Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Честита Цветница и от мен, мили маминки! Честито и на всички именнички! Heart Eyes Hug

Пепи и аз като Ел2000 съм с много ниско кръвно но ми изтръпват ръцете вечер докато спя. Доктора ме прати да изследвам албумина в урината. Тогава нямах, но сега пак идва ред да се изследвам.
Понеже питаш дали се лекува. На мен доки ми обясни, че трябва да наблягам на белтъчините, защото недостига им води до натрупване на вода и отичане на крайниците. Даже ме заплаши, че ако не ям достатъчно белтъчини ще ми предпише протеини на прах, защото бебетата много дърпат от организма на майката.
Дано съм била полезна.   Hug

# 61
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет на всички и честит празник  Hug Честита нова тема чак на 5-та стр.  Embarassed Дано да е изпълнена само с положителни емоции.
Аз тази седмица не знам на кой свят съм. Освен болките в кръста и недоспиването, днес си изкарахме акъла заради болки и стягане в корема  Sad Ходихме до дежурния кабинет в Тина Киркова. За щастие всичко с малкия е наред. Нямам нито разкритие, нито контракции, явно е някаква стомашна болка, но много се притеснихме . Нали ми е първа бременност и всяко усещане ми е ново, та не знам от кое да се шашкам и от кое не.

Освен това и домашното ни декоративно зайче е болно. Миналата седмица му открихме абсцес и вече 10 дни мъж ми му бие антибиотици. Знам, че звучи глупаво да се притеснявам толкова за него, но ние е като детенце вече 5 години. Явно остарява и няма още дълго да е с нас и ни е много болно. Пък на ветеринарите май не им се занимава много със остаряващ заек и само ни размотават и всеки ни дава различна информация. Днес един ни каза, че антибиотика, които единия доктор ни изписа е много опасен при гризачи, та вече се чудим какво да правим и на кого да вярване.  Cry

Абе сега се шегувам с мъж ми, че сме като многопрофилна болница в къщи и той ни е като лекар Simple Smile толкова ми е грижовен.

Виждам, че за колички говорите.. И преди бях писала, че сме се спрели на Espiro Atlantik. Не е кой знае какво, но за нас е най-оптималната комбинация между качество, вид и цена.  Най-вероятно след Великден ще я капарираме. Само трябва цвета да си уточним, че още водим дебати Simple Smile

Много се отплеснах с мойте и на домочадието болежки Simple Smile Приятна вечер ви желая на всички, а аз се връщам да ви наваксам с четенето  Hug

# 62
  • Мнения: 29
pepina_79 , много, много благодаря, не мога да ти опиша облекчението, което почувствах!
Този материал много ме успокой, безкрайно и голямо Благодаря, мила!!!  bouquet Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 1 184
Здравейте и от мен. Честит празник на всички именнички. Желая ви да бъдете здравички и само хубави емоции, щастие и много любов.
Аз нямам много време да пиша, но ви чета редовно. Наближава сватбата ни, а трябва да свършим още много неща. Вече ми се иска да минава, че се чувствам доста изморено.
Във връзка с бременността си изпитвам май обичайните неволи - не мога да спя нощем, кръста ме наболява, вечер ми е тежко и т.н. Всеки петък ходя на лекциите на 9 месеца в The mall. Доста са интересни, пак и винаги подаряват разни дребни нещица.
По отношение на количките съм се спряла на АВС Design - mamba или Espiro Enzo, но ще копуваме преди раждането. А и другите бебешки покупки ще правим след сватбата. Пожелайте ми успех и всичко да мине добре.  Hug  Hug

# 64
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета,
Честит празник   bouquet
Радвам се, че заглавието ви е харесало  Hug
Пепи, последните няколко дни и аз се будя с отекли ръце, едва си вадя халката.
Пък аз да ви кажа - купих си апаратче за кръвно и вече не съм убедена, че беше добра идея - уж се научих да го меря сама, ама почнах да си го замервам по няколко пъти на ден. Вчера се събудих, след като не бях спала като хората, болеше ме глава и ми беше замаяно. И като почнах да го меря час по час, успях няколко пъти да го докарам до 130 на 90 (при условие че доскоро ми беше 90 на 60 най-редовно). Ходих да ми го измерят в близката клиника - 120 на 70. Обаче не се кротнах и вечерта към 21,30 ч като измерих 140 на 100, се психирах тотално и веднага до клиниката. Мерят ми го там - 110 на 70... Казаха ми само да си го следя и ме отпратиха. Тая сутрин пак ставам и меря - пак 140 на 100 си го изкарах... Отивам пак до клиниката наблизо - 100 на 60. Лекарят там много внимателно ми обясни как да го меря и изрази съмнение, че може да не замервам правилно  newsm78... Вече и аз не знам кое е истината. Доста се бях наплашила вчера и колкото повече се стресирах, имам чувството, че сама си вдигах кръвното  Confused Сега се чудя има ли повод за притеснение. Утре ще ида да си пусна една урина. Трябва ли да казвам конкретно, че искам изследване за албумин, или е достатъчно рутинното изследване? Има ли нужда според вас и от изследване на кръвта и какво евентуално да кажа да ми пуснат?
Сори, че ви занимавам, при това на празника  Embarassed
Между другото, вчера лекарката в клиниката каза, че е хубаво да се пие магнезият, защото действа съдоразширяващо и подпомага регулирането на кръвното - да го имат предвид тези като мен, дето са си го спрели самоинициативно  Embarassed
 

# 65
  • Мнения: 6
Здравейте мами, много сте писали, не мога да успея да ви прочета  Simple Smile
srcs   , разгледай тези мебели http://mebelikirev.com/legla/index.php, Като качество са по-хубави от Бертони и според мен по-красиви. Имат както кошари, така и трансформиращи легла, скринове и гардеробчета. Нашата кошара е Дундьо http://mebelikirev.com/koshari/index.php.
За матраците Magniflex не помня кой беше писал - аз избрах този http://magniflex.bg/products/bambino/baby-bamboo/  - много съм доволна. Задължително си купете протектор за матрак.

Честито на всички именници, Весели празници и внимавайте с козунаците и яйцата!  Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 110
Добро утро!

Не съм писала скоро, нещо все не ми остава време. Пък и последно време нещо все ми тежи, нямам сили за нищо. Продължавам да ходя на работа, надявам се да продължа до края на Май. Не знам дали си спомняте, бях ви писала, че ме бяха повишили точно когато забременях. За това ми се иска да изкарам още малко  Simple Smile
Все по-трудно ми става да се наспивам като хора - или мъжа ми " ми диша"  Crazy, кучето "ми хърка" и за капак малкия юнак е много активен в малките часове  Party Но стига съм се оплаквала, като цяло всичко ми е наред, като изключим факта, че се чувствам като хипопотам   Joy
Лек ден на всички, и честит имен ден на патерица на всички цветенца, дръвчета и храстчета  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2
   bouquetДобро утро мили коремчета.  bouquet

Пожелавам ви успешна седмица.
Аз като си знам мен какво ме чака #Shocked  но му виждам краят  Flutter

smilekris, благодаря ти, мила, за предложението. Няма да повярваш, че снощи Милото попадна на тези мебели и ме убеждаваше, че му харесват повече. Grinning Най-близко където мога да ги видя е във Варна и ще се оскъпи малко с транспорта но нищо, ако ми харесат много ще се прежаля. Снощи даже се спряхме на Антъни yes

TEREZA83, и двете са хубави но на мен ми харесва повече Espiro Enzo bowuu Споделям мнението си ако се колебаеш много, да наклоня малко везните Grinning

Аз за поредна нощ не можах да спя. Когато се събудих и обмислих целият предстоящ работен ден, се замислих за нашия форум. Вие, момичета, давате ли си сметка какви късметлийки сме ние, че като цяло сме попаднали една на друга. Сега не искам да прозвучи самохвално но всички сме доста интелигентни, което си проличава много стабилно в общуването ни. Пример за това е факта, че на моменти всички сме по-чувствителни и изнервени и пак съумяваме да запазим добрият тон. Това е така, защото всяка от нас си дава сметка, че когато другата е по-нервна не бива да се връзва и разумно стига до заключението, че вината не е пряко в нея и това, че била отнесла малко по-нервно изказване не е голяма работа bowuu Да не споменавам факта, че сме достатъчно образовани ( всяка в нейната си област), което не може да не се усети. Вие представяте ли си ако бяхме някои луди, нетактични и несъобразителни БРЕМЕННИ жени, какво щеше да е тук. До сега да сме се хванали за косите и да сме си издрали очите, словесно разбира се.  hahaha
Като цяло исках да ви кажа, че много се радвам, че съм част от една богата на интелект и страхотно пъстра на характери компания в която е постигнат баланс и уважение. Не е лесно да се общува с прости хора ( предполагам всяка от вас знае yes ). Толкова се радвам, че Вие сте такива, каквито сте Hug  Hug Hug

# 68
  • Мнения: 15 097
Добро утро, момичета!
На патерица, честит празник на всички, които са имали поводи през уикенда!
Честита ни нова тема! Само с хубави новини да я изпълним Simple Smile И с хубави покупки, защото това ще става все повече на дневен ред.
Пожелавам ви прекрасен ден!

# 69
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен!
Новата темичка е много хубава!
Честит имен ден на патерица на всички цветя!
Аз минавам за да ви почерпя, вчера майка ми и свекърва ми имаха имен ден, а пък днес майка ми е рожденичка, нека да ми е жива и здрава!



Хубав ден!

# 70
  • Мнения: 10
Честит имен ден на патерици!  bouquet

# 71
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Добро утро на всички Simple Smile
На мен днес болките ми продължават. Следобяд ще отида до АГ-то да ме види и да ми даде болнични да си лежа у нас, че иначе трябва да ме приемат в болница.
smilekris, много хубави легълца. Ние цялото обзавеждане за детската стая мислим да го вземем от магазин "Слънчице". Там има доста голям избор и можеш сам да си избираш цветовите комбинации. Освен това от там ще си вземем и количката, а за определени суми имат някакви отстъпки. Малко ми е трудно да кача линк, но с търсачката мисля, че излиза още в началото Simple Smile Малко стана като реклама, ама нали затова сме се събрали - да споделяме опит и мнения  Laughing
sexy_gab, да ти е жива и здрава мама  Hug От тортата ми потекоха лигите, та отивам да хапна нещо   Grinning

# 72
  • Мнения: 2 732
nouvelle_vague какъв апарат си си купила -електронен за китката ли .Ако е такъв имай в предвид ,че не са много точни .А иначе за твое спокойствие си пусни една урина .
Честито на майката на sexy_gab -да ти е жива и здрава !
Аз пак съм се запекла яко -днес съм решила да не ям много и да карам на плодове и таратор.
Какво време случиха пак дечицата с ваканцията само.Вчера детето изкара чудесно на РД .Забавлява ги ди -джей .За днес ще трябва да измислям къде да се разходим ,че е доста хладно.
Хубави легълца и колички показвате .При нас каката каза ,че тя ще купи количката с парите от касичката си Joy.
Лек ден момичета -с повече усмивки ,а не начумерени като времето Hug!

# 73
  • Мнения: 20
Здравейте, бременелки  Wink Да ни е честита и новата тема  Heart Eyes

Пепина, честити покупки Wink Да си ги ползвате със здраве Heart Eyes
Srcs, аз първия път всичките си по-големи покупки си ги бях купила от Бертони- леглото е много хубаво,моето е подобно на това,като изключим празното място под повивалника
http://www.bertoni-eu.com/bg/products/beds/200-trend
От леглото съм много доволна!!! И шезлонга ми беше от там впоследствие, столчето за хранене,проходилката... А бе всичко за бебо с изключение на количката, защото е най-заредения магазин в града , а и не върти само каталожна търговия, излага на показ и стоките Wink
И аз тези дни се оплаквам от болки и тежест в кръста, естетствено и "бременния" ми мъж Laughing Всеки ден правим едни упражнения,които научих в Училището за бременни и наистина има ефект, при него по-голям  Joy Но сън почти нямам, малкия е много подвижен, добре,че имам тренинг от работата ми да издържам,когато съм недоспала, но сигурно ще издам  багажа все някога Sunglasses
Сарах, дано е нещо безобидно и да ти мине  Hug
Елл7, много сладко това с изказването на каката Heart Eyes Моят син пък има два коша с "оборотни" играчки и по- малкия кош вече е напълнил с малки играчки,които били за бебето  Mr. Green  Вече постоянно ме пита кога ще идва бебето,че да си играят с него Sunglasses

Аз си изпратих мъжете и сега съм фрии, но пустото време... доста е хладно и подухва. Ще ходя да си подготвя документите за ЛКК ,а утре имам среща с бебо  Hug Хубав ден от мен   bouquet

# 74
  • Мнения: 7 995
Тери, какви документи трябва да се подготвят за ЛКК?
И аз съм утре на доктор и искам да ми даде болничен, ако може веднага.

Общи условия

Активация на акаунт