HiPP чай

  • 34 469
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 671
Здравейте отново,

Добре е, че детето се изхожда редовно.
Все пак имайте предвид, че храносмилателния тракт е незрял и особено в първите 4 месеца, а може и по-късно детето да има подобни проблеми, като образуване на газове, колики и трудности при изхождане и в храносмилането на различни от кърмата храни.
Чайчетата, които са подходящи за възрастта ви са чай от копър и чай от лайка, които могат да облекчат детето.

# 16
  • Мнения: 9
Благодаря за експресните отговори!

# 17
  • Мнения: 270
Здравейте ние имаме голям проблем-не пием вода,нито сок,какво чайче да и купя ?

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте,

Колко е голямо вашето бебе и на кърма ли е?
Не се притеснявайте ако детето не желае течности, важното е вие да му ги предлагате между храненията, за да не се обезводни - особено при по-високите температури навън. Ако не желае, то не го насилвайте, в такъв случай то си набавя нужните течности с кърмата.
HiPP предлага различни чайчета, според възрастта. Децата много харесват комбинацията от маточина и ябълка след 4 месец. Този чай е подходящ и при никнене на зъбки, тъй като маточината успокоява, а ябълката придава свеж и приятен вкус на чая.

# 19
  • Мнения: 270
не е на кърма а на АМ приема около 500-600 гр мляко за 12 часа ,но вода не иска на 8м 15 дена,и ми е ужасно притеснено.ще пробваме чайчето дано го хареса

# 20
  • Мнения: 671
Здравейте,

Предлагайте вода, чай и сокове между храненията. Опитайте да ги предлагате с лъжица, вместо с биберон може да има ефект.

# 21
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен, аз на моя юнак му давах от чайчетата на Хипп и съм много доволна, живот и здраве мисля и на следващото диваненце да давам пак от тези чайчета.

# 22
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте! Колко време, след като е приготвено чайчето, може да се дава на детето? По-конкретно в момента давам чай от копър.

# 23
  • Мнения: 671
Здравейте desert_rose_,

Чайчетата, особено тези предназначени за ранната кърмаческа възраст не трябва да престояват повече от 4 часа след като бъдат приготвени.

# 24
  • София
  • Мнения: 48
Благодаря!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам дали мога да давам на детето си (на 3 месеца и 4 дни) изцяло чай на Hipp вместо вода или трябва да давам чая от време на време, а вода през повечето. Ние пием Good night и много ни харесва, пием по 200 мл на ден минимум, водата много не я харесваме. Конкретно притеснението ми е дали изцялото заменяне на чай с вода дали води до увреждане на зъбките впоследствие?

# 26
  • Мнения: 671
Здравейте,

Чайчетата на HiPP могат изцяло да заместят водата, без това да има странични последствия или действия за организма.
Всички стартиращи формули и тези от 2-ри месец са без захар. Все пак ако се притеснявате за зъбките по-късно то след чая предложете няколко лъжички вода,  за да може хубаво да се промие устната кухина. Чаените напитки не е препоръчително да престояват повече от 4 часа, ето защо приготвяйте по-малки количества, които детето да може да изпива за това време.

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте,
искам да попитам има ли определено количество чай от копър ,
което трябва да се дава на ден или колкото бебо иска/ние сме на месец/?

# 28
  • Мнения: 671
Здравейте,

Няма определена доза, до която може да се дава чай на HiPP т.е няма опасност от предозиране с чай при правилно приготвяне. Важното е да се следят минималните възрасти на опаковките на различните продукти. За кърмаче на 1 месец можете да давате чай от копър и чай от лайка, които са хипоалергенни. Сега в жегите кърмачето може да приема по-голямо количество течност, дори чайчето може да замести водата. Съветът ни е да предлагате чайчето между храненията и да приготвяте половин доза т.е половин лъжица в 50 мл. вода, за да не престоява по-дълго време. Инстантните чайчета идеално се разтварят, както в топла, така и в хладка и студена вода.

# 29
  • Мнения: 2
Благодаря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт