123 италианска тема

  • 28 953
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Много увлекателно разказваш, и аз чета с интерес Simple Smile
Но нейм, кога трябва да ти кажат окончателно дали те взимат или не, според мен за застраховката си вземи международната здравна карта от България, тук я приемат, не си спомням как се казваше вече, така ще имаш асистенца когато ти потрябва, само при избор на личен лекар се поинтересувай кой я приема. Аз когато нямах още тесерино санитарио тук действах само с тази карта, но преди да избера личен лекар си спомням че звънях на около 20 студия преди да открия някой който да работи с нея. По принцип всички са длъжни да я приемат, но някои си правят пас, не знам защо.
А за квартирата за теб е важно дали се намира близо до работата ти и да знаеш дали ще си сама, мисля си все пак че в Рим не може да ти дадат някоя съборетина. Както и да е, желая ти успех дано скоро да се похвалиш с хубава новина!

# 46
  • Мнения: 734
Но нейм, кога трябва да ти кажат окончателно дали те взимат или не, според мен за застраховката си вземи международната здравна карта от България, тук я приемат, не си спомням как се казваше вече, така ще имаш асистенца когато ти потрябва, само при избор на личен лекар се поинтересувай кой я приема. Аз когато нямах още тесерино санитарио тук действах само с тази карта, но преди да избера личен лекар си спомням че звънях на около 20 студия преди да открия някой който да работи с нея. По принцип всички са длъжни да я приемат, но някои си правят пас, не знам защо.
А за квартирата за теб е важно дали се намира близо до работата ти и да знаеш дали ще си сама, мисля си все пак че в Рим не може да ти дадат някоя съборетина. Както и да е, желая ти успех дано скоро да се похвалиш с хубава новина!

Lindita, направо вече не знам...Аз останах с впечатлението, че имам "Да" от тяхна страна  и е въпрос на договорка за конкретните условия. Но вчера съвсем се обърках, наистина... #Crazy В близките дни (тази или евентуално другата седмица) бих могла да получа конкретна оферта, но както се изразиха те - бих могла и да не получа... hahaha Друг е въпросът с конкретиката на тази оферта, защото аз искам да имам точни параметри, за да си направим сметката.
За квартирата си абсолютно права - аз съм семейна с дете при това (което много ги бърка  ooooh! ) и за мен е важно дори дали ще е 1 или 2 стаи. За локацията казаха, че вероятно ще е някаква средна работа - няма да е до офиса (който е на центъра - името на улицата дори не можаха да ми кажат вчера), но и няма да е в покрайнините (пак вероятно). Ама от толкова много условности ми се зави свят.
А какво е " тесерино санитарио"?  newsm78

# 47
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Teserino sanitario е здравната книжка, така нареченото либретто, което е различно доколкото знам за различните региони, дават ти го на базата на трудов договор. Но ако при теб работодателят е от бг страна, тогава би следвало да важи здравната карта която ще ти издадат от бг валидна в европейския съюз Peace

# 48
  • Мнения: 5 710
Да донеса благата вест, че в 9.15 се роди Ливия
Бебенцето тежи 3460гр
Калка е добре.

Нека им е честита новата рожба, да расте здраво и щастливо дете!   bouquet

# 49
  • Мнения: 5 710
Ани, много хубав разказ, аз чакам снимки, кога се прибирате?



http://www.ezok.bg/rights.html

ей тука е описан случая на дълга командировка над 12 м. и европейската здравна карта

# 50
  • Мнения: 734
Да донеса благата вест, че в 9.15 се роди Ливия
Бебенцето тежи 3460гр
Калка е добре.

Честита рожбичка на °Кала°. Не мога да подмина такава страхотна новина!   bouquet


Четеш ми мислите, тъкмо това преглеждам... Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 14:33 от no_name

# 51
  • Мнения: 402
 stork-girl ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА КАЛА !  ylinfant
 В този дъжд ,абсолютно сигурно е ,че ще и върви по вода  Hands Clap Hands Clap Hands Clap

# 52
  • Мнения: 5 462
Kolko красиво име са и избралииии
Калка да ти е жива и здрава Ливия !!!!!!!!  bouquet

# 53
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Tanti auguri per la piccola Livia  bouquet  bouquet



Да расте здраво и щастливо дете, много успехи в живота  bouquet На мама Калка една прегръдка и скорошно възстановяване Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 653
4estito Kala   bouquet
много здраве и на двете!

за днес ли беше планирано?


Леле, Барба, не е за мен това място. Аз умирам от ужас по скали без парапети. Загубила съм всякакъв авантюристи4ен дух.

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 15:24 от gioia.

# 55
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Честита бебка на Кала  bouquet
Ох, аз съм тук веки осмо лето' господне и за резил не съм ходила до нито един вулкан, апропо', ни Вито, та...един ден дано и това стане.
Барбич, като четох през какви кризисни фази си минала по време на изкачването....аз днес от тукашното слънце бях така, и то само отивайки до църковния двор с джостри и стоейки без сянка над главата...Затова и бягам от тук още от юни.  ама Андрейко голям живовляк спортен тип дете, браво! Моята щерка уж бе неуморна хаймана пеш по всекакви терени, а напоследък излага фронта....

# 56
  • Мнения: 13
...Аз останах с впечатлението, че имам "Да" от тяхна страна  и е въпрос на договорка за конкретните условия. Но вчера съвсем се обърках, наистина... #Crazy В близките дни (тази или евентуално другата седмица) бих могла да получа конкретна оферта, но както се изразиха те - бих могла и да не получа... hahaha Друг е въпросът с конкретиката на тази оферта, защото аз искам да имам точни параметри, за да си направим сметката.

 Както се казва : benvenuta in Italia Mr. Green
 Тук особени конкретности няма.  Laughing

  Да не ти подбивам ентусиазма, но работя в голяма мултинационале  и имам пряк поглед върху нещата.
  И при нас наемат персонал от различни страни на ЕС, обикновено са в областта на информатиката и инженерни специалности.  Peace
  Идеята е, че тези кадри струват по-малко, когато са наети чрез агенция за работа,  директно от  страната, или ако са служители на задграничен клон на същата фирма.  Wink
   Заплатата и съответно осигуровките, са платими в страната, в която е подписан договора.
   Де факто, идвайки в Италия те са като в дългосрочна командировка и нямат АБСОЛЮТНО никакви права тук- нито на здравно осигуряване, нито на социални придобивки... Peace 
   Твоите работодатели знаят ли изобщо, че планираш да водиш и семейството си?   newsm78
   Обикновено се поема спането на служителя, не на семейството му.  Peace
   Иначе каква ще е изгодата за фирмата. Rolling Eyes
   Обикновено такива екстри се дава само за високи менаджерски позиции. Peace

    Провери си добре всички точки по договора, преди да подписваш.  Peace
   И внимавай, ако минаваш през посредник, обикновено ти обещават много неща, които после не са верни, за тях е важно да си вземат комисионната, че да намерили нужният служител. Peace
 
   
   

# 57
  • Мнения: 734
Genny, абсолютно вярно е, че наемат по-евтина работна ръка. Аз просто ще преценя изнася ли ми, не ми ли изнася. На социални придобивки не бих имала право, да, но на здравна осигуровка имам - с европейската здравна карта или евентуално някакво допълнително здравно осигуряване тип застраховка за Италия.
Бъдещите работодатели са запознати с плановете ми да си взема и семейството. Разтръбих го ясно, надявам се.  hahaha Принципно те плащат квартира, пък че аз бих живяла със семейството си там...наемът няма да им е по-висок.
И честно казано, ако не ги устройва по някакъв начин - да си кажат. Предпочитам така. Не съм на зор за работа, ще си я сменя, ако ми харесва офертата. Ако търсят неангажирани или несемейни хора - да не ми правят оферта и да си спестим взаимно времето. Ама не ги знам как разсъждават.
Трябва наистина много добре да се провери договора и условията. Аз затова им се учудих и на незнанието за такива важни въпроси като здравно осигуряване и жилище.  Shocked В крайна сметка няма да се юрна нанякъде без конкретика и да карам само на романтика в Рим.  Peace

# 58
  • Мнения: 13
с европейската здравна карта или евентуално някакво допълнително здравно осигуряване тип застраховка за Италия.

Европейската здравна карта е валидна само за спешни случаи, освен това ако водиш и детето наистина ти трябва допълнителна осигуровка.  Peace
  Ако договора ти не е италиански, макар и да имаш жилище, което предполагам, че щом е платено от работодателя, няма да е с договор на твое име, нямаш право да поискаш резиденца (жителство) и не може да се запишеш в здравната каса (ASL).
  Принципно има възможност да се запишеш доброволно, на е скъпичко Confused минималното е 374 евро и зависи от дохода.
  Ако разбираш италиански език, ето инфо тук
http://www.asl102.to.it/stranieri.htm

  Може би наистина ще ти е по-изгодна някаква застраховка от България, макар че мисля и тези застраховки покриват само спешни ситуации, а не обикновено посещение на лекар.  Rolling Eyes
   С дете на 3 годинки ще имаш нужда от педиатър. newsm78
   
    Успех в преценката! Hug

# 59
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
честито на Кала   bouquet



Леле, Барба, не е за мен това място. Аз умирам от ужас по скали без парапети. Загубила съм всякакъв авантюристи4ен дух.

и аз така  Rolling Eyes
ама не съм загубила нищо, просто ме е страх от височината. голям абсурд като се има предвид, че съм летяла с делтаплан (без мотор и с инструктор, разбира се) и бях направо тръгнала да карам курсовете  newsm78
че съм карала УПК по строежи, демек външни асансьори, чистене на етажи без външни стени и тем подобни  #Crazy
от самолет също не ме е страх. но не ме карайте да излизам на балкона от 3-ти етаж нагоре  Embarassed

затова като му дойде времето Гран Канион само през вю поинт-овете   Crossing Arms Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт