: В какво количество вода трябва да си разтворят  2-те лъжички Храносмилателен чай HIPP. newsm78

# 40
  • Мнения: 671
Здравейте Siberiq,

Дозировката е 4 г. в 100 мл. вода т.е 1 л. в 100 мл. вода.
Ако поставяте 2 лъжици, те трябва да се разтворят в 200 мл. вода.




# 41
  • Мнения: 2 532
Колко е срокът на годност след отваряне на кутията с чай? Никъде не е упоменат. Има само общ срок на годност, ама той е с години и се чудя до колко време е безопасен за употреба. Малкият не пие много чай и до сега стигне ли 1 месец от отварянето, не смея повече да давам. Ще се радвам на уточнение по този въпрос Peace

# 42
  • Мнения: 671
Здравейте цветна палитра,

Инстантните чайчета могат да се използват до 3 месеца след отварянето. Не повече, тъй като с времето се поемат влага от въздуха и създават условие за развитие на патогенна микрофлора.
Съхраняват се на сухо място, далеч от подправки и миризми.

# 43
  • Мнения: 2
здравейте , искам да ви запитам бебчето ми е на 2 месеца и до сега пие чайче от копър на хипп .интересува ме понеже не спи през ноща много мога ли да давам този който е за спокойни сънища и какъв е начина на прием(изцчло сме на АМ)

# 44
  • Мнения: 671
Здравейте adelina_nikolova,

Ако детето няма колики или са по-слаби,  в тази възраст можете да замените чая от копър с чай "Лека нощ". Приготвя се по същия начин - 4 г. в 100 мл. вода т.е една супена лъжица в 100 мл. вода. Няма ограничения в приема.

# 45
  • Мнения: 2
благодаря за информацията

# 46
  • Мнения: 9
Здравейте, бебето ми е на 20 дни и една вечер се скъса от плач, при положение, че давахме капки за колики. От жал веднага хукнах към аптеката и взех храносмилателния чай без да погледна, че се дава от втория месец. Сега като разбрах ужасно се притисних, давам го вече 5 дни.

# 47
  • Мнения: 671
Здравейте Vivoni,

Не се притеснявайте, преди няколко години този чай беше с възраст от 1-та седмица, но поради промени в европейските изисквания формулата стана от 2-ри месец.
Все пак нашия съвет е да давате или чист копър или чиста лайка- обръщаме внимание че не е алергизираща, а храносмилателния чай ако кърмите вие го консумирайте, тъй като част от състава ще премине в кърмата и ще окаже благоприятен ефект върху стомахчето.

# 48
  • Мнения: 9
Благодаря, успокоих се Simple Smile А след 10 дена като влезем във втория месец може ли да отново да започнем да го даваме или трябва 2 пълни месеца и чак от третия? Или евентуално в по-разреден вариант може ли да го използваме?

# 49
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Храносмилателният чай по-добре го включете, когато детето навърши два месеца. Той се дава не само при колики, но и за по-добро храносмилане. До тогава включете чистия копър или лайка.
Отворени чайчетата могат да престоят до 3 месеца, ето защо ще е в срок на годност, стига да го съхранявате на сухо място.

# 50
  • Мнения: 410
Здравейте, имам въпрос относно храносмилателния чай. След 10 дена детето ми става на два пълни месеца и до сега давах чай от копър, който много харесва, но тъй като вече опаковката свърши мога ли да започна да давам от храносмилателния нищо че все още нямаме пълни два месеца или трябва да изчакаме. И другия ми въпрос кой е по-добрия вариант храносмилателния чай или чай "Лека нощ". и каква е разликата между двата. Изцяло сме на АМ. Благодаря предварително за отговора!

# 51
  • Мнения: 671
Здравейте  joli24,

Ако остават 10-тина дни до навършване на възрастта, можете да включите храносмилателния чай. Преди време рецептурата беше от 1-вата седмица. Този чай съдържа копър, лайка и анасон и е насочен към подобряване на храносмилането, коликите и има противовъзпалително действие, тъй като съдържа екстракт от лайка.
Чаят "Лека нощ" съдържа липа, маточина и лайка. Първите две билки имат успокояващ ефект. Този чай е подходящ, когато детето е неспокойно, често се буди през нощта, при никнене на зъбките.
При навършване на 2 месеца, то двата чая можете да ги комбинирате.

# 52
  • Мнения: 410
Благодаря значи сега ще вземем храносмилателния, а след десетина дена ще  вземем и Лека нощ и ще започна да ги комбинирам, дано помогне за по-продължителен сън вечер  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 11
Здравейте! Бебето ми е на почти три месеца. От 20-тия си ден е на hipp combiotic, а от около две седмици - на comfort заради нередовното коремче и продължаващи колики. Имаше леко подобрение, но като се постопли и проблема пак се появи. Започнах да давам храносмилателния чай с цел да намалим коликите и коремчето да се регулира, но от както давам чая (от два дни), коликите много се засилиха - отделя много повече газове и спи по-неспокойно. Възможно ли е от чая да има някакъв период на засилване на симптомите и после да се успокои, или просто, както казват англичаните, това не е нашата чаша чай?Simple Smile Иначе сме много доволни - ползваме си почти всичко на Хипп, но ми се ще и чайчетата да пием! Поздрави!

# 54
  • Мнения: 671
Здравейте tea_blue,

Лайката, копъра и анасона са билки, които както се знае добре повлияват коликите. Все пак ако наблюдавате повече газове, то това може да е в резултат на поемане на повече въздух със сукането на чая. Ако забележите, че коликите не намаляват с приема на чай, то тогава е по-добре да го спрете или да го прилагате в по-малко количество. Храносмилателният тракт в тази възраст е незрял и може да реагира на при прием на повече течности.

# 55
  • Мнения: 84
Здравейте! Сина ми е на 4 м.13д., изцяло на кърма. От доста време ака на 7-8 дена веднъж и започнах да му давам сироп за разхлабване по съвет на педиатърката, но от този сироп започна да го боли коремчето и чувам как му къркори. Започна да спи неспокойно и да се буди посред нощ и единственото облекчение беше да го накърмя, за да се успокой, а толкова ми беше трудно да го откажа от нощното хранене...а сега отново се кърмим по 2 пъти през ноща. Въпросите ми са мога ли да пробвам да заместя с чай нощните хранения, просто  за да се успокой и да заспи и кой чай бихте ми препоръчали храносмилателния ли, заради коремчето или чая за лека нощ за спокоен сън?

P.S  Вчера го захраних с първата лъжичка картофено пюре....ако е от значение.
Поздрави!

# 56
  • Мнения: 671
Здравейте muratto,

7-8 дни са прекалено много време, в което детето не се изхожда. Все пак е важно какви са изпражненията, как наддава, приема ли достатъчно течности през деня. Кърменето толкова често, показва, че може кърмата да не му стига и т.н. Ще ви помоля да ми звъннете, за да обсъдим вашия случай:
0889 26 13 29 - Мира
Картофът не е подходящ за захранване във вашия случай.

# 57
  • София
  • Мнения: 23 179
този храносмилателен чай да не е спрян от продажби, изобщо никъде не го намирам  Rolling Eyes
по аптеки, по хипермаркети, навсякъде има какво ли не, но точно тоя чай го няма.

и имам малко оплакване. купих чай лайка, с трайност до 2014г, гранулките бяха като залепнали, оказа се че е завъдил животинки, а беше съвсем запечатан.
не знам какви мерки може да вземете, но е неприятно, може би неправилно е съхраняван някъде.

# 58
  • Мнения: 671
Здравейте бамбарадамбара,

Храносмилателният чай го имаме наличен и в търговската мрежа.
Възможно е в резултат на транспортирането фолиото на капака да се е разхерметизирало и продукта да се е овлажнил. Това се случва рядко, но е възможно. В такъв случай ние поемаме отговорността да ви го подменим.
Ще ви помолим да ни пишете вашите координати - телефон, на office@hipp.bg

# 59
  • София
  • Мнения: 23 179
аз нямам претенции, пък и вече го изхвърлих.
само отбелязвам ако могат да се вземат някакви мерки.

# 60
  • Мнения: 161
Здравейте, дъщеричката ми е на 4 месеца и от 2 дни започнах да й давам чай, купила съм успокояващ"Лека нощ" и детски чай. За сега давам само успокояващият, искам да Ви попитам дали е проблем,че го давам през деня и по колко мл. може да се дава на ден, само по 100 или може и повече. Благодаря!
Поздрави.

# 61
  • Мнения: 671
Здравейте BilyB,

Чаят "Лека нощ" не е задължително да го давате само вечерта и през нощта. Той може да се прилага през цялото денонощие. Той също е много добра комбинация за успокоение при никнене на зъбки.
Количеството на чая зависи от нуждите от течности на самото дете. Чай и вода се предлагат между храненията и през нощта, в количества, които детето иска, особено сега в летните месеци. Те не се дават непосредствено преди и след хранене.

# 62
  • Мнения: 1
Iskam da popitam kak dadavam 4aq hipp komfort - kopar,anason i laika.na opakovkata pi6e 100 ml voda 1/4 malka 4aena laji4ka ,no do sega 4etoh tuk v saita 4e se dava 1 supena lajica na 100 ml voda .Bebenceto mie na 3 meseca i 11 dni.

# 63
  • Мнения: 610
Здравейте искам да попитам за чая против колики с лайка, анасон и копър. Лайката била алерген, а аз съм със сенна хрема, евентуално бебчето би могло да има предразположеност. Мога ли да го ползвам при това положение или не?

Общи условия

Активация на акаунт