КОЗУНАЦИ - 2012г. - 2

  • 61 889
  • 803
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А, сетих се за кое руло питаш. Ами моят опит с традиционния козунак показа,ч е се разлива малко:
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11307933
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11308416
 Преди време стигнахме до извода , че е по-подходящо тестото за пиленцата на Наталина и виенските и кифли,ако не се лъжа. Peace Но е възможно и аз да съм оставила тестото по-меко. Simple Smile И не е подходящо сладкото, трябва мармалад.

# 16
  • Мнения: 169
Джемма,  моля  може ли рецептата за козуначените щрудели с шоколадово- орехова плънка ?

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
А, сетих се за кое руло питаш. Ами моят опит с традиционния козунак показа,ч е се разлива малко:
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11307933
http://djemma.snimka.bg/cooking/kulinariya-2-chast.269247.11308416
 Преди време стигнахме до извода , че е по-подходящо тестото за пиленцата на Наталина и виенските и кифли,ако не се лъжа. Peace Но е възможно и аз да съм оставила тестото по-меко. Simple Smile И не е подходящо сладкото, трябва мармалад.
Ааа, точно така, с тестото за виенските кифли на Наталина го правих и стана убиец!!! Вътре беше натрошен шоколад, фин млечен. Боже, крайно време е да започна да си записвам рецептите ooooh! Мерси, Джемма Hug

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма,  моля  може ли рецептата за козуначените щрудели с шоколадово- орехова плънка ?

Редактирам се, права е мамето- виж първия пост. Peace

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 16:16 от Джемма

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, момичета!
Имам питане относно Козунак за начинаещи домакини на labrex - пише, че тестото може да втаса в затоплена фурна. Въпроса ми е: на колко градуса да бъде затоплена фурната?
Простете невежеството ми, ама и аз съм една пишман-готвачка, не е за разправяне...

# 20
  • Мнения: 11 607
Здравейте, момичета!
Имам питане относно Козунак за начинаещи домакини на labrex - пише, че тестото може да втаса в затоплена фурна. Въпроса ми е: на колко градуса да бъде затоплена фурната?
Простете невежеството ми, ама и аз съм една пишман-готвачка, не е за разправяне...



Не повече от 40 градуса.

Джемма,  моля  може ли рецептата за козуначените щрудели с шоколадово- орехова плънка ?

 Crossing ArmsВ 1 пост я има рецептата......

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Мама Цоцоланка, благодаря ти много!   bouquet

# 22
  • Мнения: 434
Маме, благодаря за новата тема, да се напълни с вкусни и красиви козунаци  bouquet

След три генерални репетиции, големият ден за козунакоправене у нас ще е в четвъртък, започвам в ранни зори, смятам да направя две дози от козунака с кисело мляко на Еликсир и една доза от тези бриоши, но оформени като руло със сладко.Миналата година го направих със сладко от вишни и стана страхотно, смятам и сега да заложа на него.

При правенето на последният козунак спазих съветите на Дядо Хаджия, за което искам специално да му благодаря   bouquet в комбинация със прекрасната рецепта на Еликсир, се получи невероятен резултат(колко съм скромна само  Simple Smile )събрах овациите на всички, които го пробваха и преди това ме гледаха с лека насмешка като казвах, че правя козунак с кисело мляко.

# 23
  • Мнения: 702
Здравейте,
правих козунак и го пекох на 150-160 градуса, но вътре остана суров и на каша ...Къде обърках?

Колко време го пече?
Аз пека на 180 градуса първоначално 25мин,слагам фолио и допичам още 20мин,и се изпича идеално.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 880
Между другото оригинална идея е да поръсвате отгоре козунаците със захарни пръчици вместо със захар.

# 25
  • Мнения: 734
В четвъртък и аз запрятам ръкави. Заложила съм на рецептата на Еликсир.  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 448
Може ли рецептата на Еликсир за козунак с кис.мляко да бъде омесен на ръка или с миксер
нямам хлебопекарна а гледам всички сте много доволни от резултата !
и още :
как активирате маята когато е с кисело мляко ,в млякото ли се слага ,имам в предвид жива мая ?!

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ВСЯКО тесто може да бъде омесено както на ръка, така и на хлебопекарна, така и с миксер, така и  с тестомесачка и всякакви други способи- дори и пералня. Mr. Green Simple Smile

Напоследък много често се среща този странен въпрос.

# 28
  • Мнения: 7 779
ВСЯКО тесто може да бъде омесено както на ръка, така и на хлебопекарна, така и с миксер, така и  с тестомесачка и всякакви други способи- дори и пералня. Mr. Green Simple Smile ...и бормашина  Joy

Напоследък много често се среща този странен въпрос.

# 29
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
ВСЯКО тесто може да бъде омесено както на ръка, така и на хлебопекарна, така и с миксер, така и  с тестомесачка и всякакви други способи- дори и пералня. Mr. Green Simple Smile ...и бормашина  Joy
Напоследък много често се среща този странен въпрос.

 Даже и бетонобъркачката бяха включили в действие! Не я забравяйте, в случай че всички други уреди ви липсват Wink  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт