Пролетна АВГУСТовска тема 34

  • 36 214
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 676
Честито на рожденичките, много здраве, радост и усмивки!   bouquet  bouquet  bouquet

Биляна, как да не те помним  Hug
Това за срастването е много неприятно, но е напълно възможно да не си го забелязала - че кой се взира там, освен ако вниманието му не е насочено конкретно за какво да внимава.
Аз редовно проверявам малката, защото съм се напатила много като дете - много пъти са ме цепвали, а после и сестра ми. Много е травмиращо и за това внимавам.
Най-общо казано се слепват една за друга малките срамни устнички. За това всеки път при смяна на памперса съвсем лекичко дръпвам (както е показано на снимката, благодаря микмик) - майка ми ме предупреди да правя така, за да го избегнем. Искрено се надявам при вас просто лекаря да се е объркал и да не се стига до там. Не че е нещо много страшно и сериозно, но е травмиращо за детето (пък и за родителите).

За ваксините, малката също няма никакви ваксини и в момента обмислям как да постъпя, защото все пак ми се искаше да ходи на детска. Но ако цената е да й сложа ваксините, за да ходи - ще пропуснем. Не съм толкова смела, че да й ги сложа. Иначе всяко човешко същество има конститунционално право на образование, така че не може да остане извън образователната система.

# 46
# 47
  • Мнения: 202
Воистина Воскресе!
Присъединявам се към призива от картичката за повече доброта и любов!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 276
Христос Воскресе и от мен!
Весело доизкарване на празника!

P.S. Дечковците направиха ли яйцата на каша да ги бият едно в друго? Simple Smile У нас голям бой падна с яйцата. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 78
Христос воскресе!Желая ви много,много здраве,любов и усмивки,мили виртуални приятелки!Щастлива съм,че ви познавам,макар и не на "живо",че вече повече от две години споделяме емоции,вълнения и преживяваме радости и трудни моменти заедно!
Утре съм на преглед и силно се надявам вече да разберем какво ще е бебчето!Стиснете едни палчета,ще ви уведомя веднага!

# 50
  • в рaя
  • Мнения: 233
Христо Воскресе! Много любов и здраве ви пожелаваме!

Ние сме добре, Мими влиза в някакъв ужасно мрънкащ период и ни вади душичките... от ставането сутрин, че до лягането вечер е такава, а посреднощ реве на сън. Не знам на какво се дължи - зъби нямаме да вадим, просто няма нищо като дразнител. С бебето се държи страхотно - все иска да го милва и целува, да го държи, че се и сърди като не и дадем...
Яйцата на Великден бяха голяма атракция - и боядисването, и чупенето, и яденето... Баш на празника - на семейния обяд, изяде почти 2 яйца и веднага се изрина, но с фенистил бързо мина. Но много и харесват и все сочи да и белим, аз не давам, те с татко й се сърдят ...
Толинка, чакаме новини от теб утре! Стискам палци да е какво сте си пожелали, но най-важното е само да е живо и здраво!
Това за срастването звучи много неприятно и сега и аз си имам едно на ум да я проверявам.

Аз не съм ви се похвалила май тук, че ми изчислиха майчинството както аз искам - демек с около 100 лв. отгоре ииииии ме одобриха за социална помощ за майки студентки! Много съм щастлива, много се карахме с Директора на СП, голямо разкарване беше до университета, но стана моята работа. Вече се убедих, че с нахалство и упоритост почти всичко се постига!
Амиии май това е от нас!

# 51
  • Мнения: 78
Момичета....,пиша и плача....Нямам думи,за да ви опиша как се чувствам в момента...
Ще си имам МОМИЧЕНЦЕ!Иде ми да го изкрещя на целия свят!Преди 3 години,изгубих дъщеричката си и тогава си казах:"Господи,тя си тръгна от мен сега,но моля те,върни ми я някой ден!"Как съм се молила,колко съм плакала само аз си знам....Днес лекарката беше категорична и в момента,в който чух какво ще е бебчето ми,си помислих единствено:"ТЯ ще се върне при мен!"Остава ни още толкова много,докато я взема в ръцете си,в петък ни предстои най-сериозното изпитание-амниоцентезата,но аз вярвам,дълбоко вярвам,че този път ще я имам до себе си,ще бъде реална-моето момиченце,ангелчето ми....

# 52
  • Казанлък
  • Мнения: 29
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·,  много са сладки Мими и Гого, да са ви живи и здрави! И дано скоро мрънкащия период на каката да мине, за да сте спокойни всички! Последните кътници излезли ли са? - да не я мъчат те? Защото при Ахмед зъбите излизат много трудно, през деня мрънка, през ноща се буди много, плаче, трудно заспива - последния зъб, който му излезна го мъчи повече от  месец, и чак онзи ден проби  ooooh! (а това е едва 11-я зъб)! Нямам търпение вече да му излезнат всички зъбчета.

tolinka толкова се зарадвах за теб като прочетох, че ще имаш дъщеричка  Hug! Сигурна съм, че всичко ще е наред и края на лятото ще успееш да си я гушнеш! Имаш нашите стиснати палчета!

# 53
  • Мнения: 55
tolinka, Hug! Всичко ще бъде наред!Аз вярвам, че има неща просто които трябва да се случат и вярвам, че на добрите хора се случват добри неща! Така, че и ти ще гушнеш твоето момиченце и всичко ще е наред!

Аз пък да се оплача, Крум трябваше утре да е на ясла за първи ден обаче се събуди с лаеща кашлица и сега ще отлагаме тръгването на ясла.Някой знае ли колко важат изследванията?
Надявам се да го изкара ларингита леко този и път и да не стигам до АБ Praynig Тайничко вярвам че след 14 дни на витамини има по-добра имунна с-ма и ще се справи бързо с тая гад!

# 54
  • Русе
  • Мнения: 276
tzuntzurka, честита бременност, аз чак сега виждам, а ти скоро ще раждаш май. Simple Smile
Дано Крум бързо се оправи.   bouquet

Толинка, много се радвам, желая ти спокойствие и розови панделки после. Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 5 727
tolinka - страхотна новина. Всичко ще е наред с амниото и скоро ще гушкаш дъщеричката си.

# 56
  • Мнения: 202
Tolinka!! Hug страхотна новина, много ми стана мило като прочетох!
Всичко ще е наред, знаеш колко хора се молим за това!


Деси, защо  си се карала с директора на СП..? на какво основание не са искали да ти дават помощта?
И аз я взех миналата година за Ивелин.


# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 1 641
тупурче, прекрасни са ти и двечките съкровища - да са ти живи и здрави и Мимето, и Гого!
Маги също е крива тези дни, имаше няколко ревливи нощи, което не й се бе случвало отдавна. Може и да са зъби както предполага kadrie, надявам се да мине бързо, а може и да е от емоции, вълнение. Разкажи за малкия Гого - как е с малко бебе, аз имам чувството, че всичко съм забравила и Маги не е била бебе никога  Blush
Толинка, честита принцеса! Дано всичко мина както трябва на амниоцинтезата, пиши после как си!
На Маги и сложиха последната ваксина,но май пипна някакъв вирус и беше два дни с температура и разстройство, но всичко мина, де, сега е добре и дивее из къщи.Нооо мен ме е налегнала една апатия... на баща ми му предстои операция другата седмица и е едно такова тягостно у дома...

# 58
  • Мнения: 4 841
Толинка, честита розова панделка. Всичко ще бъде наред с бебка - ще видиш. Само спокойно и се наслаждавай на бременноста си. Бъди спокойна, за да ти е спокойно детето после.

Някой път от СП се запъват като магаре на мост. Съвсем в реда на нещата  Tired Особено пък ако си ползвала същата помощ и при раждането на Мими. Важното е, че си успяла накрая. Честно казано и на тях не им е много ясно как става това с тази стипендия и до някъде и те си пазят хляба. Не им се сърди много. Аз отидох с предварителна уговорка и едната служителна изобщо незнаеше кой формуляр да ми даде да попълня. Чаках като амсалак с новородено в ръцете, че и стана проблем що съм прередила опашката.
Само едно не ми е ясно. Как си успяла да си вдигнеш майчинството със 100лв  newsm78

Аз боядисах малко яйца понеже майка ми винаги се престарава и после се чудя какво да правя толкова много яйца. Дори тези които боядисах бяха за свекърва ми, че по някаква православна линия  newsm78 тя не трябвало да боядисва тази година яйца понеже майка и почина есента. Та аз и една нейна комшийка боядисахме вместо нея. Малкия естествено спеше, понеже е голям гороломник и само бели прави. Особено като се ядоса и всичко отива на земята, пък бои не ми се чистеха от пода и т.н.
В петък пък ме осени една муза и реших да меся козунаци, а никога не съм месила нищо. Намерих една рецепта и се развихрих. Малкия беше много съпричастен и спа през цялото време. Събуди се навреме, за да успея да загоря последния козунак  Tired Иначе доста добре ми се получиха нещата и дори ми хареса да меся. Понеделник мислех пак да се пробвам с месенето като си поправя грешките от петък, но пък се обадиха за разходка в центъра и неустоях.

То пък каква разходка направихме... през цялото време дърпах малкия от фонтани и шадравани.  Успях да го опазя до едно време обаче. На последния фонтан успя да скочи вътре. Намокри си само едната обувка понеже успях да го хвана, но се наложи да стои вързан без обувки  в количката на нашето другарче за разходка и никак не му беше кеф.
Незнам за вас, но аз вече количката не я ползвам изобщо. Гледам да го карам да ходи и да се измаря, че така спи по спокойно и по дълго. Пък и количка + бебе +задължителните покупки вече много ми натежават и не мога да се справям изобщо.

# 59
  • Мнения: 4 202
Tolinka, страхотна новина! Стискам палци и за изследването, всичко ще бъде ОК!

Цони, то вярно не останало! Хайде да мине леко всичко! Да не закъснява много младежът, но и да не вземе да подрани  Hug

agnesana, като каза за козунаците и аз правих тази година. Е, вярно в машината за хляб, но пък станаха страхотни. Идеята беше да направя доста повече като бройка, но нали се изпонатръшкахме та минах само с един пробен седмица преди Великден и един "официален", който изобщо не дочака празника, а беше ометен още в събота  Laughing Мъжът ми каза, че козунаце се ядат по всяко време на годината и скоро пак да направя.

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 23:34 от red shoe

Общи условия

Активация на акаунт