Предучилищна - набор 2005 - 4

  • 33 230
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 151
M_I_A   Grinning аз се моля моя да си избере друг герой за раница защото до сега се е спрял на ШРЕК Sick, а иначе гледа май почти всичко.

# 691
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 039
Защо не вземете нещо не толкова тематично. На раницата на Вики имаме птичка Wink

# 692
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Нашата раница е с кравичка, в предните постове нали пусках снимка. Детето искаше да е с WINX, но първо цената беше неприемлива, около 120лв. за абсолютно същото качество, второ че беше прекалено натруфена, а като мине модата...... и изобщо децата в общи линии се съгласяват с моя избор Peace

# 693
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет и благодаря за пожеланията момичета!  Hug

Днес съпругът ми записа Пепи в школото. Преди да го запишат, го пратили на разговор при директорката. Той е с ТЕЛК и директорката искала да знае дали има нужда от нещо допълнително, как ще се справя по физическо... После са го записали.

Раничка сме му избрали на Лего. Той е голям фен. Ще я поръчвам тези дни.

# 694
  • Мнения: 6 151
 #2gunfire #2gunfire С втори неуспешен опит да си вземем удостоверението Simple Smile
Днес беше написано но не беше подписано от директорката,а тя е в отпуска до другата седмица Sad , като е тръгнало от 1.06 наопаки явно така ще изкараме месеца  сега се оказа че заместващата я госпожа ( имаща право да подписва е следобед на работа ) ,а по него време малкия ще спи и отново отпада записването,иначе ходих до училището и проверих какъв е срока поне до петък имам време.

# 695
  • София
  • Мнения: 35 332
Интересен материал гледах сутринта. Как се отразяват конкурсите за мини Мис на дечицата.
Въпросната майка ми направи страхотно впечатление, както и момиченцето. "Опонентката" ме втресе просто с невербалната си агресия Rolling Eyes
http://bnt.bg/bg/productions/136/edition/23422/denjat_otblizo_s_mira_4_uni_2012

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 057
Аз занесох удостоверението още на 1.06. Сега чакаме разпределението на класовете. Надявам се да сме при "нашата'' госпожа. Laughing На 18.06 сме на РД и тогава ще разберем. Hug

И аз се оглеждам за подходяща раница. Искам да видя "на живо" Херлитц. Момата засега видя една с Hello Kity и си я заплю Laughing Но сериозно не сме разглеждали какво се предлага...

# 697
  • София
  • Мнения: 3 931
Дрина, честита дъщеричка. Да ви е жива и здрава.

Здравейте мами, записахте ли си децата за първи клас?

Още не. Подала съм удостоверението и сега чакаме в края на седмицата класирането. Ако е приет в понеделник ще го записваме.

# 698
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Интересен материал гледах сутринта. Как се отразяват конкурсите за мини Мис на дечицата.
Въпросната майка ми направи страхотно впечатление, както и момиченцето. "Опонентката" ме втресе просто с невербалната си агресия Rolling Eyes
http://bnt.bg/bg/productions/136/edition/23422/denjat_otblizo_s_mira_4_uni_2012

И аз навремето имах някакви такива нездрави амбиции с първото ми дете. Наистина кръстосвахме София по цял ден. Отделно следях стриктно и ѝ висях на главата за всеки урок, смятах, че трябва да знае всички отлично, че непременно трябва да се контролира процеса на учене, че тормозейки детето по този начин съм по-добра майка. Хубаво е човек да дава мило и драго за по-доброто образование на децата си, хубаво е да иска те да станат нещо повече от него.....но всичко трябва да е с мярка. В крайна сметка, тя наистина има по-голяма обща култура, но нито стана певица, нито пианистка, нито манекенка или спортистка, владеенето на три чужди езика, поне за момента не ѝ е помогнало кой зне колко в намирането на работа, а неизживяното детство и игрите по площадките никой няма да ѝ ги върне. Отделно, че самочувствието по никакъв начин не ѝ помага, когато се налага сама да направи някакъв избор. Все очаква ние да я "бутаме" и организираме всичко. Със сина ми, вече бях претръпнала Laughing, оставих го да играе на воля, да се справя сам с уроците в училище, да реши сам какво му е интересно да учи и с какво иска да се занимава за в бъдеще и пак беше отличник, пак успя да влезе на първо класиране в желаното училище, дори сега знае къде ще отиде след като завърши средното си образование и не очаква някой друг да взима решенията вместо него. Трябва да има баланс, децата трябва да подкрепяни, желанията им според възможностите на родителите финансирани, но с нищо не трябва да се прекалява. Не говоря изобщо за липса на контрол и незаинтересованост, напротив. Просто темпото трябва да е малко по-бавничко, а не после да се чудим защо като поотраснат малко учителите не могат да ги задържат в класните стаи. Whistling

Така де, сега една песен пея, но ще видим дребното като тръгне на училище, дали няма да съм на някакво съвсем трето мнение Laughing Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 2 001
Зла Гад - Пиги®, напълно споделям мнението ти. Ние се опитваме да я подкрепяме и насочваме, но я оставяме и сама да взема решения. Оставихме я да се наиграе, да лудува, сега само мъъничко ще я натиснем да учи. Че било умно детето, да не отиде зян.

Аз много исках да учи в 134-то, но в крайна сметка решихме да отиде в кварталното училище, заедно с приятелите й. И след като видях светналия поглед и желанието с което изведнъж заговори за училището и първи клас, знам, че това е вярното училище.

Има ли и други, чиито деца ще учат в 11то ОУ?

Аз влязох да пиша за раниците и се отплеснах.. Та по въпроса - разгледах mytoys и ми призля. Намерих някакви евтини на лего по 20-30 евро и май натам ще се ориентирам. Но недоумявам как може детска раница да струва 150-200 евро?! newsm78 newsm78 newsm78 ....................... /Тук щях да напиша нещо нецензурно за родата на производителите на раници/

# 700
  • София
  • Мнения: 44 354
Дрина, честита дъщеричка. Да ви е жива и здрава.

Здравейте мами, записахте ли си децата за първи клас?

Още не. Подала съм удостоверението и сега чакаме в края на седмицата класирането. Ако е приет в понеделник ще го записваме.

уф, а при нас класирането на 18 чак, а сме оставили оригинал да удостоверението за завършена ПГ и до тогава нищо не се знае... така като чета, май това ще е последното у-ще в сф, където ще стане ясно кой приет, кой не...

# 701
  • София
  • Мнения: 6 166
etomira, провери размерите на тези раници Лего, че съмнително евтини ми се струват.

# 702
  • Мнения: 12 035
Като чета май само аз още нищо не съм купила.
Детето има две раници, които са нови и са му подарък, но не зная дали са подходящи.

Какво друго купувате- пособия, несесери- или изчаквате да научите изискванията на съответното училище?Аз мислех  да оставя "пазара" за септември, още повече, живот и здраве ,тогава излизам в отпуска, но като чета в темата се чудя дали и аз да не накупя някои неща.

# 703
  • София
  • Мнения: 2 768
Привет
Ние днес се записахме в училище, занесохме оригиналното удостоверение за завършена ПГ
В тази връзка се чудя защо характеристиката е унифицирана, а не конкретно за всяко дете...Сигурно ги е домързяло...
Ще ходим на родителска на 8 юни и се надявам тогава да ни ориентират за пособията, за да може да си плануваме и разходите..
Успех на всички, които все още чакат заветното класиране Simple Smile Peace

# 704
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
и аз още нищо не съм купила,много рано ми се струва  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт