Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 32

  • 32 759
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 709
Звездичка, вие отбихте ли се или поцоквате още? Питам, защото се засичаме и в другия форум на юлските мами...

# 61
  • Мнения: 55
На 1,5 г е моята дъщеря и постоянно иска да суче,особено последния месец се върнахме една година назад,без твърда храна и само мляко.По 7-8 пъти през деня поне и още толкова през нощта.Яде много малко като количество и разнообразие друга храна,предимно кисело мляко,сирене,кашкавал и хляб.Незнам така набавя ли си всичко необходимо за възрастта като хранителни вещества. Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 68
Цоп - запис.

# 63
  • Мнения: 805
Привет мами   bouquet

Аз .. такова ... директно да питам ... как става номера с връщането на работа и кърменето?   Confused

Вчера се разбрахме със шефа как ще става завръщането ... ама сега се чудя как да го "обсъдя" с малката пиявица  Crazy

Да добавя, че имам 2 месеца Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4 202
Няма какво да обсъждате, действай  Laughing

Бавачката идваше 1 седмица за по 1/2 ден и аз се прибирах на обяд, а след това започнах на пълен работен ден.
Мислех, че ще има големи драми, но не, мина много леко, все още не мога да повярвам  Laughing

Хубавото беше, че това се случи в края на лятото, та все още бяха почти изцяло навън.
Иначе щом се прибера от работа ме подхваща от вратата, едва успявам да си събуя обувките.

# 65
  • Мнения: 9 496
Аз .. такова ... директно да питам ... как става номера с връщането на работа и кърменето?   Confused


Кърмене сутрин и вечер Peace

# 66
  • Мнения: 805
Иначе щом се прибера от работа ме подхваща от вратата, едва успявам да си събуя обувките.

Хаахах и аз това очаквам да се случи Simple Smile

За кърменето сутрин и вечер - със сигурност ... ама се чудех през деня какво ще се случва ... ама явно си е до дете ... ще видим мойто как ще е ...

# 67
  • Мнения: 4 202
Aбе нагаждат се мъниците, не са глупави  Wink

Не го мисли от сега имаш цели 2 месеца, много ще се променят нещата до тогава.
Кой ще го гледа или ще го даваш на ясла?

# 68
  • Мнения: 805
За ясла - най-рано септември .. .ако ни огрее изобщо ... иначе баща му, бабите ... и като и тези варианти се изчерпат ... пак ще му мислим Simple Smile
До сега не го мислех ... все си виках да не се настройвам че не се знае ... ама сега когато нещата са по-ясно дефинирани във времето и ми се стори тясно Simple Smile

Мислех си дали трябва да правя някакви подготвителни стъпки преди "откъсването" за цял ден ... защото до сега не сме се разделяли... не да го отбивам .. ама знам ли...

# 69
  • Мнения: 9 496
Споко Wink, когато сме край тях, тогава се сещат за кърмене, иначе се разсейват, заиграват..

# 70
  • Мнения: 337
Лазурит, не бой се, като остане с някой друг няма да се сеща за млякото. След като се прибереш - ще си наваксва за деня Wink

# 71
  • Мнения: 805
Simple Smile Успокоихте ме малко ... даже доста .. и аз на това се надявам Simple Smile

# 72
  • Мнения: 11 267
Лазурит,
така е, както са ти казали - няма никакъв проблем да се съвместяват кърмене и работа, дори години наред. Обаче ако имате повече от 2 кърмения в часовете, в които ще отсъстваш (8-9 часа предполагам), е добре да помислиш за себе си и потенциалното препълване на гърдите. Винаги е добре да има период на адаптация - примерно седмица-две да отсъстваш по половин ден, за да може промяната да е плавна и за двете страни.
Хубаво е да помислиш и дали детето приема достатъчно течности, че повечето кърмени на тази възраст вода твърде не пият.

# 73
  • Мнения: 805
Лазурит,
така е, както са ти казали - няма никакъв проблем да се съвместяват кърмене и работа, дори години наред. Обаче ако имате повече от 2 кърмения в часовете, в които ще отсъстваш (8-9 часа предполагам), е добре да помислиш за себе си и потенциалното препълване на гърдите. Винаги е добре да има период на адаптация - примерно седмица-две да отсъстваш по половин ден, за да може промяната да е плавна и за двете страни.
Хубаво е да помислиш и дали детето приема достатъчно течности, че повечето кърмени на тази възраст вода твърде не пият.

Вече пие вода Simple Smile обича и кисело мляко.
Точно за този период на адаптация ... още не знам дали в началото ще съм необходима за цял ден или за няколко часа (срещи). Този период на адаптация си мислех изкуствено да го създам Simple Smile да изчезвам за по половин ден от нас (4-5 часа). Не знаех обаче колко време е необходимо обичайно .. вече знам Simple Smile

Всъщност повече ме притеснява дали ще прояде другата храна, когато намалим кърменията.
В момента хапва едва едва и то основно тестени изделия .. манджички само ако имам повече късмет Simple Smile Яде с удоволствие банан и авокадо ... хапва и ябълка....

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 16:33 от Лазурит

# 74
  • Мнения: 3 066
Ох, възхищавам се на желанието ви за продължаване на кърменто (дълго)! Ние вече 2 г. и 6 м., но ако има как безболенено да спрем, бих. Нещо натискът отвън почна да ми влияе, колкото и "да си знам" своето  Sad То по-скоро в темата за бисерите, но и вчера чух, при това от млади хора, че съм му развивала Едипов комплекс на синчето ми с *и*ите си и че щом обичал да рови из чантата ми, значи било гейско и т.н. и пак кърменето било виновно  Sick Confused Ох, не може ли да си гледат тях си всички Twisted Evil Нуждая се от подкрепа, за да не извърша някоя грешка, напр. насилствено отбиване, да не си помислихте  #Sniper на "доброжелатели" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт