Може ли да ми спре кърмата,ако се цедя и давам от шише???

  • 8 483
  • 20
  •   1
Отговори

Анкета

как може да ми спре кърмата?

Опции:

  • Мнения: 8
здравейте!Не можах да намеря отговор на моя въпрос и за това го задавам тук! (Моля за извинение, ако не е умесно,но се притеснявам).
 Преди месец и половина родих своята дъщеря и сега се кърмим, но за жалост не са ми излезли зърната и малката така и не можа да ме захапе.Купих си силиконови зърна и така се храним.
От вчера обаче започнах да се изчеждам по-често и да я храня от шише, тъй като така е по-чисто-не се мокрим и двете, защото от мен като суче много тече мляко и малката много се задавя.От шишието не се дави и така мога да следя по колко изяжда, но се притеснявам така като я храня има ли опасност да ми спре кърмата???? По-принцип като се храни от мен аз пак се изцеждам след всяко хранене, а сега се изцеждам и преди и след хранене, абе общо се събират около 10-12 изцеждания на ден   Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 28 113
Питай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0  Simple Smile

Обаче нещо си объркала анкетата.

# 2
  • Мнения: 3 241
Не, ако се цедиш редовно (включително нощем).
Но според мен не е по-лесно, хем цедиш, хем миеш биберони, и т.н.

# 3
  • Мнения: 4 409
Здравей Бертоне. Честита дъщеричка, да ти е жива и здрава.

Аз цедя вече почти година и мога да те посъветвам да не си го причиняваш. В смисъл ако можеш кърми, по-добре и по-лесно е. Свържи се с консултант по кърмене. Дори и това, че нямаш изразени зърна не е проблем за добра захапка доколкото знам. След време ще ти се урегулира кърмата и тази силна струя ще спре и няма да се дави толкова.

Малко инфо за цеденето ако искаш мога да ти дам. Както вече са ти писали - хем цедиш, хем миеш шишета постоянно, дори ми се вижда по-сложно от това да забъркаш едно АМ. Сега идва лятото. На вън е трудно да съхраняваш дълго време кърмата, защото вкисва, а винаги можеш да предложиш гърда с прясна кърма. Ако си нахранила преди да излезете, трябва да изцедиш още една доза поне за на вън, което не винаги става. Също така трансфера на млякото при цедене не е като при кърмене. Никога не можеш да се изцедиш до край, което от своя страна може да доведе да запушвания, които са много неприятни (от опит). Отделно рефлекса на потичане при кърмене се задейства безусловно, докато при цедене си е много зависим от моментното състояние и може да ти изиграе лоша шега. При мен се случи така - препълнени гърди, но аз не мога да изцедя и капка. След това запушване и т.н. и т.н. И най-неприятното за мен беше, че не мога ей така да реша да се разходя още малко, защото кърмата е свършила и трябва първо да тичам до у нас, да цедя, храня, цедя още една доза и така да излезем. Ако реша да се уговарям с някого за излизане ми трябваха минимум 3 часа за подготовка.
Абе да не пиша цели фермани, ама си е хамалогия. Щом можеш кърми, не се отказвай. Аз нямах този късмет.

# 4
  • Мнения: 1 350
свържете се с консултант по кърмене, ако трябва на място да Ви даде указания и на практика.
не си прчинявайте толкова болка и допълнителни грижи.
както са Ви писали кърмата ще се регулира и няма да тече толкова, а според нуждите на бебо.
успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 13
Здравей и моята дъщеря е горедолу на месец и половина и аз имам доста кърма и аз имам плоски зърна, първо си взех силиконови зърна на чико, но са по -твърди пак я кърмех ,но не и беше особено приятно, после взех на авент те са по-мекички и сега нямаме проблем, прави са момичетата,че ще ти омръзне да цедиш постянно, карай я да суче, моята бебка първо сучеше по 50-60 мин сега от една седмица суче за 15-20 мин. първо давам едната после другата гърда.Ако се дави и имаш много млядо изцеди първо малко да омекне гърдата и тогава и давай, така няма да се олива и дави, а после ще се нормализират нещата. При мен се нормализираха като пробвах 5 дни да и давам само от гърдата и ако се наложи и много се измори я дохранвам с по 20-30 мг изцедена кърма, но на 5 тия ден от този тест всичко беше Ок и вече не се дохранваме кърмата се нормализира.Пробвай така е наистина по-лесно и майка ми ми обясняваше ,но аз си виках ще се цедя, но в един момент ми писна и реших да пробвам.Бебето вече щом е на месец и половина ще е по-силно и ще суче бързо, пробвай се нищо не ти пречи.аз  първите 2 седмици имах ужасни болки при кърмене , които изчезнаха от самосебе си.

# 6
  • Мнения: 274
Няма нищо по добро от сученето, аз се цедя и съжалавям че не бях по  упорита  да продължа да го храня от гърда! Лесното не винаги е по хубаво всъщност не е никак лесно цедене ,миене стерилизиране и т.н нямаш време за да си починеш. Пробвай ще успееш!

# 7
  • Мнения: X
Няма да ти спре кърмата,ако се цедиш често,8-10 пъти на денонощие.
Но това е страшно трудно-губиш много време/стерилизираш шишета,цедиш,храниш/,ако си с ръчна помпа и ръцете ще те болят от хамалогията по цеденето.
Въобще,преди да предприемеш подобна крачка,добре си помисли дали имаш желание,сили и време за всичко това.
Аз успях да се цедя до 6-тия месец и накрая отбих детето,не защото нямах кърма,а защото нямах сили.Нямах време да се нахраня,да се наспа,започна да ми прималя и да залитам по пътищата от умора.
Кърменето е хиляди пъти по-лесно и бързо.

# 8
  • Мнения: 506
Както са ти казали няма да ти спре кърмата. Ако преди кърмене изцедиш малко, няма ли да ти изпъкнат зърната и детето да може да засуче? А това, че много ти тече кърмата и се мокрите двете - така е и при мен, а сина ми е на 3 месеца и половина. Моето решение за теча е под гърдата кърпа, а на детето слагам лигавник да не му се мокрят дрехите. Той при всяко кърмене е целия омазан с мляко по лицето, но няма как. Пробва да му давам легнала (казват, че така е по-малък притока на млякото), но пак е същото с разликата, че млякото тече по лигавника под устата на бебо. Кърми, не се отказвай!

# 9
  • Мнения: 8
Благодаря на всички за съветите и помоща!!! Продължавам да кърмя, като преди това малко изцеждам гърдата да омекне и тогава я предлагам, слагам кърпи и лигавници и горе-долу оправяме положението.Само когато ни се налага да излизаме на разходка за по-дълго време тогава си подготвям шише със кърма. Само че, едната мми гърда е видимо по-голяма от другата и от нея след хранене изцеждам голямо количество кърма, а от по-малката почти нищо,незнам защо така се получава?Давам да суче и от двете, но пак едната е по-пълна винаги и доооста по-голяма!  Embarassed Embarassed Embarassed, започнах вече да се срамувам, защото разликата се вижда.  Laughing Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 3 241
Случва се така да става с гърдите.
А ти защо цедиш след ядене? Така стимулираш още повече производството на мляко  Thinking

# 11
  • Мнения: 4 409
Бертоне, свържи се с консултант по кърмене. Ще си докараш хиперлактация, което не е никак приятно. Ще ти дадат много ценни съвети, а може и на място да те посетя да ти покажат нагледно някои неща  Peace

# 12
  • Мнения: 343
Бертоне, с често и редовно цедене кърмата няма да ти спре. Познавам майка, чието бебе е вече на 10 месеца и половина и все още кърми с цедене и даване от шише. От време на време бебето й захапва, така че пробвайте се... Успешно кърмене!

# 13
  • Мнения: 4 409
Бертоне, с често и редовно цедене кърмата няма да ти спре. Познавам майка, чието бебе е вече на 10 месеца и половина и все още кърми с цедене и даване от шише. От време на време бебето й захапва, така че пробвайте се... Успешно кърмене!

Именно, няма да спре, но е много по-трудно от самото кърмене. Щом може да кърми защо трябва да цеди? А и това, че при някои работи този метод не означава, че при всички става. След 2 дни правя 1 година цедене, но е имало моменти, в които ако съм нямала замръзена кърма, детето остава гладно. Гърдите са пълни, но нищо не може да накара млякото да излезе.

# 14
  • Мнения: 343
Подкрепям, Деска! Не ми се е налагало да цедя, за да нахраня мъника си, но имам премного мляко и често цедях за облекчение. Чувствам гърдите си пълни, а млякото не слиза. Нали всичко е хормони и когато детето захапе, праща сигнали майчиния организъм да се отпусне и да 'пусне' млякото. А при помпата това не действа. При животните също е така: от едно време знам, че кравите не пускат мляко при доене, само на теленцето. Баба ми я галеше по половин час преди доене и после й даваше ярма, за да може да събере млякото...

Общи условия

Активация на акаунт