Ядете ли цялото семейство заедно?

  • 2 908
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
Само вечер сядаме заедно.Иначе през деня кой,когато му се яде.

# 16
  • Мнения: 1 413
Тъкмо щях и аз да вметна за салатките! Wink

Ние се прибираме заедно, веднага правим вечеря и сядаме на масата-много държа на това, ние си оставаме на масата, говорим си, обсъждаме семейни дела, коментираме случки и новини-така е било при родителите ми и аз внесох тази приятна традиция и при нас. Много ми се разваля настроението, ако не се съберем в събота на закуска заедно.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 412
Когато бях дете се хранихме заедно на вечеря и ми беше много приятно, че  всички бяха заедно и някакси чувствах топлината на семейството. Мен не ме държаха до края на тяхната вечерята (тяхната беше дълга - със салатки и много приказки). Много искам да го наложа и сега, но ние вечеряме късно, ама не съм се отказала, само приказвам на мъжа, колко е важно да започне да си идва по-рано.

# 18
  • Мнения: 3 342
Винаги вечеряме заедно, а през уикендите сме заедно и на обяд. Винаги е било така и го приемам за нещо нормално и естествено. Дори досега не се бях замисляла за това... Явно сме си изградили такъв режим, че огладняваме по едно и също време. Мисля, че все пак сме си създали много хубава традиция.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Да заедно вечеряме /вече/. В моето семейство се сядаше задължително заедно на масата вечер и много исках и при нас да е така.

За съжаление мъжът ми гледа ТВ с едно око /говорили, спорили и сме се карали по въпроса поне 100 пъти/, а Дариа въпреки че предпоитам за сега да яде преди нас сама, се настанява на масата още щом види, че покривката е сложена. После започва да си иска нещо от храната ни, бърка в чинията на баща си, дърпа чашите и... Уффффф, кога ще стане човек?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Лекси, може би, ако вечерята е единственото време, в което можете да се видите и съответно Цвети да пообщува с баща си, тогава липсата на такава, може би е проблем. Но пък, ако след като се приберете, правите разни неща заедно,  двамата се занимавате с Цвети и т.н,  едва ли от това, че не вечерят заедно, ще куцат взаимоотношенията им.
Аз също обичам да се храним заедно, но през седмицата, след градина, Ради е ужасно гладен и ако не сме достатъчно бързи да му дадем да хапне, става и ужасно нервен (нещо супернехарактерно за него) или се опитва да се засити с бързи въглехидрати Wink. По-късно, евентуално, Ради сяда на масата с нас, но не винаги. Но пък и двамата обичат активно да се занимават заедно - баща му го води на градина, често играе с него, четат заедно, разхождат се, гледа го, когато Ради е болен и т.н.
Събота и неделя, иначе, сядаме заедно на масата, а закуската обикновено е приятен повод за  newsm64.

# 21
  • Мнения: 1 493
За мен храненето е ежедневен ритуал, които си има необходимите изисквания: всички да седнат на масата, да се говорят само приятни неща по време на храненето, да се сервира в красиви съдове, добре приготвената и добре поднесената храна, да се изчаква всички да започнат и свършат едновременно !
Трудно е да се постигне, но така съм възпитана и смятам, че така е редно.
"Храната , ако не е отрова е лекарство" !
С храната поемаме или положителна енергия / ако е прясно сготвена, с любов, без консерви и химикали, и поднесена в красиви съдове, добре аранжирана / или отрицателна енергия / ядосана никога не готвя, не понасям консерви и консерванти, химията не дишам съвсем /.
Не мога да проумея, как някои хора ядат претоплени от хладилника храни, приготвени преди дни, а някои от замръзените преди месеци ! Та това е просто отрова, в най-добрия случай БАЛАСТ !

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Ефросина, би ли споделила с нас какво е работното ти време?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 105
Да, винаги!!! Това ми е много любимо и е останало от моите родители, които винаги си сядаха след работа на масата и винаги вечеряхме заедно!!! Обичам и го правя винаги, уютно ми е така Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
 Хи, хи  hahaha yanita и аз това бях тръгнала да питам, но си ме изпреварила Grinning

Вече имам и отговор от половинката Grinning Знаех, че ще си навре носа във форума по някое време Wink  Ще се жертва тая вечер да приседне на общата трапеза, пък дано му хареса Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 5 828
И ние вечеряме заедно в повечето случаи, рядко се случва някой да не е гладен и да яде сам по-късно, но не правим трагедия от това.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, не ни е възможно. Всеки се прибира по различно време и яде различна храна. Децата ядат готвено, а ние с мъжа ми- не. Само аз не ям месо и си налагам някои ограничения, а мъжа ми се налива с кола и се тъпче с хляб... За това не се получава  Sick

# 27
  • Мнения: 2 255
Обикновено - ДА - събота и неделя например, вечер е по-трудно, щото таткото се прибира късно или пък не се знае кога  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
Лекси, ти да не вземеш сега да сервираш някоя престаряла манджа от обяд примерно? Знам, че чак с вчерашна манджа няма да се изложиш....

Приятна вечер(я)!

# 29
  • Мнения: 7 821
Хи, хи  hahaha yanita и аз това бях тръгнала да питам, но си ме изпреварила Grinning

Вече имам и отговор от половинката Grinning Знаех, че ще си навре носа във форума по някое време Wink  Ще се жертва тая вечер да приседне на общата трапеза, пък дано му хареса Rolling Eyes

Лекси, нарежи някакво мезе на човека и му сипи аперитив, може пък да му хареса  Wink.

Приятна вечер   bouquet .

Общи условия

Активация на акаунт