Мурат Йълдъръм в "SUSKUNLAR - Безмълвните" - в четвъртък по ShowTV - 8 тема

  • 25 217
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 558
Лили Благодаря ти! newsm51
Кой ли ще го замести? newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 1 385
Струва ми се, че това с намирането на себе си се проточи много.  Аз не знам какво точно значи това. Къде и какво трябва да търси. Самия израз ми е неразбираем.   
Някоя от вас преживявала ли е нещо подобно?  Ако не - откъде знаете какво преживява той.  Ако да - намерихте ли себе си после?  Моля ви се обяснете ми, че аз нещо не разбирам.

Има лоши, много лоши преживявания. Има кошмари, събужда се ужасен. Добре, това го разбирам. Няма начин да не е така известно време, може и повече, зависи от психиката на човека.  Но защо да е загубил себе си, та да се намира.  Какво по дяволите значи да търсиш себе си?   Май се ядосах, затова спирам.  Ако някой може нека ми обясни.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 385


      Аз не правя психоанализи.  Гледам филма с голямо удоволствие, защото е страхотен. И мисля, че Еджевит много добре знае кой е и какъв е. И още в първия епизод каза на Бибял  - защо да се връщам назад. Той че не е забравил какво им се е случило - не е. Но това е друго. Работил е както казва той като куче, вършил е какво ли не, за да се изучи и да стане такъв, какъвто искаше от малък. Той си е точно себе си.  Може би, понеже не е споделял всичко преживяно с никого 20 години, затова  е толкова живо в паметта му, това е разбираемо.  Но ... абе, не знам.

# 48
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
bye bye bye
Ама докато прегледам всичко...

Приемате ли ме newsm78 - гладна, уморена, недоспала, ама щастлива, че съм се добрала до тук. Laughing Party Въобще - смахната.  Joy

Да дам отчет - първо минах през старата темичка. Там хапнах за вечеря на бързо от закуската, която беше сложила Алекс, защото цял ден съм на солети, кафе и сокчета. И след това започна онова там с поста й. Peace Peace Peace
Алекс  Hug sȕper:)) smile3517 smile3517 smile3517
 ама и после
Кетхен  :hug:sȕper:)) smile3517 smile3517 smile3517

И Кет, що тъй се ядосваш за нищо newsm78

Хубаво е ,че ви има момичета и че мога да ви чета, защото правите един чудесен диалог. Аз мисля, че и двете сте прави. Еджи е наясно със себе си както казва Кетхен. Той е зрял, интелигентен мъж вървял убедено по един път години наред. И разбира се че е «наясно със себе си» - фраза наистина твърде приличаща на щампа, противоположна на представата за объркан човек, който незнае какво да прави с живота си.  

Но в живота на всеки един човек може да настъпят събития, когато той/тя може да се разколебае и да не знае накъде да тръгне. Човек открива в бездната на своето съзнание, неща които е подтискал или не е искал да ги признае за себе си.

Пред нас имамаме един Еджевит (както пък казва Алекс) с толкова много проблеми, изкочили както от реалността, така и от съзнателно подтисканата му памет, че не знам колко хладнокръвно може да си спомни какво е мислил и в какво е бил убеден до скоро за себе си. Затова се страхуваме и филма ни държи напрегнати. Иска ни се едно, дори виждаме, че се получава, щото нашето момче си е мъж на място, но пък и се страхуваме, че може да стане друго.

Много сложен и интересен образ е изградила Пънар. Дано не се олее нататък. Ще се радвам да го запази като човек с реални проблеми, а не като излязъл от комиксите супер герой. Е това значи, че ще има рев и два реда от онези неща от носа. Ама нейсе. Толкоз щастие на тръстиката трябва да се компенсира някак си  Joy hahaha Joy hahaha

# 49
  • Мнения: 8 460
Ай каква хубава тема нищите  smile3521
Еджевит е наистина един много сложен образ и Мурат го играе по-възможно най-добрия начин.Дали е наясно със себе си  newsm78.Мисля че 20 години се е опитвал да избяга от спомените и от това кой е баща му.Изградил се като човек през тези 20 години ,но е заврял много на дълбоко  и спомените от затвора и спомените от татко си.Но сега когато всичко изкочи,отново е с приятелите ,спомените са тук ,татко излезе от пандиза и Еджи чува от всякъде "Ти си като баща си","Ти си син на баща си".Човек колкото и да знае какъв е и какво е постигнал понякога му се случва нещо което го завърта с главата на долу и му променя светогледа.И всъщност май Еджевит не си задава въпроса"Кой съм аз ",а всички други останали все го питат кой е.

# 50
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
 Искате ли да видите мъдреца  бай Коен какво казва там в спойлера. Субтитрите за съжаление са на руски, но си знам, че нашата  (май долу-горе възрастова или пък кръвна) група е "на ти" или почти "на ти" с руския. Да знаете - много го обичам този човек Laughing

Leonard Cohen - The Future (russian subtitles - русские субтитры)
Скрит текст:

# 51
  • Мнения: 12 833
Момичета , интересни неща сте написали са сложния образ Еджевит.
Поздравления за превъплащението на Мурат.
Ванина и това в спойлера ми хареса.





Скрит текст:
Аз днес наваксах с Фатмето, и съм доволна от доказването и победата  на истината, но така ли е в живота- за съжаление НЕ.Парите не, ами многото пари  и високите постове във властта побеждават по често, въпреки истината. Берен е млада но много талантлива актриса, харесва ми и играта на Мустафа-добре предава емоциите, въпреки светлите очи  Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 12 833
Вече е Цветница!

Честито на всички цветя!




Според родната статистика на Цветница празнува една пета от българите.
Жените, наречени на цветя, макар и с някои изменения в името на бабата, са около десет на сто от българките. Още толкова са и мъжете. Най-популярното дамско име на цвете естествено е Цветана, дублирано с Цветелина, но то се конкурира с Маргарита за първото място в класацията. Общо 175 000 са българите, кръстени на растения. Освен Цветан, повод за почерпка имат Цветанка, Цена, Цено, Цвета, Цветелина, Виолета, Камелия, Върбан, Върбинка, Здравко, Здравка, Лилия, Латинка, Теменуга, Теменужка, Росица, Маргарита, Малина, Ясен, Явор и още много. Сред дамите класацията водят Виолетите. 31 300 българки с това получават честитки днес. Дамите с имена на цветя, казват специалистите, винаги са на челни места и са властвали над десетки мъже. Като започнем с кралица Маргарита Наварска (кралица Марго от популярния роман на Дюма) независимо, че името й означава “бисер”, по нашенски тя е цветето маргарита.

http://www.blitz.bg/news/article/105834

# 53
  • Мнения: 12 833



Лека нощ!

Скрит текст:

# 54
# 55
# 56
# 57
  • София
  • Мнения: 1 385
О, да, вече е Цветница.  Пожелавам на всички, които имат имена на цветя да са живи и здрави и много свежи.

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 1 385


Добре, последно.  Пред Еджевит няма никакви въпроси. Той каза, че е готов да рискува всичко и се захванаха с отмъщението. Това е.  Той не си задава въпроси, другите го питат.   Ако пред него стои някаква дилема, то това е дилемата Аху-Бирсен.   А може и вече да е решил човекът. Ще разберем.

Лека нощ на всички.

Общи условия

Активация на акаунт