Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 32

  • 32 779
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 69 354
.Аз и без друго само с него се занимавам денонощно,та не ми пречи,само кърма да има.

И аз съм така - все сме си заедно, та какво друго да правя, ако не кърмя  Rolling Eyes
В смисъл, и на мен не ми пречи, напротив, съвсем естествено ми идва. Ние живеем сами с ММ, така че няма кой да ми пречи или дудне евентуално.. Laughing

Оф, аз съм в една чуденка напоследък... Нещо много ми е намаляла кърмата, малкия суче, но повече от десетина глътки от всяка гърда не гълта на сукане. Иначе не протестира, стои си закачен и дърпа напразно, но на мен ми е съвестно нещо...

През деня почти не ме  търси, освен за заспиването следобед, иначе аз предлагам от време на време денем, уж да се поувеличи кърмицата, ама йок...нищо..

Мисля си, понеже сега основно се кърмим нощем и на дневното приспиване, та ако реша да махна нощното кърмене, то ще се отбием съвсем май   newsm78

Та с две думи, хем нямам кърма и си мисля какъв е смисълът почти напразно да ми виси, от друга страна пък не ми се разделя още с кърменето, защото това са моментите, в които малкият се е кротнал в мен, гледа ме блаженно, а аз си го цункам и милвам на спокойствие...та така...

# 691
  • Мнения: 789
teta75, хубави са тези моменти и аз много им се наслаждавам Grinning Сега се е гушнала в мен и си спи сладичко на мама малката принцеса Heart Eyes
Като не протестира малкия, ти защо се тревожиш? Не са вече новородени, кърмата далеч не им е единствената храна. По-скоро е близост, успокоение Simple Smile

# 692
  • Мнения: 732
За нас кърмата е почти единствената храна,яде много малко други неща.Направо не знам какво ще правим като му свърши кърмата.

# 693
  • Мнения: 69 354
Аз винаги съм искала да попитам какво точно се има предвид, когато се казва, че детето е почти изцяло на кърма....и сега ми се удава такъв случай.. Mr. Green


Ели, би ли ми обяснила какво влагаш зад тези думи ?  Питам съвсем добронамерено, защото винаги съм се чудила, но съм нямала кого да попитам, а тук ви чувствам близки някакси.. Hug

# 694
  • Мнения: 732
Да ще обясня.Синът ми е на година и два месеца.Кърмя го на поискване,като обикновено денем суче 4-5 пъти и нощем поне още толкова,често и повече.Вода пие между 30 и 50мл. за денонощие и не е защото не му предлагам,просто не иска повече.През деня му предлагам твърда храна 3-4 пъти на ден,като общото изядено количество за деня е между 50 и 150гр.За това казах, че е почти само на кърма.Не че не яде друго освен кърма,но количеството е малко.Иначе с интерес опитва новите храни,но след 3 хапки се отказва и повече не иска.

# 695
  • Мнения: 81
И аз се чудех, как ще се храним когато спра да кърмя, но той си се разяде, както никога преди. Когато кърмих хапваше по 5 лъжички от пюре или гризкаше ного малко от нещо и спираше. Един път бях много доволна, изяде почти цяло плодово пюре. Иначе само кърма и то доста често. Просто на тях им е по-лесн и по-вкусно  Grinning да си цокат

# 696
  • Мнения: 69 354
Ели,   bouquet

Да, това което описваш, и за мен означава да е почти само на кърма..с тези малки количества твърда храна.

Когато захранвах след 6 месец, се стараех да постигна това, което ти описа по-горе, т.е да давам минимално количество твърда храна, останалото да е кърма на тумбак. Кърмех преди и след всяко хранене, както и между храненията..т.е доста, но така и не се получи това при нас - до годинката да е почти на кърма.

Моят хубостник си хапваше с такъв ищах пюретата, независимо че е цокал преди малко, така че при нас количествата твърда храна бяха повечко за 24 часа....тоест бяха около 150г на ядене.. Mr. Green

След много размисли стигнах до заключението, че децата наистина са различни - едни хапват с удоволствие доста твърда храна, други - съвсем мъничко.

Може разбира се и кърма да съм нямала толкова, че да му стигне и да го засити - това също съм си го мислила, въпреки че кърмех по-мноооогооо пъти на ден, както писах...

# 697
  • Мнения: 732
Така е децата са различни.Аз не знам колко ми е кърмата и дали му стига,но е факт че друго почти не иска ,а като цяло е спокоен,така че не мисля че остава гладен.Само дето не съм убедена че е добре за здравословния му растеж на тази възраст да получава основно кърма.Все пак тя е полезна,но не е достатъчна нали?

# 698
  • Мнения: 101
Не се притеснявай излишно, ако детето се развива добре! Моят син до 11-я си месец беше денонощно на кърма. Само на обяд хапваше 1/2 до 1 пюре /125 гр/, а вечер за "предпоследно" хранене му давах 1 чашка /180мл/ безмлечна каша на Милупа. Понякога изяждаше и 1/2 банан преди обяд.
Вечер беше на самообслужване  Simple Smile - не съм броила по колко, кога и как е сукал. Само от време на време се позавъртах, за да сменя гърдите.
На 11 месеца се наложи да го отбия временно - съответно прояде много храни + АМ, и от веднъж спря да се храни през нощта. И тогава отслабна, даже бях стреснала какво става. Разбира се, оказа се, че е и заради прохождането.
Освен това, на нашите пра-баби са препоръчвали изключително кърмене до навършване на 1 годинка. По-късно са въвели абсурдното /по мое мнение/ захранване на 2 месеца. Така, че не е толкова фатално, че е предимно на кърма.
Предлагай му повече пресни плодове, които обича, давай му да опитва от вашата храна! Ако ти се занимава, прави му домашни пюрета и супички - доста по-вкусни са! Въобще опитай се да го изкушиш с храните, които му харесват!
Няма да те съветвам да ограничите кърменето, защото това е личен избор. Но, определено би помогнало за това, детето да яде повече твърда храна.
 Hug

# 699
  • Мнения: 69 354
Моят син до 11-я си месец беше денонощно на кърма. Само на обяд хапваше 1/2 до 1 пюре /125 гр/, а вечер за "предпоследно" хранене му давах 1 чашка /180мл/ безмлечна каша на Милупа. Понякога изяждаше и 1/2 банан преди обяд.Вечер беше на самообслужване  Simple Smile - не съм броила по колко, кога и как е сукал. Само от време на време се позавъртах, за да сменя гърдите.

Така и така сме зачекнали темата, да кажа аз какво мисля...

И моят син според гореподчертаното, излиза, че също, до към края на 11 месец,  е бил основно на кърма.. Thinking До тогава имаше две твърди хранения за деня, закуска въведох в 12 месец.. Двете твърди хранения бяха по 150 г. средно, тоест общо за деня около 300 грама. Казвам го, защото ги теглех на кухненска везна всеки път...

За мен това обаче не се вписва в израза  "..беше основно на кърма" . За да е основно на кърма, би следвало да приема съвсем символични количества твърда храна...така мисля аз...
Иначе съм чела на различни места, че децата били основно на кърма, а после излиза, че хапват доста като количество твърда храна за деня...тоест определението е доста субективно и се използва в широк диапазон...
Аз съм обаче малко педантична  Mr. Greenи боравя само с точни мерки и теглилки...и общи понятия като това, нещо не им вярвам много-много....

Отново споделям всичко това съвсем добронамерено.. Hug просто лично мое мнение   Peace

А иначе за притесненията - ние майките винаги ще намерим за какво да се притесняваме, поне аз съм така де...когато яде много - защо яде много, имаше период, в който хапваше малко - пак се притеснявах и така..важното е да са здравички...

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 6 679
И аз да се изкажа за яденето... или по-точно за неяденето hahaha

Синът ми до година и месец някъде почти не ядеше друго, освен някое случайно попаднало парченце в устата му Crazy
Първото му по-сериозно ядене беше някъде в този период, състоеше се от половин филийка хляб, няколко "розички" броколи и някое и друго резенче картоф, откраднато от моята чиния hahaha
С баща му бяхме изумени, защото до този момент почти нищо от нашата храна не ядеше (различна от кърма имам предвид Rolling Eyes)...
Храненето не го броя за заместено, защото винаги след това и сучеше. На 1г и 4м тръгна на ясли и имах огромни притеснения, дали ще хапва... На втория месец вече ми се оплакваха, че посягал към купичките на другите деца Whistling
...в момента е на 2г и почти 3м, проблеми с яденето няма никакви, а с килограмите - още по-малко (15кг с дрехите Whistling)...

...та мисълта ми е - децата са различни Peace Аз съм на мнение, че те знаят и могат да определят кога от какво се нуждаят и за да се избегнат бъдещи проблеми с храната - най-добре се води по него Simple Smile
на консултациите, ако се развива добре, не  е нужно да споменаваш, че почти не яде твърда храна Mr. Green

# 701
  • Мнения: 735
Привет!
От 18 дена вече не се кърмим. Почти свикна с това, само от време на време ми бърка в пазвата като си легнем. Обаче проблемът е със заспиването. Преди сучеше и заспиваше. Сега четем приказки, разказвам приказки, гледаме филмче и накрая пак не е заспал. Става 1-2-4 часа , докато заспи. Аз нямам нерви вече. Ако имате идеи за приспиване казвайте, ще съм благодарна. Hug

А гледам, че за храненето си говорите. Моят не яде манджи и супи. И това им е голям проблем на градината. Все се опитват да го нахранят, ама той е с характер и не им се дава. Реве. И за капак така са го стресирали, че тази седмица е ходил само във вторник на градината и то с хиляди уговорки, че ще кажа на лелите, че няма да яде. Днес дори и баща му не успя да го заведе. реве ви казвам чак в истерия изпада. Забранила съм да го хранят и пак си знаят тяхното. А после ми казват, че не го правели. Сега ще го водя да му леят куршум.
А той се развива много добре .Кръвните му показатели са отлични. Аз съм на мнение, че децата знаят кое е добро за тях и си го вземат. Яде млечни храни, хляб, плодове, зеленчуци, месото е само под формата на принцеса с кайма или печени кюфтета. Ядки също много обича. А те изпадат в ужас там, че обядвал само хляб с кисело мляко и ябълка. И не искал да им яде крема след обяд. #Cussing out

Преди ми казваха, че щял да прояде като спра да кърмя. Все едно от това не яде манджи. А той гладен не стои. Много се притеснявах за храненето му преди. Но като видях резултатите се успокоих. Детето си е добре. Simple Smile Сега трябва да се преборя с лелките в градината да спрат да го тормозят, че иначе лошо им се пише...

# 702
  • Мнения: 2 677
За приспиването не мога да ти дам съвет, но се сетих да разкажа една весела случка как аз съм се справила с храненето в детската  Laughing
Била съм доста злоядо дете според домашните, до деветия месец изцяло на кърма, а после кисело мляко, ябълки... Може би съм била около 3 годишна, но си го спомням това - една лелка в детската градина упорито се опитваше да ме нахрани с някаква манджа (червена)  Laughing лъжичка по лъжичка и аз послушно събирах в устата колкото можех, а после направих фонтанче върху нея  Mr. Green  Помня, че се караше, че щяла да даде мантата си майка ми да я пере, но пък след това май никой не е посмял да ме храни, защото нямам лоши спомени от градинката. За разлика от моя приятелка, която и до ден днешен не ще да чуе за крем карамел, щото някаква малоумна лелка си изпълнила заканата да й го изсипе в гърба   ooooh!

# 703
  • София
  • Мнения: 6 223
... не ще да чуе за крем карамел, щото някаква малоумна лелка си изпълнила заканата да й го изсипе в гърба   ooooh!
Shocked Винаги съм си мислела, ако някой заплаши моето дете с подобна санкция, да го науча, че няма шанс подобно нещо да се случи и да не се притеснява. Явно има шанс!!!  Crazy
slavena80, а ако някой друг приспива, не ти?

# 704
  • Мнения: 9 503
но се сетих да разкажа една весела случка как аз съм се справила с храненето в детската  Laughing
..

А аз съм скривала мръвките в джобчетата на мантата, щото са ми се карали че не ги ям  Mr. Green Майка ми горката в чудо се виждала как да изпере мазните червени кръгове Crazy

Общи условия

Активация на акаунт