Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 32

  • 32 779
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 607
но се сетих да разкажа една весела случка как аз съм се справила с храненето в детската  Laughing
..

А аз съм скривала мръвките в джобчетата на мантата, щото са ми се карали че не ги ям  Mr. Green Майка ми горката в чудо се виждала как да изпере мазните червени кръгове Crazy

Аз пък съм си била все с вдигната ръка за допълнително Embarassed Embarassed Embarassed Joy Joy Joy......

# 706
  • Мнения: 1 410
Здравейте!
Все още съм във вашите редици.След 4-дневно НЕцокане моето кърмаче тази сутрин се сети.Пък аз мислех ,че вече сме приключили.Може да е било по навик .Знам ли? newsm78

# 707
  • Мнения: 11 607
Здравейте!
Все още съм във вашите редици.

  bouquetПоздравления!!!!!  bouquet

# 708
  • София
  • Мнения: 735
Моят син до 11-я си месец беше денонощно на кърма. Само на обяд хапваше 1/2 до 1 пюре /125 гр/, а вечер за "предпоследно" хранене му давах 1 чашка /180мл/ безмлечна каша на Милупа. Понякога изяждаше и 1/2 банан преди обяд.Вечер беше на самообслужване  Simple Smile - не съм броила по колко, кога и как е сукал. Само от време на време се позавъртах, за да сменя гърдите.

Така и така сме зачекнали темата, да кажа аз какво мисля...

И моят син според гореподчертаното, излиза, че също, до към края на 11 месец,  е бил основно на кърма.. Thinking До тогава имаше две твърди хранения за деня, закуска въведох в 12 месец.. Двете твърди хранения бяха по 150 г. средно, тоест общо за деня около 300 грама. Казвам го, защото ги теглех на кухненска везна всеки път...

За мен това обаче не се вписва в израза  "..беше основно на кърма" . За да е основно на кърма, би следвало да приема съвсем символични количества твърда храна...така мисля аз...
Иначе съм чела на различни места, че децата били основно на кърма, а после излиза, че хапват доста като количество твърда храна за деня...тоест определението е доста субективно и се използва в широк диапазон...
Аз съм обаче малко педантична  Mr. Greenи боравя само с точни мерки и теглилки...и общи понятия като това, нещо не им вярвам много-много....

Отново споделям всичко това съвсем добронамерено.. Hug просто лично мое мнение   Peace

А иначе за притесненията - ние майките винаги ще намерим за какво да се притесняваме, поне аз съм така де...когато яде много - защо яде много, имаше период, в който хапваше малко - пак се притеснявах и така..важното е да са здравички...


Колко си права за притесненията  Mr. Green и мойта мома не ядеше кой знае колко до 2год., сега ни изяжда и ушите. Вчера у майка ми е изяла 5 пълнени чушки (на обяд 2 и на следобедна закуска 3  #Crazy). Та баба й като я попитала дали не се е нахранила вече, Габи казала: да, ама искам още да ям  Joy такъв шкембак е отпрала, да ми е жива и здрава. Сериозно се замислям за диета, ако продължи така... дебели деца не ща!

За "основно на кърма" - Габи е захранена на 6 навършени със ЗВБ. Тези, които са запознати с метода знаят за какви количества става дума, особено в началото. Тя хапваше, имаше интерес, но по малко. Реално, истинско заместено хранене направихме почти на 2 год. Сигурно част от мамите ще си спомнят - беше си ми дерт, оказа се, че не е само моето така  Mr. Green Факт е, че изведнъж почна да суче по-малко като брой пъти, някак си от само себе си отпадна обедно/следобедно на 2г.3м.
Сега ми обяснява как само бебета, Мони (нейно приятелче на 3г.) и тя амали  Joy

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 6 679
А иначе за притесненията - ние майките винаги ще намерим за какво да се притесняваме, поне аз съм така де...когато яде много - защо яде много, имаше период, в който хапваше малко - пак се притеснявах и така..важното е да са здравички...
Точно Simple Smile
Аз бях при педиатърката на дребния, да и се оплаквам от количествата, които изяжда и думите и бяха, че майките винаги ще има за какво да се притесняваме - едни - за това че децата не ядат, други - че децата им ядат много Mr. Green

А като четох за "основно на кърма", точно за Malini и Габи се сетих Hug

# 710
  • София
  • Мнения: 735
sweet_maniche , Hug Hug Hug

# 711
  • Мнения: 441
Здравейте!
Все още съм във вашите редици.
bouquetПоздравления!!!!!  bouquet
може и да е по навик  Peace и моят син чат-пат се сеща да пита дали има и за него останало  Joy
него го захраних на 9 навършени месеца, имах ужасно много кърма и не оставаше време и празни гърди да се пробваме с разни манджи. той и не проявяваше интерес към храната  Peace сега яде всичко, 20 кила е вече  Peace

# 712
  • Мнения: 11 607

На профилактичния преглед за детската градина - Сами е 20,600кг./ 100 см.

Сутринта преди детската се накърмихме и така замина.......

Да си призная.....днес е 3-ти ден на детска, аз 3-ти ден кърмя.....с удоволствие......Не мога да се позная!!! Embarassed

# 713
  • Мнения: 418
Ние също сме още в редиците на  кърмачетата, обаче всички ме гледат така  Shocked Shocked Shocked и ми мелят на главата, че вече трябва да сме приключили... Ама той не ще и да чуе за такъв вариант все още  Whistling newsm78 Joy

# 714
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте,
Ние също все още сме при вас, но предимно ви чета. Все несмогвам да драсна.
Относно храненето, моят син явно се е метнал на мен. Яде само с уговорки и молитви (и ТВ пуснат на войс или сити  Wink). Майка ми ме е хранила с уговорки и книжки. А в градината съм казвала "Аз такова не ям. Моята майка не готви такава манджа." Все се оплаквали, че не ям, но не са ме тормозили. Само от опитване на това-онова, невкусвам много неща. Знаете как готвят там и колко е вкусно.
Та моето пате е захранено на 6м по ЗВБ. Около 8м след  много намилане се предадох и започнах пюрета. Ядеше по 2-3 лъжички. На годинката ядеше 1 с.л. кус-кус сутрин, 100гр пюре наобяд и 50 мл каша следобяд. Рядко ядеше по няколко хапки банан или ябълка. Кърмя го на поискване и преди, след хранене, преди и след спане, по време на сън, нощем, на площадката, в колата. На 1,2г го записах на кухня и ме посъветваха да е първа група. Е съвсем отказа да яде. След месец започнах да вземам втора и малко му се услади. Сега яде сутрин 3с.л. кус кус, 200гр манджа наобяд, 200-250гр следобяд и 150-200гр вечер. Това лято пропи вода до 50мл на ден, рядко повече. На последната консултация педи каза, че е ок , 88см и 12 кг. Сега му излизат последните кътници и е голямо мрънкало. А онзи ден падна вкъщи с чашата си и си отхапа част от долната устна а горния венец беше подут. Щях да се побъркам. Ходихме с хирургия - всичко било ок, после на зъболекар - зъбите не мърдат. Днес вече почти няма оток, но все още едва яде. Таткото се кефи, че още го кърмя и това е хем храна за него, хем успокоение Simple Smile. Не се храни сам, освен ако не съм правила спагети и да му дам. Малко се притеснявам, че не изявява желание да се храни сам, той и не говори (освен бебешки).
Ох, май стана мн дълго, за което се извинявам   bouquet

# 715
  • Мнения: 343
Привет!
"Достойна" ли съм да се запиша и аз сред вашите редици? Кърмим се 1г и 5м и продължаваме. Синът ми е пристрастено кърмаче и като го гледам скоро няма да се откаже. И аз не правя нищо по въпроса Simple Smile. Изключително съм за естественото развитие на нещата. Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 6 223
sacra cor , добре дошла! Simple Smile
тони бонбони, и нашият не изявява особено желание да яде сам, когато менюто не му е по вкуса. Simple Smile Ако е нещо любимо, вече дава зор той да държи лъжицата, но иначе си е претенциозен и не много ящен, та как да се научи при това положение да се храни сам. И аз преди полвах песнички, книжки и играчки, за да пробутам манджата.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 925
Здравейте! И аз се записвам тук. Моето кърмаче е на 2,7 г. Изобщо нямах намерение чак толкова да кърмя. Исках като стане на годинка да започна с отбиването и най-много до 1,6 г. да съм приключила. Първо си казах "Нека да стане на годинка", после "нека да се научи да пие вода поне", после "нека да започна да хапва поне нещичко", "нека лятото да мине, жегите" (защото отказваше да пие вода), после "ама и зимата не става, настинки, болести", "нека да изкара всички зъби", "нека да тръгне на ясла" и др. И през цялото време тръбях точно това:
Изключително съм за естественото развитие на нещата.

Да, обаче, вече всички зъби са на лице от поне 3 месеца, ходи на ясла също от 3 месеца. Вече му харесва толкова много там, че сутрин стои в трепетно очакване на входната врата с пижама. Започна да яде в яслата. Дневното кърмене от много отдавна е премахнато по негово желание и с малко разсейване от моя страна. Вечер, ако си дам зор, мога да го приспя без сукане. Случвало се е не малко пъти. И тук идва големия проблем - НОЩНОТО КЪРМЕНЕ. Не издържам вече! По 3-4 пъти на нощ от както се е родил. Говорене, пеене, играчки, разсейване, броене до 20, до 10, до 3 ако щете - нищо не помага. Ще вдигне кооперацията във въздуха - реве, крещи, не спокоен е, иска да става. Аз съм нервна, карам му се, крещя да млъкне, да ме остави, че не съм играчка. Това продължава вече доста време. Чувствам се много гузна. За него това си е даденост и не разбира какво ми става. Всяка сутрин в 6 часа ставам с "ей, чак сега те отбих, край" и до обяд ми е минало вече.

Та така, идвам при вас, да се заредя с търпение, че си изтормозих детето.  Cry 

# 718
  • Мнения: 1 410
Моето кърмаче не иска да се отбива и това е !Когато е на градина само вечер суче.У дома ли е и на обяд и вечер си иска.Толкова е голяма ,а като ми заспи на гърдата цокайки е като бебче.Много ми е мило !
Цитат
. Изключително съм за естественото развитие на нещата. Smile
Съгласна!

# 719
  • Мнения: 343
Galia, dokato chetoh posta ti, si pripomniah moite dumi. Otlagah otbivaneto po sashtiq nachin ili po-skoro tova mi beshe opravdanieto za pred horata. No znaeh, che e nai-dobre da ostavq neshtata na estestveniq im hod...
Iskah da spodelq, che i nie se budim po 7 puti vsqka nosht vse oshte. Poniakoga ne iska da suche, no v povecheto sluchai tova e nai-sigurniqt i barz variant da zaspi otnovo. Otkaja li - pochvat se revove, isteriq, nervni krizi, garchove i t.n. Kato cialo ne mi prechi noshtnoto karmene, no poniakoga prodaljava po polovin-edin-dva chasa i tova me vbesqva. Toi ne suche, izpolzva me za zalagalka. Rqdko ima takiva periodi, no kogato nastapqt, znam za kakva nervoza govorish...
Sajalqvam za latinicata, v druga darjava sum i na chujd kompiutar...

Общи условия

Активация на акаунт