Запек

  • 6 096
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Мойта бебка се запече ужасно от Аптамила когато беше на 2 седмици. Смених го с Holle , идентично е с Лактаната. От тогава нямаме проблем с акито.

# 16
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! Бих искала да ви поискам съвет - докторите не могат да ми помогнат и вдигат рамене...
Ситуацията е следната - синът ми е на месец и половина. В началото всичко беше нормално и се изхождаше на всяко хранене. От около десетина дни изведнъж спря да ака. Бебето е изцяло на кърма, при мен нищо не се е променило (хранене, стрес...всичко е както преди) и му давам Инфакол за коликите (инфаколът го давах и преди, когато се изхождаше редовно).
Единственият начин, по който може да се изака е със свещички глицерин ( донесоха ми ги от Гърция и вършат чудеса). Говорих с педиатъра ни и тя каза, че нещата ще се нормализират, но мен ме притеснява да не привикне към свещичките. По принцип казаха, че това е по-добрият вариант от термометъра, но все пак е някаква чужда намеса. Някои от вас имали ли са подобен проблем с бебетата си?

# 17
  • Мнения: 15 379
Little_Princess, пиши в Кърмаческия. Там ще те успокоят, че е напълно нормално бебето да не ака по 10 и повече дни, защото напълно усвоява кърмата.
Бих търсила причината за запека у себе си, т.е. бих наблягала на разхлабващи храни. Глицериновите свещички не са постоянно решение.

# 18
  • Мнения: 5
Little_Princess, пиши в Кърмаческия. Там ще те успокоят, че е напълно нормално бебето да не ака по 10 и повече дни, защото напълно усвоява кърмата.
Бих търсила причината за запека у себе си, т.е. бих наблягала на разхлабващи храни. Глицериновите свещички не са постоянно решение.


Благодаря, Sourcherry!!! Hug

# 19
  • Мнения: 27 524
Little_Princess, пиши в Кърмаческия. Там ще те успокоят, че е напълно нормално бебето да не ака по 10 и повече дни, защото напълно усвоява кърмата.

Не е нормално 10 и повече дни, много е  Confused От 2 до 5 се приема за нормално.

Ето една много хубава статия по въпроса, там може да зададеш също въпроса си, Хедра ще ти отговори изчерпателно  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 15 379
10 дни не е нормално и за мен, но такива са твърденията.

# 21
  • Мнения: 27 524
Уф, доста книги и материали сега изчетох за кърменето и никъде не видях чак такъв дълъг период  Crazy

# 22
  • Мнения: 5
Little_Princess, пиши в Кърмаческия. Там ще те успокоят, че е напълно нормално бебето да не ака по 10 и повече дни, защото напълно усвоява кърмата.

Не е нормално 10 и повече дни, много е  Confused От 2 до 5 се приема за нормално.

Ето една много хубава статия по въпроса, там може да зададеш също въпроса си, Хедра ще ти отговори изчерпателно  Simple Smile

Блонди, много ти благодаря! Статията е супер!!!  И аз мисля, че 10 дни са множко... bouquet Hug

# 23
  • Мнения: 6
Нашият мъник вече близо 3 месеца яде MILUMIL и с него нямаме никакви проблеми с акането  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 34
Нашият проблем със запека продължава.
От края на 1 месец започнахме с Фризо Вом по предписание на докторката, минаха вече 35 дни от както си го хапваме, но ефект няма. Сутрин давам 5 капки Био Гая.
Днес бяхме на консултация и докторката ми каза да правя сок (фреш) от сливи и да го давам на малкия по 50 мл. на ден... Моля и за вашето мнение за започване със сокче от сливи, и то като първо сокче. (все пак сме на 2 мес и 5 дни)

# 25
  • Мнения: 15 379
Нашият проблем със запека продължава.
От края на 1 месец започнахме с Фризо Вом по предписание на докторката, минаха вече 35 дни от както си го хапваме, но ефект няма. Сутрин давам 5 капки Био Гая.
Днес бяхме на консултация и докторката ми каза да правя сок (фреш) от сливи и да го давам на малкия по 50 мл. на ден... Моля и за вашето мнение за започване със сокче от сливи, и то като първо сокче. (все пак сме на 2 мес и 5 дни)

Сок от сливи е безумие да се дава на такова малко бебе!!!
Смени млякото, вземи такова с пробиотици - Лактана Био е добър избор.
Спри да храниш с млеката Фризо, явно е, че не са подходящи за бебето ти.

# 26
  • Мнения: 34
В нашия град в магазините от които си вземам храна не съм виждала Лактана Био мислех да се преориентирам към Аптамил Комфорт, какво е вашето мнение???

# 27
  • Мнения: 15 379
Аптамил Комфорт е за бебета с храносмилателни смущения, вкл. и запек.
В пъти по-добър избор от Фризовом+сок от сини сливи.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 242
Днес бяхме на консултация и докторката ми каза да правя сок (фреш) от сливи и да го давам на малкия по 50 мл. на ден... Моля и за вашето мнение за започване със сокче от сливи, и то като първо сокче. (все пак сме на 2 мес и 5 дни)


В никакъв случай не бих последвала този съвет.  ooooh!
Бебето е прекалено малко за каквито и да е сокове, камо ли пък за сок от сливи, който е по- киселинен и агресивен от тези, които обикновено се дават като първи сокове.

# 29
  • Мнения: 34
Бързам да споделя какво ми се случва: Взех Аптамил Комфорт, приготвих го и започнах да храня, Габи изяде 2/3 от млякото и спря да яде, почна да повръща и сега се гърчи ужасно!!! Какво бъркам с новото мляко?

Общи условия

Активация на акаунт