Може ли да ми спре кърмата,ако се цедя и давам от шише???

  • 8 495
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 609
bertone227, аз не съм се цедила (освен инцидентно, при нужда да оставя бебето на някого), но пък имам плоски зърна. Кърмих със силиконови и в началото имахме затруднения - давене, оливане, омазване; с една марка зърна сучеше трудно, с друга - по-лесно. Смених няколко марки, докато уцеля тези, с които й беше най-лесно да суче. Добрата новина е, че на 3 месеца Йоанна си засука сама, без силиконките и оттогава ги не ги ползваме и се кърмим успешно. Моят съвет е да не се тормозиш с цедене, а да се свържеш с консултант по кърмене и да работите в посока отърване от силиконовите зърна. Успех!

# 16
  • Мнения: 386
Ауууу хора,защо изкарвате цеденето едва ли не наказание? За каква болка, за каква преумора става въпрос?Моля ви,не се излагайте.... Всичко е въпрос на нагласа.
Цедя и давам от шише вече 10 месеца.Нито са ме боляли ръцете ( с ръчна помпа съм)„ нито съм се заваляла от умора, нито ми е ставало лошо или нещо подобно.Напротив.Благодарна съм,че все пак храня детето си с кърма, а не съм го отбила щото така ще ми е по-лесно на мен.Благодарна съм на себе си,че не го тъпча с АМ при все,че имам кърма в изобилие (все още)...

# 17
  • Мнения: X
А колко пъти на денонощие се цедиш?
А през останалото време какво правиш-почиваш си с кротко бебе или разнасяш на ръце ревящо бебе?
Всичко това е от значение.

# 18
  • Мнения: 4 413
Цвети, подкрепям те, че всичко е въпрос на нагласа, но ако има възможност е по-лесно кърменето. Аз цедя година вече. Ми да ти кажа писвало ми е, особено посред нощ когато цялата къща спи, а аз съм станала да "сготвя" следващата доза. И като се изцедя не да си легна, ами трябва и да храня - значи двойно повече време на будуване. Виж, ако не суче детето си е друга работа вече  Peace

Елена Ди, да почиваш, да почиваш, колко да почиваш. Като гледам на Цвети бебето е на 10 месеца. Надали през всичкото това време само цеди, почива и храни. Има си и други задължения нали  Wink Иначе за справка - първите месеци цедях между 8 и 12 пъти на ден, след 7 месец започнах да цедя по 6-7-8 пъти (според нуждата), а вече само при нужда (днес 4 пъти).

# 19
  • Мнения: 386
Елена Ди идвало ми е да се хвърля от някъде, докато малкия навърши 7 месеца и не започна да се занимава съвсем сам за по 30 мин.Преди това се скъсваше да реве денонощно  я от колики, я от нещо друго. Точно на 7 месеца започна да седи сам на дупето си,което беше от голямо значение за мен,защото аз имам време да се изцедя спокойно, докато той играе.Не си почивам,нямам време за това.Цедя се или докато той се е отплеснал в игра или докато спи.Цедя се на всеки 4-5 часа,за да поддържам лактацията.Давам си почивка само нощем - тогава правя пауза от 6-7 часа.

Деска така е.Трудно и досадно е, и често пъти ми е идвало да се откажа.Но не съм.И аз искам детето ми да суче от мен, ама.... Но има си и добрите страни - винаги мога да го оставя друг да го гледа през нощта,когато аз имам нужда от сън.Не съм се чувствала като "скачен съд" с него.Никога не съм се чудила имам ли кърма, нямам ли, яде ли достатъчно...

# 20
  • Мнения: X
Цедя се на всеки 4-5 часа,за да поддържам лактацията.Давам си почивка само нощем - тогава правя пауза от 6-7 часа.

Това прави по 3,максимум 4 пъти на ден.
А аз през всичките 6 месеца се цедях през 2-3 часа и денем и нощем,тоест 8-9-10 пъти по 30 мин,общо поне 4-5 часа.
И като добавим и едно денонощно ревящо бебе,от което не ти остава време дори да ядеш.
Как няма да започна да залитам и да ми прилошава.
Не е само до нагласа.Когато станеш в 12 през нощта,за да цедиш половин час,после храниш още половин час,след това люшкаш още половин час,за да заспи.И докато стане време да си легнеш станало 1.30.След това в 2.30-3.00 всичко наново до 4.30.
И в 5.30 бебето се буди окончателно и денят започва.
Колко часа сън идват на денонощие 2-3,максимум 4.
Така,че въобще не е само до нагласа.
Човешкият организъм има нужда от сън и почивка и когато не може да си ги набави се чувства умора.

Общи условия

Активация на акаунт